yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1.

  (bkz: biologique recherche) markasının en çok satan, kült haline gelmiş asit toniği.

  içime sine sine yorum yazacağım, hadi bakalım. *.*

  lotion p50, benim için mmorpg'de level atladıkça boss'a ulaşmak için gereken bir item gibi(gizlinot: swh). internette ne zaman konu hakkında araştırma yapsam en az bir kişinin "holy grail" ürünü olduğunu okuyordum. hakkında her seferinde çok ama çok olumlu yorumlara denk geliyordum. bu yüzden uzunca bir süre istek listemin başındaydı. zaten bir bu tonik, bir de suqqu cheek brush; ikincisine de sahip olunca bütün oyun "unlocked" olacak ehe.

  bu losyon ilk olarak 1970'te üretiliyor, ismindeki "50" ise kimyasal eksfoliasyon sayesinde 50 gün içinde kendini yenileyen cildi temsil ediyormuş. orijinal versiyonu "phenol" içeriyor -bu içerik hakkında kesinlikle uzman olmadığımı ekleyeyim-, phenol cilde kısa süreli hissizlik veriyor(gizlinot: numbness). bu ürünün ciltte kaşıntı ve hassasiyet yaptığını düşünürsek, mantıklı. ancak, avrupa birliği bakım ürünlerinde phenol kullanımına yasak getirdiği için orijinal versiyonu amerika'da satılmakta. avrupa marketi içinse phenol içermeyen birkaç farklı versiyonu üretilmiş.(gizlinot: phenol içermeyen versiyonları amerika'da da satılıyor.) ben "oh, biraz da şurama kimyasal sür" insanı olduğumdan, alırken özellikle orijinalini istedim ancak satış uzmanı phenol içermeyen düz "lotion p50" vermiş bana, sonradan fark ettim.

  markanın başlığına yazdığım gibi ürünler satış izni olan oteller ve spalarda, bunun haricinde internet üzerinden birkaç sitede satılıyor. markanın ürünleri yüksek konsantreli ve başlangıç seviyesindeki kullanıcılara çok uygun olmadığından, ürünlerin uzman kontrolünde satışı teşvik ediliyor. ben ürünleri satın alırken "bekleyin, uzmanımız gelsin." dediler; içimden "off" çekiyorum, türkiye'de satış uzmanları ile yaşadıklarımız malum. orta yaşlı, cildi mükemmelin ötesinde bir kadın geldi; benim gözler açıldı, "apla cildiniz çok güzelmiş :')" diyorum, haha. neyse, kendisi bana losyonun ilk seferinde suyu sıkılmış pamuğa birkaç damla dökülerek kullanılması gerektiğini söyledi, sonrasında ise düz pamuğa dökülerek yavaş yavaş her gün kullanılabilirmiş. ben çokbilmiş halimle seyreltmeden elime dökerek kullandım direkt ilk seferinde, "senin ağzın neler konuşur, o kadar para verip nemli pamuğa dökeceğim ürünü?!" diyerekten. 20-25 dakika kıpkırmızıydı yüzüm, yüzü hiçbir şeye reaksiyon göstermeyen ben için ilginçti. şimdi ise 2-3 günde bir, akşamları yüzümü temizledikten hemen sonra uyguluyorum, ardından diğer ürünlere geçmeden 30 dakika bekleyerek.(gizlinot: asit sonrası beklemek gerekiyor bir süre) benim cildimde hassasiyet yaptıysa, hassas ciltlerin her gün kullanabileceğini kesinlikle düşünemiyorum; zaten haftada sadece 1 kez kullananların bile olduğunu biliyorum. uzun süre de gider bu şekilde.

  ürün plastik bir şişede geliyor, açıldıktan sonra 12 ay kullanım süresi var. tamamen su gibi, dikkatli kullanmak gerek yoksa ziyan olabilir. tam olarak sirke kokuyor, zaten ürünün içinde sirke var koruyucu niyetine. koku uzun süre kalmıyor, ancak biraz rahatsız edici olduğunu eklemem gerek. ürünü sürdükten sonra hafif yanmayı ve kaşınmayı hissediyorsunuz.

  peki etkisi?

  ne ürün kullandıysam benden ayrılmamakta direnen sivilce lekelerim solmaya başladı. cildim genel olarak daha aydınlık, cilt dokusunda iyileşme ve gelişme var. en şaşırdığım sonuç ise burun ve çevresindeki gözeneklerimin küçülmüş olması. gözenek büyüklüğüne etki eden içerik ya da prosedürlerin oldukça kısıtlı olduğunu bildiğimden bu sonuç beni çok sevindirdi.

  tekrar alır mıyım?

  ben tam bir grabby daria mcgrabby hands olduğumdan kesin bu ürün bittiğinde başka asitleri denemek isteyeceğim.(gizlinot: mesela sunday riley good genes) markete sürekli yeni ürünler geliyor ve ben marka bağlılığı olan bir insan değilim. ancak, yeni ürünleri denediğimde umduğumu bulamazsam dönüş yapacağım şey kesinlikle bu olacak. uçuk fiyatını sonuna kadar hak ediyor benim için.

  içerik listesi:

  Water (Aqua), Gluconolactone, Lactic Acid, Glycerin, Propylene Glycol, Niacinamide, Citric Acid, Ethoxydiglycol, Magnesium Chloride, Malic Acid, Vinegar (Acetum), Phytic Acid, Salicylic Acid, Cochlearia Armoracia (Horseradish) Root Extract, Arctium Lappa Root (Burdock Root) Extract, Rumex Acetosa Leaf Extract, Myrtus Communis Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Allium Cepa (Onion) Bulb Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Oil, Sulfur, Sorbitol, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.(gizlinot: içerik listesine bak ya, canım toniğim :3)

  26 mayıs 2017 17:48