yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  7. 15 - 20 dakika izledikten sonra direk kapadım.

  birincisi bihter karakteri hiç ama hiç oturmamış. beren saat ile alışmış olduğumuz o şehvetli kadın yerine şımarık bir kız çocuğu vardı sanki karşımızda. nihal ilk başlarda çocuksu bir kız çocuğu olması gerekirken burada bihter'den daha kadınsıydı. bu role en çok yakışan hande ateizİ olur diyordum o da olmamış. baştan aşağı kötüydü. olamamış, verilen emeklere, zamana ve paraya gerçekten yazık olmuş.

  27 kasım 15:34

  6. film ne zaman başladı ne zaman bitti anlaşılmıyor. beklentimin çok altında kaldı. farah'ın oyunculuğunu beğeniyorum ama bu role bi tık abartı gibi geldi bana.

  23 kasım 18:54

  5. Roman 1800'lerin sonunda geçiyor. Nasıl bir sanat yönetmeniniz, stylinginiz vardı da karakterlere o american jazz age kostümleri giydirirken hiç arlanmadı, ben ne yapıyorum demedi.

  Ayrıca farah zeynep neden her karakteri bu kadar büyük ve teatral oynuyor ya, iyi oyunculuk bu demek değil ki. Sektördeki çoğu oyuncunun yaptığı işe saygısı yok malesef. Yıllardır, ilk çıktığı zamana kıyasla bir adım bile ilerleyememiş insanları izleyip duruyoruz. 

  Kazandığı parayla yine işine yatırım yapan bir kıvanç tatlıtuğ'u gördüm, gitti amerikada oyunculuk okuluna falan katıldı adam. Vizyon ve kalite böyle bir şey işte. Keşke daha fazla kişiye nasip olsa. 

  21 kasım 03:04


  4. az önce izledim.

  spoiler içerebilir

  geçişler çok hızlı, her şey havada. konuyu bilmesek o dizide çok yoğun hissettiğimiz aşk, kıskançlık, şehvet gibi yoğun duygular asla geçmezdi izleyiciye. keza bu şekilde de geçmedi; bazı şeyler çok geçiştirilmiş ve geri plana atılmış nasıl olsa biliniyor diye. bir de dizi şapka devrimi zamanında geçiyor ama konuşmalar gayet modern, bihter evde gecelikle çok rahat gezebiliyor, dönemin havası yalnızca outfit olarak yansıtılmış. kitabı okumadım ama adnan beyin tecavüz sahnesi çok iticiydi, romanda var mıydı bilmiyorum ama gereksiz bir sahne olmuş. filmde bihter sevgi ve aşktan yoksun bir evlilik yapmış. 

  en beğendiğim ve role uygun bulduğum karakter nihal oldu. hem yaş ve tarz cuk oturmuş, hem de bizim kaprisli gıcık taklımı güzel oynamış oyuncu :)

  ebru özkan da güzel matmazel olmuş, fransızca olayı hoş olmuş.

  fleabag tarzı kameraya bakma olayını, oyuncuların cesaretini sevdim. ülkemizde böyle yeni şeyler denenmesi beni mutlu ediyor. bu muhafazakar ortamda cesur sahneler çekmişler. sırf bu yüzden bile destekleyebilirim, beğenir beğenmezsiniz o başka. zaten kıvançla berenden sonra beğenmek imkansız bunu kabul edelim, izlerken kıyaslamamak elde değil öyle kült bir diziden sonra. yine de izlenmeyecek kadar kötü değil bence, emeğe saygı.

  21 kasım 01:23

  3. Beyaz Show'da 2 dakikada Yaprak Dökümü, 2 dakikada Kuzey Güney falan yapmışlardı hatırlar mısınız? Sanki bu film o skeçlerden yapılmış. Sahneye bir karakter giriyor, Aşkı Memnu dizisindeki en bilindik lafını söylüyor çıkıyor. 

  Vasat desem bugüne kadar vasat dediğim filmlerden utanırım, öyle bir olmamışlık. Parodi çekip bizi mi yiyorlar? Biri çıkıp şaka yaptık dicek diye bekliyorum.

  19 kasım 03:20

  2. Parodi gibi film. Biz bu diziyle nasıl dalga geçeriz diye düşünmüşler ve bunu çekmişler. Baya inanararak bu çekilmezdi çünkü. Düğün sahnesindeki danslar neydi öyle mesela resmen izlediğiniz sahneyle dalga geçiyoruz diyorlar. Bir tek sonunu beğendiğim film. Bence birkaç yıl sonra açıklayacaklar biz özellikle dalga geçmek için bu filmi çektik diye. Bihter, tatmin olmadığı için bir gece yarısı gecelikle yarıçıplak olan Behlül'ün odasına gidip "biraz da biz yaşayalım" gibi bir şey söyledi. Sadece cinsel açlıkla başladı bu yasak aşk yani...

  16 kasım 23:22

  1. Bir filmin her şeyi nasıl berbat olabilir onu da izlemiş oldum

  Önemli bir not: fragmanından dolayı çok yüksektim ve tabi ki gösterimin ilk günü izledim. Pişmanım 

  Tamam soranlar için detay veriyorum: 

  Senaryo çok yüzeysel, hiç derinliği yok. Aşkı memnu da kült olmuş ne kadar sahne varsa hepsini bizde gösterelim diye koştur koştur tüm sahneleri sıkıştırmışlar ama bu ne, neden, niçin yapılmış detayı hiç yok. Senarist sanki diziyle rekabete girmiş gibi bak bir de benden izle demiş. Kitaba bağlı kalma değil de tamamen yarış halinde olmak gibi. Oysa ki hiç gerek yok çünkü biri aşkı memnu diğeri Bihter. Bihterin içi dünyasını, bakış açısını görmek isterdim

  Dizi de Bihter aynı zamanda anlatıcı olup nasıl duygu düşüncelerini aktarmaz, bu nasıl basiretsiz senarist anlamıyorum. Kimse de birşey dememiş. Ayrıca keşke diziyi durdurarak anlatım yapmasaydı. Akın zaten zor gidiyor bir de sürekli kameraya bakıp konuşması çok sıktı

  Görsel şölen yaşanacakken yönetmen hiç umursamamış işini, sahneleri çekelim gidelim demiş. Bu nasıl Yalı, bu nasıl zenginlik, bu nasıl üst sosyete dedirtti. Kostümler çok çok kötüydü, dönemin en varoş kostümleri seçilmiş, bravo. 

  Bihter sanki sosyeteden değil de kenar mahalleden yalıya gelmiş gibi varoş tavırlar içinde. Asalet, zerafet falan hak getire. Deli değilim deyip duruyor ama bildiğin deli imajı oluşturulmuş

  Farah yaş olarak bu role hiç uygun değil. Firdevs ile yan yana gelince arada yaş farkı az, nihalle yan yana gelinceyse yaş farkı çok fazla. Nihalin annesi gibi duruyor. 

  Hande Firdevs hanımının altından kalkamamış. O kadar tutuk oynuyor ki çok zorlama. İmaj olarakta başarısız

  Behlül ve nihal bir tek rolünün hakkını vermiş

  Bu kadar iç dünyasında fırtınalar kopan bir kadını cinselliğinin tatmini peşinde koşan bir bireye indirgemek çok acizceydi

  16 kasım 20:44 16 kasım 22:49