sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (70)
 • medya (0)

70. kesinlikle binince bir özgürlük hissini de beraberinde getiriyor bana. her gün 1 saate yakın binerim ise gidip gelmek için. sabah enerjimi artıran, işe varınca yüzümün gülüyor olmasının sebebidir. arasıra şarkı söyleye söyleye gidiyorum, yarım saatin nasıl geçtiğini farketmiyorum.

28 ağustos 2018 21:40

69. Beni çok mutlu eden aktivite. 22 yaşımda öğrendim bisiklet sürmeyi çünkü babam bana almamıştı, ben çocukken mahallede bir başka çocuk bisiklet sürerken arkadan çarpan araç sonucu vefat etmişti ve bu yüzden hep reddetti bana bisiklet almayı, ben de 2 yıl önce evimizin etrafındaki upuzun bisiklet yollarını da göre göre çok heveslendim, çalışıp kendi paramla aldım bisikletimi. Hayattaki tek mülkümdür. Çok sevdiğim bir arkadaşım da sağolsun bana öğretti ve şimdi hemen her yere bisikletle gitmeye çalışıyorum yollar elverdikçe. Kask kullanarak elbette. Güvenliğin yanında, araç sürücülerinin kasklı bisikletlileri nedense daha bir ciddiye aldıklarını, daha çok yol verdiklerini keşfettim. Bu da bi tespit olsun benden.

Herkese tavsiye ederim bisiklet sürmeyi, iyi gelecek.

28 ağustos 2018 17:11

68. Zamanında babama yalvar yakar, kavga dövüş 'istanbulda süremezsin' diye diye bisikletim aldırdım. 6 yil sonra kanaat getirdim ki cidden asla sürülmüyor hele belalı (gizlinot: :D)semtlerdeyseniz daha da sıkıntı.yolda laf atan mı dersin, caddede sana hak tanımayan araç şoförleri mi dersin...keşke uygun yol olsa da sürebilsem

16 nisan 2018 07:44

67. asıl bisikleti adalarda sürün o yokuşları zorlayıcı çıkışlar.

2 nisan 2018 19:37

66. baldır kaslarıma (calf) iyi gelmese de açık havada insanın modunu yükselten, rahatlatıcı bir eylem. 1 saatten uzun süre sürünce, jelli seleler bile kaburga kemiklerime dek batıyor, aşırı komik görünmese şu seleden alırdım (link: https://turkish.alibaba.com/product-detail/bicycle-saddle-mtb-bike-full-suspension-bike-saddle-60405044827.html )

bu arada, kapalı salonda basen/popo eritmek için bisiklet tepesinde ter döktüğüm dönemde hocam yanıma yaklaşıp "basen bisikletle erimez" demişti. zaten bu kadar keyifle yapılan bir şey basenlere etki etse şaşırırdım. (gizlinot: nalet basenler)

2 nisan 2018 12:49

65. Benim için en güzel terapi yöntemlerinden. Keşke hollanda’da falan yaşam veya istanbul’da öyle bir imkan olsa. Bisiklet otoparklarına, süren kişilere bakıp gözlerim doluyordu o kadar çok seviyorum... 

1 nisan 2018 19:51 1 nisan 2018 19:51

64. arkadaşım son derece mantıklı bir insan olduğu için adanın uçurum gibi dönemeçlerinde öğretmeye çalışmıştı da dualar eşliğinde titreyerek bırakmıştım bisikleti.

kırkıyırım :(

1 nisan 2018 19:47

63. aşırı rahatlatıcı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Ada/sahil, markete giderken binmek ve belki ilerisi için turlarla kmlerce pedallamak. Bir gün cidden öğrenmek istiyorum. 4 yıl buz hokeyi oynadım, her kafama estiğinde tekerlekli paten kayıyorum. Fakat bisikletten ciddi anlamda korkuyorum. En son küçükken 4 tekerlekli bisikletim vardı ona bindim. Neden bilmiyorum ama binsem hemen düşerim kafasındayım. Hele o oturak ve tutma yeri aynı hizada olunca(isimlerini hiç bilmiyorum siz beni anladınız:dd) abooo nasıl biniyorlar böyle diyorum. Bisiklet sürmenin zor bir şey olduğunu düşünmüyorum ama korkumu yenemiyorum. Eski sevgilim öğreteceğine söz vermişti ama tabii ki böyle bir şey olmadı. Olur da bir gün cesaretimi toplarsam bisiklet kiralayıp düşe kalka öğrenme planım var:d son olarak bisiklete binen kişiler hepinizii kıskanıyorum:Dd

1 nisan 2018 15:08

62. Gün batımında tepeye kadar sürüp tepeden aşağı kendimi bırakmak, yavaşça hızlanırken yüzüme saçlarıma vuran ılık rüzgar benim için huzurun anlamı.

Küçük bi şehirde(gizlinot: Trafiksiz yani ) yaşasam her yere bisikletle giderdim.

1 nisan 2018 14:53

61. Beş-altı yaşındayken dört tekerlekli bisikletimle öğrenmeye başlamıştım. Çok sürmemişti fazla olan iki tekerleği çıkarmamız. Müstakil evlerin olduğu bir sitede oturduğumuz için hem sürecek alan vardı hem güvenliydi. Sabahları kahvaltı yapmadan mutlaka bisiklete binerdim. Hatta 7 yaşındayken abimin 21 vites bianchi bisikletini sürmeye başlamıştım. İnip binmek için sürekli bir duvar bulmak zorundaydım :) bir kere taksiyle çarpışmıştım bana bir şey olmadı ama boyasına zarar gelmişti arabanın. Biraz kısıtlandım ama unutuldu devam ettim. Sürekli çocukluğumu özlememin sebebi o site ve hissettiğim özgürlüktür. 

Herkes hissetsin isterim hissettiklerimi.

1 nisan 2018 14:28