yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • oylar (17)
  • medya (2)
  5

  23. yaklaşık 1.5 aydır bu ürünü sabah-akşam cildimi bioderma sensibio h2o micellar su ile temizledikten sonra kullanıyorum. 50 ml'lik sample olarak denebunu kutusunda gelmişti ve gerçekten iyi ki gelmiş. normalde karma bir cilde sahibim ve yağlı ciltler için olduğu söylenen bu ürünü kullanmayı hiç düşünmezdim.

  gözenek ve siyah nokta problemlerine sahibim ayrıca birkaç tane de komedonum var. bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri kesinlikle gözenek görünümünde küçülme gözlemleyebildim. yapısı biraz yapış yapış hissi veriyor ancak bu durum beni pek rahatsız etmiyor.

  içeriği de gayet güzel, sülfat-paraben-alkol-silikon içermiyor.(link: https://www.skincarisma.com/products/bioderma/sebium-lotion buradan ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz)

  salisilik asit içermesi benim için bir artı tabii ki.

  ürünün şimdi büyük boyunu da aldım miniği kullanmaya devam ederken gerçekten normalde toniklerin işe yarayacağına dair hiç umudum yoktu meğersem gerçekten yarıyormuş.

  büyük şişe de bitince güncellerim belki bu girdiyi eğer düzenli kullanabilirsem(gizlinot: gülücük)

  22 şubat 15:43

  5

  22. Sebium serisinin küçük çaplı bir serisine sahibim. Yüz yıkama jeli, losyonu ve night peel ürünleri ile bir rutin olusturdum. Bu losyonu ben pamuk yerine ya direk yüzüme döküyorum ya da ellerime alıp yüzüme yayiyorum. Nemlendirici özelliği sayesinde ekstra nemlendirici sürmeye ihtiyaç duymuyorum. Gözenekleri temizlemede ve sıkılaştırmada etkili olduğunu düşünüyorum. tabiki destekleyen ürünleri kullanmak da verimi artttırıyordur, tek başına yeterli olmayabilir.

  6 ocak 21:12

  3

  21. Neden daha önce denemedim bilmiyorum ama çok güzel bir ürün. Etkisine gelince cildimi temizledikten sonra bununla siliyorum.kokusu asla kötü değil hatta yoğun bir kokusuda yok. Öyle güzel geldiki cildime daha temiz hissettim. Biraz çabuk bitiyor su gibi bir yapısı olduğundan ama tekrar alırmıyım kesinlikle evet. 

  18 kasım 2020 08:17


  5

  20. Neredeyse 4 aydır düzenli olarak her gün kullanıyorum ve çok memnunum. Cildim karma bir cilt yanak bölgem kuru, t bölgem yağlı, genel olarak da sivilceye meyilli bir cildim var. Bu ürünle birlikte kullandığım başka ürünler de var ancak bu toniğin vaatlerinden yola çıkarak gözlemlerimi aktarıyorum: regl olduğum zamanlar hariç yüzümde artık sivilce çıkmıyor, alnımdaki pütür pütür kapalı komedonlar yok oldu ve gözeneklerim gözle görülür ölçüde küçüldü. Cilt bakımına gittiğim güzellik merkezinde bile işlemi yapan kız ne kullanıyosun gözeneklerin aşırı sıkılaşmış diye sordu... ancak siyah noktalarıma bir faydasını görmedim bu tek olumsuz yanı. İçindeki salisilik asitin siyah noktalarıma iyi gelmesini beklemiştim:(  sonuç olarak bidaha kesinlikle alırım ve öneririm. Bu arada 4 aydır düzenli kullanmama rağmen daha şişenin yarısına gelebildim bereketlide bir ürün. Kokusunu ben seviyorum fazla gelmiyor, yapısı da beni rahatsız etmedi.

  13 eylül 2020 16:36

  19. karmadan yağlıya dönük cildimde etkilerini oldukça sevdiğim üründür. yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, bir şişe yaklaşık 8 ay kadar gidiyor. siyah nokta problemimi oldukça azalttı ancak etkisini daha çok burun kenarından yanaklara doğru olan bölgedeki gözeneklerde görünümü azaltmasıyla gördüm. özelikle gözenek görünümü için önerebileceğim bir ürün.

  17 ağustos 2020 15:20

  5

  18. karantina sebebiyle cildime çekidüzen vermeye karar verdiğimde aldığım tonik. pamuğa sürüp uygulamıyorum cildime zara vercekmişim hissi yaratıyor. elime döküp çok hafif masaj yaparak uyguluyorum.

  yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum cildimdeki pütürleri azalttı derin olmayan sivilce izlerime iyi etki etti. gözeneklerime aşırı olmasa da etkisi oldu ama siyah noktalarda bir işe yaramadı. kokusu hoşume gidiyor ama parfümlü olmamasını tercih ederdim.

  1 şişe bitirdikten sonra güncelleme:

  Cildimdeki gözenekleri uzun süreli kullanımda sıkılaştırdı ama yok etti diyemem. Siyah noktalarımı da azalattı sivilcelerim artık sadece yediklerime bağlı olarak çıkıyor. Çenemde aşırı derecede sivilce olurdu ağrılı ve uçlu şekilde artık onlardan tamamen kurtuldum. Yanağımda sürekli aynı yerde çıkan bir kaç sivilcemde gitti şu an izlerini götürmek için uğraşıyorum. Mucize beklememek gerek tabii ki ama düzenli kullanımda sivilcelerimin çoğundan kurtuldum ❤️

  1 mayıs 2020 07:09 30 kasım 2020 18:24

  5

  17. aldığım birkaç ürünle beraber deneme boyu gönderilmişti. banyodan sonra ve bazen bakım yapayım dediğimde kullanıyordum. hayatımda kullandığım en etkili ürünler arasında olabilir. yüze çok güzel bir beyazlık ve ton eşitliği vermişti. sanırım cildi de sıkılaştırıyor biraz. bittiği için artık kullanmıyorum ve elimde başka tonik olmamasına rağmen böyle idare ediyorum. toniklerin malesef firmaya en çok para kazandıran ve çoğunluğu su olan bir ürün olmalarından dolayı tekrar almakta tereddüt ediyorum. öyle olmasa mutlaka alırdım. eğer bir tonik alacaksam bu sebium lotion olurdu.

  27 nisan 2020 03:08


  1

  16. Bir kutu bitirdim bu üründen. Gözenekleri sıkılaştırmayı cildin yağını dengelemeyi ve arındırmayı vadediyor. Alkol içermiyor.Sosyal eczacının da gözenek problemi için önerdiği toniklerden. Parfüm kokusu baskın, fakat beni asıl rahatsız eden sürdükten sonraki yapış yapış his oldu. Her akşam düzenli kullanmama rağmen cildimde olumlu bir etkisini göremedim. Bence etkisi zayıf ve pahalı bir ürün.

  2 ocak 2020 15:54 2 ocak 2020 15:56

  5

  15. Bir alışverişimde bunun 50 ml’lik deneme ürününü vermişlerdi. Daha önce bu serinin yüz yıkama jelinin fiyatını haketmediğini, ucuz bir yıkama jelinden farkı olmadığını yazmıştım. Nemlendiricisini de hiç beğenmemiştim. Ama bu ürüne bayıldım. Sabah akşam yüzümü yıkadıktan sonra kullanıyorum. Dün sivilce çıkacağını hissettim. Akşam bunu sürdüm her zamanki gibi. Sabah uyandığımda sivilce çıkmamıştı. bitince tam boyunu alacağım. 

  Edit: gözenekleri sıkılaştırmayı vaadeden hassas ve yağlı ciltler için üretilmiş olan bioderma ürünü. Normal ciltlere de uygun bence.

  16 aralık 2019 12:38 16 aralık 2019 12:44

  3

  14. 5-6 aydır kullanıyorum. Karma ve hafif gözenekli bir cildim var. Aldığım dönemde gözeneklerimde belirginleşme olmuştu ve burun çevremdeki yağlanmasa artış olmuştu bu yüzden almıştım. Eğer çok yağlı bir cildiniz varsa yeterli gelmeyebilir, gözeneklere de çok bir etkisi yok. Ama cilt temizliğimden sonra kullandığımda tam temizleyememişsem kalıntıyı güzel aldığını farkettim. Daha iyileri olduğunu düşünüyorum 

  29 ekim 2019 17:29