sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (30)
 • oylar (9)
 • medya (1)
5

30. Bir dönem sınav streslerinden dolayı yüzümü basmış olan tüm sivilceleri geçiren, yeni sivilce oluşumunu engelleyen mucize bir krem. Tanışmamızın üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen hala daha sabah ve akşam olmak üzere bioderma h2o ile temizlediğim cildimin üzerine sürüyorum. Bu zaman zarfında minumum düzeyde sivilce çıkıyor yüzümde.

Belirtmem gerekir ki cilde sürülmesinden 5-10 dakika bir yanma hissi oluşuyor ancak daha sonra hemen geçiyor. Ciltte kesinlikle yağlı bir his bırakmıyor. Bana göre kokusu da gayet güzel.

3 nisan 15:10

4

29. Ürün hakkında olumlu ya da olumsuz bir karar veremiyorum. Mesela gerçekten emilmiyor. Hatta bir süslü de yazmış buraya. Yani makyaj altına kullanmak isterseniz hiç uygun değil bence. Onun dışında cildimi yakmıyor sadece öncesinde sıkılmış bi sivilce varsa üstüne sürersem çok hafif yakıyor o kadar. Yağlı cildimin nem ihtiyacını karşılıyor mu ondan da emin değilim. En iyi tarafı cildimi mat tutması ona rağmen burun üstü soyulmalarımı kamufle ediyor. 80 tlye almıştım. Hak ediyor mu emin değilim. Sanırım bitince daha net gözlemleyip editlerim.

Edit: Sanırım vazgeçilmezim olacak bu ürün. Çünkü düzenli kullanımda cilt dokumu pürüzsüzleştirdi, fazla sebumdan arındırdı ki bunlar vaatleri. Bir kaç gündür kullanmamıştım ve cildim tekrar eski kırmızı pütürlerine kavuşmuştu. Gece cildimi temizledikten sonra tüm yüzüme uyguladım. Ve bingo şu anda yine o sevdiğim kaymağımsı dokuya ulaştım. Pütürlerim söndü. Gece rutinimde olacak artık.

17 aralık 2018 01:28 31 aralık 2018 13:41

28. bir eczaneden yaptığım alışverişte tester olarak hediye edildi. şu an yağlı ve aktif sivilceli bir cildim var. ben tüm yüzüme nemlendirici olarak kullanmadım. sadece sivilcelerin üzerine uyguladım ve kuruttuğuna şahit oldum. bu benim için çok güzel oldu. normal boyunu satın alacağımı belirtebilirim.

26 ekim 2018 15:41

27. sivilcelerim için aldığım ürün çok kullandığımı söyleyemeyeceğim aslında ama sürdüğüm zaman yüzümdeki bazı yerleri -genelde minik minik sivilce vb. yerleri- 2-3 dakika boyunca oldukça yakıyor daha sonra normale dönüyor. ekstra sivilce yapmadı, geçirdi mi? emin değilim. aşırı bir nemlendirmesi yok mesela kil maskesi yaptıktan sonra falan yeterli değil ama yağlı ve sivilceli bir cilde sahipseniz günlük olarak iyi olabilir.

20 ekim 2018 01:45

26. alnımdaki geçmeyen pütürcüklere-sanırım komedon emin değilim- iyi geldiğini düşünüyorum. şu an pütürcükler sivilceye dönmüş durumda umarım iyileştirir ve değiştirmeyeceğim cilt bakım rutinime eklenir. aktif sivilceye sürdüğümde ise sivilceyi yarıyarıya geçiriyor, bölgesel olarak kullandım. tüm yüze uygulamaktan ziyade bölgesel kullanımda daha etkili olacağını düşünüyorum. testerını deneyimlemiştim, büyük boyunu sipariş edeceğim.

19 ekim 2018 20:00

25. gözeneklerimi küçültmeyen kremdir :/ ekstra sivilce yapmadı fakat aşırı önlediği de söylenemez. bu serinin yüz yıkama jeliyle kullanıyorum bir aydır ve yağlanmamı kontrol altına aldığını söyleyebilirim. eczaneden aldığım için herhalde sürerken kendimi güvende hissediyorum,fakat kısa süre önce içeriğinin pek iyi olmadığını okudum biraz üzüldüm :/

31 ağustos 2018 02:01

24. ciltte yüksek arındırıcı etkisi oldugunu iddia eden bakım kremi.

sivilceleriniz varsa ufak ufak yanma yapıp 5dk kadar sonra geçiyor.

komedonlari, puturcukleri silip supurecegini; sivilce izlerini de hüp diye çekecegini vaat ediyor.

bende sivilce yaptı. evet, bir süre sonra ne zaman sürsem yanak bölgemde sivilceler pırtladı ben de daha 1 aydir kullaniyorken çöpe attim ki sivilceye yatkin bir cildim yoktur normalde.

sürdükten sonra cildi aydinlik, parlak gösteriyor. bu yönü güzeldi.

27 ağustos 2018 16:57

23. Holy grail'im olan üründür. Cilttteki bütün pürüzleri yok ettiğini kendim deneyerek görmüşümdür. Nemlendirme özelliği yok -zaten nemlendirici olarak geçtiğini sanmıyorum-. Eczanelerde 45ml. sebium foaming cleanserla birlikte 70 tlik bir fiyata sahip. Ürün rahat 1.5 ay gidiyor -ben sadece akşamları uyguluyorum-. Fakat bu ürünü kullandığınız dönemde cildi iyi nemlendirmeniz lazım çünkü bu süre sonra ciltte kurutmaya yol açabiliyor.

27 ağustos 2018 12:08

22. Başlığa girip bu ne işe yarıyor acaba diye baktım hemen sivilcelerimin üstüne kullandım. (link: https://www.recete.com/ recete.com) sitesinden alışveriş yaptığımda gelen testerlardan biriydi ama kullanmak aklıma 1 sene sonra geldi kenarda köşede buldum, denedim. Burada yazılanlar gibi bir yanma olmadı. Sivilceler üstünde de bir etki olmadı, kısaca bir şey olmadı yani. Belki sebebi la roche posay effaclar micro-exfoliante toniğini kullandığım için olabilir çünkü sivilceleri yakıyor. Yüzüm ona alışkın olduğu için belki etki etmemiş olabilir. Ya da tarihi geçti...

12 haziran 2018 18:13 4 eylül 2018 13:51

21. Alnımda küçük bir sürü pütürcükler vardı. Bu krem şimdiye kadar onları azaltan tek krem. Bir reçete.com alışverişinde tester yollamışlardı. Çok beğendiğim için büyük boyunu aldım. Ama asla nemlendirmiyor bu krem üstüne başka bir nemlendirici sürüyorum. 

15 mayıs 2018 02:51