girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (540)
  • medya (10)

540. birçok kere canlı yayınlarında denk geldim, şu kişi hakkında ne düşünüyorsun dediklerinde Bilgen hep “kimse hakkında dedikodu yapmam, ilgilenmiyorum, tanımıyorum” gibi cevaplar veriyor. Bence bu çok sağlam bir karakteri olduğunu gösteriyor. Kendisine küfür eden insanlara küfürle karşılık verdiği için yerden yere vuruluyor ama bence çok iyi ediyor. Siz, size küfür eden birine haklısın tatlım falan mı dersiniz mesela? Bence kendisinin nasıl bir insan olduğunu artık çok net bilen kemik bir takipçi kitlesi var, çok da güzel bir iletişimi var Bilgen’in bu kitle ile. İnsanlar genelde dobra insanları sevmezler, işlerine gelmez çünkü. Mesele sevmek ya da sevmemek değil; sevmiyorsan izlememek, takip etmemek. 

13 eylül 15:10

539. Yahu kadın ameliyatı için sponsor arayıp bulmadı. Zaten izmir'de ameliyatı için bir hastane ile anlaşmıştı. Sonra buna bi takipçisi aracılığıyla galiba teklif geldi istanbul'dan. Zaten kendisi de şaşırdı baya. Araştırdı vesaire ve güvenilir bulduğu için kabul etti sonuçta. İyi bir hastane ücretsiz teklif sunmuşken neden kabul etmesin ki? Maddi durumu da çok iyi değil bildiğiniz üzere. Kadın ayağına gelen fırsatı tepmedi. Ben sıradan bi takipçisiyim. Arkadaşı, akrabası falan değilim. Vlogları izliyorsanız zaten benim bildiklerimi siz de biliyorsunuzdur. Ama neden buraya gelip yalan yanlış evirip çevirip yazıyorsunuz anlamadım.

13 eylül 01:14

538. bir dönem çok severek izliyordum, uzun süre önce takip etmeyi bıraktım kendisini. çocuğu olduktan sonra her videosunda en az iki kere "ay anatolia uyandı, bir dakika geliyorum" diyerek kaydı durdurup devam etmeleri, çocuğunu bitmek bilmeyen sevişleri ve diğer süslülerin de belirttiği gibi takındığını kaba ve saygısız tavırdan dolayı kendisinden soğudum ve izlemeyi bıraktım. bu noktada gelen eleştirileri her ne kadar doğru bulsam da tek sorunun bilgen olduğunu düşünmüyorum. hepimizin de gözlemlediği gibi bilgen yıllar geçtikçe tahammülsüzleşti, naifliğini yitirdi. eskiden insanları kırmamak ya da yanlış anlaşılmamak için çok çaba sarf eder ve sözlerini özenle seçerdi. trollere karşı bile üslubunu bozmadan saygılı cevaplar verirdi. bilgen, her ne kadar yanlış olsa bile, kendisini izleyen kemik kitleden aldığı "yürü be bilgenim kıskanıyorlar seni" tarzında yorumlardan dolayı umursamazlaştı bence. bu kitle bilgene bir tür güvence veriyor, ne hakaret ederse etsin izlenmeye devam edecek bu insanların desteğini alarak. bu sebeple artık art niyet içermeyen, sadece yapıcı eleştiri yapmak için yazılmış yorumlara bile ters cevaplar verebiliyor rahatça.

ama şunu da anlamıyorum, ki zaten bu girdiyi yazma sebebim de bu aslında, insanlar nefret ede ede niçin izliyor? izleyerek sinirinizi neden bozuyorsunuz? belli ki bilgenin çizgisi artık bu, değiştirmeyecek kendini. bunu biliyoruz hepimiz. bunu bilerek izlemeye devam edip kadına kin besleyenleri ben anlayamıyorum.

12 eylül 01:25 12 eylül 04:15


537. Ay yok artık ya her şeye tamam da memeden ne zaman keseceğini de size mi soracak kadın kaldı ki 1,5yaşında çocuk 2ye kadar emzirmeyi düşünüyor demek ki isterse 5e kadar emzirir

26 ağustos 20:31

536. Çok güzel, çok lüks, çok 4/4'lük hayat yaşatan youtuberları düşünce bence hayatı çok gerçek. Şu aralar hem spora başladı hem de diyet yapıyor, bir yandan çalışıp bir yandan da çocuğuna eşiyle ortaklaşa bakıcı olmadan yetmeye çalışıyor. Ben samimi buluyorum, elinden geldiğince kendince güzelleştirmeye çalışıyor hayatını. Seveni kadar sevmeyeni de vardır, ama youtube dünyasını düşününce en normale yakın yaşayanlardan birisi olduğunu düşünüyorum.

26 ağustos 11:29

535. Eskiden videolarını izlerdim 2-3 yıl öncesinden bahsediyorum ancak şu anda kalitesizleştiğini herkes beni kıskanıyor, kocama sahip olmak için yanip tutusuyorsunuz, benim bebegimin boklu bezine kurban havasını anlamadığım lancome ve sephora mudavimi Türkiye'de yasarken bir milyoncudan takma kirpik alıp Amerika'da high end olan ablamız. Çocuğunu memeden gittiği doktorlar söylemesine rağmen kesmeyen benim 4 yaşına kadar emzirecegini dusundugum ama cocuguna yaptigi sağlıklı corbalari sicak sicak plastik kaplara doken youtuber ablamiz.

26 ağustos 02:46

534. Eskiden izlediğim, muhabbeti arkada çalarken bir şeyler yaparken iyi giden fakat şimdi çok özensiz, umarsız ve kaba bulduğum youtuber.

Makyaj üstü sohbetlerini açardım, odamı toplarken vs gayette iyi gidiyordu fakat ne zaman hamile kaldı orda işin rengi değişti, her gün register muhabbeti, gelenleri göstermesi ama onu yollayanların adını asla söylememesi rahatsız etti. Sonrasında ara sıra izlemeye başladım. Baktım doğum yapmış, onun adına sevindim. Ara sıra da izliyordum o sıralarda fakat rastgele açtığım bir videosunda süt sağarken bir yandan da kamerayı açmış, sanki yan odadan duyduğu tıkırtıya bakmaya kalkmış gibi bir tiple konuşuyor. Dedim artık pes. Vırç vırç vırç süt sağarken de çekme o videoyu. Bana göre bu saygısızlıktır açık ve net. O an videoyu kapattım ve bir daha izlemedim. Keşfetime düşmeye başladı sıkça, onu da engelledim, keşfetime de düşmüyor artık.

Kocişi ve çikipu kızıyla sibel can edasıyla yaşamaya devam etsin.

25 ağustos 21:41 25 ağustos 21:44


533. bundan 4-5 sene önce daha üniversiteyi kazanmamışken izlerdim, hiçbir zaman 'balgenimm' diyenlerden olmadım ama makyaj üstü sohbetlerini izlemek hoşuma giderdi. sonra tüm konuşması, tüm videoları evlilikle ilgili olmaya başladı ve sonunda çocuğundan başka bir şey olmaz oldu kanalında.

ben sadece amerika'da satılan makyaj malzemelerini anlatmasını bile izlemeyi seviyordum ama kociş ve bebiş muhabbetleri beni pek sarmamaya başladı.

bu noktada ben de izlemeyi bıraktım ama şimdi ne zaman başlığını görsem tebessüm ediyorum. kötü birisi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum ama artık en başında edindiği kitlesine hitap etmiyor bence.

elbet yeni bir kitle de edinmiştir kendine veya ediniyordur, ailesiyle birlikte dilediği gibi bir hayatı olsun, ne diyelim.

26 temmuz 20:44

532. hayattaki tek başarısı charlie ve çikipu gibi davranan insan. iki üç yıl önceki bilgen gitti bambaşka biri geldi yerine. inşallahlar maşallahlar havada uçuşuyor ateist kızımızın ağzından. iki yüzlü gelmeye başladı yani. takipten çıktım. birçok kaliteli kişi de çıktı. izlenme sayısı azalmış ve kaliteli kitlesinin kaybettiğini düşünüyorum.

26 temmuz 18:53

531. amaan iyi de yapmış sponsorlu yaparak içine sinmese aklına yatmasa yapmazdı zaten eminim...(aşırı güven :D ) seviyorum bilgeni hele kahvaltı yaparken izlemesi güzel gidiyor :)

17 temmuz 08:52