bilgentolis

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (560)
  • medya (9)

560. ay bayılacağım, çocuğa 1 aylik çorba yapip plastik kaplarda sakladigi storysini gördüm keşfette, bu nasıl bir üşengeçlik ve korkunç beslenme şekli.

7 aralık 02:11

559. yancısı ayda gerçekten çok acayip, kadın dünyanın bir ucuna çorum'u toptan getirme gücüne sahipmiş.

almancılık = globalde lokalcilik.

9 kasım 20:04

558. ben bu markaları anlamıyorum, gerçekten.

içerik üreten insanlara hiç ürün gönderilmesin demiyorum, sonuçta içerik üretebilmek bu insanlar için de zor oluyordur bir süre sonra; kolay değil her çıkan ürünü yorumlamaya çalışmak.

ancak 1 aydır boş olduğum için tüm youtube camiasıyla aramı kapattım resmen, bilgen'i de uzun zamandır izlemiyordum birkaç videosunu izledim. octoly gönderim yapıyor sanırım bir tek bilgen'e genel olarak; benim bildiğim bilgen drugstore harici ürün kullanmayan insan yani elinde elf, milani, maybelline vs harici bir şey görmedim ben.

kalkıp da bu insana lancome, clarins vb gönderilmesi bana abes geliyor açıkçası, sonuçta bilgen kendisi o ürünleri kullanan insan değildi; hitap ettiği kesim de ilk başta drugstore ağırlıklı kullanıyor diye gelmiştir diye düşünüyorum.

mesela geçen gün ysl bir ruj için ben bunun başka renklerini de alırım diyordu ki kendisi de videoda bahsetti aynı rujdan kendisinde çoook önceden de vardı, ben 2012den beri falan izliyorum bilgen'i oradan biliyorum çünkü o ruj üzerine çok konuştu, aldığına pişmandı falan. hatta kendisinin ünlü bi lafı vardı böyle pahalı ürünler için kullandığı ''ona ölürüm, öldürürüm de o parayı vermem'' gibisinden. ki kendisi alışveriş yaptığında da bu süreç boyunca aldıkları nyx ve morphe olmuş son zamanlarda, her şeyi izlemesem de. onca yıllık kanal geçmişinde de high end neler gördüm kendisinin aldığı söyleyebilirim; dior fondöten, anastasia brow pomade, bu bahsi geçen ysl ruj ve clarisonic ha bir de laura mercierden pudra mı ne. fazlası eksiği vardır yine de onlar da bir elin parmaklarını geçmez işte.

bu iş yapılacaksa bence yapan kişinin önceki işlerine bakılması lazım, ona göre ürün gönderin. bilgen'den 300-400 tllik krem serum tavsiyesi almak benim komiğime gidiyor açıkçası. bilgen üzerinden gittim ama bu sektördeki herkes için böyle, bakıyorsun adam ilk videoların silme essence kullanırken, bir şekilde takipçi kazandıktan sonra benefitten aşağı ürün tanıtmıyor. drugstore kullanan insan high end kullanmasın/kullanamaz demiyorum asla ya da high end kullanmayı da ayrıcalık olarak gördüğümden değil ama bu iş sadece kozmetikle kalmıyor bir süre sonra life style satıyor haline geliyor içerik üreticisi, e sen sponsorlu olmadığı sürece bu ''life style''ı tek başına yürütecek, destekleyecek kalibre de değilsin ki be kuzum? bana senin olanı ver, ben senden onu istiyorum izleyici olarak.

26 ekim 15:39

557. Neden bu kadar eleştirildiğini anlamadığım youtuber. Kendisi defalarca videolarında söylemiştir zaten özenilecek bir hayatının olmadığını, bir sürü sorunla boğuştuğunu filan. Ayrıca reklam vs. konularında birçok youtuberdan çok daha dürüst. Beğendiğini de beğenmediğini de açıkça söylüyor. He ben de çocuğunun dakikalarca oyun oynamasını, yemek yemesini filan seyretmekten sıkıldığım için artık eskisi gibi takip etmiyorum ama kabul edelim, hangi youtuber ya da instagramer çocuğu olduktan sonra 7/24 çocukla ilgili birşeyler paylaşmıyor ki? Evi dağınık olabilir, eşyaları kötü olabilir, kilolu olabilir, bakımsız görünebilir...ee yani? Kimseye bir şey vaadetmiyor ki zaten. Hoşlanmayan izlemez olur biter.

Bence bilgentolis'i seyretmeden önce beklentileri şöyle bir gözden geçirmek lazım. Mesela makyaj teknikleri için filan seyreden hayal kırıklığına uğrar, çünkü neredeyse hep aynı tarz makyajlar yapıyor. Öyle ilginç yaşam tarzı, gezme tozma beklerseniz o da yok zaten. Ha sen ne için seyrediyorsun derseniz, sohbeti hoşuma gidiyor. Sanki böyle yan komşuma kahve içmeye gitmişim de iki dedikodu çeviriyormuşuz gibi.

Zaman zaman eleştirilere karşılık verirken zıvanadan çıkmasını ise ayarsız yapılan eleştiriler yüzünden artık sinirlerinin yayının gevşemiş olmasına bağlıyorum. kadının kocasından tut da inançsızlığına kadar laf edilmiş, vallahi ayıptır. (Bu arada yanlış hatırlamıyorsam Bilgen daha önce izleyiciler sorduğunda bir yaratıcının varlığına inandığını ama dini bir inancı olmadığını birkaç kere dile getirmişti ki "Allah korusun", "inşallah","şükürler olsun" gibi söylemleri yeni değil, hep vardı yani. kaldı ki bir insanın inancı ya da inançsızlığı zaman içinde değişebilir,bu da doğal bir şey) Neyse işte bu kadın youtube'da filan çok daha kötü eleştirilere maruz kalıyor, daha hamileyken bile "çocuğun ölsün" (gizlinot: yazaken bile kanım dondu) filan gibi mesajlar alıyordu. Kim olsa bir yerden sonra tahammülü kalmaz bence.

11 eylül 21:22 - 12 eylül 02:01


556. bu girdi uçmaya hazır baştan söyleyeyim. en kısa zamanda tüm internet aleminden silinmesini isterim bu kadar iticilik ve şımarıklık olamaz. akrabam falan olsa görüşmeyi keserim o derece itici.

6 eylül 14:37 - 6 eylül 14:37

555. Bu kadının kıskanıyorsunuz dediği hayatı evi ne bileyim işte beni boğuyor. Böyle sanki okul açılmadan önce ki son pazar gibi hissettiriyor. Fazla kasvetli.

6 eylül 06:57

554. sadece youtubedan para kazanmak için video çekiyor falan filan deniyor da, ben bu kısma kesinlikle katılmıyorum. Bilgenin izleyici kitlesinin büyük çoğunluğu Türkiye'de olduğu için reklamlardan aman aman bir para kazanması mümkün değil. Türkiyedeki bir youtuber 1 milyon kez görüntülendiğinde yaklaşık 150 dolar gibi bir para kazanıyor. Bilgenin bir ayda 1 milyon görüntülendiğini zannetmiyorum, videolarının görüntülenme sayıları ortada sonuçta. Herhangi bir reklam anlaşması, sponsorlu içeriği falan da yok. 150-200 doları küçümsemiyorum ama ben burdan kazandığım parayla geçiniyorum demek de yanlış açıkçası. Bu noktada bilgen bilnçli bir şekilde daha çok para kazandığını düşündürmek istiyor zannedersem, hani çatlayın da patlayın, kuduruklar falan hesabı. Ya da gerçekten o paraya çok ihtiyacı olabilir, onu da bilemem sonuçt, zorlukla geçindiklerinden bahsetmişti daha önceden de.

5 eylül 13:06

553. süslü sözlüğü ondan duymuştum, böyle güzel bir site var diye, konsept de hoşuma gidince yazar oldum.

ben bu kadını çok severdim. tee izmir'de ki ilk video çektiği zamandan beri izlerdim. hatta onun hakkında yapılan yersiz eleştirilere özellikle de fiziksel özellikleri ile ilgili olanlara çok kızardım. keşke onun gibi bir arkadaşım olsaydı dediğim zamanlarım bile oldu. sohbeti, karakteri hoşuma giderdi. hakkında övücü bir entry de yazmıştım.

fakat bilgen çok büyük bir hızla bozdu kendini. izmir zamanından beri takip etmeyenler tabi bu kız nasıl bu kadar sevilir anlamıyorum dedi. zaman zaman çökük psikolojisine, hem izleyip hem de itin götüne sokan psikopatlara yordum bu değişik hallerini. zamanla toparlasa da anne olduktan sonra bilgen gitti yerine varoş bir mahalle kadını geldi.

aslında ilk ona hediye yollayanların ismini dahi önemsememesiyle soğumaya başladım. sonuçta birileri düşünüp farklı ülkelerden hem maddi hem manevi hislerle yolladı onu.

ben amcamın bana yazdığı çok da büyük anlamlar içermeyen not kağıdını bile sakladım mesela.

birileri bana özellikle de ailemden çok uzaktayken bir kibrit çöpü bile yollasa ismini asla unutamazdım sanırım.

uzunnn zamandır izlemiyordum ama şu yazdıklarını görünce inanamadım, asla ummazdım. bu yazılanlardan sonra izleyeyim neler yapıyor acaba dedim ama yazılanlardan sonra o kadar soğumuşum ki 2 dakika tahammül edemedim.

annelik böyle bir şey değil bilgen. insanın içine daha fazla anlayış ve merhamet yerleştirmesi gerekir. ister istemez bir empati gelişmesi lazım.

eskiden bazı hadsizlere verdiği cevaplar neyse de "kuduruklar, bokunu yemeye layık değiller" diye koca bir sözlüğü gömmen - ki haklı dahil bile olsan çok iğrendirici kelimeler hepsi, haklı da değilsin- hiç yaşının davranışı değil.

zaten sayısal olarak azca takip ettiğim ve severek izlediğim bir youtuberı kaybetmek sözlerin sayesinde çok kolay oldu. sanırım takip eden asıl kemik kitleni çoktan kaybetmişsindir.

yolun açık olsun ergen ve cahil kitlenle mutlu mesut bir hayat dilerim.

3 eylül 17:10

552. Yanıklarr kudurunnnn. Son bok yiyicilerr. Bebek bezi koklayıcılar!!! Evde kalmış sırtlan sürülerii!!! Kız kurularıı!! Koca arayanlar!!! Anneyim ben be!! Minimu çikipu. Sephora tester vermiyor diye ağlayan karılar!! Bokumu yiyin. Dimi Minimu? Yesinler dimi annecim? Bu yaşandı. Yaradana kurban. Yesımmss!

Pardon, ne oldu? Bilgen Tolis izliyordum da sesini çok mu açmışım?

3 eylül 12:01

551. hic sevilmeyip her seferinde itilip kakılan şikayet edilen en küçük kuzen gibi hissettirdiği için takip etmeyi bıraktığım blogger. aynı hissi sergül'de de hissettigim için 3-4 ay önce onu da her yerden takipten çıkmıştım. aylık maaş bağlamadıkları sürece kimseye katlanamam -_-

3 eylül 04:33