girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (66)
  • medya (0)

66. Zamanında babama yalvar yakar, kavga dövüş 'istanbulda süremezsin' diye diye bisikletim aldırdım. 6 yil sonra kanaat getirdim ki cidden asla sürülmüyor hele belalı (gizlinot: :D)semtlerdeyseniz daha da sıkıntı.yolda laf atan mı dersin, caddede sana hak tanımayan araç şoförleri mi dersin...keşke uygun yol olsa da sürebilsem

16 nisan 07:44

65. asıl bisikleti adalarda sürün o yokuşları zorlayıcı çıkışlar.

2 nisan 19:37

64. baldır kaslarıma (calf) iyi gelmese de açık havada insanın modunu yükselten, rahatlatıcı bir eylem. 1 saatten uzun süre sürünce, jelli seleler bile kaburga kemiklerime dek batıyor, aşırı komik görünmese şu seleden alırdım (link: https://turkish.alibaba.com/product-detail/bicycle-saddle-mtb-bike-full-suspension-bike-saddle-60405044827.html )

bu arada, kapalı salonda basen/popo eritmek için bisiklet tepesinde ter döktüğüm dönemde hocam yanıma yaklaşıp "basen bisikletle erimez" demişti. zaten bu kadar keyifle yapılan bir şey basenlere etki etse şaşırırdım. (gizlinot: nalet basenler)

2 nisan 12:49


63. Benim için en güzel terapi yöntemlerinden. Keşke hollanda’da falan yaşam veya istanbul’da öyle bir imkan olsa. Bisiklet otoparklarına, süren kişilere bakıp gözlerim doluyordu o kadar çok seviyorum... 

1 nisan 19:51 1 nisan 19:51

62. arkadaşım son derece mantıklı bir insan olduğu için adanın uçurum gibi dönemeçlerinde öğretmeye çalışmıştı da dualar eşliğinde titreyerek bırakmıştım bisikleti.

kırkıyırım :(

1 nisan 19:47

61. aşırı rahatlatıcı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Ada/sahil, markete giderken binmek ve belki ilerisi için turlarla kmlerce pedallamak. Bir gün cidden öğrenmek istiyorum. 4 yıl buz hokeyi oynadım, her kafama estiğinde tekerlekli paten kayıyorum. Fakat bisikletten ciddi anlamda korkuyorum. En son küçükken 4 tekerlekli bisikletim vardı ona bindim. Neden bilmiyorum ama binsem hemen düşerim kafasındayım. Hele o oturak ve tutma yeri aynı hizada olunca(isimlerini hiç bilmiyorum siz beni anladınız:dd) abooo nasıl biniyorlar böyle diyorum. Bisiklet sürmenin zor bir şey olduğunu düşünmüyorum ama korkumu yenemiyorum. Eski sevgilim öğreteceğine söz vermişti ama tabii ki böyle bir şey olmadı. Olur da bir gün cesaretimi toplarsam bisiklet kiralayıp düşe kalka öğrenme planım var:d son olarak bisiklete binen kişiler hepinizii kıskanıyorum:Dd

1 nisan 15:08

60. Gün batımında tepeye kadar sürüp tepeden aşağı kendimi bırakmak, yavaşça hızlanırken yüzüme saçlarıma vuran ılık rüzgar benim için huzurun anlamı.

Küçük bi şehirde(gizlinot: Trafiksiz yani ) yaşasam her yere bisikletle giderdim.

1 nisan 14:53


59. Beş-altı yaşındayken dört tekerlekli bisikletimle öğrenmeye başlamıştım. Çok sürmemişti fazla olan iki tekerleği çıkarmamız. Müstakil evlerin olduğu bir sitede oturduğumuz için hem sürecek alan vardı hem güvenliydi. Sabahları kahvaltı yapmadan mutlaka bisiklete binerdim. Hatta 7 yaşındayken abimin 21 vites bianchi bisikletini sürmeye başlamıştım. İnip binmek için sürekli bir duvar bulmak zorundaydım :) bir kere taksiyle çarpışmıştım bana bir şey olmadı ama boyasına zarar gelmişti arabanın. Biraz kısıtlandım ama unutuldu devam ettim. Sürekli çocukluğumu özlememin sebebi o site ve hissettiğim özgürlüktür. 

Herkes hissetsin isterim hissettiklerimi.

1 nisan 14:28

58. küçükken kimsenin öğretmediği, öğrenemediğim için çok üzüldüğüm eğlence. ne zaman denesem alay ederlerdi. kimse ciddiye alıp öğretmeye kalkmamıştı.

24 yaşında inat ettim öğrendim, 1 ay sonra da motorsiklet ehliyeti aldım üstüne mis gibi. artık ne zaman bisiklet yanına yaklaşsam beynimde ajda başlıyor "şimdi gel de gör beni" diye...

eğer öğrenmek isterseniz ve ankara'da iseniz hafta içi eymir gölüne gidin. normalde arabaların park ettiği yerler bomboş, oradan bir bisiklet kiralayın ve park yerinde deneyin. ben öyle öğrendim. göl etrafında dolaşmaya kalkmayın yani, park yeri geniş ve düz, diğer yerler gibi eğimli de değil, o yüzden daha kolay.

1 nisan 13:42

57. Saat çok geç olmadan eve gideyim diye hızlı hızlı sürmeye çalışırken bir arabaya çarptığımdan beri cesaret edemediğim eylem. Allahtan adam arabasından inip dövmedi beni.

31 mart 22:09