girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (2)

21. Bugünkü notları kalp kırıklığıma özel yazılmış gibi hissettirdi, derin bir nefes aldırdı. seviyorum sizi, var olun be.

"Günaydın. Olan olmuştur, giden gitmiştir, yiten yitmiştir. Ne bütün bunlara mani olacak bir kudreti vardır insanın ne de geri döndürecek. Yaşayan, yaşamış herkesin ve her şeyin -belki de- bir vazifesi vardır, yerine getirecek. Hani Buzzati bugün doğsa bir kitap yazacak ve yeniden "Kargalar yuva yapar, kırlangıçlar gider." diyecek. Bir çıkmaza sürüklenmek istemiyorsak eğer ne karga baş tacı edilecek ne kırlangıca küsülecek sevgili okur. Altı üstü bir ömür var geçecek. Var olun."

21 mayıs 14:43

20. Her sabah farklı kitaplardan birer pasaj atan, güne güzel başlama sebeplerimden biri olan oluşum :) var olun.

31 mart 10:50

19. sabahın köründe interneti açınca gelen dünya tatlısı mail oluşumu

25 şubat 18:18


18. Çok sevdiğim oluşum. Kim düşünmüşse iyi ki düşünmüş. Geçen gün gönderdikleri bir mailin giriş kısmını çok beğendim. Buraya da yazayım.

"Günaydın. Bazen öyle şeyler yaşarız ki, en yakından, en dosttan, hiç beklemediğimiz falancadan... asırlar geçiyor, fenalıklar aynı. Ülkeler yıkılıp ülkeler kuruluyor, vaziyet aynı. Cortazar, "insanlar havaidir, çabuk unutur, çabuk benimser ya da yeninin ardından koşarlar." Der. Kıracak olan Kıracak, gidecek olan gidecek sevgili okur. Bunu kabullendiğimiz gün, bize bir avuç "insan" yetecek. Var olun."

24 şubat 20:09

17. sayelerinde çok güzel şiirler, pasajlar okuduğum site. eskiden her gün mail gönderiyorlardı ama artık her gün göndermiyorlar. okumayı sevenler için çok güzel düşünülmüş. bugünkü mailde turgut uyar var.

"nasıl kısa kesmeli bilmiyorum

herkesin derdinden pay isterken.

uzak kaderlerin suları çağlar şimdi

yıldızlar dökülür sonsuza içimizden.

..."

24 şubat 12:08

16. pasajlardan çok mailin başında yapılan alıntıları sevdiğim oluşum. böyle fikirler iyi ki varlar.

29 ocak 18:11

15. harika bir oluşum. hafta içi ve pazar günleri roman-hikayelerden kısa kesitler, cumartesi günleri de şiir yolluyorlar. kitap okumaya vakti olmayan biri için ideal, sabahları sadece 5 dakikanızı ayırsanız yeter. hiç kitap okumamaktan iyidir.

29 ocak 17:30


14. Çok sevdiğim bir uygulama ilk üye olduğumda (gizlinot: O zamanlar yeni çıkmıştı) posta kutumu kontrol etme alışkanlığım olmadığından çoğunu okumamıştım bir süre sonra da üyeliğimi iptal etmiştim, kıymetini bilememişim. Ama şu sıralar gelsin diye her gün yollarını gözlüyorum, çünkü artık günü gününe gelmez oldu :((((

29 ocak 16:28

13. uzun zamandır her sabah okuyorum. bazı günler biriktirip, bir anda okumayı seviyorum. kesinlikle tavsiye edilir. buradan bir bölümünü okuyup daha sonra satın aldığım çok kitap oldu.

18 mayıs 2017 20:47

12. Mail adresinizi siteye bırakıyorsunuz ve her gün sabah 8 e doğru mail kutunuza özenle seçilmiş pasajlar geliyor. Hele pasaja başlamadan önce sitenin okurlara yazdığı minik bir paragraf oluyor. Çok Mesud ediyor beni. İstisnasız her gün okuyorum. Çevremde bir çok kişiye bu siteyi söyledim. Çoğu okuyor ve bir araya gelince aynı şeyi okuduğumuzu biliyoruz ve bazen o günki mail hakkında muhabbet çevirebiliyoruz. Yani ortak nokta bulabiliyoruz. Okumak işte böyle güzel bir şey :) site ücretsiz ayrıca. (link: http://www.biryudumkitap.com Buyurun site :))

(link: https://cdn.suslusozluk.net/gorseller/22298_13996_1495118525_c1fe79.png İşte görsel)

18 mayıs 2017 17:49