sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (30)
 • oylar (8)
 • medya (1)
3

30. Birkaç hafta önce eczaneden aldım light rengini. Sanırım son kullanma tarihi yaklaştığı için indirimde idi 75 tl civarı bir fiyata aldım. Kendime esmer diyorum ama hem etrafımdaki insanlar hem de kozmetik mağazalarda yüzümün aslında pek koyu olmadığını belirtiyorlar. Eczaneki kadın ise bana en koyu rengi önerdi, aklımı çelebilirdi ama hafifce bileğime tuttum ve baya koyu geldi o yüzden orta ton olan light rengini seçtim. Eve gelip denediğimde ise bu rengin bile yüzümde turuncu kaldığını gördüm. Ten ürünlerinde tam tonumu hiç bulamıyorum ama turuncu ya da pembe durmaktan nefret ediyorum. Sarı veya griyi bir miktar tolere ediyor cildim ama turuncu çok kötü görüyor bende gerçekten. Bu yüzden biraz üzülüp pişman oldum ama bir şekilde daha normal göstermenin yolunu buldum. (yazar: Karmacilt) nişastayı pudra olarak kullandığından söz etmişti, ben de denemiştim ve hafif beyaz gösteriyordu o yüzden bu kremin üstüne hafif nişasta geçiyorum baya toparlıyor. Zaten ürünün mat durma vaadi var ama alnımda parlama yapabiliyor, nişasta bunu da engelliyor. Elimdeki loose powder kutusuna doldurdum nişastayı yanımda da taşıyabiliyorum böylece. Kötü başlasak da toparladım bir şekilde bu alışverişi. Ama alacak süslülere tavsiyem baya baya bronz değiller ise ne Light ne de golden rengini alsınlar, en açık rengini alsınlar. Hatta denemeden almayın bence hafif Renk veriyor dense de turunculuk veriyor bence baya. Görsel de ekliyorum.

Bu arada cildim karma ve altına nemlendirici uyguladam da ağız kenarımda kuruluk yapabiliyor veya kuruluğu daha da ortaya çıkarıyor. Kuru ciltlere pek tavsiye edeceğim bir ürün değil. Bir de yağlı ciltli süslüler de dikkat etsin ürünün arkasında üründen önce nemlendirici uygulanması gerektiği belirtiliyor.

Son bir kötü özellik daha söyleyip entry'mi bitiriyorum, içerik listesinde ikinci sırada dimethicone yani silikon var. Hem bu hem de üstte saydığım sebeplerden benim bir daha alacağım bir ürün değil. Bitsin diye gözüne bakıyorum.

ilgili medya:
1
20 nisan 22:08

29. Normalde yağlı ciltliyim ancak yüzümün bazı kısımlarında pul pul görünüme neden oldu. Nasıl oldu hiç bir fikrim yok ancak yine alırım. T bölgem daha yağlı parlama olmadı ve kusma yaşamadım ancak cildinizde çok çok az bir örtücülük sağlıyor hani varla yok arası bir şey. Yine de fondöten kullanmayan biri olarak renkli güneş kremlerini seviyorum ve bioderma da favorilerim arasında

3 nisan 01:00

28. dün satın aldım. Eczacının cok övmesi üzerine edindim. Akne tedavisi gördükten sonra cildim yağlanmaya başladı. Güneş koruması bulunan, ildimde parlamaya sebep olmayacak renkli bir günes kremi arayışındaydım. Cildim beğenmediği her ürünü kustuğu gibi anında da kaşıntı parlama yapıyor. Daha sonra yorumları da okuduktan sonra , bugün kullanmaya başladım. Saat 7'den beridir Cildimde.. Kusma, kaşıntı, parlama yapmadı. Şuan için cok memnunum. Ancak olumsuz etkisine rastlar isem, tekrardan güncelleyeceğim.

15 mart 14:05

27. Natural rengini süslüdeki güzel yorumlardan esinlenip aldım. Karmaya dönük yağlı bir cildim var ki özellikle yaz aylarında T bölgemdeki yağ oranını kullandığım hiç bir ürünle dengeleyemiyorum biodermanın nude touch  ürününü alıp denemek istedim bir umuttur yaşatır insanı mottosuyla fakat yaglı olan cildimde dahada fazla parlamaya neden oldu ben  memnun kalmadım süslüler benim gibi cildi olanlara kesinlikle önermiyorum  :(

29 ocak 00:44

3

26. Biodermanın renkli güneş kremi.

İkincisini aldım kullanıyorum şu an. Bendeki rengi light ama sanırım bu ürün turunculaşıyor. İlk şişemi kullandığımda tam anlamamıştım acaba mı dedim ikincisini aldım, alalı 1 2 ay oldu kabında rengi değişti. Light rengi normalde yüzüme tam oluyordu ama artık sürünce turuncu duruyor.

Bir de içeriğinde ikinci sırada dimethicone olduğunu farkettim.

27 temmuz 2018 19:13 27 temmuz 2018 19:15

25. aylar önce almıştım yeni kullanmaya başladım. kuru karma ciltli biri olarak beğendiğimi söyleyebilirim.

kendisi bir güneş kremi statüsünde olduğu için, kutusunun üzerinde bol bol sürülmesi gerektiği yazıyor. yani az sürülürse koruması yetersiz kalır. bol bol sürmeme rağmen yüzümde kalıp gibi durmuyor. zaten yapısı çok ince ve kıvamı epey sulu/cıvık. şu ana kadar kullandığım tüm güneş kremleri arasında en cıvığı. chanel vitalumiere aqua fondöten kıvamına yakın bir cıvıklıkta diyebilirim. her kullanımdan önce iyice çalkalamak gerekiyor.

benimkinin üzerinde renk seçeneği yazmıyor; aralık ayında denebunu exclusive kutusunu satın alarak sahip olmuştum (skt kasım 2019). rengi açık buğday tenime ne koyu, ne açık geldi, bütünleşti. aslında ben aydınlık veren (gizlinot: parlaklık anlamında değil) ten ürünlerini daha çok seviyorum.

orta kapatıcılık sağlıyor, eşitsizlikleri kapatıyor, soluk lekelerimi hafiften görüyorum ama rahatsız etmiyor. herkes pudralı bitişli demiş ama ben o kadar pudralı ve hemen sabitlenen bir ürün olarak görmedim kendisini. günlük nemlendirici üzerine kullanıyorum, öyle kuru kuru durmuyor. hatta bir de transparan pudra geçiyorum üzerine. bunu kullanınca bronzer kullanasım gelmiyor. allık kullanıyorum. ürün üzerinde fazla fırça hareketi yapmak istemiyorum nedense.

bıyık bölgem çok terler benim ve oradaki ten ürünü bozulur. bunda terlesem bile öyle bir bozulma görmüyorum. hem bu açıdan, hem de yüzdeki eşitsizlik ve leke görünümünü minimuma indirmek amacıyla 2 saatte bir yenileyerek deniz veya havuz kenarında kullanmaya müsait olmasından dolayı güzel bir güneş kremi olarak görüyorum kendisini. tabii ki beyaz beyaz durmaması, tenle bütünleşmesi de tercih nedenleri arasında. topaklanmıyor bir de.

23 temmuz 2018 14:56 23 temmuz 2018 15:29

24. bioderma'nın yağlı ciltler için matlaştırmayı vaat eden güneş kremi. yaklaşık 1 haftadır kullanmaktayım ve yorumlayacak kadar deneyimlediğimi düşünüyorum.

aşırı parlayan ve yağlı-sivilceli bir cilde sahibim. yazları fondoten-pudra kullanmak beni özellikle rahatsız eder, cildime ağır gelirmiş gibi hissederim. şimdiye kadar kullandığım hiç bir güneş kremi parlamayı engelleyemedi, ta ki bu kreme kadar.

beyaz tenli biri olarak en açık rengi olan natural'ı kullanmaktayım ve bana koyu gelmedi. yapısı oldukça akışkan bu yüzden elimle sürmekten çok hoşlanmadım, fırça yardımıyla kullanıyorum.

az miktarda ürün yüze yetiyor ve sürdükten kısa bir süre sonra ciltle bütünleşip matlık sağlıyor.

kapatıcılığı bence orta, lekelere tekrar kapatıcı bir ürün kullanma gereği duymuyorum.

ürün kesinlikle gün boyu matlık sağlıyor, bence kesinlikle vaadini yerine getiriyor.

denizde öğlen güneşi altında da kullandım ve güneş korumasını da gayet başarılı buldum, cildimde en ufak bir kızarma dahi yaşamadım.

sivilcelenme gibi bir soruna yol açmadı.

ürünün bence tek olumsuz yanı miktarının çok az olması, kısa sürede bitecek gibi duruyor ama diğer özelliklerini göz önünde bulundurursam kesinlikle tekrar alacağım bir ürün olacak.

2 temmuz 2018 20:52 2 temmuz 2018 20:53

23. hayatımın güneş kremini bulmuş olabilirim. aslında ben bu güneş kremini bayağıdır kullanıyorum, hem yazın hem kışın hem de ara mevsimlerde nasıl durduğunu deneyimleyebildim ve her mevsimde de en sevdiğim oldu. kapatıcılığı yüksek değil ancak cilt tonunu güzel eşitliyor ve sağlıklı bir görünüm veriyor. cildim kışın karmadan kuruya dönük olmasına rağmen ben mat duruşundan kışın dahi şikayetçi olmadım. yazın ise yer yer parlamalar, yağlanmalar oluyor ama bunlar irite edecek düzeyde değil. aynı zamanda çilli biriyim, çillerimi çok seviyorum ancak çoğalmalarını istemiyorum ve bunun için de güneşten kendimi korumam gerekiyor, koruyuculuğu da oldukça yeterli geliyor bana. beyaz tenliyim ama böyle süt gibi bir beyazlık değil, en açık tonu olan natural bana tam oluyor. fiyatını yüksek buluyorum evet, fakat değdiğini düşünüyorum. bittikçe alacağım, seviyoruuumm!

1 temmuz 2018 18:27

22. Yağlı cildimi çok aşırı kuruttu ve koruması çok iyi değilmiş gibi. Pudralı olduğu için sanırım fazla yağı alıyor ama böyle katman katman bir garip duruyor yüzde ve açık tenli olan kişilere asla uygun olduğunu düşünmüyorum. Buğday tenliyim ve en açık olanı bile hafif koyu kaldı.

1 haziran 2018 15:13

21. yaklaşık 1 aydır kullandığım canım güneş koruyucum. öncelikle şunu belirteyim ki t bölgem aşırı yağlı yanak kısmım da normal seviyede. ürün çok bereketli bir ürün. sıvı formda olduğu için az miktarda olsa bile tüm yüze yetiyor. benim gibi yağlı bir cildi bile idare ediyor. şuan süreli 8 yaat olmasına rağmen burnumun üstü parlamadı. ama çene kısmını biraz kuruttu. kuru ciltliler bu yüzden kullanmamalı diye düşünüyorum. cilt tonunu eşitliyor ve bunu yaparken gözenekleri de kapatmıyor. güneşten ne kadar koruduğunu da güneşte fazla kaldığım zamanlarda test edip göreceğim bakalım. bunun dışında her şeyiyle mü kem mel

22 mayıs 2018 14:47