4.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (130)
  • oylar ()
  • medya (1)

130. karmadan yağlıya dönük cildimin yağı çoştuğu zamanlar çok iyi geliyor ama kışın cildim kuruduğunda cildimi ekstra geriyor ve kurutuyor.

dün 02:11

129. kurudan karmaya dönen cildime çok iyi geldi. alnımdaki pütürcüklere global kremi ile birlikte effacler k dan daha iyi geldiğini söyleyebilirim. cildimi çok kurutmadı, güzel temizliyor ee sivilcelerime de iyi geliyor daha ne olsun. şu anlık temizleyici arayışıma son vermiş üründür. Karma ciltliler bir şans versin derim

19 ekim 19:47

128. Ne kadar uzun süre kullandim hic bilmiyorum ama cildimi bunun kadar güzel toparlayan,temizleyen başka bir temizleyici kullanmadim.İnanilmaz bir üründür kendisi.Bittikce alirim.

18 ekim 16:26


127. Yaklaşık iki aydır kullandığım, almasaydım da olurmuş dediğim jel. Tek artısı yıkadıktan sonra cildimi gerim gerim germiyor olması ama artık bunu birçok drugstore temizleyici de nemlendirici bileşenleri sayesinde yapıyor zaten. Öncedendi cildi gacır gucur yapan temizleyicilere olan sevdamız:p Gramajı büyük olduğundan mıdır nedir bir nevi kurutmayan sıvı sabun formatında benim nazarımda. Cildimde iyiye doğru hiçbir etkisi yok, zararı da yok ama iyi temizlemediğini hissedip ardından tonik veya misel suyla geçtiğim çok oluyor. Bi de bitmiyor ki bitsin. Bir süslü duş jeli gibi de kullandığını yazmış. Bari ben de öyle duşta face& body yapayım da gidip yeni güzel bir temizleyici alayım. 

17 ekim 23:12

126. Yüz ve vücut için kullandığım için ekonomik olsun diyerek 500 ml alıp, kullandığım ürün. Çok çok problemli değil ancak vücutta bazı bölgelerde kapalı komedonlar, zaman zaman başgösteren sivilceler var. Herhangi bir duş jeli yerine bunu kullanmak daha mantıklı gelmişti.

Öncelikle öyle aman aman bir ürün diyemem. Orta yollu. Yani memnun olduğunuz herhangi bir market ürünü varsa, buna geçmeyi gerektirecek çok üstün performansı yok. Kullandığım sürece çok fazla sivilce sorunu yaşamadım. Beraberinde kullandığım gözenek karşıtı ürünlerle yüzümdeki gözenekler sıkılaştı ancak burada asıl takdiri hak eden jelden çok la roche effaclar ve bioderma sebium global.

ağır sivilce problemi yaşayanlardan çok, sivilceye meyilli ciltlere daha uygun bir ürün gibi düşünüyorum.

bir de bioderma'nın kiloluk ürünleri, küçük gramajlılardan daha az etkili gibi geliyor. bu da benim hüsnü kuruntum mu bilmiyorum.

edit: bir sonraki girdiyi okuyunca uyarı mahiyetinde yazayım dedim. sanıyorum bioderma ürünlerinin hemen hepsinin kullanım süresi, ambalaj açıldıktantan sonra 6 ay. yani 500 ml bir jel ya da nemlendiriciyi yüze kullanarak bitirme şansınız pek yok sanıyorum.

17 ekim 17:06 dün 02:16

5

125. Sivilce tedavimin başlamasından bu yana kullandığım temizleme jeli. Ürün karma ve yağlı ciltler için öneriliyor. Ciltteki yağı güzelce temizliyor. Yıkadıktan sonra herhangi bir yanma yakma söz konusu değil. Yumuşak bırakıyor yüzü. 500 ml şişede 1+1 şeklinde satılıyor. Ben ikisini 60a almıştım tabi o zamanlar dolar 3.6 civarında. Daha 1 şişesi bitmedi 6 aydır. Hesaba vurduğunuzda aslında çok pahalı bir ürün değil. Kokusu beni rahatsız etmiyor bittiğinde bunu tekrar alırım. Asla temizleme jelimi değiştirmeyi düşünmüyorum. 6 aylık deneyimlerim bu şekilde.

12 eylül 17:48

124. köpüren bir jel,karma cildimi çok güzel temizliyor tek sorunu burun kenarlarımı inanılmaz derecede kurutuyor. kullandıktan sonra nemlendirici uygulamak şart.

11 eylül 15:34 24 eylül 20:28


123. Alnımdaki sivilceler sebebiyle dermatolog tavsiyesi üzerine aldım. Sabah akşam kullanmamı tavsiye etti, düzenli kullandım 2. Şişemin yarısından fazlası bitti. İlk kullanmaya başladığımda çok sevdim çünkü temizlik hastasıyım ve verdiği gıcır gıcır his güzeldi. Hatta eskiden sabahları yüzümü sadece su ile yıkardım, şimdi sadece su ile yıkamak garip gelmeye başladı. 

Gelgelim ilk kullandığım tarihten beri aylar olmasına rağmen yüzümdeki sivilceler azalmadı hatta arttı. Ben kuru karma ciltli bir insan olmama rağmen gün içimde yüzümden yağ fışkırmaya başladı. Ben de yaklaşık 1.5 hafta önce ürünü bırakmaya karar verdim. Cildim günbegün güzelleşti. Daha canlı ve elastik duruyor, şu an yüzümde 1 tane bile sivilce yok. Bu yüzden bir daha bu ürünü kullanmayı düşünmüyorum.

10 eylül 10:14

122. (gbkz: recete.com) sağolsun bir ara evin her köşesinden bu ürün çıkıyordu, bolluktan eşe dosta bile dağıtmıştım. #bloggerhissediyor

ancak iyi ki para verip almamışım. azılı bir yağlı ciltli olmama rağmen bu üründen memnun kalamadım. çok agresif bir ürün, ağız çevremde inanılmaz bir kuruluğa yol açıyor. nemlendiriyorum bana mısın demiyor. cildin yağını tuzunu her şeyini kazıdığı için bu sefer daha beter yağlanıyor. e yüzümü hiç yıkamasaydım? 

benimle aynı paradoksa giren, daha yumuşak bir temizleyici arayanlara (gbkz: la roche posay effaclar h cream lavante)yi tavsiye ederim.

3 eylül 12:04

121. Bakın bu ürün benim be be ğim. Karma ciltliyim sivilceleri kurutması mı dersiniz siyah noktaları azaltması mı dersiniz istediğim her şeyi yapıyor.Gıcır gıcır temizlik hissi.Tek sıkıntısı kışın cildi biraz kurutuyor.Yazın sabah akşam yüzümü bu ürünle yıkıyorum.Ancak kışın sadece geceleri kullanıp sabah daha yumuşak bir temizleyici tercih ediyorum.Nemlendiriciye de abandım mı sorun kalmıyor :)

29 ağustos 05:13