yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (20)
  • medya (3)

  16. Çok uzun süreler beğenerek kullandığım güneş kremi. Cildim karma, bazı zamanlar alnımda yağlanma yaptı ondan sonra Caudalie Soleil Divin güneş kremine geçtim. Ondan da çok memnunum. 

  20 ekim 22:43

  1

  15. yüzüme sürdükten yaklaşık 1-2 saat sonra gözlerimde felaket bir yanma yaptı, ve yıkamadıkça baya bir süre geçmedi ki hastanede olduğumdan yıkamam da baya geçe kaldı. belki vücuda kullanılırdı ama bilemem ben iade ettim. beğenmedim.

  20 ekim 19:45

  14. İndirimde görünce ve 150 ml olunca, orumları okumadan aldığım ve sonrasında hiç anlaşamadığımız bioderma'nın güneş kremi(gizlinot: Süslüsözlük'e danışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım.)

  Yağlı ciltli ve seboreik dermatit yüzünden döküntülerle boğuşan biri olduğum için, bana göre koyu kıvamlı ve yağlı krem hiç iyi gelmedi. Zaten burada da belirtilmiş kuru ciltlilerin anlaşabileceği bir krem diye. Sağlık olsun.

  İçerik olarak tam bilemiyorum ama sanırım fiziksel filtreli bir güneş kremi. Çünkü kolay kolay emilmiyor ve beyaz iz bırakıyordu cildimde. Bir de anlamadığım bir sebepten iyice emildikten sonra yüzümde bir pembelik hissediyordum(gizlinot: Kremi emsin diye yüzümü ovuşturmaktan da olabilir.)

  Sakallarda asla emilmiyor. Çok fazla beyazlık kalıyordu. Zorlayıp yedirince de parıl parıl parlıyor. İnternetten dermokozmetik alışverişi riskli bir durum. Bana da son kullanma tarihi yakın bir ürün gelmişti(gizlinot: Yaklaşık 1 yıl kadar. Belki de sahteydi bilmiyorum)

  Bitsin diye kollarıma vs sürmeye kalktım ama yine de kollarımda da kıllardan dolayı yediremedim. En son pes edip karmadan kuruya dönen cildi olan kardeşime verdim. O daha kolay kullandı ama yine emilme problemi yaşadı. Yazın sıcak havada terleyince de akıyor ne yazık ki(gizlinot: Vıcık vıcık) kışın kullanımda belki daha iyi olabilir.

  Belki küçük boyu formül olarak farklıdır. Ama hiç anlaşmadığımız bir krem oldu kendisi.

  ilgili medya:
  1
  5 eylül 00:12


  4

  13. küçük boyuyla formülasyon farkı olduğundan bahsedildiği için belirtiyorum bende 150 ml olanı var. ürünü yaklaşık 15 gündür kullanıyorum. açtıktan sonra ilk 2-3 gün silgi gibi soyulma olayını çok yaşadım ama sonrasında yapısı mı oturdu bilmiyorum ne kadar sürersem süreyim soyulmadı. ben altına nemlendiricisiz kullanıyorum hızlı emiliyor, neredeyse hiç beyazlık bırakmıyor. koruyuculuğu çok iyi. cildi yağlı/parlak gösteriyor mat görünüm isteyenlere uygun değil, ben parlaklık seviyorum. çok iyi temizlemediğim halde sivilceye vs de sebep olmadı. ben yakınımdaki bir eczaneden bioderma ürünlerinde 50 tl indirim kampanyasıyla 150 tl'ye almıştım, internet fiyatları da güvenilir sitelerde bu civarda. çoğu kişi kuru/çok kuru ciltlere önermiş ama  parlamayı çok sorun etmiyorsanız aşırı yağlı ciltliler hariç herkes kullanabilir bence. genel olarak beğendim.

  24 ağustos 08:26

  12. kolay sürülebilirliği için solante pigmenta'dan geçiş yaptığım güneş kremi. cildim leke yapmaya meyilli ve ben de sürekli oynayıp yara yaptığım için leke giderici özellikli güneş kremlerini tercih ediyorum. bence nemlendirici özelliği de var. t bölgem regl zamanı biraz yağlanır ama bunun dışında kuru bir cildim var. Bu güneş kremine geçtiğimden beri alta eskisi kadar nemlendirici sürmeme gerek kalmıyor. win win oldu benim için. sivilce ve yağlanma da yapmadı(gizlinot: akşamları temizliyorum tabi ki) en son amazon.com.tr'den almıştım. Uyguna gelmişti ve son kullanma tarihine de hayli var.

  18 mayıs 18:57

  2

  11. 150 ml olan ambalajla küçüğü arasında bir formülasyon farkı var mı bilmiyorum, ben büyük olanını kullanıyorum bu sıralar.

  öncelikle yapısı hafif, yoğun bir krem gibi değil. Dağıtırken bembeyaz kalacakmış gibi oluyor fakat biraz uğraşınca o beyazlık da kalmıyor. Buraya kadar gayet iyi ama çok garip bir şekilde cildi inanılmaz yağlı bırakıyor, tüm gün yüzümde bir yağ katmanı var gibi fakat sadece dokununca fark ediliyor, ağırlık gibi de hissedilmiyor. Çok garip bir krem, bir daha asla almam fakat bir şekilde bitirmeyi planlıyorum. Azıcık sürünce gayet iyi (fındık kadar belki) ama gerekli miktarda sürmeye kalkınca yüzüme zeytinyağı sürmüşüm gibi hissettiriyor.

  12 mayıs 12:34

  4

  10. Sadece burnu gözenekli ve sıcak havada yağlanan belki kimisinin karma diyeceği ancak bence kupkuru, mat bir cildim var. Koruyuculuğunu şu günlerde pek anlayamadım ancak yapısı hakkında konuşmak istiyorum. Ben sadece yüzüm için 3 fındık büyüklüğünde kullanıyorum. Beyazlık yapmaya aşırı müsait bir güneş kremi bir kere. Ayrıca yağlı da. Benim tam istediğim günlük hafif rengi eşitleyen -ki renkli bir ürün değil- glow cherie sürmüş gibi parlatan fiyatına göre hiç fena olmayan bir krem. Sürerken hızlıca tüm yüze eşit dağıtmak lazım. Hızlı dağıtılmazsa parçalanabiliyor yüzde. 

  Karma ve üstü yağlı ciltler kesinlikle uzak durmalı. Ancak kuru ciltlerin fiyat/ performans açısından çok seveceği bir güneş kremi.

  22 şubat 17:37


  5

  9. Roza hastalığından muzdarip ciltlere tavsiye ederim. Ben bunu yaz/kış ayırt etmeksizin kullanıyorum. Renklisi yüze güzel bir nemlilik ve canlılık veriyor. Hafif renk eşitsizliklerini de kapatıyor. Yapısı cok hafif ve rahatsız etmiyor. Görece lekesiz ciltlerde, üstüne mineral pudra gecerek günlük makyaj icin kullanılabilir. 

  2 kasım 2020 13:39

  5

  8. Daylong dan geçiş yapanlardan biri de benim. Leke oluşumunu önleyen güneş kremi arayışım hep sivilceye bittiği için umutsuz bir şekilde bu ürünü denedim. Artık güneş kreminden tek beklentim sivilce yapmamasıydı öyle söyleyeyim. Bu ürün kesinlikle sivilce yapmıyor. İlk sürünce yağlı ve parlak duruyor diğer yağsız güneş kremleri gibi mat değil ama o parlaklık 5 dakikaya kalmadan yok oluyor merak etmeyin. 150 ml olanını kullanıyorum fiyatına göre çok bereketli. Cosdna da gördüğüme göre içeriği çok temiz ve leke önleyici içeriğe sahip. Aynı ürünle devam etmeyi düşünüyorum 

  12 temmuz 2020 16:53

  4

  7. 2 gündür kullandığım ve şimdilik memnun olduğum güneş kremi oluyor kendisi. 10 aya yakın bir süre sadece daylong extreme spf 50 kullanıyordum. Onun yapısı daha yapışkandı, daha sıvı olmasına rağmen bayağı yoğundu ve ciltten arındırması zor olduğu için yanak bölgemde küçük küçük pütürcüklere sebep oluyordu. Bütün bunlara rağmen koruması şimdiye kadar kullandığım bütün güneş kremlerinden daha iyi olduğu ve bereketli olduğu için uzun bir süre daylong'a sadık kaldım. Ama son kutu bitince, uzun süre aynı şeyi kullanmaktan sıkıldığım için yeni arayışlara girdim.

  Benim bir güneş kreminden beklentim, hassasiyet yaratmaması, korumasının iyi olması, uzun süre gitmesi ve parfümsüz olması. Cildim üzerinde nasıl göründüğü ve parlama yapıp yapmadığı ikinci planda kalıyor benim için. Bioderma photoderm spot spf 50 hem 150 ml olduğundan, hem de kokusuz olması sebebiyle daylong'dan sonraki tercihim oldu. Kesinlikle daylong'dan daha az parlama yapıyor. Kutuda göze temas etmemesi gerektiği yazsa da ben göz çevreme de uyguluyorum. Sürerken sorun olmuyor ama cildimi temizlerken gözlerime girerse hiç yakmayan daylong'un aksine çok yakıyor gözlerimi. Koruma konusunda Daylong'un yerini tutabilir mi emin değilim. Arındırması kesinlikle daha kolay, ama denize, havuza girecek olursam bu bir dezavantaj olabilir. Gün içinde yenilerken biraz topaklandı. Sonuç itibariyle henüz bir sorun çıkarmasa da kesin bir kanıya varmak için erken. Leke açma iddiasının doğru olup olmadığını gözlemlemek için zamana ihtiyacım var, burnumun üstündeki çillerde bir etkisini fark edersem bu girdiyi editlemeyi düşünüyorum.

  12 temmuz 2020 16:42