yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (0)

  38. Çıktığından beri merak ediyordum ve gösterime girdiği zaman gidememiştim. Netflixte gördüğümde heyecanlandım ama Hümeyra olmasa gerçekten yarıda kapatırdım.

  —spoiler—

  Yulduz olması lazım o olay esprili ve güzeldi. Hepsi bu...

  20 haziran 13:45

  37. filmi henüz izlemedim ama burada çok kez yazılan bir şeyi düzeltmek isterim. özge özpirinçci'nin ve şebnem bozoklu'nun oynadığı karakterlerin kocalarının hiç konuşmaması bilinçli yapılmış bir tercihmiş, kadınların kocaları üstünde baskı kurduğunu ve adamların kılıbık olduğunu göstermek istemişler. (gizlinot: fragmanda özge, şebnem'in kocasına bir şeyler soruyor ve şebnem kocasından önce cevaplıyordu mesela) o yüzden adamların filme sağladığı bir katkı yok ki zaten birinin kocasını oynayan burak altay, tiyatro kökenli iyi bir oyuncudur. okul filminden ve asmalı konak'tan hatırlarsınız belki, bekir kirve'nin oğluydu. bu anlattıklarımı bir röportajlarında dinlemiştim ama hangisiydi hatırlayamıyorum, berrak'la caner'in çıktığı bir yayındı.

  19 haziran 21:14

  36. gerçekten çıtır çerez, başka bir işle uğraşırken de izleyebileceğiniz hiçbir şey kaçırmayacağınıza inandığım bir film :(.

  filme ait sevdiğim şeyler taş ev, hümeyra ve boran kuzum'un karakteri.

  ama neden yani? kimin neyi neden yaptığı belli değil. azıcık birazcık bu karakterlere bir tık bir derinlik kazandırsak ne olurdu?

  ve özge'nin eşi bu filmde bize ne kattı? neden vardı?

  neredeyse tek mekan çekimi yapmaları da ayrı bir başarı gerçekten çoğu olay evin havuzunun başında/bahçesinde geçiyor. denize gidiyorlar koşarak geri dönüyorlar. neden? bize o yoldaki konuşmaları sadece bu şekilde mi verebilirdiniz gerçekten bunun başka bir yolu yok muydu?

  edit: alttaki yoruma istinaden küçük bir ek yapmak istiyorum. şebnem bozoklu'nun eşinin pasif bir rolde olduğu inanın ki anlaşılıyor ve böyle yansıtmalarını anlıyorum (ki madem konusu açıldı bence ona da birkaç diyalog yazılabilirdi baskınlığı anlatmak bu kadar zor değil de senaristin seçimi olsun hadi). fakat cinsiyetçi söylemlere karşı olan ilişki içerisinde partnerini kısıtlamayan özge'nin karakterini, filmin senaristleri baskın kişi olarak hayal ettiler ve aktardılarsa bu bana asla geçmedi.

  aay ben sanırım sevmemişim filmi ve dolmuşum ya da beklentim olduğu için böyle bir şeyle karşılaşınca üzüldüm :(.

  19 haziran 20:09 19 haziran 22:39


  35. Caner Özyurtlu'yu ulan İstanbul dizisinden beri severim bu yüzden beğenmeyerek kendisine ayıp etmiş gibi olmak istemem ama ne izledim ben diyerek bitirdiğim film. Oyuncular iyi, hikaye de fena değil ama ne anlatmak istedikleri belli değil. Hümeyra bile sırıttı bir yerden sonra. Filmde tek beğendiğim boran kuzum oldu. 

  19 haziran 13:10

  34. Netflixe gelmeden önce tanıtım için fotoğraf çekimlerini görüp beğendiğim film. Hümeyra, Özge gibi sevdiğim oyuncular var o yüzden fotoğrafları beğenmiş olmalıyım çünkü film başarısızdı. Sürekli “e bu ne şimdi, ne alaka ya” diyerek izledim sdgdhjs. Filmin konusu: Güzel bir evde arkadaşlarla toplanalım, uç noktada bir iki karakter de olsun aramızda işte bitti biz böyleyiz. Berrak tüzünataç’a zaten gıcığım ama filmde ne yapıyor şimdi nedir yani. Spoiler vermeden anca bunları yazabildim ama bir şey yazmaya bile değmez shdjjd 

  19 haziran 09:15

  33. klişelerle dolu yaz dizileri tadında çerezlik film. yemek yerken bir şey açayım bari dedim ve sıkılmadan bitirdim. tabii ki sanatsal değeri ve çok iyi oyunculuk performansı yok ama beklentisizsen izletiyor. berrak tüzünataç her zamanki gibi işte yeteneksiz, itici... konusuz ve artık ezbere bildiğimiz karakter tiplerinden oluşan senaryoyu, elli kere ters köşe yaparak kotaracaklarını sanmaları da çok komik. 14 yaşında ve daha önce hiç film izlememişseniz büyük ihtimal "wow" olursunuz bu olaya, kitleleri buysa okay. senaristlerden biri olan melikşah da sadece başkalarının yarattığı filmleri eleştirmeye devam etsin bence ya. böyle dandik bir şey beklemezdim kendisinden, şaşırttı.

  18 haziran 03:50 18 haziran 03:54

  32. İzlemeden yazmış olacağım biraz ama affola. Zira o kadar düz ve sığ bir girişi vardı ki ilk on ya da on beş dakika kalabildim. Ben bunu izleyemem deyip çıktım. Trt 2 sağolsun bizi öyle bir noktaya taşıdı ki artık film konusunda, sığ içeriklere tahammül edemiyoruz.

  17 haziran 20:37


  31. güzel insanlar, güzel mekanlar filmi ama maalesef bu kadar. Film gerçek anlamda iyi olabilirken eh olmuş. Boran, Meriç oldıkça beğendiğim oyuncular yalnız kim esas karakteri Berrak'a oynatalım demiş gerçekten merak konusu. Hiç tatmin etmeyen, kötü bir oyunculuk izletti bize. Bana bu kadro ve aslında güzel olabilecek konu ziyan olmuş gibi geldi. Senaryoda bence eksiklikler vardı.

  Ama yine de güzel insanlar, güzel mekanlar için izlenir.

  17 haziran 10:52

  30. hiç beğenmediğim bir film oldu. tamamen zaman kaybı. kafa dağıtmak için bile izlenmeyecek kadar kötüydü ne yazık ki.

  17 haziran 10:14

  29. tam bir "cringe show" olan film. 

  berrak tüzünataç bu film için her yerde "yıllardır böyle bi senaryo fikri vardı aklımda. ama ben destek almadan ilerleyemeyen biriyim caner ve meliksah sayesinde senaryoya da döktük ve çok güzel oldu" diyordu. fikir diye bahsettiği şey ne acaba çok merak ediyorum. senaryo rezalet. yani seyirciyi gerizekalı yerine koyuyor bir defa senaryo. kostum, görüntü... her şey kötü ya. her şey. cardio yaparken arkada dönsün dedim. ona bile dayanamayıp kapadım. bunca boş vaktimde bile vaktimi harcamak istemeyeceğim bi iş.

  ekleme: bu arada söylemeden geçmişim, berrak tüzünataç'ın oyunculuğu ortamda komik olmaya çalışan ama kendisi dahil herkes tarafından komik olmadığı bilinen insanların oluşturduğu o rahatsız edici enerjiyle aynı enerjiye sahip. güzel diye zengin etmişler bu hanımefendiyi işte. boran kuzum'u ise ilk kez izledim, gelecek vaadettiğini düşünüyorum. zaten boran'ın jenerasyonda ilerde iyi olabileceğini düşündüğüm isimler var. ama başka işlerini de görmek gerek tabii. hümeyra'ya ise diyebileceğim hiçbi şey yok, kendisini çok çok severim. <3 

  17 haziran 07:22 17 haziran 14:57