sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (19)
 • medya (8)

19. Mat fondöten, şeftali tonu mat allık, göz kalemi, rimel ve dudak parlatıcısından oluşan makyaj. Ve tabi ki tüm bunları tamamlayan dalgalı saç.

14 aralık 2018 05:30

18. işte bu benim senelerdir yaptığım ve yapacağım baş makyajdır sözlük halkı.

Yeşil gözlerime o simsiyah kalemi smokey şekilde dağıtıp iki kat rimel sürmedikçe rahat edemiyorum. Bronzersız bol allıklı görüntüyü çok seviyorum. Bir tek simli glossu kullanmak yerine parlak bir gül kurusu ruj kullanıyorum. Başka bir makyaj yapınca kendimi iyi ve güzel hissetmiyorum.

13 aralık 2018 21:06

17. O kadar yoğun göz makyajında kaşları bomboş bırakmasalarmış keşke.

13 aralık 2018 19:04

16. Hayatımda gördüğüm en kötü ve en overrated makyajlar sıralamasında ilk üçe oynayan makyaj

13 aralık 2018 18:21

15. Bihterden başka kimseye bu kadar güzel yakışmayan makyajdır. Yapması kolay ama herkeste o çarpıcı bakışları vermeyen makyaj.

18 temmuz 2018 23:51

14. Bu makyajın aklımda beliren en canlı örneği göz kalemi.

Benim için bu Makyajın imzası göz kalemidir desem yanlış olmaz. İkinci sırada ise gloss bulunuyor.

18 temmuz 2018 00:34

13. Sadece bihtere ve bihtere çok benzeyen kadınlara yakıştığını düşündüğüm, bol allıklı siyah kalemli, lipglosslu makyaj. Sadece bihtere değil, her karaktere uygun o kadar kişiye has makyajlar yapmışlar ki bugün tekrarlarını izlerken bile hiçbirinin makyajı ıyyy bu şimdi çok demode dedirtmiyor zira biliyorsunuz makyaj trendleri son bir iki yılda çok değişti. Gözlere kalemle çerçeve yerine belirgin eyeliner daha yaygın. Nihalde ve peykerde genelde gri/ siyah tek bir far gibi duruyor tüm gözde. Şimdi birden fazla renkle gölgeli, toprak tonlarında farlar revaçta. Bihterin belirgin kontür gibi allığının hastasıyım. Ben zaten abartılı sürülen allıkları çok beğeniyorum kimde olursa olsun. İster palyaçoya dönsün ister tokat yemiş gibi dursun, yoğun allık çok net bir ifade veriyor makyaja , iyi dağıtıldığı sürece. 

Bihterin ve diğer hemen her kadının ten makyajı mat. O zamanlar aydınlatıcılar veya glowy furyası yoktu sanırım. Ten makyajının aksine dudaklar hep pırıl pırıl maşallah :p bihterin daha simli gibi duran glosslarının yerine, nihalin hafif ıslak gibi duran glossunu tercih ederim. Nihalinki lipgloss olmayadabilir. (gizlinot: doğuştan ıslak dudaklı olabilir)Ama hoş .

Bihterin makyajını ben yapsam hiç yakışmaz bana eminim. Zaten yapamam da. Her sabah duş alıyor bi de saçı maçı ıslak bornozluyken adnan kahvaltıya gidiyor. Bihter hemen geliyorum canım diyor. Ve evet kahvaltı bitmeden saçlar maşalanmış, pür makyaj,giyinmiş geliyor. Valla dizi mizi ama böyle kendi kendine hemen hazırlanan kadınlar varsa tebrik ediyorum. 

18 temmuz 2018 00:31

12. Ah ah galiba bana da yakışmıyor ya. Şöyle ki kocaman ve çok koyu renkli gözlerim var. Ve koyu bir makyaj yapınca pandaya benziyorum demek isterdim. (yani en azından şirin derdik :) ) ama daha çok korku filmlerindeki şeytan figürlerine benziyorum tam olarak. Hani şu gözünün içinde beyaz olmayan kireç suratlı tipler var ya onlardan bahsediyorum. Koyu farlar sanki gözümü komple simsiyah gösteriyor. Ya da ben smokey eyes denen zımbırtıyı cidden beceremiyorum bilemiyorum. Yani her göz şekli ve rengine yakışır diyen var mı aranızda? Ben mi çok beceriksizim anlamaya çalışıyorum da.

O simli pembe rujlara da gelirsek ben kalemle çizilmiş koyu renk dudakları daha çok tercih ediyorum açıkçası. Zaten hiç likit parlak rujum da yok.

18 temmuz 2018 00:18 18 temmuz 2018 00:23

11. başlığı görünce siyah göz kalemimle bakıştım, yalan yok (gizlinot: bana yakışmıyor bu meret)

17 temmuz 2018 23:59

10. bihter konusunda hassasım, eleştiri kabul etmiyorum. kendisine muhteşem yakışan bu makyaj tabi ki düşük gelirli biz cemilelere yakışmaz, kendisi chanel kalemle gözünü bir boyadı mı iş biter. gözse renkli göz nihalde de var ama o kadar paraya hala salak geldi salak gidiyor. o dönemde bugünün makyaj trendine en yakın olan kişi matmazeldi fark ettiyseniz, o da annesi tarafından kendisine emanet edilen çocuklara her bakımdan yetersiz gördüğü bir kadının annelik etmesine şiddetle karşı olduğu için bizimle değil. bihterim seni çok seviyorum, makyajın da mikemmel bence.

17 temmuz 2018 21:15 17 temmuz 2018 21:15