sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • oylar (3)
 • medya (1)

18. Karma ve yağli cildimde sivilce yapmış olan güneş kremi. Ciltte bıraktığı beyazlık doğru ama çabuk emiliyor ve geçiyor.

9 temmuz 2018 13:57

17. neredeyse 5 yıldır her gün kullandığım güneş kremim. Akışkan yapısıyla çok kolay sürülüyor ama emilimi için biraz beklemek gerekiyor. Renkli formları da var ancak benim süt beyaz tenime "light" rengi bile koyu geldiği için her zaman tercihim renksizinden yana oldu. Çok da bereketli bir ürün her gün kullanımda en az 4-5 ay yetiyor.

25 haziran 2018 11:21

16. Bir süre kapağının üstünde dik bir şekilde tuttuğunuzda içindeki yağın biriktiği bu ürünü benim yağlı cildime öneren cilt doktoruna sevgilerimi yolluyorum.

200 küsür liralık bir bioderma setini itelemiştin bana zaten bu da eksik kalsaydı. 

24 haziran 2018 14:39

2

15. İsotretinoin tedavim için doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladığım ama sevmediğim güneş kremi. Yüzde beyaz ve yağlı bir görüntü oluşturuyor. Buğday tenliyim ve burnumun üzerinde leke oluşmasına engel olamadı. Bitince tekrar almayacağım bir ürün.

17 haziran 2018 13:14

14. Çok uzun zamandır La Roche Posay Anthelios XL SPF 50+ Ultra-Light kullanıyordum. Hafifliğinden ötürü memnundum da. Ama hakkındaki olumlu yorumları okuyunca, bu kez bioderma photoderm max fluid 50 spf’i denemek istedim.

-Her ikisinin de ağırlık yapmama iddiası var ama bioderma bu konuda daha başarılı. 

-Elinize aldığınız az bir miktar ürün tüm yüzünüze yetiyor(ki benim havaalanı gibi geniş bir alnım olduğunu düşünürsek bu baya önemli bir kriter ashdhdjk) Bu da tüm yaz boyu kullanılabileceğine işaret.

-Uygulandığı ilk an beyazlık bırakacakmış gibi gelse de o beyazlık bir-iki dakika sonra geçiyor.

6 haziran 2018 23:06

13. haziran ayında aldım bu ürünü yaz boyunca zaman zaman kullandım. fakat kesinlikle tekrar almam. tam olarak emilmiyor cilt tarafından ve yağlı bir görüntü oluşturuyor.ayrıca ciltte bembeyaz bir tabaka oluşturuyor. iyice yedirmek için uğraştıkça hassas olan cildim daha da hassaslaşıyor. tavsiye etmiyorum.

4 kasım 2016 16:04

12. Dermatolog önerisiyle 1 tüp kullanıp bitirdim, her dışarı çıktığımda sürdüm ve tam 1 yılda bitti. asla tekrar almayacağım bir ürün. Buğday tenliyim fakat cildim lekelenmeye çok müsait, bu kremi kullanmaya başladığımda burnumda leke vardı bitirdiğimde alnımda, burnumda ve dudak üstümde lekeler oldu. Yüzüm koyulaşmadı yani bronzlaşmayı önlüyor ama leke oluşmasını önlemiyor. Su bazlı olup bu kadar yağlı his bırakması da enteresan ve emilmiyor yüz parıl parıl parlıyor. 12 ay kullanım süresi var, ama yaklaşık 9. Aydan itibaren yapısı iyice yağlanmaya ve koruması azalmaya başladı. Yazın o yağlı yapısı hiç çekilmiyor kışın da 50 spf kullanmıyorum. Hiç hiç memnun kalmadım, Yaz başından beri arko kullanıyorum o bundan iyi.

4 kasım 2016 00:06

11. Aldığıma pişman olduğum güneş kremi. Beyaz tenliyim, cildim karma. Su bazlı olmasına rağmen (yazar: beatrice) gibi ben de ağır ve yoğun buluyorum. Gerçekten bir türlü emilmiyor gibi. Yüzüm sürekli vıcık vıcık. Sanki koyduğum yerde kalıyor.

Ayrıca hassas cildimde sivilce yaptığından da şüphelendim bir dönem ama emin olamadığım için kullanmaya devam ettim. Şimdilik sıkıntı yok gibi ancak en yakın zamanda biriciğim, göz bebeğim avene'e dönüş yapacağım.

Bu arada nereye yazsam bilemedim ancak bu kremi tavsiye eden cilt doktorum söylediği için başlık altına yazayım.(gizlinot: daha üç beş yere de yazarım gerçi ben) (gizlinot: swh) özellikle hassas ciltlere özel cilt ürünlerinin, alerji yaptığı takdirde doktor raporu ile İadesi sağlanıyormuş. Firmalar da gönderilen ürün ile ilgili inceleme yapıp tutanak tutuyormuş. Ben yeni öğrendim, bilmeyen diğer süslülere faydası olur belki.

27 temmuz 2016 02:12 27 temmuz 2016 02:13

10. kuru ciltli olmama rağmen sevemediğim güneş kremi.

çok yoğun bir krem, sürümü bana göre zor ve emilmesi fazla zaman alıyor. üzerine ben makyaj yapamıyorum çünkü üzerine ten makyajı yaptığımda hep sivilce oluştu. yoğunluğu nedeniyle günlük kullanım için doğru değil hele makyaj da yapılacaksa daha hafif bir ürün tercih edilmeli.

korumasını ise pek anlayamadım. buğday tenli olduğum için kızarmıyorum direk kararıyorum ve bu ürünü kullandığım süre zarfında da pek değişkenlik olmadı, daha da karardım. diğer taraftan kardeşim beyaz tenli ve her sene çok fazla kızarıyor, o da kullandı ve cilt yanığına zerre etkisi olmadı. cilt yanıklarını aza indiren güneş kremleri olduğu için ben korumasını bu bağlamda başarısız buldum ancak güneş lekelerine ne gibi bir etkisi olur bilemiyorum.

biraz markaya güvenip tercih etmiştim ancak tekrar alacağım bir ürün değil. mümkünse testern deneyip almanızı tavsiye ederim.

26 temmuz 2016 16:29 26 temmuz 2016 17:04

9. Eczacının yağlı ciltler de kullanabilir dediği için aldığım güneş kremi. Kesinlikle yanlış bilgi vermiş. Yağlı ciltlere uymayan bir güneş kremi. Yüzünüze resmen yağ sürmüş oluyorsunuz. Pırıl pırıl parlıyorsunuz. Ciltte emilmiyor ve 2-3 gün kullandıktan sonra sivilce çıkardı. Bence kuru ve kuru/karma ciltlere uygun.

6 haziran 2016 14:01