yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (80)
  • medya (0)

  80. Bir gün uyandım, annemle sebepsiz bir şekilde tartıştık. Yanıma hiçbir şey almadan evden çıktım. Biraz yürüyüp hava almak ve birbirimizi daha fazla kırmamamız için.

  Yola çıktım rastgele yürüyorum saat 11 gibi. Cadde vs olmadığı için yolda da pek kimse yok. Yaşlı bir adam önümde yürüyor. Onun da yaşı 55-60 arasıdır. O zamanlar ben de 15 16 yaşında falanım. Bundan 3 sene önce. Baya yürüdük o önde ben arkada. Çok da dikkatimi çekmemişti çünkü dönülecek bir ara sokak yok o yolda. Sonra durdu ben yanına gelince "güzel kızım" ile başlayan aslında bana o an sevecen gelmiş bir tavırla yaklaştı. Muhabbet etmeye başladık. Yaşlı olduğu için kötü bir şey düşünmedim. Dedem yaşında adam. O sıralar da liseyi yeni bırakmıştım. Okulumu falan sordu açıktan devam ettiğimi söyledim. Daha sonra bana kendi işini yaptığını ve bir sekretere ihtiyacı olduğunu söyledi. O an niyetinin çok başka olduğunu anladım. Ailem çalışmamı istemiyor tarzı bahanelerle geçiştirdim. Ama gitmek bilmiyor. Yolda koluma girmeye çalıştı. Kolumu çektim ve artık dönmem lazım iyi günler diyerek uzaklaştım.

  Koluma girmeye çalışması dışında fiziksel bir teması olmadı. Ama o yaştaki bir insanın bana karşı olan tavrı çok rahatsız etmişti. Normalde herşeye "aa taciz ediyor beni" tarzında yaklaşmam. İnsanların muhabbet için yanıma gelmesinde de sakınca yoktur. Ama o sapık ve rahatsız edici tavır zaten anlaşılıyor. Çok büyük bir olay olmadığı halde o yaştaki bir çocuk için çok korkunçtu. Umarım hiç kimse bu tür olaylarla karşılaşmaz.

  12 ekim 21:28

  79. Ankara metrolarını kullanan kadının kaçınılmaz günlüğü...özellikle sincan metrosu

  9 ekim 14:55

  78. Hastane koridorunda beyaz önlüğümle yürürken,iki hasta yakını ıslık çalıp "bayılsam bana suni tenefüs yapar mısın?" demişti.Yüzüne tükürmek istemiştim ama,sadece yürüdüm.

  8 temmuz 12:13

  77. bir tane motorlu sapık yanıma doğru yavaşlayarak yaklaşıp miyavlamıştı süslüler, bildiğimiz miyavlamak. muhtemelen kedi dövmemi fark edip böyle bir saçmalık yaptı, belki de ilgi çekeceğini düşündü ama tek düşündüğüm şey “napıyor bu yaratık” oldu. şimdi hatırlamıyorum ama ters bir tepki vermiştim ve gaza basarak uzaklaşmıştı. aptal oğlu aptal.

  8 temmuz 11:59

  76. Dün benzin almak için mahallemdeki her zaman gittiğim benzinlikçiye gittim. Ödemeyi yapmak için kasaya giderken siyah bir mercedes de benzin alıyordu. Neyse ben ödemeyi yaptım aracıma bindim ve hareket ettim. Antalya’da yaşıyorum hava çok sıcak ve öğle saatleri olması sebebi ile cadde çok yoğun değil. Ben caddeye çıktım zaten çıkar çıkmaz da kırmızı ışıklara yakalandım. Benzinlikçideki siyah araba da yanımda durdu. İçinde iki adam var. Yani bildiğiniz adam 40-50 yaş aralığında. Camımı açma işareti yaptılar, sanırım tatilciler, bi yeri soracaklar diye açtım bende. İkisi de iğrenç iğrenç gülerek “siz doruk’un annesi misiniz” diye sordular. Hayır değilim dedim, aaa ama biz çok benzettik değil misiniz diye afedersiniz ama y.vşak bi şekilde gülerek sürekli soruyolar. Neyse ben camımı kapattım, kapılarımın kilitini kontrol ettim. U dönüşü yapacağım için göbekte tekrar ışığa yakalandım ve bunlar yine yanımda ama bu sefer o kadar yanaştılar ki aracıma. Neyse ışık yandı ben yavaş gideyim bunlar geçsin diye düşünüyorum bunlar da yavaşlıyor. Evime gidemedim takip ederler diye. Ve maalesef ve Allah kahretsin ki ister istemez insan direk kendini suçluyor. Üstüm başım açık mıydı? Acaba kasaya giderken fark etmeden baktım mı? Vs vs. Ben artık bu insanlardan, korkmaktan, tedirginlikten, sürekli heran kendimi kollamaktan o kadar çok bıktım ki...

  8 temmuz 09:46

  75. sevgili günlük, bundan 1 ay önce (gbkz: odtü)'de bölüme doğru yürüyordum. yürüdüğüm yer devrim'in önündeki c heykelinden bölümlere çıkan yol. yanında araç yolu var 2 şeritli. orası kampüsün merkezi yani. saat öğleden sonra 2 falan. yanımdan muhtelemen yemek getiren bir motorlu kurye geçti. geçerken dik dik baktı, ıslık çalıp "maaşallah" dedi, yanımdan geçtikten sonra da arkasına bakmaya devam etti 1-2 saniye. her şey o kadar hızlı oldu ki, arkasından bakakaldım. o an zamanı yavaşlayabilmeyi ve motorcuya çelme takmayı dilerdim. plakasını alabilseydim nöbetçi amirliğe şikayet ederdim. offff taciz psikolojisi çok kötü. yine suçu kendimde arıyorum, bak gördün mü? yok plaka al, yok bağır, yok tepki ver. daha olayı anlamak bile 1-2 saniye sürüyor, olayın kendisi zaten birkaç saniye içinde olup bitiyor. o sıra kafam dolu, okula yetişme derdindeyim, ödevleri düşünüyorum, çantam sırtımı acıtıyor falan. insan dediğin canlı her dakika alarm durumunda ve hazır olda dolaşmıyor ki!

  ey ahlaksız iğrenç herif, bana insan içinde gündüz vakti odtü'nün ortasında bunu yapmaya cesaretin varsa, akşam vakti tenhada 17 yaşındaki kızlara ne yapıyorsundur kim bilir. bir gün böyle "eğlenirken" kaza yapıp... neyse.

  7 temmuz 14:16

  74. ben bıktım artık bu ayılardan. gerçekten bıktım. 

  bugün yürürken bir motorsikletli tam yanımdan geçerken “şşşşttt” deyip gaza basarak kaçtı. o an kafam durdu resmen ve arkasından bir tepki bile veremedim.

  bu insanları kimler yetiştiriyor, hangi mağaradan çıkıp insan içine karışıyorlar bilmiyorum. sözlüğü okuyan erkek çocuk anneleri, yalvarıyorum çocuğunuzu kadınlara saygılı bir şekilde yetiştirin. 

  bugünkü olayda suçlu olmamama rağmen günü içime öküz oturmuş şekilde geçirdim. bu ayıların azalarak bitmesi dileğiyle. gerçi hiç umudum kalmadı artık.

  28 haziran 21:02

  73. 18 yaşındayım tramvaya binmişim. Tam iş çıkış saati tutunacak yer bile zor buldum. Üzerimde annemin doğum günümde aldığı pudra rengi, eteği pileli elbisem var. Yaşlı bir adam yanımda duruyor, metronun yaptığı hareketlerle sanıyorum, bacağıma sürtünüyor. Kötü hiçbir düşüncem yok yaşlıdır tutunamamıştır diyorum. 

  22 haziran 12:12 22 haziran 12:12

  72. Şu saat oldu gözüme uyku girmedi küçükçekmece olayı ve bu başlıktan sonra. Arkadaşlarım arasında tacize uğramayan tek bir kadın yok. Ben de uğradım defalarca ve defalarca. Ve bu çocuklukta başlamış aslında ancak insan büyüdükçe idrak ediyor gerçekleri. Hiç unutmam 6 yaşında ekmek alırken oo sen ellerini ne ile yıkıyorsun bakayım deyip okşayan bakkalı, ya da kışın ortasında lahana gibi giyinmiş Sıraselviler gibi işlek bir caddede yürürken seni alıp sabaha kadar s.....k var diyen adamı. Ve hiç unutmam otobüste arkama geçip sürtünen adamı, farkedince apar topar kaçmasını. Dahası ortaokuldayken yaz saati uygulamasına güncellenmemiş alarm ile bir saat erken çıkmıştım evden, hava karanlık benden başka öğrenci yok endişe içinde gidiyorum okula bir araba durdurdu içinden sarhoş bir adam indi gel gel diye bana doğru yürüyor oradan nasıl kaçtım bilemedim bir markete girdim marketçi korktuğumu anladı su verdi erken çıkmışsın otur dedi o esnada bir adam geldi marketin camının önüne yapıştı beni gözleriyle yiyor marketçi adamı kovaladı saatim gelince okula gittim ama o gün yaşadığım korkuyu ben bilirim. Büyüdüm psikolog oldum, bir gün bir vaka anlattı Hocam. Annesi tacize uğramış bir anaokuluna giden 5 yaşındaki kız öğrencisi. Hocam önce anne tacize uğradığı için evhamlandığını düşünüyor ancak gerçek terapide ortaya çıkıyor. Çocuk her çişi geldiğinde stajyer öğretmen çocuğa tuvalette eşlik ediyor. Bu esnada genital bölgesini okşuyor düzenli olarak. Çocuk içine kapanıyor, okula gitmek istemiyor. Öğretmen de genç iyi giyimli bir kız çıkıyor. Ve yasal süreç o kadar sıkıntılı ki çocuğun psikolojisi bozulmasın diye aile mahkemeye başvuramıyor çünkü çocuktan farklı birim ve Kişiler tekrar tekrar ifade almak zorunda. Kanım donmuştu bu vakadan sonra..ve daha niceleri var kalbim kaldırmıyor vaka çalıştıkça anne olduğuma böyle bir dünyaya duygusal davranıp çocuk getirdiğime bin pişman oluyorum. Dayanılır ve anlaşılır gibi bir şey değil istismar.. umarım bir gün son bulur bu acılar, yasalar umarım kadınlardan, çocuklardan, doğadan ve hayvanlardan yana olur. Başka bir temennim yok.

  25 nisan 02:05 25 nisan 02:10

  71. Sadece yürüyerek tacize uğradım geçen gün. Evet yanlış okumadınız, sadece yürüme eylemi içerisindeydim, dış dünyayla iletişimim sıfırdı. Kulağımda kulaklıklar, elimde bir sürü torba ile kimseyi görecek durumda değildim. Hani diyorlar ya, sizden gelen işaretleri "yanlış" anlamışlardır, şöyle bakmışsınızdır, böyle yapmışsınızdır diye. Heh işte bu sefer bunların hiçbirine bahane oluşturacak bir şey yoktu.

  Bahar geldi, hem biraz hareket olur diye yolumu uzattım. Kulağımda müzikle, kendimle baş başa biraz vakit geçireyim dedim. Buna izin verirler mi hiç? Tabi ki vermediler. Kaldırımda benden beş metre kadar önde yürüyen, babam yaşında bir adam dönüp dönüp bana bakmaya başladı. İlkin konduramadım, yanlış anlıyorumdur dedim. Elinde ekmek torbası falan var, akşama alışveriş yapmış aile babası belli ki diye geçiştirdim. Ama Bir süre sonra kaldırımın kenarında durup beklemeye başlayınca dank etti. Tabi ben de durdum yürümedim ki yanından geçerken bir şey falan der, yapar diye korktum. Sonra ben gelmeyince bu yürümeye başladı tekrar. Sapılacak bir sokak da yok ki yolumu değiştireyim. Tek çare geri dönmekti, ama yapamadım arkamdan falan gelir diye. Bu tiplere arkanızı dönmek çok riskli zaten. Mecburen yürümeye devam ettim. Ama bir süre sonra tekrar durup beklemeye başladı. Ne yapacağımı şaşırıp yan taraftaki çocuk parkına kaçtım. Parkta da şansıma pek kimse yoktu. Yağmurdan kaçarken doluya tutuldum tam. oraya doğru yürümeye başlayınca dedim başka çare yok, koş tatlıüşengeç, yarınlar yokmuşçasına koş. Elimdeki ağır market poşetleri ve topuklu botuma rağmen koşarak kaçtım. Belki neden kaçtın, kaçması gereken sen değilsin diyeceksiniz. Ama kaçmasam neler yapabileceğini bilmiyorum ki, belki beni öldürecekti. Hiç bilemeyiz.

  Eve gelene kadar arkamı kontrol etmek zorunda kaldım. Ben neden bunları yapmak zorundayım? Tek istediğim "tek başıma yürümekti". Kimseden bir şey istemedim, kimseye ilişmedim. Neden rahat bırakmıyorlar? Lütfen bizi bize bırakın, çekilin gidin ya. Lütfen!

  24 nisan 16:13

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar