sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (526)
 • medya (10)

526. Bir gün gelip bilgen için olumsuz eleştiri yapacağım aklıma gelmezdi lakin canıma yetti. Normalde kahvaltı ederken, yatmadan önce falan bilgenin vloglarını izlemeyi çok severdim beni eğlendirir hoşuma giden sohbetler ederdi ancak bir süredir bilgene tahammül edemiyorum. Dünyada tek çocuk Anatolia değil, dünyada en güzel çocukta Anatolia değil evet kendi çocuğudur asla lafım yok paylaşır ama bir vlogta gördüğümüz tek şey Anatolia ve sürekli “Çikipuuuuu çok akıllı çikipuuuu çok güzel fıstık kızım bal kızım” cümleleri oluyor. Daha sonra rutin çamaşır yıkama, Çarli, kaynana Lorata (yazımını bilmiyorum) teyzesi ve gerçekten artık tamamen para kazanmak için hiçbir zevk almadan, estetik zevk sunmadan kendini geliştirmeyen bir youtuber haline geldi. bir içerik üreticisinin bunlardan başka bir gelişme elde edememesi üzücü. Takibi ben de bırakıyorum.

7 şubat 18:07

525. Astroloğunun sahtekar olduğu youtuber'dır.

Bilgen instagram'ın da kadının her şeyi bildiğini anlatmıştı bir resminde. Ben de inanıp doğum haritamı analiz ettirdim. Hiçbir şeyimi bilemedi.

Muhtemelen birbirleri ile anlaşmışlar takipçi kazanmak için.

12 ocak 20:39

524. birçok kere canlı yayınlarında denk geldim, şu kişi hakkında ne düşünüyorsun dediklerinde Bilgen hep “kimse hakkında dedikodu yapmam, ilgilenmiyorum, tanımıyorum” gibi cevaplar veriyor. Bence bu çok sağlam bir karakteri olduğunu gösteriyor. Kendisine küfür eden insanlara küfürle karşılık verdiği için yerden yere vuruluyor ama bence çok iyi ediyor. Siz, size küfür eden birine haklısın tatlım falan mı dersiniz mesela? Bence kendisinin nasıl bir insan olduğunu artık çok net bilen kemik bir takipçi kitlesi var, çok da güzel bir iletişimi var Bilgen’in bu kitle ile. İnsanlar genelde dobra insanları sevmezler, işlerine gelmez çünkü. Mesele sevmek ya da sevmemek değil; sevmiyorsan izlememek, takip etmemek. 

13 eylül 2018 15:10

523. Yahu kadın ameliyatı için sponsor arayıp bulmadı. Zaten izmir'de ameliyatı için bir hastane ile anlaşmıştı. Sonra buna bi takipçisi aracılığıyla galiba teklif geldi istanbul'dan. Zaten kendisi de şaşırdı baya. Araştırdı vesaire ve güvenilir bulduğu için kabul etti sonuçta. İyi bir hastane ücretsiz teklif sunmuşken neden kabul etmesin ki? Maddi durumu da çok iyi değil bildiğiniz üzere. Kadın ayağına gelen fırsatı tepmedi. Ben sıradan bi takipçisiyim. Arkadaşı, akrabası falan değilim. Vlogları izliyorsanız zaten benim bildiklerimi siz de biliyorsunuzdur. Ama neden buraya gelip yalan yanlış evirip çevirip yazıyorsunuz anlamadım.

13 eylül 2018 01:14

522. bir dönem çok severek izliyordum, uzun süre önce takip etmeyi bıraktım kendisini. çocuğu olduktan sonra her videosunda en az iki kere "ay anatolia uyandı, bir dakika geliyorum" diyerek kaydı durdurup devam etmeleri, çocuğunu bitmek bilmeyen sevişleri ve diğer süslülerin de belirttiği gibi takındığını kaba ve saygısız tavırdan dolayı kendisinden soğudum ve izlemeyi bıraktım. bu noktada gelen eleştirileri her ne kadar doğru bulsam da tek sorunun bilgen olduğunu düşünmüyorum. hepimizin de gözlemlediği gibi bilgen yıllar geçtikçe tahammülsüzleşti, naifliğini yitirdi. eskiden insanları kırmamak ya da yanlış anlaşılmamak için çok çaba sarf eder ve sözlerini özenle seçerdi. trollere karşı bile üslubunu bozmadan saygılı cevaplar verirdi. bilgen, her ne kadar yanlış olsa bile, kendisini izleyen kemik kitleden aldığı "yürü be bilgenim kıskanıyorlar seni" tarzında yorumlardan dolayı umursamazlaştı bence. bu kitle bilgene bir tür güvence veriyor, ne hakaret ederse etsin izlenmeye devam edecek bu insanların desteğini alarak. bu sebeple artık art niyet içermeyen, sadece yapıcı eleştiri yapmak için yazılmış yorumlara bile ters cevaplar verebiliyor rahatça.

ama şunu da anlamıyorum, ki zaten bu girdiyi yazma sebebim de bu aslında, insanlar nefret ede ede niçin izliyor? izleyerek sinirinizi neden bozuyorsunuz? belli ki bilgenin çizgisi artık bu, değiştirmeyecek kendini. bunu biliyoruz hepimiz. bunu bilerek izlemeye devam edip kadına kin besleyenleri ben anlayamıyorum.

12 eylül 2018 01:25 12 eylül 2018 04:15

521. Ay yok artık ya her şeye tamam da memeden ne zaman keseceğini de size mi soracak kadın kaldı ki 1,5yaşında çocuk 2ye kadar emzirmeyi düşünüyor demek ki isterse 5e kadar emzirir

26 ağustos 2018 20:31

520. Çok güzel, çok lüks, çok 4/4'lük hayat yaşatan youtuberları düşünce bence hayatı çok gerçek. Şu aralar hem spora başladı hem de diyet yapıyor, bir yandan çalışıp bir yandan da çocuğuna eşiyle ortaklaşa bakıcı olmadan yetmeye çalışıyor. Ben samimi buluyorum, elinden geldiğince kendince güzelleştirmeye çalışıyor hayatını. Seveni kadar sevmeyeni de vardır, ama youtube dünyasını düşününce en normale yakın yaşayanlardan birisi olduğunu düşünüyorum.

26 ağustos 2018 11:29

519. Eskiden videolarını izlerdim 2-3 yıl öncesinden bahsediyorum ancak şu anda kalitesizleştiğini herkes beni kıskanıyor, kocama sahip olmak için yanip tutusuyorsunuz, benim bebegimin boklu bezine kurban havasını anlamadığım lancome ve sephora mudavimi Türkiye'de yasarken bir milyoncudan takma kirpik alıp Amerika'da high end olan ablamız. Çocuğunu memeden gittiği doktorlar söylemesine rağmen kesmeyen benim 4 yaşına kadar emzirecegini dusundugum ama cocuguna yaptigi sağlıklı corbalari sicak sicak plastik kaplara doken youtuber ablamiz.

26 ağustos 2018 02:46

518. bundan 4-5 sene önce daha üniversiteyi kazanmamışken izlerdim, hiçbir zaman 'balgenimm' diyenlerden olmadım ama makyaj üstü sohbetlerini izlemek hoşuma giderdi. sonra tüm konuşması, tüm videoları evlilikle ilgili olmaya başladı ve sonunda çocuğundan başka bir şey olmaz oldu kanalında.

ben sadece amerika'da satılan makyaj malzemelerini anlatmasını bile izlemeyi seviyordum ama kociş ve bebiş muhabbetleri beni pek sarmamaya başladı.

bu noktada ben de izlemeyi bıraktım ama şimdi ne zaman başlığını görsem tebessüm ediyorum. kötü birisi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum ama artık en başında edindiği kitlesine hitap etmiyor bence.

elbet yeni bir kitle de edinmiştir kendine veya ediniyordur, ailesiyle birlikte dilediği gibi bir hayatı olsun, ne diyelim.

26 temmuz 2018 20:44

517. hayattaki tek başarısı charlie ve çikipu gibi davranan insan. iki üç yıl önceki bilgen gitti bambaşka biri geldi yerine. inşallahlar maşallahlar havada uçuşuyor ateist kızımızın ağzından. iki yüzlü gelmeye başladı yani. takipten çıktım. birçok kaliteli kişi de çıktı. izlenme sayısı azalmış ve kaliteli kitlesinin kaybettiğini düşünüyorum.

26 temmuz 2018 18:53