3.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (6)
  • medya (1)
5

14. kıymetini bugün anladığım ürün. aslında 2 haftadır kullanıyorum, bende sivilce gibi olumsuz bir etki de yapmadı fakat bu ürünü ben tedavi edici değil, makyaj bazı olarak görüyorum. gece yanağımda sivilce çıkar gibi olunca sabah bb kremimin altına effaclar duo sürdüm, şu an yağdan parıldayarak geziyorum. bundan sonra cilt makyajı yaptığımda bu adımı es geçmem.

yağlı ciltlerde kesinlikle tüm gün matlık sağlayan, makyaj altına baz olarak tavsiye edeceğim bir ürün.

22 ekim 17:34

13. karma ciltliyim öncelikle bunu belirteyim. nemlendirmesi, matlaştırması, pürüzsüzlük hissi bana yeterli geldi. makyajı da iyi tuttuğunu söyleyebilirim. bazı süslüler matlaştırmadığından şikayet etmiş onlara effeclar k denemelerini öneririm. ben bunu daha çok beğendim ama sadece matlık açısından effeclar k daha etkili geldi.

19 ekim 19:51

12. Cildimi matlaştırması gerekirken daha da yağlandırmasıyla şaşırtmış ürün. Neyse ki deneme boy almıştım. İlk sürdüğümde kadifemsi bir his oldu yüzümde hatta iyi ki aldım derken yarım saat sonra t bölgem vıcık vıcık olmuştu. Bu kadar sevenin varken bana neden böyle yaptın??

21 eylül 02:05


11. hayatımda bu kadar güzel makyaj bazı olabilecek ürün görmedim.Matlık konusunda benim burnumda çok işe yaramasada makyaj altına sürünce kadifemsi cilt oluşuyor bence

1 eylül 14:51

2

10. Hiç memnun kalmadığım, bence nemlendirme özelliği olmayan nemlendirici. Karma ve sivilceye meyilli bir cilde sahibim. Çoğunlukla gece yatmadan sivilce kremi kullanıyorum, bu da yanaklarımda kuruluğa neden oluyor ve nemlendirici kullanmam gerekiyor. Bu kremi de sivilce çıkarmaz, yağlandırmadan nemlendirir diye düşünüp almıştım.

Kremi kullanınca cildiniz mat ve kadife gibi oluyor, sanki matlaştırma etkili bir makyaj bazı kullanmışsınız gibi. Ancak kuruluklara yeterince etkili değil ve bende küçük küçük sivilcelere neden oldu. Zaten kullandığımda oluşan matlık sanki gözeneklerim tıkanmış hissi veriyordu. Bir daha almayı düşünmüyorum.

10 ağustos 21:31

9. içeriğinde dimetikon bulunduran dermokozmetik (!) nemlendirici.

7 temmuz 21:13

1

8. burnumdaki parlamadan rahatsız olduğum için kullanmaya başlamıştım. Ama anlamsız bir şekilde burnumun normalden daha fazla parlamasına neden oluyor. 

25 mart 00:23


7. sözlükte bu kadar az entrysi olmasına şaşırdığım şahane üründür. utanarak söylüyorum ki ben de yıllarca yağlı cildine nemlendirici uygulamaktan korkan kesimdendim ve aslında nasıl yanlış bir algıda olduğumu bir süre önce fark edip güzel bir nemlendirici arayışına girdim. çok fazla marka içinden bana fiyat performans açısından en uygunu bioderma sebium mat control nemlendiriciydi ve gerçekten çok çok memnunum arkadaşlar. yine sebium serisinin h2o misel suyu ile birlikte set halinde aldım, daha önce bahsedildiği gibi az bir miktarı tüm yüze yetiyor, kadife gibi yumuşacık bir cilt bırakıyor. ben sadece yazın değil kışın da kullanıldığında gayet iyi nemlendirdiğini düşünüyorum. sivilce sorunuyla karşılaşmadım ve parlama sorunum kısmen azaldı diyebilirim. yağlıya dönük karma ciltliler gönül rahatlığıyla kullanabilir.

6 ocak 11:08 21 şubat 09:01

6. 1 aydan fazla süredir kullandığım dermatologumun önerdiği nemlendirici krem. benim çok ciddi bir akne problemim yok ancak beni rahatsız etmeye başladığı için bir dermatologa başvurmaya karar verdim yaklaşık 1 ay önce. aynı serinin temizleme jeli ile beraber kullanıyorum. ben nemlendirmesinden memnunum özellikle gün içinde yüzümün mat kalmasını sağlamakta oldukça başarılı. tabii ki tamamen mat kalmıyor ancak parlamayı büyük oranda azalttığını söyleyebilirim. makyajın altında baya başarılı buldum, ben shiseido bb krem kullanıyorum genelde ve pul pul görüntü oluşturmadı. ancak nars velvet matte skin tint ile deneyince biraz pul pul durdu, daha nemli bir krem kullanmak gerekebilir onunla. gece de bunu kullanıyordum ancak verdiği histençok hoşlanmadım gece için o nedenle değiştirdim kremimi ancak gündüz için oldukça başarılı hem de çok güzel kokuyor :)

25 nisan 2017 20:56

5. Normalde kullandığım nemlendiricim yaz aylarında ağır gelmeye başlayınca eczaneye gidip bioderma sebium mat aldım. Sürdüğünüz anda emilen, parlamayı normal düzeye indiren, ağırlık yapmayan bir krem. Yaz ayları dışında cildim normaldir ancak yazın aşırı bir parlama oluyor burnumda. o kötü görüntüden kurtulmak istedim. Ben sabah kalkıp yüzümü temizleme köpüğüyle yıkadıktan sonra makyaj altına sürüyorum. İstanbul sıcağında tabi ki uzun süren bir matlık sağlamıyor ama en azından bir müddet parlama olmuyor. Tam yaz ayları için kullanmalık,hafif bir krem tavsiye ederim.

13 eylül 2016 10:27