sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (495)
 • medya (1)

495. çok yakın bir arkadaşınız ise:

-- sevgili bulup sizinle alakayı kesmesi.

bunu yapan üstün zekalı (!) arkadaşım için harcadığım zamana acıyorum.

12 şubat 15:46

494. -dengesiz olması. ne zaman nasıl davranacağını kestirememek. bence ilk madde bu olmalı, maksimum boyutu da durduk yere ya da onun kafasında kurup karar verdiği ama sizin haberiniz olmadığı şekilde iletişimi azaltması/kesmesi. ne oldu neden böyle diye sorunca “sana öyle gelmiştir/ben hep böyleydim” cevaplarını vermesi. insanı salak yerine koymaktan daha çok sinirlendiğim bir şey yok. 

-bağımlı olması. herhangi bir şeye, sigara alkol başka maddeler ya da futbol takımı bile olsa bunları arada keyif için değil de günlük hayatını etkileyecek şekilde önceliğine koyup sersem bir hayat sürmesi.

-sizinle kısa bir flört bile olmuş olsa bittikten hemen sonra birkaç gün içinde bir başkasıyla ya da sizin haberiniz olmayan yedeklerle flörte/ilişkiye başlaması. bu da ayrı travma gerçekten. tamam üç ay manastıra kapan demiyoruz da aradan iki gün geçmiş aynı ortamdan şu kızın numarası ne diyen tiplerden allah korusun gerçekten. insana ben mi şizofrendim dedirtiyorlar.

-psikolojik rahatsızlıkları küçümsemesi ya da diline öylesine dolaması. siz karşısında anksiyeteden ilaç kullanırken onun arkadaşlarıyla çok basit bir konuşmada dalgasına “off beni germe anksiyete oldum panik atak yapıyosun beni” gibi cümleleri gülerek sarf etmesi, yüzeysel bir tip olduğunu gösterir. ya da depresyonda olduğunuzu söylersiniz “bi film izle çıkarsın” “niye takıyosun ki yaaaa rahat olsana relax” vb birçok örnekle arttırılabilir. hassas birisi olmadığını gösterir bu.

-küfürlü konuşması, aşırı ataerkil konuşmalar. “kadın dediğin...” ile başlayan cümleler. 

-evliliği her iki tarafın yaptığı bir fedakarlık değil de erkekleri kapana kısan, sorumluluk arttıran ama kadınların hayali olan bir müessese olarak görmesi. eğer kadınların böyle düşünmediğini görürse komplekse girip “o zaman evlilik sözleşmesi yaparım madem o kadar özgüvenli şunu şunu yapmalı” gibi triplere girmesi.

-prensipleri olmaması, aynı gruptan iki yakın arkadaşa da yürümeyi normal sayması vs gibi.

-bir ilişkisi varken aldatmasa da o ilişkiyi yok saymak için elinden geleni yapması, yani yeni tanışıyorsanız bir sevgilisi olduğunu özellikle asla anlamayacağınız şekilde davranıp sizle hafif flört edip yedekleme yapması. 

daha çook şey sayılır ama son dönemde hoşlanmaya yaklaşıp da bu harika özellikleri görünce koşarak uzaklaştığım tipler bunları barındırıyordu, ufak bir liste yapmış oldum. yenilerinde görüşmek üzere:dd 

12 şubat 12:31

493. Her zaman durumu kurtarmak için bahanelere sığınması

11 şubat 12:55

492. kişisel bakımını ihmal etmesi, küfürlü konuşması, yanında bir kadın olduğunu unuturcasına saçma hareketleri, hesabı veya harcamalarını kadına yıkmaya çalışması, cimri olması, düzgün hediye almayı bilmemesi, özel günleri unutması, ailesine karşı saygısızca davranması, mesleğinde başarısız olması, yanında sevgilisi veya eşi varken diğer kadınlara bakması... şeklinde uzayıp giden bir listedir. 

10 şubat 19:42

491. WhatsApp a girip bana yazmaması. Milisaniyeler sürer soğumam.

10 şubat 19:04

490. Sevgilisinin yanında, havalı oldugunu sanıp birilerini azarlaması.(gizlinot: Işık hızında soguma)

27 ocak 23:54

489. Sevgilisi yanındayken, hiç çekinmeden etraftaki hanımları sürekli izlemesi. Anlık göz değmesinden bahsetmiyorum. Dakikalarca gözünü ayırmadan süzmesi. Üstelik bunu inkar etmesi.

Dik dik bakışlara maruz kalan hanımefendiden yanınızdaki erkek adına özür dileyip, kalkılır. Kapanış.

27 ocak 14:19 27 ocak 19:37

488. Soğanla karışmış ter kokusu. Burnumu klorakla çitileyesim geldiydi :(

27 ocak 12:31

487. allahtan benim sevgilim öyle değil ama şuan arkadaşım bu sorunu yaşıyor. "ya ben kondom kullanmıyorum, eski sevgililerimde de hep onlar korunmuştu. kondom çok tarzım değil" demek. evet arkadaşlar 2019 yılındayız ve bu okumuş etmiş arkadaş hala kondomun sadece hamile kalmamak için kullanıldığını ve bunun tek sorumluluğunun kadında olduğunu sanıyor. işte bu yüzden arkadaşımın sevgilisinden anında soğuması gerekirdi ama alttan alarak idare etmiş durumu maalesef :) arkadaşlar böyle erkeklere cevabını yapıştırın ve asla kabul etmeyin lütfen.

27 ocak 00:01

486. Yüzde 90 ı kadın olan bir platforma sırf bir şeyler düşer mi umuduyla gelip "hala sevişmiyor musun ?"(gizlinot: Bir dosta) Gibi umutsuzca, mesajlar atması. Soğumak değil de "tiksinmek" diyelim.

26 ocak 23:47