yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. Nedir arkadaş? doğru düzgün blog okuyamaz olduk yok filan bloggerlarla falan fişman etkinliğinde bize destek olan firmalar, ay çok eğlendik, bir sürü hediye aldık vs... :D Bir açıyorum çoğu blog böyle oldu artık, doğru düzgün okuyamaz olduk nedir yani? Reklam panayırlarına döndü ortalık...

  26 haziran 2014 11:20 26 haziran 2014 11:20

  2. Blog okuyucusu olarak nefret ediyor, katılan ve bayıltana kadar paylaşım yapan bloggerları direkt unfollow ediyorum. O ne allesen altın günü mü yapıyorsunuz ? çaya,çorbaya adı sanı bilinmemiş markaların ürünlerine ihtiyacını var da her biriniz sırayla etkinlik yapıp blogger bütçesine katkı mı sağlıyorsunuz. Amacını anlamadığım saçma sapan etkinlik, destek veren firmalara da hayret ediyorum, ürünlerini alasım gelmiyor.

  12 ağustos 2014 15:21

  3. Okuyucunun genelinin hoşlanmadığı blog yazılarına ve vloglara konu olan gereksiz etkinliklerdir.

  Bu tür organizasyonlara davet edilmeyen ya da etkinlik düzenleyip hiçbir firmadan hediye ürün alamadığı için (gizlinot: haklı veya haksız ben bilemem) sitem yazıları yazanlar var bir de.

  Bloggerların kendi aralarındaki ayrışmaların, hesaplaşmaların, adam kayırmalarının (gizlinot: var mı yok mu ben bilemem) muhabbetini okumak/izlemek de gerçekten okuyucuya fena halde eziyet. Aynı şekilde canım cicim muhabbetleri de bir o kadar sıkıcı. (gizlinot: artık anlarlar mı anlamazlar mı ben bilemem)

  12 ağustos 2014 15:48 12 ağustos 2014 15:50

  4. Bloggerlardan hoşlanmamamın sebeplerinden biri.

  12 ağustos 2014 17:23

  5. Blog konusuyla ilgili etkinlikler ve yine blog konusuyla alakalı sponsorların hediyeleri varsa tamam ; fakat iç çamaşırından , peynirine ve hatta makarnasına kadar değişebilen sponsor ürünlerini bir kozmetik blogunda görmek okuyucuyu sadece soğutur. Bedava olsun da ne olursa olsun düşüncesidir zaten blogları ve sahiplerini okuyucu gözünde ucuzlatan.

  12 ağustos 2014 18:00

  6. Marka uzmanı ürünleri tanıtırken "Bize yok mu bunlardan?","Bize gelecek mi bunlardan?"sorularının havada uçuştuğunu duyunca daha bir itici gelen eylemler

  12 ağustos 2014 20:17

  7. Vlogirls altın günü etkinliği videolarını dehşet içinde izledim. Evlerden ırak sevgili süslüler, adeta nasıl yapmacık olunur, firma yetkilisi ( onunda orada ne işi varsa anlamış değilim, koskoca marka gözümden düştü ) bulununca beleş ürün için nasıl çığlıklar atılır görmüş olduk. Bihter Ziyagil havalarında takılan vloggerların bedava ürün bulunca ne hale geldiklerini dakika dakika görmüş olduk. Yakında hepimiz 'dünyanın en şahane ürünleri meğerse Benefit markasındaymış' videoları izleriz.

  13 ağustos 2014 10:41

  8. asında çok da karşı olmadığım ve çok da takılmaması gerektiğini düşündüğüm aktivite mi desem etkinlik mi ne desem bilemediğimdir :D yurt dışında örneklerine bolca rastlanır ancak tabi ki bu şekilde amatörce olmaz, sabit bir kamera kullanılır, takipçilerin faydasına olacak şeyler konuşulur vs. yoksa bu yaptıklarının kime ne faydası var ee buluştunuz bize ne, sizin yaptığınızın 2 3 arkadaşın kendi arasında buluşmasından ne farkı var, bunu vlog çekmenin ne mantığı var. diğer yandan birbirleriyle atışıp, laf sokup durmaktan öteye geçip, ortak paydada buluşabilmişler ve gereksiz hırslarını birkaç saatliğine de olsa bir kenara bırakabilmişler. bu halleri kavga eden, videonun sonunda satır aralarında laf sokan hallerinden daha iyi. benefit'in ürün tanıtımı yapması da enterasan geldi bana. senin orada tanıttığın ürün'ün satış oranlarına ne gibi katkısı olabilir ki. 1-2 yeni çıkardığın ürünü ellerine tutuşturdun, kokladılar, ambalajına baktılar, biraz denediler. ama ürün hakkında hiçbir fikir edinemediler, işe yarayıp yaramadığını görmediler, ee sen numune de vermedin ki bu insanlar denesin bize de anlatsınlar nasıldı bizde alalım. sonuç olarak bak bunları çıkardık tamam güzel görünüyordan öte bir fayda değil bu. saçmalığın dik alası.ve bundan sonra youtuber'ların yurt dışındaki örnekler gibi hepsi kamera elinde cağnımmm, bebişiiiimmm, muaaahhh tarzı değilde, sabit bir kamerayla, ortak bir konu-tema eşliğinde toplanmalarını en azından bize gösterdikleri kısmın bu olmasını umut ediyordum. atıyorum buluşsalar konu saç bakımı ve saç ürünleri olsa.(vlog çekilen kısımdaki konu) sabit kameranın önüne geçseler teker teker anlatsalar kendi saç tipleriyle birlikte kullandıkları ürünleri, ne yaptıklarını, ne yapılması gerektiğini vs. sonra da eğlenceli bir kaç tag videosu çekseler o da günün eğlencesi hatırına daha güzel olmaz mıydı ??( ayrıca bu kadar sahte olabilmeleri takdire şayan, insan üzerine çalışsa bu kadar yapmacık ve sahte olamaz yahu)

  edit: ece içen'in tam bu tanıtım esnasında çantasını alıp burun kıvırarak çıkıp gitmesi çok hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim :D:D soğuk buluyordum bu kızı ama benefitin 2 ürününü koklamaya tenezzül etmemesi oldukça hoş.

  13 ağustos 2014 12:54 13 ağustos 2014 13:08

  9. vloggerlar tarafından yapılınca daha çok dikkat çeken etkinlikler.

  lansman davetleri de aslında aşağı yukarı aynen böyle olur. ama elbette vlog şeklinde çekilmedikleri için ortamı algılayamayabiliyor insan.

  bazen bu tarz etkinliklerde gerçekten arkadaş olabileceğiniz insanlarla karşılaşabiliyorsunuz. fakat genel olarak ortam biraz böyle....

  bugün bir çok entry okudum bu etkinlikler ile ilgili. açıkçası blog yazmayı bıraktığımdan ve kafa olarak da kendimi tamamen soyutladığımdan dolayı daha çok elinde çekirdek pembe dizi izler gibi takip ediyorum artık.

  şunu kabul etmek lazım blogger/vloggerlık olayı artık bir iş oldu. insanlar para kazanıyorlar, ortam yapıyorlar, popülerleşip yarı ünlü oluyorlar. hatta aslında kozmetik blogları yeni yeni bu kadar ilgi görüyor. bu işten en çok ekmek yiyenler moda blogları genelde.

  e tabi bu kadar avantajı olan bu işler o kadar kolay olmuyor. herkes aynı popülariteyi tutturamıyor. dolayısıyla ünlü bir blogger ya da vloggerla kanka olmak size artı 1000 kuvvetinde popülerlik ve takipçi sağlıyor.

  ben uzundur, geri çekilmiş durumda, ortamı uzaktan izliyorum. grup halinde takılıp, birbirlerinden güç alarak gündeme çıkan bir çok blog var.

  Ayrıca bir de işin lansman kısmı var. Bu işte lansmanlar önemlidir. İzleyici sevmez ama (doğal olarak) lansman lansman dolaşırsan markalar seni daha hızlı keşfederler. Pr'lar ile kanka olma şansın artar. O zaman yeni çalışmalara, projelere çok daha rahat adım atarsın.

  Hani burada herkes blogger/vloggerları eleştirip duruyor ya. Heh biraz da oraya değinelim. Olay popüler olmak üzerinden gittiği için adından bahsettirmek de oldukça önem taşıyor. Efendi efendi takılanların bu ortamda öne çıkmaları zordur. Acayip yetenekli olman gerekir ve bununla birlikte kitleleri etkileyebilecek bir ışıltıya sahip olmalısındır. (Var böyle olanlar da) Ama böyle olmadan da gündem de kalırsın. Şöyle bir bakın bakalım kimlerin başlıkları sayfalarca yorumla doluyor, kimlerinki konuşulmuyor. Reklamın iyisi kötüsü yoktur derler. (doğru da diyorlar kimi zaman)

  Bu olaylarda herkes çok şaşırıp hayal kırıklığına uğradığında herkesin çok naif olduğunu fark ettim. Ama aşağı yukarı olaylar böyle zaten.

  Bu arada kimse yanlış anlamasın böyle yazıp kendimi ayrı tutmuyorum. ben de bu ortamda olmayı denedim. lansmanlara gittim vs. Ama olmadı, bana uymadı, yapılması gerekenleri yapamadım. Bu sebeplerle de bıraktım.

  13 ağustos 2014 17:53

  10. paranormal aktiviti ayol. ama o anlatan kadına hayran oldum. iyi sabır var meaşallah. sadece onu dinledim. çok şirin. onu saatlerce dinleyebilirim.

  13 ağustos 2014 18:24