• linki kopyala
  • şikayet et

big little lies

girdi yaz
medya ekle
  • girdiler (25)
  • medya (0)

25. şimdi, bu girdide az biraz ölçüde spoiler bulunabilir bunun uyarısını yapalım.

ya bu ne muhteşem bu ne şahane bir dizidir. tek kelime ve büyük harflerle ba-yıl-dım.

jeneriğine, evlere, manzaraya, oyunculara girmek istemiyorum bu girdi beş sayfa daha uzar. kurgusu gerçekten çok iyiydi bence, diziyi izlerken annem yanımda oturuyordu son bölümde oha diye bağırışlarıma korktu kadıncağız kıyamam.

**fena spoiler**

alexander skarsgard'ın tecavüzcü pislik çıkıp bir de sonunda ölüşü ayrı bir olaydı. hemlock grove'da da kardeşi bill skarsgard tecavüz etmişti kuzenine (gizlinot: tabii istemeden, ama bu çok ayrı bir konu) sonunda ölüyordu falan ailecek sonları belli. (gizlinot: swh) alexander'ı (gizlinot: karakterinin adını unuttum desem :() onu öldüren kişinin bonnie olması falan hoşuma gitti ne zaman bir çıkış yapacak diye bekliyordum. ayrıca celeste'in çocuğunun da (gizlinot: max) amabella'ya zorbalık yapan kişi olması çok ince bir detaydı. aile içi şiddete tanık olan çocuklar şiddet eğilimi gösteriyor bunun genlerle pek bir ilgisi yok yani mesaj bu, ziggy'nin de ikizlerin de babası aynıyken ziggy sütten çıkmış ak kaşık fakat max şiddete eğilimli bir çocuk olarak karşımıza çıkıyor.

dizi sonundaki dayanışma, rahatlama cidden çok iyiydi. dizi boyunca birbirine etmedikleri laf kalmadığı halde gene de sonunda dayanışma içine giren bir grup insan ve bence en önemli şey de bu cidden, birbirimize ihtiyacımız olduğunda destek olmak.

** **

dizi jeneriği efsanevi bir müzik: cold little heart

herkes izlesin bu diziyi çok kaliteli çok güzel bir dizi aldığı tüm ödülleri hakediyor.

dün 20:47

24. dizide su an icin anlayamadigim bir sey var. bundan sonrasi spoiler!

simdi bu jane ziggy'yi terapiste goturdu zorbalik yapmis mi yapmamis mi diye. terapist de ziggy'nin zorbalık asla yapamayacagini aksine zorbaliga ugrayanin ziggy olabileceginden bahsetti. e peki bu durumda okul yonetimi nasil ziggy'nin, diger cocuga zarar verdigine dair hemfikir anlamis degilim. terapistin ziggy ile ilgili gorusu okula bildirilmedi mi? e uzman gorusunun bi onemi yoksa niye gitti bu cocuk terapiste. henuz 6. bolumdeyim su is umarim bi acikliga kavusur. canimi sikmaya basladi cunku.

1 ekim 23:29

23. An itibariyle izleyip bitirdiğim için resmen üzüntü duyduğum şahane dizidir.

Olay örgüsünü, oyunculukları, evleri, muhteşem okyanus manzaralarını, müziğini, insan ilişkileri ve şiddet gibi konuları içermesini, kısaca her şeyini çok sevdim.

Bir süslünün de dediği gibi soru işaretleriyle dolu hikayesine rağmen insanı hiç yormuyor, aksine hepi topu yedi bölümcük olduğunu düşününce olay çözülmesin, mümkün olduğunca uzasın istiyorsunuz.(gizlinot: swh)

Yalnız tek sezonda kalmasınlar, ne olur! Karakterlerin her biri o kadar dolu ki, hepsinin hikayesi devam edebilir, flashbackler ve yeni şeyler olabilir. bilmiyorum, şu an çok abartıyor olabilirim. Sevdiğim bir dizi/film bitince etkisi bir süre kalıyor bende.(gizlinot: swh)

29 eylül 00:29

22. nicole kidman'ın o selvi gibi endamını ve güzel gözlerini görmek için izlediğim dizidir efenim.

25 eylül 23:45


21. kitabını hiç beğenmediğim için diziyi de izleme hevesim yoktu ama emmy'leri toplayınca bir şans vermek istedim. kitabı anaokulu annelerinin draması hiç ilgimi çekmediği, karakterlerin hiçbirini merak etmediğim ve kimseye empati besleyemediğim için sevmemiştim. diziyi de aksi gibi çok beğendim. ilk defa bu cümleyi kuracağım sanırım ama "dizisi kitaptan çok daha iyi"

jeneriği başta olmak üzere tüm müziklere bayıldım. (gbkz: nicole kidman) ve (gbkz: alexander skarsgard)'a ödül gitmesine çok sevindim. yardımcı kadın oyuncuda (gbkz: laura dern) yerine yine adaylar arasında olan (gbkz: shailene woodley)'e ödül verilse daha çok mutlu olurdum. madeline'in küçük kızını oynayan miniği de ilerde daha fazla görmeyi umuyorum. bütün çocuk oyuncular iyiydi ama o kızda başka bir şey var.

25 eylül 10:03

20. Ilk bolumunu az once bitirdim ve gunduz degil gece izlenmesi gereken bi dizi olduguna karar verdim. Gece olunca tadini cikara cikara izlemeyi dusunuyorum.

24 eylül 17:01

19. Tam da aylardır aradığım tarz dizi. Ben de gypsy izleyip sonra bırakmıştım bi sıkıntı geldi olayların çok yavaş ilerlemesinden. 

Sözlük sayesinde haberim oldu bu sabah başladım. Çok iyi gidiyor şimdilik. 

Tarzını tam olarak dile getiremesem de bu diziye benzer psikolojili ilginçli dizi önerisi olan süslüleri mesaj kutuma beklerim. Kafa dağıtmam gereken bir dönemde olduğum için ihtiyacım var süslüler. 

24 eylül 12:24

18. Konusu farklı bir dizi aradığım dönemde rastgele aman başlayım bir sezon bölüm sayısı da az diyerek başlayıp hayranlıkla 2 günde bitirdiğim dizi.sadece müzikleri için bile bakılması gereken dizi. dizi güzel ,harika ama o yaşadıkları kent nasıl bir kenttir .biri ben oraya atsın.bazı insanlar gerçekten çok şanslı. Ayrıca madeline nedense sana daha bir empati kurdum. Seni o kadar iyi anladım ki..

24 eylül 12:18

17. çok iyiydi ya. çok çok iyiydi. gece 3 ve ben bu entryi yazıyorum çünkü akşam başladım şimdi bitti. gypsy gibi dandik bir diziden sonra böyle bir yapım çok iyi geldi. hiç beklemediğim bir son oldu, ağzım açık kaldı. nicole'a şiddet sahnelerineyse içim gitti insan öyle güzel bir kadına vurabilir mi ya? ayrıca dizideki kadınların arkadaşlığına çok özendim, birbirleri için uğraşıyorlar, hep iyiliklerini düşünüyorlar bu zamanda böylesi kalmadı...  

---spoiler---

 

ben o küçük kızın dikkat çekmek için yaptığını düşünüyordum, beni ilk burada şaşırttılar. jane'in tecavüzcüsüne son bölümde bakışı ve bir anda anlaması çok iyiydi, perry'i de jane'in itmesini beklerdim tam tersi alakasız biri itti. ed'i de başından beri yakıştıramadım madeline'e, onun tiyatrocuyla birlikte olması çok hoşuma gitti sjdkd

---spoiler---

son olarak şunu demek istiyorum, izleyin. 

24 eylül 03:16 - 24 eylül 03:23

16. bence mutlu sonla biten, muhteşem dizi.

türüne drama demek de zor ne bileyim, son bölümlerin çoğunu gerilimden yüreğim ağzımda izledim.

23 eylül 16:33