yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (25)

  1. geçen gün süslü yazarlardan biri değinmişti bu duruma, aradım ama yazdığı giriyi bulamadım. ondan esinlendim başlığı.

  https://twitter.com/MakeupTutoriaIs

  şu linkte "sözde" birbirinden farklı makyaj örnekleri veriliyor ama tüm kadınlar aynı.

  takma kirpik

  crease bölgesine gölgelendirme

  toprak tonları

  gül kurusu likit ruj

  kontürlenmiş yanaklar ve burun

  abartılı eyeliner

  kalın, sert hatlarla çizilmiş kaşlar (cara nefret ettik bundan, yeter)

  üstelik vücutlar da aynı; kim kardashian kalçası, ince bel, büyük göğüs.

  herkes squat yapıyor.

  giyilen kıyafetler de aynı, kombinler sıkıcı.

  estetikler de aynı. şişirilmiş dudak, ince minik burun.

  sıkıldım ben.

  9 haziran 2016 17:05 9 haziran 2016 17:07

  2. çok yerinde bir tespit içeren başlık. bir süredir instagram'da gördüğüm bu birbirinin aynısı kadınlar beni neredeyse makyajdan, bakımdan soğuttu. iki sene önce görsem ne kadar güzel diye bakacağım, inceleyeceğim insanlar artık "aynılıkları" yüzünden beni rahatsız ediyor. bu konu bir çok insanın dikkatini çekmiş olmalı ki, "instagram makyajı" yapan kadınlar sıklıkla tiye alınıyor.

  9 haziran 2016 17:57

  3. başlığa 25 tane

  gül rengi likit ruj sürmüş ve bunu taşırarak daha iri dudaklar elde etmiş,

  smokey makyaj yapıp sert eyeliner çekmiş,

  abartılı takma kirpik kullanmış,

  nude tonlar kullanarak "doğal" görünmeye çalışmış,

  ileri derecede kontür yapıp elmacık kemiklerini parlatarak abartmış,

  siyah ve kalın kaşlarını sertçe çerçevelemiş,

  gözaltlarını baking denen yöntemle aydınlatıp pudralamış,

  dudaklarını aralık bırakarak seksi görünmeye çalışmış,

  kadın fotoğrafı ekledim. aynı fotoğraftan iki kez eklemiş olabilirim çünkü eklerken "bu fotoğrafı eklemiş miydim?" diye sorguladım kendimi, o kadar birbirlerine benziyorlar. maske gibi suratlar adeta. üstelik makyaj yapmadan önceki halleri bana göre çok daha güzel ve çekici.

  şu kontür ve baking modası geçsin artık.

  not: makyaj zevk işidir, herkes istediğini yapabilir elbette. ama ben makyajı daha çok olan güzelliğin altının çizilmesi için kullanılması gerektiğini savunanlardanım. bu tür abartılı makyajların düğün gibi özel günlere ait olduğunu düşünüyorum, aslında düğün için bile fazla bence. bu resmen yüze yeniden kaş göz çizmek. yine de siz bilirsiniz, kim neyden zevk alıyorsa öyle yapsın.

  9 haziran 2016 18:22


  4. Yaptığı makyajdan, giydiği kıyafete kadar birbirinin aynısı olan kadınlardır.

  Yıllardır insanlar diğer insanları güzel yapan değerlerin ne olduğunu kavramaya ve bunları kendilerinde uygulamaya çalışmışlardır. Bundan dolayı da dönem dönem moda akımları patlak vermiş, estetik müdahaleler tek-tipleşmiş herkes birbirine benzemiştir çünkü güzel olarak kabul edilen o dönem ne ise insanlar bunu kendilerine uygulamak istemişlerdir.

  Son zamanlarda sosyal medyanın bu kadar yaygınlaşması ise bu durumu geldiği en kötü noktaya oturtmuştur ki bu zaten kaçınılmaz olan bir şeydir. Çünkü günümüzde güzel olarak kabul edilen budur arkadaşlar. Kylie Jenner makyajı, Kim Kardashian vücudu vs. bunların hepsi popüler kültüre öncülük ediyor ve güzellik anlayışını insanlar bu society kavramına göre belirleyip taklit ediyor.

  Şahsen benim yorumum bunun korkutucu olduğudur. Farklı olmaktan korkan, bir kalıba sığmaya çalışan insanlar sürüsü. Ama bu yapılan makyajı beğenmediğim, nude tonlarındaki giyimlerine özenmediğim anlamına gelmiyor ki bu kadınların tarzları benim de çok hoşuma gidiyor. Kendime uyarlamayı çok istiyorum ama en nefret ettiğim şey ise tek-tip'leşmedir.

  Bakalım bunun sonuçlarının hep beraber izleyip göreceğiz büyük ihtimalle bu akımda her moda ve makyaj akımı gibi yitip gidecek ve tahminimce bundan 20 yıl sonra bu tek-tipleşme 2010'lar modası olarak tarihe geçecek.

  9 haziran 2016 18:40

  5. Klasik kaş kontürü ve dudak dolgusuyla dünyada nüfusu hızla artanlardır

  9 haziran 2016 22:14

  6. görsellere göz atıp " tabi ki birbirinin aynısı çünkü bunlar aynı kadın lafa bak ya üff .s " (yanda görünen son üç görsel) dedim.

  sonra jeton düştü. hönk? nasıl ya?

  allahtan modaya uymayan bir yapım var. yani uyarım ama çok beğenirsem. makyajda da kafama göre takıldığımdan pek benzemiyorum. ama sokakta 10 kadından en az 5 i kıyafet,makyaj hatta konuşma stili birbirinin aynısı.

  hatta bu tipler o an popüler olan her şeyi yaparlar. o cafeye giderler,o marka ünlendiyse ondan alırlar, o kitaptan herkes okuyorsa mutlaka o okunup başucu kitabı olur

  hele aynı saç kesimleri. artık ayırt e-de-mi-yo-rum.

  beğenildiyse bir akım yapılmalı ama kendinden de bir şey katılmalı diye düşünüyorum.

  10 haziran 2016 23:09

  7. (no:276556) numaralı entry'mde de belirtmiştim.

  yine diyorum, sokakta 3 kişiden 2sinin üstünde grimsi dizleri yırtık kot, beyaz crop top, genelde air max ve saçlar yarısı topuzu yapılmış.

  makyaj düğüne gider gibi bir göz makyajı bordo ruj.

  hiç özgün bir şey kalmamış. çok çok nadir görüyorum bu modaya uymayanı. yaratıcılığımızı yitirmişiz başkalarında olanı tekrar ediyoruz. üzülüyorum.

  10 haziran 2016 23:17


  8. Canimi inanilmaz sikan ve kisiliksiz buldugum insan tipi.

  Gonul istiyor ki sokaga ciktigimda bir punk,bir emo falan goreyim. Ama hep ayni,kalin kaslar,gri saclar,yuksek bel kot,crop top,choker,kalin tabanli ayakkabi,airmax...

  Modaya uymayin allah askina modayi kendinize uydurun. Beni ilgilendirmez elbette tek takildigim Toplum her gecen gun farkli bir guzellik algisi yaratiyor ve insanlarin buyuk bir kismi salak gibi buna uyuyor.

  10 haziran 2016 23:53

  9. suratları kadar yaşamları da birbirine benzeyen kadınlardır.

  tanımı geçtikten sonra, galerideki tüm fotoları uzaktan göreyim, karşılaştırayım diyenlere:

  (link: http://i.hizliresim.com/818WZr.png Link 1)

  (link: http://i.hizliresim.com/mLEg6y.png Link 2)

  10 haziran 2016 23:58

  10. Bir donem uzun sari saclı renkli lensli bronz tenli kadınlardı Heryerdelerdi. Sene 2016 hala bu gruba dahilim cunku gozlerim lens degil tenim de beyaz degil saclarım rofleli. Bu grup azalarak yerini siyah sacli kalin duz kasli hokka burunlu buyuk dudakli kesime birakti simdide onlar Heryerdeler. Bir sey moda diye insanin kendini uyarlamasini anliyorumda kendi olmaktan cikmasini bile isteye herkese benzemek istemesini anlayamiyorum zira sarisin olmadigim tek donem o heryerde gorulen zamandi hayatimda. Bence artik herkes herkes gibi , allah icin guzel ama ozelliksiz kolay rastlanan..

  11 haziran 2016 01:05