yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (47)
  • medya (0)

  47. film gerçekten güzeldi. fakat çok fazla kopukluk ve gösterilmeyen kısım vardı.

  öncelikle şunu söylemek istiyorum lise 1'den bu yana queen dinlerim ve çoğu şarkısını biliyordum. albüm albüm dinlemiştim hepsini o yüzden film ilk çıktığında koşa koşa gittim. freddie'ye cidden hayranlığım büyük, evimde posterleri plakları duvara monte edilecek levhalar vs. her neyse,

  ilk olarak freddie'nin gruba girişi çok hızlı oldu ki bu aşama sanıldığı gibi değil. şansını baya bir deniyor yani zorlaya zorlaya o gruba giriyor. sonrasında karakterini ailesine tanıtma, benimsetme süresi filmde gösterildiği kadar kolay ve pürüzsüz de değil. filmde bir süre grubun ayrılması gibi bir süreç var 2 yıl kadardı yanlış hatırlamıyorsam öyle bir ayrılış da yok. freddie'nin hastalığının öğrenilmesi de filmden farklı aslında. plakçı ile sürtüşme sahnelerindeki hikaye öyle fakat kopukluk var.

  özetle genel olarak güzel ama eksikleri olan bir yapımdı. ama ben yine de çok sevdim. filmden de baya ağlayarak çıktım çünkü i want to break free > innuendo > show must go on sıralamam vardı benim.

  son dönemlerde o kadar çöküyor ki freddie makyajla çıkabiliyor gazeteciler karşısına.

  My make-up may be flaking

  But my smile still stays on

  şu sözler bu bakış açısı ile dinlenince çok üzüyor insanı.

  her türlü tarihin en efsanevi rock gruplarından biriydi. freddie'si, brian may'i ile tamamı harikaydı.

  (link: https://preview.redd.it/ov839ay7itx11.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&s=52d1a38472e4d31b1c6ec2e81f9c91c87db2c0fc şu bakışa bakar mısınız) nasıl da izliyor rami malek'i. kim bilir neler canlandı kafasında neler neler kurdu.

  10 mart 21:17

  46. izledikten sonra queen fanı oluyorsunuz.

  10 mart 10:31

  45. mükemmel oyunculuk görmek,queen'e doymak için izleyin.

  12 aralık 2018 20:43

  44. İçinizi en dibine kadar işleyen şarkıdır. Sevdiceğimle bağıra çağıra söyleriz bu harika eseri :)

  Filme gelince dikkat spoiler efendim.  Freddie mercury nin hayatına çok hakim değildim aslında. Bir çok bilgiyi filmde gördüm pür dikkattim film boyunca. Maalesef tipik bir star hayatını izledik. Rekabet, kendi kendini bitirme, yeteneğin ses olmasına rağmen onu hiç düşünmeden sabahlara kadar eğlence ve seks. Ama yinede bana her sahne dokundu. Freddie nin naifliğini hissedebildik bence. Mary ye karşı da öyleydi. Bebeği olacağını öğrendiğinde eminim çok üzülmüştür fakat ona karşı koşulsuz sevgiyle bakan gözler yinede minnet doluydu.  41 yaşında bizi kendinden ayırmasaydın da daha çok tanıyabilseydik seni. Umarım gittiğin yerler ışık doludur

  2 aralık 2018 23:55

  43. Sonunda bugün gittiğim heyecanla beklediğim filmdi,kısa ve öz bir yorum yapmak gerekirse oyuncular,kıyafetler,müzikler her şey harika fakat filmde asıl önemsenmesi gereken şeylerin çok da ön planda olduğunu düşünmüyorum,özellikle büyük bir kısımda mercury nin yıkılışını izliyor gibi olduk bunun yerine anlatılabilecek daha biyografik şeyler olduğunu düşünüyorum ve evet rami malek maalesef pek benzememiş fakat o mimikleri ve jestleri aktarışı,gerçekten bayıldım.

  29 kasım 2018 17:52 29 kasım 2018 18:00

  42. Şarkı olanı efsane ötesi olandır. Film olanı da gayet başarılıydı, umarım kafamı iyice toplayıp bir gün hakkında yazabilirim. Ancak, demek istiyorum ki, gittiğim 21.45 seansında küçük salona ne hevesle girmiştim. ekşide anlatılanlar gibi salondakilerle bir ağızdan şarkılara eşlik edip ritm tutacağız diye, ama ne buldum. En az 10 çift film başladıktan sonra (reklamlardan da sonra yani) kalktı kalktı önümüzden geçe geçe gittiler mısır kola vb almaya, geri döndüler yine telefon ışıkları açık yerlerine gitmeye çalışmalar etmeler. Uyarmama rağmen ne bir özür ne bir utanma belirtisi göstermediler. Arkamızda oturan adam da amacı neyse durmadan koltuğumu tekmeledi, korkarım ki can sıkıntısından bacak sallıyordu. Gerçekten yaş ortalaması kendi yaşlarımda (27-28) olmasına rağmen bu kadar görgüsüz bir grupla ilk defa bir yerde o kadar uzun süre aynı ortamda bulunmak zorunda kaldım. Gerçekten, plazalarına vb geri dönüp filme gittikleri için hava atmak amaçlı geldikleri öyle belliydi ki, filmi izlediklerini bile sanmıyorum. Jenerik akarken taş çatlasın 7-8 kişi kalmıştık, zira biz zaten üç kişilik bir gruptuk. Kalbim kırıldı resmen.

  Edit: eksi verenler gittikleri her filmde herhalde koştur koştur mısır almaya gidenler. Kıyamam Ama film başlamadan da alabilirsiniz, başarabilirsiniz bunu. Çatır çutur yemelerine de değinmemiştim, değineyim bu vesileyle. Sessiz de yerseniz mükemmel olur.

  28 kasım 2018 08:35 28 kasım 2018 12:43

  41. freddie mercury' nin tüm acapella kısımlarını tek başına kaydettiği ve beş farklı kaydı üst üste koyarak oluşturduğu queen şaheseri.

  27 kasım 2018 17:54

  40. lise son sınıftayken epey idealist bir müzik öğretmenimiz vardı. iyi olmayan bir semtin, iyi olmayan bir lisesinde, deyimi yerindeyse gerçek manada müzik sevgisini aşılamaya çalışıyordu. kah grease müzikalleri izletiyor, kah deep purple açıp bizi farklı dünyalara götürüyordu.

  bir gün, bohemian rhapsody'i açtı. şarkı hakkında konuştu. müzikal açıdan dünyadaki en iyi şarkı olduğunu düşünüyormuş. geçişleri, enstrumanları, vokal bakımından yanına yaklaşan bir şarkı olmadığını söylüyordu. o söyledikten sonra şarkıyı defalarca dikkatli bir şekilde dinlemiştim.

  "hocam haklıymış" dedim. ve farkında olmasa da bir öğrencisine çok güzel bir şey öğretmişti. muhtemelen herkesin aklından çıkmıştır bu dedikleri. ama altı yıl geçmesine rağmen benim dün gibi aklımda.

  ve ben de bohemian rhapsody'nin müzikalitesine yaklaşan bir şarkı olmadığını düşünüyorum dünya üzerinde. tek kelimeyle şaheser. bu açıdan dinlediğinizde gerçekten eşsiz olduğunu göreceksiniz.

  27 kasım 2018 12:50 27 kasım 2018 16:57

  39. Sayesinde yeni bir celebrity crush'ımın olduğu harika film. Ben hardy aka roger taylor (gizlinot: <3)

  23 kasım 2018 03:23

  38. mü-kem-mel! yoğunluk sebebiyle anca izleyebidim. queen fanı olan/olmayan herkesin beğenerek çıkacağını düşündüğüm film. özellikle konser sahnelerinde tüylerim diken diken oldu. live aid kayıtlarını çok kez izlemiştim, filmdeki sahnesinde sanki oradaymışım gibi hissettim çok tuhaf bir histi. kesinlikle ilk sahneden son sahneye kadar film sizi alıp götürüyor. gidin süslüler...

  21 kasım 2018 20:04