sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (69)
 • medya (0)

69. Lise yıllarımda arkadaşımla konsere gitmiştik. Eğlendik, güldük fakat ayrılırken o karmaşada sağ göğsümün resmen avuçlandığını hissettim. O an başımdan kaynar sular dökülmüştü, şok içinde olduğum yerde kalıp sağa sola baktım ama o kalabalıkta kimin yaptığını tabii ki anlayamadım. Bir süre duraksamaya devam ettikten sonra maalesef "tamam, artık yapabileceğin bir şey yok" deyip yürümeye devam ettim. Bunun tesirini uzun bir süre içimden atamadım ve kimseyle de paylaşamadım.

Bir de sokakta dolanırken hepimizin denk geldiği o arkadan tip tip bakan iğrenç mahluklara karşı tepki vermezdim, fakat son beş altı yıldır ben de başımı çevirip kaşlarımı çatarak gözlerinin içine bakıyorum ve hemen başlarını çeviriyorlar. Önüme dönüp devam etmeye başlayınca bir kere daha bakıyorum ki artık bakmadıklarından emin oluyorum. Sorsan ahlak bekçisi kesilirler. Özellikle cinsel dürtülerin bastırılmak zorunda bırakıldığı ve erkek çocuklardan ziyade kız çocuklarının üreme organlarını saklayarak büyümelerinin doğru olduğu dikte ettirildiği için bunları yaşadığımıza inanıyorum. Sonra "vay efendim kadınların regl olması hastalıktır" diyen, kadınların vücut parçalarıyla ilgili zırvalamaktan bıkmayan fakat asıl hastalığın kendi beyinciklerinde olduklarını farketmeyen hasta ruhlularla aynı dünyayı paylaşmak zorunda kalıyoruz. Hepinizden nefret ediyorum ve iğreniyorum!

7 aralık 2018 09:54

68. yaklaşık 2 ay önce falan, bir pazar günü çok yakın bir kız arkadaşımla seğmenler parkı'na (ankara) gidip piknik yapacağız. sandviçlerimizi aldık, sohbet ede ede parka giden yokuşu çıkıyoruz, bilen bilir yolu. iki tane erkek duvara dayanmış duruyorlar ileride, ben liseli ergen gibi gördüm, hatta eminim ama arkadaşım daha büyük olduklarını söylüyor. biz yaklaşırken bu çocuklardan biri diğerini üzerime doğru ittiriyor, diğeri de düşüyorum, güya tutunuyorum bahanesiyle göğsümü tutuyor, sıkıyor, uzun bir süre bırakmıyor. belli ki bunu bir oyun, bir taktik haline getirmişler, ilk defa yaptıkları bir şey değil. ben olayın şokuyla biraz geç kavrıyorum, arkadaşım hemen anlıyor "napıyorsun sen ya?!" diye bağırmaya başlıyor, sonradan bende de şimşek çakıyor, az buz bir sıkma değil çünkü ve arkadaki arkadaşı da gülüyor. ben hemen "polisi ara" diyorum arkadaşıma, bunu duyunca koşarak kaçmaya başlıyorlar, biz arkalarından bas bas "tacizciler" diye bağırdığımız halde, bir kişi de durdurmuyor. bir kişi de dönüp bakmıyor. güya ankara'nın nezih, duyarlı yerlerinden birindeyiz, avazımız çıktığı kadar bağırdık arkalarından yine de bir kişi bile yardımcı olmadı. polise gittim, ifade verdim, yok işte oradaki mobese kameraları çalışmıyormuş da, başka kadınlardan da ifade gelse daha kolay olurmuş da bir ton ıvır zıvır. keşke bir şeyler işe yarasa bu ülkede. keşke güpegündüz, kalabalığın arasında yürürken bile güvende hissetmemek diye bir şey olmasa. keşke bir pazar günü, öğlen vakti, dışarı çıkmaya hakkımız olsa.

biliyorum anlamsız bir dilek ama yazan herkese de geçmiş olsun.

6 aralık 2018 16:58

67. bir arkadaşımla yürüyorduk 1 ay önce falan. eve gidecektik ikizimizde. servisten erken inmiştik. her neyse tam 3 tane çocuğun yanından geçiyorduk. bizden büyüklerdi çok yüksek ihtimalle. ben ellerimi sweate sokmuş sweatin ucunu tutuyorum. üşümüş gibi olduğum belliydi. tam yanlarından geçerkenoff be düştüm dedi birisi. diğeri de güzelim üşüdüysen ısatayım seni gel. gününü güzelleştireyim falan dedi. gerçeten yoldan geçen reşit olmayan insanları taciz ederken hiç kendinizi sorguluyor musunuz? neden ben böyle iğrenç birisyim diye? hiç sanmıyorum. kendizi bir kızı taciz ederken çok önemli bir iş yapıyormuşsunuz falan mı düşünüyorsunuz acaba? ya da taciz ettiğniz insanların size geldimm tatlım haydi seks yapmaya otele gidelim. ısıt beni falan diyeceğii mi düşünüyorsunuz? iğrenç insanlarsınız hepiniz

16 kasım 2018 18:27

66. Lise son sınıftaydım o zamanlar, Pazar günüydü arkadaşımla dershaneden çıkmıştık yaşadığım yer bir ilçe olduğu için en kalabalık caddesinden geçiyorduk iki tane çarşı iznine çıkmış asker (tabi sonra öğrendik bunu) yanımızdan geçiyorlar ama salak salak hareketler yapıyorlar. bir tanesi biz anlayamadan üstümüze çullandı ve göğüsüme dokundu. Bana öyle bir kal geldi ki o an. hareket dahi edemedim sonra ağlamaya başladım olayın şokuyla. Yanımdaki arkadaşım o anda dışarıda olan erkek arkadaş grubumuzu aradı durumu anlattı tiplerini üstlerindeki kıyafetleri tarif etti çocuklar arabayla takip edip bulsunlar diye. Arkadaşım beni kolumdan çekip hemen yakındaki karakola götürdü. Ben konuşacak halde dahi değildim su falan verdiler bana arkadaşım anlattı durumu. Bizim arkadaşlarımız caddede arıyorlar onları dedi polisler de onların peşine gitti. İkisini buldular getirdiler polisin biri geldi kızım uzaktan bak hangisi dedi ben de gösterdim. İki sivil polis bunu bir odaya soktular öyle bir dövdüler ki senin anan bacın yok mu it oğlu it diye. Sonra bir polis yanımıza geldi çarşı iznine çıkmış asker bunlar birliğine haber verdik gelip alacaklar bir posta da orada dayak yer demişti Ve o zamandan beri yanımdan bir erkek geçerken hep kendimi olduğunca geri çekerim tedirgin olurum. İnsanın psikolojik kimliğine kazınıyor ister istemez. Rabbim daha beterlerini yaşatmasın hiç kimseye. Ancak bunu diyebilmek geliyor elimden.  

Edit: ayrıca bize “şikayetçi olmak istiyor musunuz?” diye sormuşlar ardından da ben sizin yerinizde olsam şikayetçi olmam bunlar için mahkemede süründüğünüze değmez demişlerdi. Babam da bu da ayrı bir psikolojik çöküntü gerek yok demişti. 

16 kasım 2018 03:45 16 kasım 2018 03:57

65. çocukluğumdayken yakın akrabaların tacizine uğradım tabi o an ki aklımla bunun taciz olduğunu düşünmüyordum yaşım ilerleyip ergenliğe girdiğim dönemde de en yakın bakkal fırın sahiplerinin tacizine uğradım (eminim birçok kadın arkadaşımın başına gelen bi durum) en son sahilde güneşlenirken sitenin işçileri tarafından ağaç aralarından izlendiğimi farkettim sonra bu kalabalık grup bir anda sahile inip başımda beklemye başladılar o an ilk hamleyi kim yapacak diye bekledim ben mi onlar mı? sonra dedim ki kendime ben burda bunların saldırısına uğrarsam kimseye derdimi anlatamayacak, yalnız başıma kimse yokken güneşlendiğim için haksız bulunacaktım, koşa koşa elime bir taş alıp caddeye çıkmaya çalıştım eve öyle o halde gittim. hiç bi erkeğe güvenmiyorum, en ufak kol temasında bile irkiliyorum. nefes aldığım sürece bu korkuyla yaşayacağıma eminim çünkü var olduğumdan beri hep bir şekilde tacize uğradım. (yaşadığım yer denize kıyısı olan bir köy, yazlıkçıların çok nadir geldiği ve genelde kamyoncuların yoldan geçerken girdiği bir sahil.) ama şunu biliyorum ki ben yalnız değilim !!!

15 kasım 2018 21:37

64. Bir kaç sene önce Bakırköy'de metrobüs durağında indim. üst geçitten aşağıya merdivenden değil de, zik zaklı yoldan ineyim dedim. demez olaydım. bir adam (!) koşarak bana doğru geldi, sonra geri koştu. tam ilk katı indim. köşede pantolunun fermuarını indirmiş, hareketler yapıyor. pusu kurmuş manyak. o an sadece sessiz kaldım maalesef, başımı eğdim, koşarak aşağıya indim. vakitte öğlen vakti idi. nasıl cesaret edebildi, anlamıyorum.

edit: ekleme

15 kasım 2018 02:39 19 kasım 2018 16:09

63. Az önce maalesef ki çok iğrenç olaylar yaşadım. Yanından geçtiğim dedem yaşındaki adam tam yanından geçerken bana bakıp elini azına sokup sakso haraketi yaptı öyle midem bulandı ki anlatamam size. Dedem yaşındaki adamların taciz edici bakışlarından bahsetmiyorum bile. Sonra tam yoldan geçerken bir çocuk yanımda motorun ucunu havaya kaldırıp ohh ahh tarzı sesler çıkardı. Cidden kusacağım böyle insanlar yüzünden. Bu arada üstümde mom jean ve tişört vardı söylemek istemezdim ama ayyy götün açıktır onsan bakmışlardır diyecekler  için söylüyorum. Ki kimse ben götümden şort giysem bile bana taciz etme lüksüne sahip değil. Cidden nefret ediyorum yaşadığım yerden 

29 eylül 2018 18:02

62. damacanaya, eşeğe, köpeğe bile tacizin olduğu bir ülkede kadının yaşadıklarıdır. ne giydiği ve ne giymediğinin zerre önemi yoktur.

ortadoğu çöplüğünde kadın olacak kadar ne suç işledik biz? istemez miydik avrupalı amerikalı yaşıtlarımız gibi içimizden geldiğini giymek, istediğimiz saatte girip çıkmak.

21 eylül 2018 12:07

61. ortaokula ya gidiyorum ya gitmiyorum, 5. sınıftayım diyelim. her gün okuldan dönerken önünden ya da karşısından geçmem gereken bir çiçekçi var, başka yol yok yani. bunu söylemekten nefret ediyorum ama eteğim dizimin 3-4 parmak üstünde. 25 yaşlarında bir adam bana sürekli pis pis bakıyor, en son facebook'tan bulup mesaj atınca korkup hesabımı kapatıyorum.

geçen sene, tinder'dan eşleştiğim biriyle buluşmuşum, mutlu bir şekilde eve dönüyorum. (gizlinot: ifşa olmam umarım) otobüste uyuklamakla uyuklamamak arasında bir yerdeyim, gözlerim kapalı. bir adamın penisini koluma dayadığını hissedip gözlerimi açıyorum. uzaklaşmış biraz, hasta numarası yapıp gözlerini kaçırıyor. o olduğunu anlıyorum. yanımdaki çocukla yer değiştirip yan koltuğa cam kenarına geçiyorum, yanıma başörtülü bir kadın oturuyor. dayanamayıp otobüsten iniyorum. deli gibi ağlıyorum. üç gece uyuyamıyorum. bir süre her otobüse binişimde telefonla konuşma taklidi yapıp kapının dibinde yolculuk yapıyorum. şimdiki aklım olsa cıngar çıkarıp tırnaklarımla yüzünü deşerdim. o kadar ağlıyorum ki ikinci bindiğim otobüste eski okulumdan biri ailemden biri öldü sanıp yanıma başörtülü bir kız yolluyor, beni o sakinleştiriyor.

iki üç gün önce, dizlerimin üstünde bir sweatshirt altına şort giymişim ama şort gözükmüyor sweat elbise gibi yani. eski mahalleme, eski evimin (gizlinot: iki katlı gecekondudan bozma bir ev) oraya gidip eski günleri yad ederken bir adam sürücü koltuğundan bana bakarak mastürbasyon yapma hareketi yapıyor eliyle. donup kalıyorum. her zamanki gibi.

keşke olayın şokundan dolayı susmayıp ses çıkarabilsek. hoş yine çıkaramazdım çünkü çok tenhaydı.

öyle şerefsizsiniz ki başınızı yastığa koyduğunuzda rahatsınızdır kesin ama hiçbir zaman mutlu olamayacaksınız, umarım belanızı da bulursunuz.

20 eylül 2018 23:46 ed.24 eylül 2018 10:36

60. Kendi uğradığım değil şahit olduğum bir olayı anlatacağım. Geçen gün antalya otogarından manavgat'a giden bir otobüse bindik. Otobüs biraz yol aldıktan sonra arka taraftan polis olduğunu tahmin ettiğim bir adam muavine seslendi. Yan koltuğunda oturan adamın, daha arkalarda oturan bir kadının fotoğrafını çektiğini söyledi ve telefonunu elinden aldıklarında gerçekten de çektiğini gördüler ve görüntüyü silip adamı yaka paça otobüsten attılar. Daha bu olaydan birkaç gün önce twitter'da böyle bir olayın videosunu izlemiştim. Gerçekten anlayamıyorum, hafsalam almıyor. Bacaksa bacak, göğüsse göğüs. Herkeste olan şeyler bunlar. O fotoğrafı veya videoyu çekmendeki niyet kendini tatmin etmekse git internette envai çeşit pornografik içerik var onlara bak. Neden insanların huzurunu, psikolojisin bozuyorsun? buna ne hakkın var ya? Bu işin çözümü ne kimyasal hadımdır ne de idamdır. Tek çözümü eğitim, bu insanların toplumdan tecrit edilip bir süre mental tedavi görmeleri ve elbette hapis cezasıdır (indirimsiz).

2 ağustos 2018 10:29 2 ağustos 2018 21:14