yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (2)

  1. Kaşlarımı saç boyalarıyla açıp seyrekleştirmem sonucu kaş boyası arayışına girdim. Ancak fiyatlarının bana biraz yüksek gelmesiyle normal saç boyasına devam edeceğime  ‘organik’ saç boyası en azından bir tık daha iyidir diye araştırdım ve biomagic markasını denemeye karar verdim. İndirimsiz hali 25 lira civarıydı. 7.72 küllü kumral boyasını aldım ve hemen denedim ancak sonuç tam bir hayal kırıklığı :/ kaşımın rengini hiç açmadı hatta belki biraz daha koyulttu . Kendi oksidanı %6 idi. Evde bulunan %9 luk bir oksidanla tekrar denedim ama yine açılmadı. Belki sonuç saçta farklı olur ama kaşta ne yazık ki böyle oldu.

  18 kasım 2017 01:47

  2. Saçımı rose gold yapmak aşkıyla ömrümde ilk kez kuaförüme saç boyattım. Ombre oldukça açık tenkli bir rose gold yaptı, ben çok açık bulduğum için düzelttirdim. Adını bilmediğim soğan kabuğumu bir renk oldu. Şimdi renk ne yalan söyleyeyim gayet güzel olmuştu ama benim istediğim gibi değildi. Açıcıdan dolayı da saçım oldukça zarar görmüştü. Zarardan kastım yanmadı ama bakir saçımda alışık olmadığım bir sertlik vardı, eskisi kadar kolay taranmıyordu ve bukleler de boyasız yerler gibi değildi. Zaten tekrar kısa saça döneceğim için çok da önemsemedim.

  Buraya kadarki kısım ön Bilgi niteliğindeydi. saçlarım tam istediğim gibi bir renk olmadığı için  (koyu renkli bir rose istemiştim) ve gözüm sürekli bu markanın pembe ya da rose gold kutu boyalarına takılıyordu. Uzunca kararsız kaldıktan sonra pembe/açık pembe olan kutuya aldım.

  Öncelikle renkli seriler yarı kalıcı aklınızda bulunsun. Kutudan iki tüp boya çıkıyor birinde clear yazıyor bu rengi istediğiniz tona getirmek için kullanılıyor. Toplamı 60 ml olacak şekilde oksidana boşaltıyorsunuz; ayrıntılı bir şekilde kutunun içinden çıkan kullanım kılavuzunda açıklanıyor. 90ml oksidan (yüzdesini hatırlamıyorum), şampuan, krem, eldiven de çıkıyor normal bir kutu. 

  Saçlarım normal haliyle (kıvırcık) göğüslerimin hemen altına geliyor uzunluk olarak. Boyayı kılavuzdaki gibi karıştırıp açılmış kısımlara uyguladım (bu sırada saçımdaki boya çoktan akmıştı, ama ilk açılmış halinden daha sıcak ve biraz daha koyu bir sarı olmuştu). Ben yaklaşık 50 dk beklettim. Daha önce hiç saç boyamasıyım için başlarda yetmezse diye azar azar uyguladım, sonra iyice yedirerek boyayıp alüminyum folyoya sardım. 

  Toplam boya o kadar yetti ki annemin omuz hizasındaki saçlarına bile yetti. Kendisi başörtüsü kullanıyor ve asla saçını boyatmaz ve saçları siyah ve beyaz karışımı, dolayısıyla çok güzel tutar lütfen boyayayım diye zorla ikna ettim onunkine de yetti.

  Sonucu ben çok beğendim, kutuda gösterilen iki rengin arasında, açığa biraz daha yakın bir renk hedeflemiştim. Buna göre ayarladım ama sonucu biraz koyu matematik gibi oldu bende sanki mor tona daha yakınmış gibi gelmişti. Bir iki yıkamada tam istediğim renge dönüştü, şu an koyu rose gold gibi duruyor. Dönüştüğü her rengi beğendim. Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 2 ay olacak boyadığımdan beri bence yarı kalıcı boya için oldukça uzun bir süre. 

  Biomagic’ten sonra saçlarım biraz daha yumuşamış gibi geldi ancak tam emin de olamıyorum belki ben alışmışımdır artık. Denemek isteyenlere önerebilirim ancak açılmış saçta rengini gösteriyor. Benim koyu bakır gibi kendi saçım oralarda pek belli olmayan bir ışıltı halinde var sadece. 

  25 ekim 2018 19:15

  3. mor rengini deneme gafletinde bulunmuştum. gerçi boyada pigment namına bişey olmadığı için herheangi bir etkisini görememiştim. saç boyamamışım da maske yapmışım gibiydi.

  dün hayvan deneyleri/hayvansal ingredient kullanımıyla ilgili mail attım kendilerine ama bir dönüş alamadım. bekliyoruz bakalım.

  26 ekim 2018 11:00


  4. Az önce uyguladığım lila boya benim için tam bir fail oldu. 2 hafta önce kuaförde açtırıp mora boyattığım saçımın rengini evde tazelemek istedim. Kullanma talimatındaki gibi kullanmama rağmen değil rengi tazelemek mevcut mor boyamı da saçımdan söküp attı ahsjf az önce iletişim bilgilerindeki mail adresine mail attım, cevap verecekler mi, ne tür bir cevap olacak merakla bekliyorum.

  Edit. Mailime dönüş yaptılar, öncesi - sonrası fotoğrafı üzerine çözüm olabilecek bir boya göndermeyi teklif ettiler. En azından iyi niyetliler ama iyi niyet güzelim mor saçımı geri getirmiyor. :( Bu da bana tutam testi için ders olsun.

  28 ekim 2018 16:19 30 ekim 2018 17:54

  5. Bugün saçımın gri olan kısmını bu boyaya bulama hatasında bulundum. İstediğim paketinde görünen turkuaz maviyi elde etmekti. Neyse, 45 dakika saçımda tuttum bunu ve slime yeşiline döndüm. İstanbul'da bu hafta sonu neon party olup olmadığını bilen süslüleri kutuma beklerim. 

  22 kasım 2018 20:30

  6. Az önce 6.11 yoğun küllü koyu kumral rengini uygulamış bulunuyorum.

  Paketin içeriği şu şekilde: Oksidan, krem boya, eldiven, şampuan ve saç kremi. Bu arada diğer paket boyalara göre oksidan ve boyanın miktarı fazla. Mesela krem boya 50 değil de 60 ml. Ara boylarda olan saçları rahatlıkla tek kutu boyar diyorum. Yani kafanızda 3 kişilik saç falan yoksa tabi. Zaten benim saçlar ince ve az olduğu için boyanın bir kısmı kaldı bile.

  Boyada amonyak, ppd, resorcinol vs. yokmuş. Yani özellikle tercih etmedim ama yine de memnun oldum bundan.

  Fırça ile uygulamaya gerek yok çünkü oksidan kutusuna boyayı boşaltıp rahatlıkla uygulayabiliyorsunuz. Ama benim gibi sakarsanız yine de her yere dökebilirsiniz, dikkatli olun.

  Kokusu yok denecek kadar az. İki gün önce garnier ile annemin saçını boyadım. Boğuluyordum resmen, öyle yoğundu koku. Bunda o tarz bir koku yoktu.

  Klavuzunda yazdığı gibi yarım saat beklettim. Yıkama esnasında biraz saçım döküldü ama benim saçlarım zaten dökülmeye yer arar. O yüzden bilemedim boya mı döktü.

  Saç kremi ve şampuanı harika kokuyordu. Ama parfümlü ürün sevmiyorsanız o başka tabi.

  Ama kremi başarılı diyebilirim. Başka herhangi bir ürün uygulamadığım halde, boyadan sertleşmiş saçlarımı yumuşatmayı başardı. Eh buklelerimde de herhangi bir bozulma yok. Bu da demektir ki saçım çok fazla zarar görmedi. Kıvırcıklar bilir, o bukleler tel tel açılıp yamulduysa sorun var demektir.

  Beyazlarımı kapattı, alttaki eski uygulamadan kalma balyaj izlerini de kapattı. Gelelim gerçekten küllü oldu mu sorusuna. Benim bal köpüğü balyajlardan ötürü azıcık sıcak yansımalar hala var olsa da, evet soğuk bir yansıması var rengin. genele baktığımızda sıcak bir kahve diyemem. Gayet de orta koyulukta soğuk bir renk elde ettim.

  özetle bir daha alacağım bir boya oldu kendileri. 20 liraya indirimden almıştım, 32'den düşmüş. Yine indirimde yakalarsam alırım.

  8 nisan 2019 16:47

  7. doğal açık kahverengi saçlarıma koyu lila rengini uyguladım ancak saçımda hiçbir değişiklik yapmadı. para ve zaman israfı oldu benim için.

  25 temmuz 2019 16:20


  8. "5.03 Fındık kabuğu" rengini 2. defadır kullanıyorum. Koyu kestane olan saç rengimin sadece tonunun açılacağı ve kızıllık barındırmadığı söylense de hafif kızıllık verdi. Beyazlarımı kapatsa da saçımın renk tonundan biraz daha açık renkte parıltılar gibi duruyor. Bu durum benim için problem değil, ışıltı gibi duruyor.

  avantajları:

  1) Amonyak, PPD, Rezorsinol içermiyor olması ve TCL sertifikalı organik bir boya olması güzel.

  2) Keratin ve argan yağları var içeriğinde. Saçları besliyor diyemem ama saçımı diğer boyalar gibi kurutmadı.

  3) Herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşılaşmadım.

  4) Diğer boyalarda kokudan boğuluyorsunuz ama bunun kokusu neredeyse yok denecek kadar az.

  Kutusunu Ankara'da kuaför malzemelerinin uygun fiyatlara satıldığı İlkiz Sokak'tan 15 TL'ye aldım. İlkiz Sokak'tan ürün almayı düşünüyorsanız (link: https://www.suslusozluk.com/ilkiz-sokak?i=1087674 İlkiz Sokak yorumum)a bakabilirsiniz.

  ilgili medya:
  2
  28 ekim 2019 22:23