sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • oylar (4)
 • medya (1)
5

9. Geçen hafta itibariyle torik olanından kullanmaya başladığım lenstir. Önceden acuvue oasys ve purevision hd kullandım ve karşılaştırma yapacak olursam en memnun kaldığım biofinity oldu. Gözlerimdeki kuruluk sebebiyle lens uzun süre gözümde kalınca çok rahatsızlık veriyor, tüm gün okulda olduğum için de lensler yaklaşık 10 saat civarı gözlerimde kalıyor. Biofinity ile kuruluk hissi çok aza indi saat ilerledikçe hissediyorum ve gerçekten de gözlerim kızarmıyor normalde damarlarım çok belli olmaya başlardı. Sadece çıkarırken sorun yaşıyorum biraz ama o kadar da olsun bu kadar rahat ettirdi ya beni :)

12 eylül 2018 21:16

8. kullandığım ilk ve tek lens. 5 yıldır kullanıyorum şu zamana kadar asla bir şikayetim olmadı. kalın ama rahatsız edici bir kalınlığı asla yok. birkaç kez gece uyumuşluğum da var onda da bir kuruluk, rahatsız edici herhangi bir durum olmadı. ameliyat olmayı göze aldığım güne kadar kendisiyle beraberim gibi gözüküyor.

6 temmuz 2018 13:56

7. Biofinity sen harika bir detaysın beni air optixden kurtardığın için kulun köpeğin olurum.

Mümkünse deneme lensi bulabilirseniz deneyin farkı anlıycaksınız

26 mayıs 2018 16:25

6. aradığı lensi bulamamış ve bu ürünü denememiş bütün süslülere tavsiyemdir. kuruluk ve ışığa karşı hassasiyet yaşayan gözlerime çok iyi gelen bir lens oldu. fiyatı rakiplerine göre bir tık daha yüksek olsa da benim için diğer markaları kullanırken artelac göz damlası ve suni gözyaşına verdiğim parayı çıkardı.

bu ürünle birlikte unica sensitive lens solüsyonunu da kullanırsanız hassasiyet falan kalmıyor :)

25 mayıs 2018 16:44

5. Piyasadaki en iyi lens. Oksijen geçirgenliği çok yüksek ve inanılmaz kaliteli. Göz kuruluğu yapmıyor, oasys gibi yırtılmıyor ve parlama yapmıyor. Fiyatı biraz uçuk, özellikle de benim gibi numaranız yüksekse ve Biofinity XR toric kullanmak zorundaysanız. Ama yine de 6 ay boyunca kullanılan ve tüm yaşam kalitesini etkileyen bir şey için değer. 

12 nisan 2018 21:58

4. Kullandığım en rahat lenslerden biri. Gece gözde kalabilen ama kalmasa iyi tabi bir lens. Ciba night and day göre daha kalın ama yumuşak. Elinizden de uçup gitmez. Ciba nın konforunu aratmıyor gözümde. Kalınlık olarak  purevision hd ayarında ama yumuşaklık olarak ciba gibi. Purevision hd2 gibi bulanıklık sorunu da yaşatmıyor bana. Bu zamana dek 5 kutu falan bitirdim sanırım. Biraz daha pahalı olsa da ciba ve biofinity arasında gidip gelirim sanırım.

24 ocak 2018 20:42

3. kalın ama yumuşacık, iki aydır kullandığım lens. akışı lens girdileriyle doldurduğum için özür dilerim süslüler, şimdi bunu da yazıp heyecanımı paylaşmayı kesiyorum.

daha önce de bahsedilmiş. çapı diğer lenslere göre daha büyük. bu yüzden taktığınızda gözbebeğinizin etrafındaki çeperi çok net bir şekilde seçilebiliyor. ama ben minik lensleri düşürüp kaybeden biri olarak bunu kullanımda bir avantaj olarak görüyorum, lensi gözümden çıkarmaya alışırken de büyük kolaylık sağladı. kolay hasar almıyor çünkü kalın ama asla rahatsızlık hissi vermiyor, ağırlık yapmıyor. alın aldırın süslüler.

24 ocak 2018 20:32 25 ocak 2018 00:14

2. Purevision 2 hd lensten sonra geçtiğimde bana cenneti yaşatmış lenstir. Asla batma, kuruma yapmıyordu ve o kadar yumuşacık bir lensti ki gözümde olduğunu bile hissetmiyordum. Bu yüzden takabildim mi yoksa elimden mi düştü diye baya aranıyordum hatta. Fiyat olarak purevisiona göre daha pahalı ve bu yüzden bir süre için tekrar purevision 2 hd'ye geçtim ama bir dahaki sefere kesinlikle biofinity alacağım. Lensmarket.com baya uygun fiyatlara satıyor lensleri bu arada. Kesinlikle tavsiye ederim biofinity'yi.

21 şubat 2016 21:37

1. coopervision'ın ürettiği, %48 su içeriğine sahip ve kendiliğinden su içerdiği için daha fazla nemlendirme sayesinde ek damlaya ihtiyacı azaltmayı vaadeden kontakt lens.

ben miyop olan gözlerim için dokuz yıl boyunca johnson&johnson acuvue oasys şeffaf lens kullandıktan sonra ilk kez geçen yıl bu lensi denedim. öncelikle biofinity, oasys'ten daha büyük bir çapa sahip. biofinity 8.60, oasys 8.40. oasys'te ben günün ilerleyen saatlerinde kuruluk ve göze yapışma hissediyordum. çok uzun süreler taktım mı hatırlayamıyorum ama açıkçası biofinity'de bu sorunu çok daha az yaşadım. zaten herhangi bir göz damlası vb. ürün kullanmıyorum, lensle uyumak gibi hareketlerde de bulunmam (asla da önermem, ki ben kim köpek yani, doktorlar önermiyor her şeyden önce). bunun da etkisi olsa gerek, bir problem yaşamadım. mesela oasys'te benim birkaç kez karşılaştığım bir sorun oldu, lens, kenarlardan biri kemirmiş gibi tırtıklı hallere giriyordu. biofinity daha kalın olduğundan hiç öyle bir şeyle karşılaşmadım. eğer siz de oasys kullanıyorsanız ilk kullanımda biofinity hem biraz kalın, hem de büyük gelebilir. ben ilk aldığımda bayağı pişman olmuştum. ama alıştığımda çok daha rahat olduğunu anladım.

sadece oasys'te uv koruması vardı, biofinity'de yok. şahsen kullanmadım ama coopervision'da avaira adında başka bir lens grubu varmış. uv koruması istiyorsanız onlara da bakabilirsiniz.

21 şubat 2016 21:24 21 şubat 2016 21:25