yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (1)

  23. kendisinin ido dönemindeki yolsuzluğu üzerine bir haber (link: https://web.archive.org/web/20190514102340/http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bufeleri-akrabalarina-dagitti-39111082 buradan okunabilir.) (arşiv linki koydum, erişim engeli olasılığı için).

  insanların işsizlik ve imkansızlık yüzünden depresyona girdiği, üniversite öğrencilerinin umutsuzluk ile dolu olduğu bir ortamda kendisi için üzünüldüğünü söylemek de bayağı ayıp değil mi ya?

  24 haziran 18:24 24 haziran 18:29

  22. devlete ilk girişi ido ile başlamış ak parti izmir milletvekilidir.

  bu göreve gelmeden önce de itü gemi inşa ve deniz bilimleri fakültesi'nde ar-gör olarak çalışıyordu kendisi. 1999 senesinde ido'da yaptıkları dolayısıyla skal club'dan ödül bile almıştır.

  aslında kendi mesleği dahilinde ne yaptığını bilen birisi. yani serbest bırakılsa demek istedim :)

  kendisi ak parti'nin en bahtsız isimlerinden birisi. sebeplerine gelince:

  - ulaştırma bakanı oldu

  - ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanı oldu

  - meclis başkanı oldu

  - ibb seçimlerinde aday gösterildi

  açıkçası kendisi kadir topbaş kadar fevri davranamadı ve ne derlerse "eyvallah" çekti ve bu seçmene de yansıdı.

  ibb seçimlerinde de seçimi o kadar çok kazanmak istemedi ki anlatamam. gerek televizyonda, gerek mitinglerde falan beklenen etkiyi yaratamadı.

  binali yıldırım'ın ibb seçimlerinde aday gösterilmesinin en büyük etmeni de "ak parti" tabanından geliyor olması. bildiğiniz gibi tayyip erdoğan bile kendisi için oy istedi.

  oynanılan kumarın bahsiydi sadece binali yıldırım...

  edit: basbakan da oldu.

  24 haziran 10:19 24 haziran 13:21

  21. partisinden, siyasi görüşünden bağımsız sevdiğim ve renkli bulduğum bir kişilik binali yıldırım.

  hatta partisindeki tek sempatik insan bile diyebilirim. bu seçim sürecinde baştan beri yer almak istemediğini düşünüyorum. ne yenilenen seçimlerde ne de ilk seçimde. insanların gözündeki sempatikliğinden dolayı istanbul'u alabileceğini düşündüler sanırım.

  ilk seçim döneminden beri yeterince dinamik, pozitif ve istekli göremedim kendisini. yorulduğu, bunaldığı çok çok belliydi. bu süreçte en çok kendisine ve yaşadığı strese üzüldüm sanırım.

  24 haziran 09:35

  20. 70 yaşında eski ulaştırma bakanı,başbakan ve ibb başkanı adayı akp’li siyasetçi. Verilen her görevi yerine getirmeye çalıştı ancak bu yaşta bir adamın emirlerle her mevkiye çekilmeye çalışılması,koltuk elimizde kaldı denmesi,sürekli kendini aday olarak öne sürmeleri çok yazık. Rezil olmaktan başka bir şey olmadı. Üstelik torunlarıyla emeklilij yaşaması gerekirken erdoğan ve yandaşlarının türlü türlü baskısını çekti. Bu açıdan çok üzülüyorum adama. Ama yıllardır maddi-manevi çaldıkları şeyleri düşününce beter olsunlar diyorum.

  24 haziran 09:20

  19. (Zamanında görevinde yaptığı yolsuzluklar ve cukkalar nedeniyle dönemin ibb başkanı ali müfit gürtuna tarafından ibbdeki görevinden şutlanmış olan) çok değerli hizmet ve görev adamı xd yalanla dolanla asla işi olmaz (bkz: akpde siyasetçi olmak)

  Edit: millet belediye başkanlığından cumhurbaşkanlığına çıkıyo, binary başbakanlıktan belediye başkan adaylığına inip onu da olamıyo. E tabi sevgili başkanı zamanında ahmet davutoğlunu şutladıktan sonra “bize çapsız biri lazım” demiş, sonra bu zatı muhteremi seçmişti. En iyi tanımı başkanı yapmış işte.

  24 haziran 08:31 25 haziran 08:14

  18. Tam bir görev adamı.Kendisine ne görev verillirse en iyi şekilde yapmaya çalışmıştır.Makam,mevki hesabı yapmıyor çünkü amacı hizmet.İTÜ mezunu,İsveç'te de yüksek lisans yapmış.Yani anlayacağınız akademik alt yapısı da dolu bir insan.Öyle üniversitelerden üniversitelere geçiş yapmamıştır :).Bunun dışında çok güleryüzlü,yalanla iş çevirmeye çalışmayan,olabildiği kadar realiteyle iş yürütmeye çalışıyor.İnşallah daha güzel yerlerde görmeye devam ederiz.

  24 haziran 08:09

  17. hoçça ğalın ğidiyom ben

  24 haziran 00:07

  16. fıtratında belediye başkanlığı olmayan eski başbakan. izmir'den büyükşehir belediye başkanlığı için aday gösterildi izmir onu seçmedi, onlar kalkıp adamı başbakan yaptılar. istanbul'dan aday gösterdiler, iki kere seçime girdi yine olmadı. nereye eli değse istisnasız kurutuyor. adam tc'nin son başbakanı olarak kayıtlara bile geçti yani ötesi yok. nasılsa istediğimiz yöne gider, uyumlu biri, ne desek yaptırırız ona deyip her seçimde bu adamı insanların karşısına çıkarmaktan vazgeçmezlerse daha çok kaybederler valla. bir hata iki kere yapılmaz, yapılırsa da onun adı yanlış olur çünkü. halk binali beyi ve sizi görmek istemiyor, aynı şeyleri yaşamak istemiyor artık bunu anlamak bu kadar zor değil. bu seçimlerden çıkarılacak çok ders var, tabii almak isteyene. bir deseçimin sonucunu görünürde kürt seçmen belirledi gibi gözükse de, gerçek ülkücülerden de binali yıldırım'a oy çıkmayacağını bir kez daha göstermiş oldu bu seçim. bahçeli bunu bile bile yine akıllı davrandı ve 31 mart'ta istediğini çoktan aldı. adam iki seçimdir elini kolunu sallaya sallaya seçime gidip, bir koyup üç alıyor. şimdi de çıkar seçim sonucu diye iki kelime şey söyler, iş biter. ne de olsa.

  23 haziran 22:28

  15. Bence by’de inanılmaz bi rahatlama yasıyordur su an. Reisin her gün bik bik tepesinde olmasından iyidir yenilgi.

  Ama sunu söylemeden geçemeyeceğim, sen akp’nin bu 20 sene icerisinde ortaya cıkardıgı en dandik siyasetcisin. Elveda.

  ^ imla editi.

  23 haziran 22:12 23 haziran 22:12

  14. “Loser”

  23 haziran 20:02