sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (44)
 • medya (0)

44. film gerçekten güzeldi. fakat çok fazla kopukluk ve gösterilmeyen kısım vardı.

öncelikle şunu söylemek istiyorum lise 1'den bu yana queen dinlerim ve çoğu şarkısını biliyordum. albüm albüm dinlemiştim hepsini o yüzden film ilk çıktığında koşa koşa gittim. freddie'ye cidden hayranlığım büyük, evimde posterleri plakları duvara monte edilecek levhalar vs. her neyse,

ilk olarak freddie'nin gruba girişi çok hızlı oldu ki bu aşama sanıldığı gibi değil. şansını baya bir deniyor yani zorlaya zorlaya o gruba giriyor. sonrasında karakterini ailesine tanıtma, benimsetme süresi filmde gösterildiği kadar kolay ve pürüzsüz de değil. filmde bir süre grubun ayrılması gibi bir süreç var 2 yıl kadardı yanlış hatırlamıyorsam öyle bir ayrılış da yok. freddie'nin hastalığının öğrenilmesi de filmden farklı aslında. plakçı ile sürtüşme sahnelerindeki hikaye öyle fakat kopukluk var.

özetle genel olarak güzel ama eksikleri olan bir yapımdı. ama ben yine de çok sevdim. filmden de baya ağlayarak çıktım çünkü i want to break free > innuendo > show must go on sıralamam vardı benim.

son dönemlerde o kadar çöküyor ki freddie makyajla çıkabiliyor gazeteciler karşısına.

My make-up may be flaking

But my smile still stays on

şu sözler bu bakış açısı ile dinlenince çok üzüyor insanı.

her türlü tarihin en efsanevi rock gruplarından biriydi. freddie'si, brian may'i ile tamamı harikaydı.

(link: https://preview.redd.it/ov839ay7itx11.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&s=52d1a38472e4d31b1c6ec2e81f9c91c87db2c0fc şu bakışa bakar mısınız) nasıl da izliyor rami malek'i. kim bilir neler canlandı kafasında neler neler kurdu.

10 mart 21:17

43. izledikten sonra queen fanı oluyorsunuz.

10 mart 10:31

42. mükemmel oyunculuk görmek,queen'e doymak için izleyin.

12 aralık 2018 20:43

41. Sonunda bugün gittiğim heyecanla beklediğim filmdi,kısa ve öz bir yorum yapmak gerekirse oyuncular,kıyafetler,müzikler her şey harika fakat filmde asıl önemsenmesi gereken şeylerin çok da ön planda olduğunu düşünmüyorum,özellikle büyük bir kısımda mercury nin yıkılışını izliyor gibi olduk bunun yerine anlatılabilecek daha biyografik şeyler olduğunu düşünüyorum ve evet rami malek maalesef pek benzememiş fakat o mimikleri ve jestleri aktarışı,gerçekten bayıldım.

29 kasım 2018 17:52 29 kasım 2018 18:00

40. Şarkı olanı efsane ötesi olandır. Film olanı da gayet başarılıydı, umarım kafamı iyice toplayıp bir gün hakkında yazabilirim. Ancak, demek istiyorum ki, gittiğim 21.45 seansında küçük salona ne hevesle girmiştim. ekşide anlatılanlar gibi salondakilerle bir ağızdan şarkılara eşlik edip ritm tutacağız diye, ama ne buldum. En az 10 çift film başladıktan sonra (reklamlardan da sonra yani) kalktı kalktı önümüzden geçe geçe gittiler mısır kola vb almaya, geri döndüler yine telefon ışıkları açık yerlerine gitmeye çalışmalar etmeler. Uyarmama rağmen ne bir özür ne bir utanma belirtisi göstermediler. Arkamızda oturan adam da amacı neyse durmadan koltuğumu tekmeledi, korkarım ki can sıkıntısından bacak sallıyordu. Gerçekten yaş ortalaması kendi yaşlarımda (27-28) olmasına rağmen bu kadar görgüsüz bir grupla ilk defa bir yerde o kadar uzun süre aynı ortamda bulunmak zorunda kaldım. Gerçekten, plazalarına vb geri dönüp filme gittikleri için hava atmak amaçlı geldikleri öyle belliydi ki, filmi izlediklerini bile sanmıyorum. Jenerik akarken taş çatlasın 7-8 kişi kalmıştık, zira biz zaten üç kişilik bir gruptuk. Kalbim kırıldı resmen.

Edit: eksi verenler gittikleri her filmde herhalde koştur koştur mısır almaya gidenler. Kıyamam Ama film başlamadan da alabilirsiniz, başarabilirsiniz bunu. Çatır çutur yemelerine de değinmemiştim, değineyim bu vesileyle. Sessiz de yerseniz mükemmel olur.

28 kasım 2018 08:35 28 kasım 2018 12:43

39. freddie mercury' nin tüm acapella kısımlarını tek başına kaydettiği ve beş farklı kaydı üst üste koyarak oluşturduğu queen şaheseri.

27 kasım 2018 17:54

38. Sayesinde yeni bir celebrity crush'ımın olduğu harika film. Ben hardy aka roger taylor (gizlinot: <3)

23 kasım 2018 03:23

37. mü-kem-mel! yoğunluk sebebiyle anca izleyebidim. queen fanı olan/olmayan herkesin beğenerek çıkacağını düşündüğüm film. özellikle konser sahnelerinde tüylerim diken diken oldu. live aid kayıtlarını çok kez izlemiştim, filmdeki sahnesinde sanki oradaymışım gibi hissettim çok tuhaf bir histi. kesinlikle ilk sahneden son sahneye kadar film sizi alıp götürüyor. gidin süslüler...

21 kasım 2018 20:04

36. Queen in hayranı değilim ama filmin bazı yerlerinde gözlerim doldu. Rami nin oscar alması çok büyük bi ihtimal. Filmle ilgili twitter da bi flood var (link: https://twitter.com/ayceabana/status/1063182601064800261?s=19 Meraklısına )

18 kasım 2018 23:47

35. bugün istinye parkta saat 17.55 seansına gittim ve salon tıklımtıkıştı! filmi izlerken hep gözlerim dolu dolu içim kıpır kıpırdı. film bittikten sonra dahi etkisinden kurtulamadım. belki queen ve freddie mercurynin hayatında anlatılan şeylerin bir kısmı kronolojik olarak değişik sırada anlatılmıştı ama bu filmin amacı birebir bir biyografi çekmekten ziyade insana bir duyguyu vermek. filmden çıkıp eve geldiğimde wembley konserini izledim. başrol oyuncusu rami malek resmen döktürmüş.. hareketler, jestler, mimikler birebir aynıydı. freddie mercurynin hayatını çok okumamış biri olarak SPOİLER ALARMI***** kendisinin zanzibar doğumlu bir zerdüşt olduğunu bilmiyordum ama bence onu bu kadar özel yapanın da kendisinin çok geleneksel bir geçmişe sahip olmaması. queen i queen yapan sadece freddie mercury değil tüm grup üyelerinin deneysel takılabiliyor olmasıydı. günümüz şarkılarıyla karşılaşınca gerçekten çöp dinliyor olduğumuzu farketmeme neden oldu. bir de ah keşke 1980lerde londrada yaşıyor olsaydım, live aid konserine gitmek için her şeyi yapardım herhalde.

18 kasım 2018 23:35 18 kasım 2018 23:36