yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  11. benim için a101>şok>bim

  18 eylül 15:10

  10. genelde aktüel ürün geldiği zamanlar gittiğim için değerlendirmemi bu yönde yapacağım. bim ve şok katalogda gösterdiği her ürünü getirir, bulamama olasılığınız var elbette ama çoğu zaman bulursunuz. a101de hiçbir zaman aradığım ürünü bulamıyorum. ilgilenecek birini de bulamıyorum, bulduğum zaman da ya bilmiyorlar ya da direkt düşünmeden ''yok, gelmedi, kalmadı, bitti'' diyorlar. mağaza dizaynları, ışıklandırmaları ve o daraşmalık beni itiyor. bim ve şok mağazaları daha ferah oluyor genelde. bu üç marketimizin de müşteri kitlesi genelde aynıdır. birkaç sene önce a101'de bende olmayan bir stefan zweig kitabını (gizlinot: bu da ayrı bi tartışma konusu ya, linç etmeyin lütfen) alayım demiştim, kasada arkamdaki kemer alan dayı sebebini anlamadığım bir şekilde ''yiğenim git okuluna, okulunda dersini çalış hadi'' diye üstüme gelmişti, iyi kemerle dövmedi. (gizlinot: swh) bimde halı almaya çalışırken bir teyzeyle aynı anda halıya elimizi uzattık ve o soğuk bakışlarıyla kazanan teyze oldu tabii ki, taa bir yukarıdaki şubeye gitmek zorunda kalmıştım. üçünün de yemeklerini lezzetsiz buluyorum ama bim'in bazı kaliteli markaları var centro, jucy, buono, mutfağım, sinbat, dost... bim>şok>a101 diyorum o yüzden.

  2 mayıs 2020 16:32

  9. evimin yakınında üçü de var bu yüzden bu dönem iyi inceleme fırsatı buldum. ilk olarak önceliğinizin ne olduğuna göre değişir sıralama. manav kısmı olarak şok>a101>bim bence. bunu en basit şu şekilde açıklayabilirim, şokta yeşil elma 5,95, a101 de 6.95, bimde 7,95.

  yine ananas şokta 8 lira iken a101 de 9 lira, bim'de 12,90.

  ayrıca şok'un bakliyat kısmı çok taze oluyor, özellikle 4,90 a satılan pirinci inanılmaz güzel. bim'den geçen gün aldığım pirinç o kadar kötü ki bir kova su ile yıkadım yine çıkmadı nişastası. azıcık suyla bile lapa oldu.

  aktüel açısından ise bim>a101>şok.

  bim'e iyi takip ederseniz çok iyi ürünlerin ucuza geldiğini görürsünüz. bir de diyelim geçen hafta bir ürün geldi ama satılmadı, onu diğer hafta yarı fiyatına indirebiliyorlar depo boşalsın diye. ben yarı fiyatına indiği dönemlerde 4-5 liraya neler aldım neler...

  a101 ise soğuk dolap ürünleri konusunda çok iyi. çok fazla çeşit bulunuyor et konusunda, ayrıca fıstık rüyası, tiramisu gibi tatlıları bim'den daha ucuz.

  bu dönem bim genel olarak ya fiyatları azıcık arttırdı yada fiyat aynı kaldı ama gramaj azaldı. acı sos, ranch sos gibi şeyleri bim'den alıyordum. bu sefer elime bir küçük geldi, eve gelip bakınca gramajın 4/1 oranında azalmış olduğunu gördüm. geri kalan ürünlerde de bariz bir fiyat artışı mevcut. en basitinden1 litrelik yağ önceden 8 lira iken şimdi 10 lira olmuş... size "aman bu da önemli mi?" gibi gelebilir fakat her ürüne zam geldiği için toplamda fazla oluyor. üstelik bu yerlerden genelde öğrenciler alışveriş yapıyor ve bende bir öğrenciyim. maddi olarak malesef çok refah içinde de yaşamıyorum.

  şok yiyeceklerde kampanya konusunda daha cömert, sık sık indirime denk gelebiliyorsunuz, üstelik kasa arkası ürünler cidden avantajlı oluyor. bim ise son kullanma tarihi yaklaşan ürünleri kampanyaya sokuyor genellikle.

  fakat bim'in cipsleri ve atıştırmalıklarını çok seviyorum. zaten araştırmalık konusunda çok iyi.

  neyse sonuç olarak, zaruri yiyecekler için en iyisi bence şok,

  araştırmalık ve aktüel ürünler için bim,

  et ve tatlı ürünler için a101.

  2 mayıs 2020 16:10 2 mayıs 2020 16:22


  8. En sevdiğim ve daha çok alışveriş yaptığım; a101. A101 ve bimin aktüel ürünleri çok güzel. Sarküteri ve bisküvi için a101, süt peynir yoğurt gibi ürünler için ise soku tercih ediyorum genelde. 

  20 eylül 2019 15:27

  7. reklam müziğinde olduğu gibi şoktakilerin hepsi iyi markadır. bim ve a10de ise aktüel ürünler takip edilmelidir zira bazen çok iyi fiyatlara iyi ürünler bulabilirsiniz.

  21 eylül 2017 17:59

  6. Eskiden oturduğum sokakta üçü birden yanyanaydı.

  Güzel günlerdi.............

  20 eylül 2017 03:46

  5. bunlardan sadece birine gitmem; hepsini turlarım <3

  19 eylül 2017 21:38


  4. Bu versusı yapan süslüyle aynı yerde görev yapıyor olabilir miyiz diye düşündüren başlık

  Çünkü ben bu üçlü komboyu doğu hizmetimi yaptığım ilçe dışında hiçbir yerde görmedim (gizlinot: swh)

  Eğer öyleyse beni bul yiğidim jkhk

  19 eylül 2017 20:22

  3. A101 ürün çeşitliliği ve surekli yaptigi indirimler ile ikisini de sollar. Sebze meyvesi her zaman taze et ve süt ürünleri de aynen öyle

  17 kasım 2016 22:17

  2. vanilyalı kolası olan kazanır. (bkz: a101)

  9 temmuz 2016 22:36