sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (73)
 • medya (0)

73. Yeni sezonu toplamı 5 saatmiş. Bizim tercihlerimize göre ilerleyip yaklaşık 1 buçuk saat sürecekmiş. Bu fikir beni heyecanlandırdı ama bunun yerine 5 farklı bölüm çekmelerini tercih ederdim. Cast,mekan, senaryo masrafından kısıp “yeni bi şey deniyoruz” başlığı altında sunmaları biraz irite etti beni. Zekice bir reklam çalışması olmuş bence. Hem daha az para harcamışlardır hem de kitlenin ilgisini çekmiştir. Ama yılda topu topu 1 sezon çıkaran kaliteli bir yapımdan benim bir iki seçimimle ilerleyecek kısa süreli 1 bölüm yerine 5 farklı kaliteli bölüm izlemeyi tercih ederdim. Yine de en yakın zamanda izleyeceğim. 

28 aralık 2018 21:48

72. 5. sezonu 28 aralık'ta yayınlanacak dizi.

5. sezonun ilk bölümü tam olarak 5 saat (gizlinot: 312 dakika) sürecek bir film olarak tasarlanmış. 5 saat sürmesinin sebebi interaktif bir bölüm olacak olması ve seyircinin kendi macerasını seçecek olmasıdır.

merakla bekliyorum.

26 aralık 2018 10:58

71. Ne zaman bir bölüm izlesem, muhakkak kabus ya da kötü bir rüya görüyorum aynı gece. Bilinçaltına mesaj göndermek konusunda da senaryosu, görsel sanatları vb. Konularda olduğu kadar başarılı dizi.

Not: özellikle arıların olduğu bölümü yeni izledim, ki öğrendiğime göre ismi "hated in nation"muş, iki üç gündür aklımdan çıkmıyor.

12 ekim 2018 09:40 12 ekim 2018 11:31

70. hated in the nation bölümü ve bölümde çalan "fall into me" şarkısıyla derinden etkilendiğim dizi. 4. sezonun da en sevdiğim bölümü black museum'du ama crocodile'ı da gerçekten beğenmiştim.

3 ağustos 2018 13:11

69. Gelecekte geçmediğini düşündüğüm dizi.çok gelişmiş teknolojiler insana gelecekte geçiyor izlenimi veriyor ama arabalar kıyafetler mekanlar hep ya nostaljik ya da günümüz modası.sadece günümüzde aslında yaşanan şeylerinin abartılı distopyaları yaratılarak eleştirilen dizi.oldukça da başarılı olduğunu düşünüyorum.her bölüm kısa bir film tadında.

12 mart 2018 17:41

68. her bölümü farklı bir yönetmen tarafından çekilmiş olan netflix dizisi. senaryo aynı elden çıkmış olsa bile çok farklı yorumlanmış olabiliyor bu nedenle. hatta 5. bölümün siyah beyaz olması yüksek ihtimalle yönetmenin tercihidir diye düşünüyorum.

çoğunluğun aksine 4. sezonu da beğendim, keyifle izledim. hazmetmesi önceki sezonlara göre daha kolay bölümlerdi. ama her biri, ayrı film izliyormuşcasına zevk verdi yine de. teknolojinin insan hayatına ve topluma olumlu/olumsuz etkileri. gelişmiş teknolojilere rağmen her şeyi kontrol edemeyeceğin gerçeği, insan faktörü. spoiler (gizlinot: aslında 4. bölümdeki simülasyonda, o insan faktörü bayağı iyi hesaplanmıştı).

en dolu dolu ve çarpıcı bölüm 6.bölümdü en çok onu beğendim. sonra sırasıyla 3,4,2,1,5. bölümler. ama 5.bölüm kötü değildi bence. birçok soru işareti ile başladı, hatta peşinde soru işaretleri de bıraktı ki bu bence anlatım dilinde hayatta olmayacak, uçuk bir şey değil; boşlukları izleyici doldursun yani.

6 mart 2018 14:55

67. Gözlerimi doldurmamış, bittikten sonra birkaç dakika boş boş etrafa bakmama sebep olmamış bölümü bulunmayan dizidir. Netflix'e geçmeden önce hiçbir bölüm mutlu bitmezken netflix'ten sonra araya nispeten mutlu bitmiş birkaç bölüm serpiştirilmesi dikkatimi çekti.

Benim favorilerim ise san junipero ve hang the dj. White christmas zaten tartışılmaz diye düşünüyorum. bence diziyi özel ve bu kadar etkili kılan unsurların bir tanesi de müzikleri. Hem çalan şarkılar hem de arkaplan müziklerini çok başarılı buluyorum. Birbirinden çok bağımsız bölümlere sahip olduğu için her zevke, her bünyeye hitap edecek bölümlerin bulunduğunu düşüdüğüm nadir dizilerdendir. 

5 mart 2018 22:35

66. Her bölüm sonrası kendime gelmem 10 dakikamı alıyor. Hayatı sorgulatan bir dizi.

22 şubat 2018 19:24

65. playtest beni inanılmaz etkiledi. pek favori bi bölüm değil ama bilmiyorum bence çok çok iyiydi.

white christmas zaten birçok kişinin favorisi.

white bear başından of çok tırt çıkacak bu bölüm dedirtip tamamen şaşırtıyor sonunda.

hang the dj çok kişinin sevdiği bi bölüm olmuş bence eh işte. insanların sevmesinin sebebi modern ikili ilişkilerde bastığı nokta sanırım.

shut up and dance harika.

uss calister uzay temasından nefret eden bi insan olmama rağmen neden bitti diye üzüldüğüm bi bölüm oldu.

crocodile kimsenin beğenmediği benim çok sevdiğim, hele mekan görüntülerine bayıldığım bi bölümdü.

arkangel ve the waldo moment olmasa da olurdu bence.

black museum da sürpriz sonlu, iç karartıcı ve çok dolu bir bölümdü.

artık izleyen izledi zaten herhalde ama yine de spoiler vermemek için sadece kısaca aklıma gelen bölümler hakkında fikrimi söyledim. yoksa hakkında günlerce konuşabilirim.

22 şubat 2018 16:15

64. Bence herkesin izlemesi gereken bir dizi,farkında olmadan yaşadıklarımızı farketmemize ve sorgulamamıza yardımcı oluyor.Teknolojinin über gelişiminin ve internetin aslında hayatı nasıl kararttığını anlatıyor.

    Pek çoğunu ise günlük yaşamla veya yakın gelecekte olabileceğini düşünüyordum ki ..az önce tvde bir bilgisayar oyununun çocuğun kendini asmasına yol açmasını izledim ve bu dizinin bir bölümü aklıma geldi.Yaşananların aynısıydı resmen ve oyunun talimatları da birebir aynıydı.Şu şekilde bilgisayara virüs bulaştırıyorlar ve tüm bilgileri,kamera dahil ele geçiriyorlar.Şantaj yaparak görevler veriyorlar(Türkiyede aileyi darp etmek varmış).Son bölümde de ölmenizi istiyorlar.

Oyunun adı mavi balinaymış,black mirrorda da s3ep3 de izleyebilirsiniz.

22 şubat 2018 15:58