girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (2)

28. 2. Sezon onayı alan hatta şimdiden 3. Sezonu hakkında konuşulan muhteşem dizi. Kadroda şimdilik nicole kidman, reese witherspoon, alexander skarsgard ve meryl streep(gizlinot: Perry wright'ın annesi olacakmış) var. Meryl streep'i görünce çok heyecanlandım(gizlinot: swh)Ben bu sezonda ilk Sezonun öncesini izleyeceğimizi düşünüyorum. İtiraf etmek gerekirse ikinci sezon fikri hiç mantıklı gelmemişti ama düşündükçe "çok malzeme çıkar" dedim ve heyecanla bekliyorum. 1. Sezonu henüz izlemeyen süslüler varsa tavsiye ederim.

28 ocak 22:49

27. birkaç saat önce bitirdim ve hala kulağımda okyanus sesi yankılanıyor. oyuncular, flashbackler, müzikler (gizlinot: efsane), evler, manzaralar ve elbette ki öykünün kendisi ve işlenişi beni o kadar etkiledi ki dönüp dönüp tekrar izlemek isteyeceğim bir dizi oldu.

28 ocak 22:22

26. Kardeş ben buna yeni başladım gibi birşey yalnız iki ay önce Türk versiyon olarak çekilen tatlı küçük yalancı olanına baktım size yemin ederim adamlar orijinalinde 1 bölümde işlenen konuyu 8(!) Bölümde işlemiş ya yuh arkadaş ya hemde bunlar ikişer saat her biri. . Sonra vay efendim Türk dizileri neden izlenmiyor!

18 ocak 21:00


25. iki gün önce başlayıp az önce bitirdiğim dizi. tek bir şey sorucam bir tek ben mi sonunu tahmin edemeyip şok geçirdimm merak ediyorum. uzanarak izliyordum yerimden fırladım resmen :o

--spoiler--

perry sürekli yurtdışına gidiyor iş sebebiyle nedense celeste'i aldatıyor olma ihtimali bir saniyeliğine aklımdan geçmişti, ama sonradan saplantılı ve psikopat bir hayranlığı olduğu için bu ihtimali aklımdan silmiştim. ama az önce ekşide gördüğüm bir girdi terapide celeste'in ikizler için yıllarca uğraştığını söylediğini hatırlattı. ziggy ve ikizler de aynı yaşta olduğuna göre.. yani şerefsiz perry bence her gittiği yerde bir haltlar yiyordu.

bir de bonnie gibi barışçıl hep çözüm odaklı birinin perry i iten kişi olması bi mesaj içeriyor. ama bana saçma geldi, partide celeste'i biraz hırpaladığını gördü ama yine de olayların iç yüzünü iyi bilen biri gibi davrandı. eeh yeter be diyip itti gibi sanki :d

18 ocak 20:30 18 ocak 20:57

24. An itibariyle bitirdim ve bayildim. Aklimda cok sey var kelimelere dokemedigim. Basta cok sikilmistim ama bolum sayisi az oldugu icin devam ettim iyiki de etmisim, izlemeyenlerin de izlemesini tavsiye ederim.

Ha bi de soylemeden edemeyecegim; kadin olmak gercekten mukemmel bir sey. Bazi hisler var ki sadece biz anlayabiliyoruz

16 ocak 05:58

23. izlediğim dönemle mi alakalı bilmiyorum ama ben çok etkilendim ve keyif aldım. Her karakterini ayrı sevdim. en çok da madeline martha mackenzie'yi. Yerim seni:d Her şeye burnunu sokan vicdanlı miniğim benim. Sonu tahmin edilebilir olmasına rağmen, heyecanından bir şey kaybetmiyor. 

11 ocak 15:39

22. başlığı karşıma çıkınca yazmadan geçmek istemedim hazır ödülleri de toplamışken izlemeyen varsa hemen koşup izlemeli. hele kadınlar, hele kız kardeşlik vs. savunmasına bu kadar ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde mutlaka izlenmeli. Oyunculuklar efsane hani kötü kimse yok. Mekanlar, o olağanüstü manzaralar, müzikler, kurgu, senaryo övmekle bitiremem. Bu kadar zengin bir görselliğin bu kadar bizden olması gerçeği, izlerken çok zevk almıştım ki yeniden izlemeyi düşünüyorum. İkinci sezonu nasıl olur, olmasa mı daha iyiydi bilmiyorum ama big little lies gönlümde her zaman başka bir yerde olacaktır.

11 ocak 15:03


21. az önce final bölümünü izlerken hüngür hüngür ağladım. diyecek başka bir şey bulamıyorum tek kelimeydi efsaneydi.

11 ocak 14:46

20. Bir solukta izlediğim dizi.

Oyuncularin sahiciligi mi desem...Nicole Kidman hala ve hala taş gibi ve çok hoş! Evlerin manzarası mi desem...müziklerin hoşluğu mu..hikayenin güzeliği mi...

Her kadın, her anne izlesin!

13 kasım 2017 23:02

19. şimdi, bu girdide az biraz ölçüde spoiler bulunabilir bunun uyarısını yapalım.

ya bu ne muhteşem bu ne şahane bir dizidir. tek kelime ve büyük harflerle ba-yıl-dım.

jeneriğine, evlere, manzaraya, oyunculara girmek istemiyorum bu girdi beş sayfa daha uzar. kurgusu gerçekten çok iyiydi bence, diziyi izlerken annem yanımda oturuyordu son bölümde oha diye bağırışlarıma korktu kadıncağız kıyamam.

**fena spoiler**

alexander skarsgard'ın tecavüzcü pislik çıkıp bir de sonunda ölüşü ayrı bir olaydı. hemlock grove'da da kardeşi bill skarsgard tecavüz etmişti kuzenine (gizlinot: tabii istemeden, ama bu çok ayrı bir konu) sonunda ölüyordu falan ailecek sonları belli. (gizlinot: swh) alexander'ı (gizlinot: karakterinin adını unuttum desem :() onu öldüren kişinin bonnie olması falan hoşuma gitti ne zaman bir çıkış yapacak diye bekliyordum. ayrıca celeste'in çocuğunun da (gizlinot: max) amabella'ya zorbalık yapan kişi olması çok ince bir detaydı. aile içi şiddete tanık olan çocuklar şiddet eğilimi gösteriyor bunun genlerle pek bir ilgisi yok yani mesaj bu, ziggy'nin de ikizlerin de babası aynıyken ziggy sütten çıkmış ak kaşık fakat max şiddete eğilimli bir çocuk olarak karşımıza çıkıyor.

dizi sonundaki dayanışma, rahatlama cidden çok iyiydi. dizi boyunca birbirine etmedikleri laf kalmadığı halde gene de sonunda dayanışma içine giren bir grup insan ve bence en önemli şey de bu cidden, birbirimize ihtiyacımız olduğunda destek olmak.

** **

dizi jeneriği efsanevi bir müzik: cold little heart

herkes izlesin bu diziyi çok kaliteli çok güzel bir dizi aldığı tüm ödülleri hakediyor.

16 ekim 2017 20:47