big little lies

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

21. Bir solukta izlediğim dizi.

Oyuncularin sahiciligi mi desem...Nicole Kidman hala ve hala taş gibi ve çok hoş! Evlerin manzarası mi desem...müziklerin hoşluğu mu..hikayenin güzeliği mi...

Her kadın, her anne izlesin!

13 kasım 23:02

20. şimdi, bu girdide az biraz ölçüde spoiler bulunabilir bunun uyarısını yapalım.

ya bu ne muhteşem bu ne şahane bir dizidir. tek kelime ve büyük harflerle ba-yıl-dım.

jeneriğine, evlere, manzaraya, oyunculara girmek istemiyorum bu girdi beş sayfa daha uzar. kurgusu gerçekten çok iyiydi bence, diziyi izlerken annem yanımda oturuyordu son bölümde oha diye bağırışlarıma korktu kadıncağız kıyamam.

**fena spoiler**

alexander skarsgard'ın tecavüzcü pislik çıkıp bir de sonunda ölüşü ayrı bir olaydı. hemlock grove'da da kardeşi bill skarsgard tecavüz etmişti kuzenine (gizlinot: tabii istemeden, ama bu çok ayrı bir konu) sonunda ölüyordu falan ailecek sonları belli. (gizlinot: swh) alexander'ı (gizlinot: karakterinin adını unuttum desem :() onu öldüren kişinin bonnie olması falan hoşuma gitti ne zaman bir çıkış yapacak diye bekliyordum. ayrıca celeste'in çocuğunun da (gizlinot: max) amabella'ya zorbalık yapan kişi olması çok ince bir detaydı. aile içi şiddete tanık olan çocuklar şiddet eğilimi gösteriyor bunun genlerle pek bir ilgisi yok yani mesaj bu, ziggy'nin de ikizlerin de babası aynıyken ziggy sütten çıkmış ak kaşık fakat max şiddete eğilimli bir çocuk olarak karşımıza çıkıyor.

dizi sonundaki dayanışma, rahatlama cidden çok iyiydi. dizi boyunca birbirine etmedikleri laf kalmadığı halde gene de sonunda dayanışma içine giren bir grup insan ve bence en önemli şey de bu cidden, birbirimize ihtiyacımız olduğunda destek olmak.

** **

dizi jeneriği efsanevi bir müzik: cold little heart

herkes izlesin bu diziyi çok kaliteli çok güzel bir dizi aldığı tüm ödülleri hakediyor.

16 ekim 20:47

19. An itibariyle izleyip bitirdiğim için resmen üzüntü duyduğum şahane dizidir.

Olay örgüsünü, oyunculukları, evleri, muhteşem okyanus manzaralarını, müziğini, insan ilişkileri ve şiddet gibi konuları içermesini, kısaca her şeyini çok sevdim.

Bir süslünün de dediği gibi soru işaretleriyle dolu hikayesine rağmen insanı hiç yormuyor, aksine hepi topu yedi bölümcük olduğunu düşününce olay çözülmesin, mümkün olduğunca uzasın istiyorsunuz.(gizlinot: swh)

Yalnız tek sezonda kalmasınlar, ne olur! Karakterlerin her biri o kadar dolu ki, hepsinin hikayesi devam edebilir, flashbackler ve yeni şeyler olabilir. bilmiyorum, şu an çok abartıyor olabilirim. Sevdiğim bir dizi/film bitince etkisi bir süre kalıyor bende.(gizlinot: swh)

29 eylül 00:29

18. kitabını hiç beğenmediğim için diziyi de izleme hevesim yoktu ama emmy'leri toplayınca bir şans vermek istedim. kitabı anaokulu annelerinin draması hiç ilgimi çekmediği, karakterlerin hiçbirini merak etmediğim ve kimseye empati besleyemediğim için sevmemiştim. diziyi de aksi gibi çok beğendim. ilk defa bu cümleyi kuracağım sanırım ama "dizisi kitaptan çok daha iyi"

jeneriği başta olmak üzere tüm müziklere bayıldım. (gbkz: nicole kidman) ve (gbkz: alexander skarsgard)'a ödül gitmesine çok sevindim. yardımcı kadın oyuncuda (gbkz: laura dern) yerine yine adaylar arasında olan (gbkz: shailene woodley)'e ödül verilse daha çok mutlu olurdum. madeline'in küçük kızını oynayan miniği de ilerde daha fazla görmeyi umuyorum. bütün çocuk oyuncular iyiydi ama o kızda başka bir şey var.

25 eylül 10:03


17. Konusu farklı bir dizi aradığım dönemde rastgele aman başlayım bir sezon bölüm sayısı da az diyerek başlayıp hayranlıkla 2 günde bitirdiğim dizi.sadece müzikleri için bile bakılması gereken dizi. dizi güzel ,harika ama o yaşadıkları kent nasıl bir kenttir .biri ben oraya atsın.bazı insanlar gerçekten çok şanslı. Ayrıca madeline nedense sana daha bir empati kurdum. Seni o kadar iyi anladım ki..

24 eylül 12:18

16. çok iyiydi ya. çok çok iyiydi. gece 3 ve ben bu entryi yazıyorum çünkü akşam başladım şimdi bitti. gypsy gibi dandik bir diziden sonra böyle bir yapım çok iyi geldi. hiç beklemediğim bir son oldu, ağzım açık kaldı. nicole'a şiddet sahnelerineyse içim gitti insan öyle güzel bir kadına vurabilir mi ya? ayrıca dizideki kadınların arkadaşlığına çok özendim, birbirleri için uğraşıyorlar, hep iyiliklerini düşünüyorlar bu zamanda böylesi kalmadı...  

---spoiler---

 

ben o küçük kızın dikkat çekmek için yaptığını düşünüyordum, beni ilk burada şaşırttılar. jane'in tecavüzcüsüne son bölümde bakışı ve bir anda anlaması çok iyiydi, perry'i de jane'in itmesini beklerdim tam tersi alakasız biri itti. ed'i de başından beri yakıştıramadım madeline'e, onun tiyatrocuyla birlikte olması çok hoşuma gitti sjdkd

---spoiler---

son olarak şunu demek istiyorum, izleyin. 

24 eylül 03:16 - 24 eylül 03:23

15. bence mutlu sonla biten, muhteşem dizi.

türüne drama demek de zor ne bileyim, son bölümlerin çoğunu gerilimden yüreğim ağzımda izledim.

23 eylül 16:33

14. Sanırım duygu özaslan önermişti. Baya önce izledim, gerçekten çok güzel bir diziydi. Kadınların, kadınlara ettiği aynı zamanda erkeklerin de kadınlara ettiği şeyleri objektif olarak yansıttılar sanırım. Bundan sonrası spoiler olabilir, zenginsin her şeyden önce okumuş avukat olmuş kadınsın. O kadar zaman şiddete nasıl gözlerini kapattı anlamıyorum. Ama eminim gerçekte de böyle insanlar var. Kocasını iten kadın, başından beri dizinin en sağduyulu ve en anlayışlı insanıydı bence ama bir miktar şaşırttı. Ben bunu akran zorbalığı için izlemiştim ama olaylar git gide çarpıcı oldu benim için. Çok beğenmiştim.

23 eylül 11:38

13. Emmy ödülü alınca dikkatimi çekti. Oturdum 2 günde bitti. Zaten tek sezon 7 bölüm. Çok iyi dramlardan biriydi.acıtasyon deği daha ziyade ayakta durmayı başaran kadınların hikayesi. Dizi arayışında olanlara tavsiye ederim. Kadrosu da çok iyiydi bı arada

23 eylül 11:16

12. Dün bütün gün bir solukta izleyip bitirdiğim dizidir..yazacaklarim spoiler içericek izlemeyenlerin okumamasını dilerim..

Spoiler-

Dizinin kadrosuna laf yok,senaryosuna da laf yok..kitaptan uyarlama olduğunu bilmiyordum burdan ögrendim kitaptaki kurgu nasıldı bilmiyorum ama dizideki kurgu ve ilerleyiş çok güzeldi.

Normalde dram dizileri,bazı şeylerin altının kalın çizerek vurgulaması pek hoşuma gitmez ama bu kadroyu hiçe sayıp izlememezlik yapamazdım..dizinin final sahnesine kadar asla bir erkeğin öldüğünü anlayamamıştım ki burdan yazılanlardan anladığıma göre bir tek ben anlayamamışım :)

Dünyayi Madelin gibi kadınlar yürütse fena olmaz mı? Ben; jane ve celeste gibi şanslı değilim madelin gibi hiç arkadaşim olmadı..olmasını da çok isterdim..haksızlığa tahammülü olmayayıp bunu büyük yüreklilikle her yer de gösterebilen insanlara hayranım..

Herbirinin hikayesi beni fazlasıyla etkiledi..celeste'nin evlilik danışmanıyla konuşma sahneleri oldukça etkileyiciydi..bir kere bir danışmanın,danışanına itiraf ettirip sonra başına gelicek olanlardan dolayı direk celente'yi olacaklara hazırlaması çok akıllacaydı..bir çok kadın o sahnelerden mutlaka kendine pay çıkarmıştır..

Jane beni en sıkan karakterdi açıkcası ama oğlu ziggy ile iletişimine bayıldım..diğer bir bayıldığım ise kesinlikle chole idi..o nasıl bir tatlılık, nasıl müzik aşkı ve bilmişlik küçük oyuncu mükemmeldi..

Benim anlam veremediğim 2 karakter oldu.bunlardan biri ed diğeri bonnie idi..ed'i izlerken farkeden oldu mu bilmiyorum ama mandelin'in kızına asılıyor gibi geldi bana hatta sadece kızına değil diğer kadınlarla da flörtöz içerisindeydi..ama tam bir sahne gösterilmediği için her şey havada kaldı..bonnie içinde; çok seksi ve güzel bir kadın havası vurgulandı lakin bence oyuncu bunu kesinlikle yansıtamadı..tek alkışlanısı hareketi herkesi de şoka sokarak final sahnesinde itmesiydi..

Kısacası bir solukta izlenmelik dizi, dram diye korkarak yaklaşmayayın benim gibi kurguyla sizi içine alıveriyor hemen.

22 eylül 23:22 - 22 eylül 23:29