yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (287)
  • medya (9)

  287. Mayari modelini severek giydiğim marka. yalnız terliği çıkarmam gereken bir yere giderken giyemiyorum, o tabanlar insanı rezil eder.

  16 aralık 2019 13:46

  286. Yıllardır tedavi edilemez bir topuklu ayakkabı fanıydım. Kışları topuklu bot, yazları topuklu sandalet giyerdim her zaman. Bir tane bile (bakın gerçekten bir tane bile) spor ayakkabım yoktu. Taa ki çalışmaya başlayıp çok koşturmacalı bir döneme girene kadar. 6-7 ay sonra yeter artık benim rahat bir şey giymem lazım dedim. Ara tara rahat sandalet yok! Gerçekten yok. Benim gibi senelerdir topuklu ayakkabı giymeye alışmış birine ince tabanlı bir şey giydirmek mümkün değil. 

  İlk günden itibaren çevremdeki herkes birken al birken al deyip durdu. Hayır almasına alayım ama çok çirkin. Adliyeye falan gidemem onunla. 

  En son yapacak bir şey yok haftasonları giyerim, tatilde giyerim dedim gittim sandalet versiyonunu aldım. Başka iyi kötü hiçbir alternatifim olmadığı için aldım ama sadece. 

  İlk iki hafta allahım bu ne rahatsız bir şey sahte mi acaba benimki dedim. O kadar ayağımı acıtıyordu. Sinirlerimi bozuyordu. O mantar tabab ayağımın şeklini alınca ama... üç ay aralıksız giydim. Bakın gerçekten aralıksız. Duruşmaya falan bile bunlarla giriyordum. Her sabah bu sabah bugün birken giymiycem diyip evden çıkarken yarın başka bir şey giyerim aman falan diyordum. 

  O kadar rahat ki! Bütün gün yürüyorsun ve ayağında ayakkabı olduğunu unutuyorsun. Öyle bir rahatlık. O yüzden önümüzdeki yaz iki üç tane daha alırım. Bütün yaz gene giyerim. Sana helal olsun birken! 

  Tanım: parasını çok ama çok hakettiğini düşündüğüm terlik/sandalet markası. 

  15 aralık 2019 21:59

  285. yaklaşık 5 - 6 sene önce bir parmak arası birde 2 şeritli olan modelini satın almıştım. Hala sapasağlam ilk gün aldığım gibi durmakta. Yaz mevsiminde oldukça sık kullanmama rağmen. Ben de iç tabanında oluşan görüntüden oldukça rahatsızım ve hoşuma gitmiyor. Çözüm önerisi olan varsa denemek isterim. 

  Parmak arası olan oldukça rahat. Giydiğim zaman ayağımda varlığını ve ağırlığını hiç hissetmiyorum. Konforlu bir gün geçirmemi sağlıyor.

  2 şeritli olan modelini ne zaman giysem, özellikle her sene ilk kullanımımda sağ ayağımın orta parmağımda küçük bir yara ve bantla kamufle etme olayı yaşıyorum. Aynı şekilde sağ ayağımın baş parmağını da ince bir şekilde çizip, kabuk bağlamasına sebep oluyor. Çok şey denedim törpüledim iç tarafını, keseledim resmen ama her sene aynı şeyi yaşıyorum. Bu sorunu yaşıyan başka kişiler de var mı bilmiyorum açıkçası.

  Elimde olan modelleri görsellere ekleyeceğim.

  ilgili medya:
  2
  25 ekim 2019 15:29


  284. Bende mayari modeli olan yıllarca pahalı diye önyargılı olduğum ama alınca iyi ki almisim dedirten bir terlik. Tüm gün ayakta olduğum zamanlar oldu ona rağmen hic ağri yapmadı 

  24 ekim 2019 20:11

  283. Ben bu markayla ilk kez Almanya da staj yaparken tanıştım. Zaten üretim yeri Almanya. Bir tane almıştım o zaman keşke iki  tane alsaymışım. Çünkü Almanya’dan aldığım terlik ile Türkiye’den aldıklarım arasında kalite farkı var. Bir kere Almanya’dan aldığım tam 5 sene gitti hiç bir şey olmadı. Ama Türkiye’den aldıklarım 2 yılda eskidi Pert oldu. Ayrıca Almanya saki model sayısı Türkiye’dekinden çok çok fazla. Ben eskitme renkte bir kahve almıştım 6 yıl oldu hala o model Türkiye’ye gelmedi. Onun dışında Almanya’dan aldığım da Türkiye’den aldıklarım da aynı rahatlıkta. Ayakkabının en güzel özelliği bir hafta içerisinde ayağınızın şeklini alması ve ayağınızda yokmuş gibi olması. Benim ellerim de ayaklarım da çok terler, yazın bu durum inanılmaz zorlar beni. Birkenstock’un tabanları diğer terlik tabanları gibi değil diye terlik asla ayağımdan kayma yapmıyor bu benim gibi ayak terinden muzdarip insanlar için çok önemli bir özellik bence. 

  24 ekim 2019 18:26 24 ekim 2019 18:28

  282. Kairo model sandaletine sahibim, senelerce yazın açık ayakkabı giymeyen beni açık ayakkabıya alıştırdı. İlk birkaç gün alışma süreciydi, sonrasında hiçbir sıkıntı yaşamadım. Model olarak en beğendiğim buydu, şu an süet Arizona modeliyle kesişiyorum.

  3 ağustos 2019 21:56

  281. En rahat terlik olabilir :) benim ayak yapıma uygun, parmak arası olarak kullandığım en rahat terliktir diyebilirim. fiyatına gelince ciddi anlamda pahalı. tamamen bütçenizle alaklı bir durum. çünkü bir terliğe bu kadar para vermek çok da mantıklı olamayabiliyor.

  2 temmuz 2019 16:42


  280. uzun zamandır kullanıcısıyım. tabanında oluşan parmak izi ve lekeler için kullananların önerilerine açığım. lekeden ziyade kararmayı andırıyor ve çıkardığımda oluşan görüntü pek hoş değil. i̇lk terliğimde bu kadar bariz oluşmamıştı -ki krem sürdükten hemen sonra terlik, babet vs giymem hiç. Alkolsüz Islak mendil ve beyaz sabunla silmeyi düşünüyorum. 

  2 temmuz 2019 16:08

  279. Geçen seneye kadar ben de çok çirkin olduklarını düşünüyordum. İlgim artınca gözüme güzel gelmeye başladı. A101'e gelmişti. Kovaladım ama bulamadım o zaman. Metromarketlerde de uygun olduğunu öğrendim ve gittim siyah gizeh modelinden aldım 100 tl idi geçen sene yanlış hatırlamıyorsam. Tek eksisi kutulu satmıyorlar ama aynı terliğe başka mağazada iki katı fiyat ödemek mantıklı değil. Bu sene çok artmış fiyatları. Bir daha alabilir miyim hiç bilmiyorum. İlk başlarda ayağımı biraz acıtmıştı ama birkaç kere giydikten sonra alıştı. Yazın büyük rahatlık.

  2 temmuz 2019 11:56

  278. ben de birkenstockları beğenen ama o kadar para vermeye kıyamayan biriyim. bugüne kadar iki terlik aldım başka markalardan benzer modellerde. birinin markası (link: https://genuins.com/ genuins), diğeri (link: https://www.humanic.net/at/search/?q=natura natura). ikisinden de çok çok memnunum. bence birkenstockları aratmayacak rahatlıktalar, zaten taban yapıları benzer ve ikisi de güvenilir markalar. hele ki genuins inanılmaz tatlı modellere sahip. alternatif olarak yazmak istedim buraya benim gibi bu tarz modellerden hoşlanan varsa diye.

  2 temmuz 2019 10:43

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar