sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (7)
 • medya (0)

1. Hakkindaki ilk yaziyi yazmaktan gurur duydugum guzel okulum

Turkiyenin en iyi okulu mudur tartişmasina girmeyeceğim ama en prestijli okulu olduğu kesindir. Boğaziçinde okuyorum dediginizde mutlaka güzel tepkiler alirsiniz. Bir dışı seni içi beni yakar durumu da var tabi ki bunun sebebi okulun dişardan sadece güney kampusten ibaret sanilmasidir. Guney kampus muhteşem boğaz manzarasiyla, aşiyaniyla,150 yillik tarihiyle herkesi buyuler. Kuzey kampus ise siradan bir kampustur ancak icine girdiginizde hogwartsda hissettiren bir abdullah kuran kutuphanesi barindirir. Bir de gozlerden uzak saritepe kampusu bulunur ki kendisi kilyostadir, bence boğaziçinin yüz karasi olabilir kendisi.hisar kampuste denize karsi havuza girip guneyde ickinizi yudumlarsiniz 5 yil boyle gecer 

Yersen :)

29 ekim 2014 23:46

2. Oppsadece ogrenciyken ortaminin cok keyifli oldugunu, akademik kadro hiyerarsisinin en altindayken (bkz: arastirma gorevlisi ) ise ne nalet bir yer oldugunu dusundurten universitedir. Bu dediklerim herkes ve her bolum icin gecerli degil elbette ama bilim namina yapilmasi gerekenden cok cok azinin yapildigini dusunuyorum. Turkiye nin en prestijli, en iyi,en bilmemne universitesinde insanlar bilimle ugrasmak yerine hala ogrencilerin dedikodusunu yapip asistanlarin emegiyle ve ekmegiyle oynuyorlarsa, adi batsin oyle universitenin. Gene de lisans egitimi iyidir. Cimleri guzeldir. Kulupleri faaldir. Hangi bolumde okursaniz okuyun ilk sene kuzey kampusun beton duvarlari arasinda kosturmaktan guney cimlere yatamayacaksiniz. Live with it.

30 ekim 2014 09:27

3. hayaller boğaziçi, gerçekler ege. ah ah öyle isterdim ki orada okumayı, sayısal zekam olsun. ben bunun burukluğuyla ölürüm, içim hep buruk kalır.

28 nisan 2015 00:21

4. Bugün itibariyle kuzey park binası boşaltılmış ders saatinde ve otoparkta bombalı araç aranmış üniversite. 27 ocakta bulunan ve okul öğrencilerinin daha dün rektörlük açıklamasıyla öğrendiği bomba düzenekli araçtan sonra ikinci ihbar. Polis helikopteri kalktı okuldan ya var mı ötesi? Geçen yıl yurttaki taciz vakasından sonra bu iki olayın kesişmesi 'güvenlik zafiyeti' mi var sorusuna sürüklüyor ya bazı arkadaşları yok anam o iş öyle değil işte. Şu an yapmaya çalıştıkları okulun iç işlerine müdehale etme hakkı kazanmak olabilir mi ? Siz güvenliğinizi sağlayamıyorsanız biz sağlarız diyip okula polis sokmak? Barış için akademisyenler bildiğesini imzalayan akademisyenleri koruyan Rektörlüğe gözdağı olabilir mi? Olabilir. Türkiye'de akademisyenlerin ve keza öğrencilerin nispeten daha özgür (politik olarak) oldukları okulda devletin erk sahibi olmak adına yaptırımları olduğunu düşünüyorum. Ne acı boğaziçinde polis görmek.

25 şubat 2016 19:37

5. bugun yapılan ikinci ihbarın incelemesi tamamlanmış ve iddianın asılsız olduğu ortaya çıkmış. (yazar: mardou)'ya katılmamak elde değil. "çamur at, izi kalsın" demeye çalışıyorlar sanırım.

25 şubat 2016 19:54

6. ders programı olayı çoğu üniversiteninkinden farklı olarak çok serbest olan okul. tabii bölümüne göre de değişiyor ama şöyle açıklayayayım: siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde(gizlinot: bundan sonra politika olarak bahsedilecektir) ilk sınıfta iki dönem 6 dersinizin hepsi zorunluyken danışmanınızın onayıyla buraya seçmeli bir dil dersi(ispanyolcadan çinceye, ermeniceden arapçaya), fiziksel aktivite dersi(gizlinot: yogadan badmintona, yüzmeden aerobiğe kadar), güzel sanatlar dersi(gizlinot: resim, seramik, animasyon, vs.) ekleyebilirsiniz. birinci sınıftan sonra ise zorunlu dersler gittikçe azalarak istediğiniz konulara yönelmeniz sağlanıyor. yine politika bölümünde üçüncü sınıfta 2 zorunlu, 4 seçmeli ders, son sınıfta 1 zorunlu, 5 seçmeli ders oluyor. yani hem bölüm içinde hem dışında istediğiniz alana yönelme serbestisi var. mesela ben tarihe ilgim olduğunu fark ederek bölüm dışı seçmelilerimin çoğunu sanat tarihinden almıştım. mezun olunca da yüksek lisansıma tarihte başladım. artı lisansta üç sene boyunca da bölüm derslerime ek olarak ispanyolca öğrendim. üstelik bu saydığım dil, spor, sanat derslerini dışarıda almaya kalksanız bir sürü para dökmeniz gerekecek ama okulda kayıt zamanı dersi kapabilirseniz ücretsiz olarak yararlanıyorsunuz. bence okulun en güzel imkanlarından birisi bu.

5 eylül 2016 12:31

7. Şu anda üniversite sınavına hazırlanıyorum ve hayallerimi süsleyen okul olur kendileri. Umarım kazanabilirim ve seneye orada olurum. 

 Edit: kazandım!!!

17 şubat 2018 22:35 19 eylül 2018 17:50