bilgentolis

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (547)
  • medya (9)

547. ilk tanıdığımda sohbeti çok hoşuma gitmişti instagramda falan takip etmeye başlamıştım. Sonra malum sebeplerden takibi bıraktım. Açık sözlü olmayı baya yanlış anlamış youtuber annemiz.

31 ocak 21:42

546. bir kadın düşünün ; evladının yanında başka bir insana küfür etsin ağız dolusu..

düşünün işte.

31 ocak 21:16

545. Uyuyayım diyodum ki videosu karşıma çıktı. Canlı yayın yapmış yine ve en sonunda bi izleyiciye " s.ktr git lan sona mı sorucaaam" dedi. Artık bu kaçıncı seviye ruh hastalığı yaşadığı bilmiyorum.

Edit:(link: https://youtu.be/MGw2oRqRolA link)

31 ocak 03:12 31 ocak 03:16


544. Kızmazsanız bir yorum bırakmak istiyorum. Ben bu kadını "ana" olduktan sonra izlemeye tahammul edemiyorum.

1 ocak 20:47

543. Kızını bence çok ama çok kötü giydiriyor. Bunun zenginlikle fakirlikle alakası yok.  Sanki ne bulduysa o an çocuğun üstüne geçiriyor gibi. Evet banane tamam sustum. 

1 ocak 20:31

542. Ne ara (link: https://www.instagram.com/p/BcnejpFneVp/ bu) kadar yaşlanmış ya?

13 aralık 2017 11:08

541. bu kadın üç yıl ailesini görememişti. ben türkiye'ye iki saat uzaklıktayım, dört aydır ailemden uzaktayım ve kafayı yemek üzereyim. 

12 aralık 2017 10:07


540. yancısı ayda gerçekten çok acayip, kadın dünyanın bir ucuna çorum'u toptan getirme gücüne sahipmiş.

almancılık = globalde lokalcilik.

9 kasım 2017 20:04

539. ben bu markaları anlamıyorum, gerçekten.

içerik üreten insanlara hiç ürün gönderilmesin demiyorum, sonuçta içerik üretebilmek bu insanlar için de zor oluyordur bir süre sonra; kolay değil her çıkan ürünü yorumlamaya çalışmak.

ancak 1 aydır boş olduğum için tüm youtube camiasıyla aramı kapattım resmen, bilgen'i de uzun zamandır izlemiyordum birkaç videosunu izledim. octoly gönderim yapıyor sanırım bir tek bilgen'e genel olarak; benim bildiğim bilgen drugstore harici ürün kullanmayan insan yani elinde elf, milani, maybelline vs harici bir şey görmedim ben.

kalkıp da bu insana lancome, clarins vb gönderilmesi bana abes geliyor açıkçası, sonuçta bilgen kendisi o ürünleri kullanan insan değildi; hitap ettiği kesim de ilk başta drugstore ağırlıklı kullanıyor diye gelmiştir diye düşünüyorum.

mesela geçen gün ysl bir ruj için ben bunun başka renklerini de alırım diyordu ki kendisi de videoda bahsetti aynı rujdan kendisinde çoook önceden de vardı, ben 2012den beri falan izliyorum bilgen'i oradan biliyorum çünkü o ruj üzerine çok konuştu, aldığına pişmandı falan. hatta kendisinin ünlü bi lafı vardı böyle pahalı ürünler için kullandığı ''ona ölürüm, öldürürüm de o parayı vermem'' gibisinden. ki kendisi alışveriş yaptığında da bu süreç boyunca aldıkları nyx ve morphe olmuş son zamanlarda, her şeyi izlemesem de. onca yıllık kanal geçmişinde de high end neler gördüm kendisinin aldığı söyleyebilirim; dior fondöten, anastasia brow pomade, bu bahsi geçen ysl ruj ve clarisonic ha bir de laura mercierden pudra mı ne. fazlası eksiği vardır yine de onlar da bir elin parmaklarını geçmez işte.

bu iş yapılacaksa bence yapan kişinin önceki işlerine bakılması lazım, ona göre ürün gönderin. bilgen'den 300-400 tllik krem serum tavsiyesi almak benim komiğime gidiyor açıkçası. bilgen üzerinden gittim ama bu sektördeki herkes için böyle, bakıyorsun adam ilk videoların silme essence kullanırken, bir şekilde takipçi kazandıktan sonra benefitten aşağı ürün tanıtmıyor. drugstore kullanan insan high end kullanmasın/kullanamaz demiyorum asla ya da high end kullanmayı da ayrıcalık olarak gördüğümden değil ama bu iş sadece kozmetikle kalmıyor bir süre sonra life style satıyor haline geliyor içerik üreticisi, e sen sponsorlu olmadığı sürece bu ''life style''ı tek başına yürütecek, destekleyecek kalibre de değilsin ki be kuzum? bana senin olanı ver, ben senden onu istiyorum izleyici olarak.

26 ekim 2017 15:39

538. Neden bu kadar eleştirildiğini anlamadığım youtuber. Kendisi defalarca videolarında söylemiştir zaten özenilecek bir hayatının olmadığını, bir sürü sorunla boğuştuğunu filan. Ayrıca reklam vs. konularında birçok youtuberdan çok daha dürüst. Beğendiğini de beğenmediğini de açıkça söylüyor. He ben de çocuğunun dakikalarca oyun oynamasını, yemek yemesini filan seyretmekten sıkıldığım için artık eskisi gibi takip etmiyorum ama kabul edelim, hangi youtuber ya da instagramer çocuğu olduktan sonra 7/24 çocukla ilgili birşeyler paylaşmıyor ki? Evi dağınık olabilir, eşyaları kötü olabilir, kilolu olabilir, bakımsız görünebilir...ee yani? Kimseye bir şey vaadetmiyor ki zaten. Hoşlanmayan izlemez olur biter.

Bence bilgentolis'i seyretmeden önce beklentileri şöyle bir gözden geçirmek lazım. Mesela makyaj teknikleri için filan seyreden hayal kırıklığına uğrar, çünkü neredeyse hep aynı tarz makyajlar yapıyor. Öyle ilginç yaşam tarzı, gezme tozma beklerseniz o da yok zaten. Ha sen ne için seyrediyorsun derseniz, sohbeti hoşuma gidiyor. Sanki böyle yan komşuma kahve içmeye gitmişim de iki dedikodu çeviriyormuşuz gibi.

Zaman zaman eleştirilere karşılık verirken zıvanadan çıkmasını ise ayarsız yapılan eleştiriler yüzünden artık sinirlerinin yayının gevşemiş olmasına bağlıyorum. kadının kocasından tut da inançsızlığına kadar laf edilmiş, vallahi ayıptır. (Bu arada yanlış hatırlamıyorsam Bilgen daha önce izleyiciler sorduğunda bir yaratıcının varlığına inandığını ama dini bir inancı olmadığını birkaç kere dile getirmişti ki "Allah korusun", "inşallah","şükürler olsun" gibi söylemleri yeni değil, hep vardı yani. kaldı ki bir insanın inancı ya da inançsızlığı zaman içinde değişebilir,bu da doğal bir şey) Neyse işte bu kadın youtube'da filan çok daha kötü eleştirilere maruz kalıyor, daha hamileyken bile "çocuğun ölsün" (gizlinot: yazaken bile kanım dondu) filan gibi mesajlar alıyordu. Kim olsa bir yerden sonra tahammülü kalmaz bence.

11 eylül 2017 21:22 12 eylül 2017 02:01