yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (494)
  • medya (10)

  494. Gerçekten iyi niyeti haketmeyen bir youtuber.

  Çok uzun süredir takip etmiyorum, geçen gün hesabındaki canlı yayına denk geldim. Şimdi de emzirmeyen annelere yargı dağıtıyordu. Yok hiçbir mama anne sütünün yerini tutmaz, ben emzirdim vs. Sütü olmayan annelere kendini kötü hissettiriyosun diyen bir takipçisine. Kimseye yalan söyleyemem, dünyanın en iyi maması da olsa anne sütünün yerini tutmaz diye muhabbeti uzattı da uzattı. Sıfır empati sıfır iyi niyet var bu kadında. Bile isteye üstüne basa basa sütün yoksa çocuğun eksik diyor.

  23 haziran 03:02

  493. yeni vlog yüklemiş, atarı kısa sürdü zaar.

  şaşırdım mı, hayır.

  6 aralık 2019 10:33

  492. Bilgen'i 5-6 yıldır takip ediyorum. Tam bir ikizler burcu. Ani çıkışları, çoğu insanın garipsediği tepkileri vs bana garip gelmiyor o sebeple, ikizler burcu kimi tanısam böyle çünkü :) ben sürekli "küfür ediyor" eleştirisi yapanlara şunu söylemek istiyorum. Siz, size hakaret eden insanlara gül uzatmayı tercih ediyor olabilirsiniz, bu kadın küfüre küfürle karşılık verdi. Olay bu kadar basit. Kimseye oturduğu yerden hiçbir şey yokken sövmedi yani. Öyle bir söyleniyor ki sanki Bilgen yolda yürürken sağdan soldan geçenlere bile sövüyor :D her neyse. YouTube'u bıraksa da sevenleri olarak bir şekilde instagram canlı yayını vs ile irtibatta kalırız biz :) bunları okuyorsan sevildiğini bil Bilgenim. 

  3 aralık 2019 16:02


  491. Ben 5 yıllık Amerika maceramı bitirirken kendisi amerikaya yeni gidiyordu, oraların özlemi vs izlemeye başladım olgun bir kız olduğunu hep biliyordum, bu patlamasını da anlıyorum çünkü bebeğini kaybetmiş bir anne olan sergül kato'ya bile girin bakın neler yazılmış, yahu benim ödüm kopuyor yaşanacak en büyük acıyı yaşamış bir kadın o, delirir, gıcık insan olur depresif olur herşey olur ama elim gitmez kötü birşey yazmaya vicdanen, en büyük acıyı yaşadı derim susarım izlemem en kötü.. isnanlar neler yazıyor kadına, o yüzden bilgene yazılan yorumlara şaşırmıyorum. Hırçınlaştık kalpler nefret dolu eksik yanlış hata görsekte mutsuz hayatlarımızı başkasından çıkarsak diye bakıyoruz.bilgenin de En kısa zamanda dönmesini temenni ediyorum.

  3 aralık 2019 03:02 3 aralık 2019 03:04

  490. Bilgen'i üniversitede izlemeye başlamıştım ve acayip bağlanmıştım kanalına. sabah rutinimin önemli bir kısmını o oluşturuyordu. her sabah o gün giyeceğim kıyafetleri ütülerken, saçımı ve makyajımı yaparken fonda onun sohbetleri olurdu. onu dinleyerek hazırlanırdım. muhabbetini çok severdim. hani sözü sohbeti dinlenir, fikri alınmaya değer, kafası çalışan komşu ablalar vardır ya, annemizle kahve içmeye geldiğinde ne işimiz varsa bırakır mutfağa onlarla kahve içmeye koşarız benim için öyle biriydi bilgen. kafası iyi çalışan sağlam bir kadın.

  aradan yıllar geçti kanalını takibi hiç bırakmadım ne atsa izledim yine. çok gereksiz eleştiriler aldı. yok maddi durumu, yok kocası, yok kızının kıyafetleri... bazı şeyleri ağzım açık okuyordum. ben bilgen'e baktığımda mutlu bir yuvası, kendisini çok seven bir kocası olan bir kadın görüyorum. bana göre gıpta edilecek bir ailesi var. charlie enişte gibi bir kocam olsun isterim mesela. maddi durum kısmı ayrı bir şok çünkü maddi durumları kötü değil bence. türkiye'deki çoğu beyaz yakalıdan daha iyi bir hayatları var. işte bu çok büyük bir kendini bilmezlik mesela. yine de ben o tepkilerin onda birini bile vermezdim, ama hiç de soğumadım diğer birçoklarının aksine. insanlar çeşit çeşittir ben onu olduğu gibi sevdim. kilit nokta da bu zaten. sevdiğin kişiyi izlersin sevmediğin kişiyi izlemezsin. bir insanı izleyip her bir şeyini eleştirmek o kadar anormal bir davranış ki, bu artık çok normalleşti ama benim aklım hala almıyor bir türlü. mesela ben duygu özaslan'ı hiç sevmiyorum, kadın ağzını açtığı anda tüylerim diken diken oluyor ve izlemiyorum. dolayısıyla ne kendimi yoruyorum ne de onun okuyabileceği mecralarda hakaretler yağdırıp onu yoruyorum.

  keşke bilgen kulak asmamayı becerebilseydi ama yapısı böyle demek ki insan belli bir yaştan sonra kolay kolay değişemiyor. youtube'u bırakmasına çok üzüldüm. o sanki hiçlikten beri oradaydı ve hep orada kalacakmış gibiydi, asla bırakmaması gereken biriydi bence ama böyle uygun görmüş demek ki. belki bir gün geri döner ümidimi hep koruyacağım. sevmeyenin çok olabilir ama sevenin de çok bilgen abla. yolun açık olsun umarım mutlu olursun. anatolia'yı özleyeceğiz.

  2 aralık 2019 19:42

  489. Yukarıdaki süslünün girdisini okuyunca dayanamadım yazdım.Bilgen’in çoğunluğu D grubundan oluşan takipçilerinin şuursuzca yazdığı kötü niyetli yorumlara kendisinin sinir ve ağlama krizleri şeklinde storyler atarak cevap vermesinin faturası neden süslülere kesildi anlamadım açıkcası. Kadın defalarca youtube dan ek gelir elde ettiğini, paraya ihtiyacı olduğunu vs bas bas bağırdı. Yeri geldi takipçilerini ‘bakın bırakırım video çekmeyi kapatırım hesabımı’ minvalinde tehditler dahi etti. kötü insanlar fesat insanlar her yerdeler maalesef gün içinde hepimiz neler nelerle uğraşmak zorunda kalmıyoruz ki? Pardon da bu arsızlara bu doneleri fırsatları veren maalesef ki sensin. şakşakçıların seni balgenimm diye gözü kapalı sevip savunurken, sen isimleri dahi önemsemeyip çocuğuna gelen hediyeleri istiflerken herşey çok güzeldi. Ama işte her güzellik bir arada olmuyor maalesef bir şeylerin getirisi olduğu gibi götürüsü de olabiliyor. Bunu kaldıramayacak mental yapıdaysan zaten kendine çok yanlış bir yol çizmişsin demektir. Kendinin ve çocuğunun ruhsal sağlığı için en doğru kararı vermiş bence geç bile kaldı

  2 aralık 2019 19:24

  488. Bilgen'i ilk çıktığı zamanlar izlediğim birkaç videosuyla tanıdım bana hitap etmedi, kendisinden fazlasıyla negatif enerji aldım bende izlemeyi bıraktım sonrasında hiçbir videosunu izlemedim sadece burda denk geldikçe okuduğum kadar biliyorum hayatını. Şimdi şöyle bir durum var insanlar sanıyor ki özel yaşamını, hayatını göz önünde yaşayan tanınmış/ünlü kişilere istediğimiz her şeyi istediğimiz üslubta dile getirebiliriz, bu tanınmış/ünlü kişiler de bekliyorlar ki onları takip eden kitle her koşulda şartta onu alkışlasın, pohpohlasın, padişahım çok yaşa desin. Üzülerek belirtiyorum ki öyle bir dünya iki kesim için de yok.

  2 aralık 2019 00:39


  487. Bullying her yerde büyük bir problem günümüzde. O yüzden yorumlara takılmasını, üzülmesini gayet iyi anlıyorum ve çok insani karşılıyorum. Ben böyle şeyleri görmezden gelemeyecek kadar hassas bir insan olduğum icin youtuberlik yapamazdım örneğin. Bu nedenle bunun Herkese uygun bir şey olmadığı konusunda hem fikirim. Ancak bilgen Youtube'da olmasını takipçileri için yaptığı bir fedakarlık olarak görüyormuş herhalde ki storylerinde artik yapamıyorum, dayanamıyorum, mecbur değilim, her gün hayatimi size açmak bitti vs şeklinde konuşmuş. Maalesef durum böyle değil. Bu her kişinin kendi tercihi. Mesela Ben de is yerimde mobbinge uğruyorum birçoğu gibi... Kendi tercihimle istifa ettiğim gün "artik yeter yapmıyorum bitti mecbur değilim" diye haykırmayacağım kimseye. Çünkü kendi isteğimle ya da sebeplerimle oradayım ve kendi isteğimle istifa edeceğim bu kadar basit. Karar benim seçim benim. Bu "fedakarlığı" da ancak kendim icin yapacağım, başkası için değil. O da nasil mutlu olacaksa öyle yaşasın elbette. Kimse zorla video çek, hayatını paylaş demiyor. Bilmem kaç yıldır anca bu kadar dayanabildim demesi bana cok saçma geldi. Neden dayandin ki... bu hale gelesiye kadar üzülmeye deger mi kapatsaydin bitseydi o zaman... demek istedigim o ki Bahsettiği problemler bu mecrada varolan bir insanin önüne geçebileceği problemler değil ne yazık ki. Bu mecra da illa yer alınması gereken mecburi bir sey degil. Ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin denilebilecek bir konu. Yolu açık, mutlu, huzurlu olsun.

  1 aralık 2019 21:38 1 aralık 2019 21:39

  486. youtube'u bırakmasının isabet olduğunu düşündüğüm kişidir. Uzun zamandır kendisini takip etmiyordum, bırakmıştım izlemeyi çünkü artık bana hitap etmediğini düşünüyordum ve çok kaba buluyordum. Ancak hiç bir zaman olumsuz yorum yazmadım çünkü beğenmezsem izlememe gibi bir opsiyonum vardı ve onu kullandım. Kendisini takip etmeyi bırakma nedenlerimden biri, yapılan eleştiriler yüzünden uzun uzun insanları azarlaması, kırıcı olması ve izleyenlerine karşı özensizliği idi. Öyledir ya da değildir bunlar benim düşüncemdi ve bırakmıştım takibi. Ama hep, 'bilgen, madem bu kadar rahatsız ediyor seni insanların eleştirileri ve bu kadar üzülüyorsun, o zaman neden bırakmıyorsun bu youtube'u, belli ki sana göre bir mecra değil' diye de düşünmüştüm. Bu yüzden isabet olmuş diyorum. Umarım huzur bulur kendisi. 

  1 aralık 2019 21:33

  485. insanların sadece onlar medyada video çekiyorlar paylaşım yapıyorlar diye klavye başında youtuberların karakterlerini, görüntülerini, ailelerini eleştirmelerini çok acımasızca buluyorum.

  bilgen bir dizi karakteri değil, gerçek bir insan. kızına kıyafet almıyorsun sen her şeyi küçük denildiğini bile gördüm. ayıptır bu kadarı, kalpsizlik bence.

  bir insanı kilosundan vuracak, mimiklerini inceleyip "sen anneni sevmiyorsun" minvalinde yorum yazacak kadar ne yaşadı bu anonim olup insanlara saydıranlar çok merak ediyorum.

  benim içim acıdı bilgene çok dokunmuş yazılanlar belli. yıllardır takip ederim, kolay kolay bu hale geleceğini sanmıyorum. üzüldüm. hakkında hayırlısı olsun. kalbinin güzelliğine samimiyetine inanıyorum bilgenin.

  1 aralık 2019 21:11 1 aralık 2019 21:12