girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

11. İştee benimm dizimm! 

Jeneriği, konusu, yaratılan karakterler efsane ötesi. Her bölüm bitiminde jenerik müziği zihninizde çalmaya devam eder. 

Beşinci sezonunu bitirmeme dört bölüm kaldı sadece. Bu sezondan sonra bütün bölümleri tekrar izleyeceğim.

Kesinlikle bir şans verin derim süslüler. süre olarak da yarım saatten az sürüyor, gece yatmadan izlemelik tam ;)

23 ekim 16:28 23 ekim 16:29

10. 90'larda çok meşhur olmuş bir televizyon serisinde yer almış Bojack Horseman ismindeki bir atın ve etrafındaki kişilerin hayatlarını izlediğimiz animasyon dizisi.

Benim için özellikle de son iki sezonu ile çok çok özel bir yer edinmiştir. Diziye başladığımda Bojack'ten nefret ediyordum, hatta bana diziyi öneren erkek arkadaşımı arayıp "Devam etmeyeceğim sanırım, üzgünüm" dediğimi hatırlıyorum. Onun da bana "Biraz daha izle, sonradan çok acayip yerlere gidiyor" demesiyle devam ettim ve baştan tekrar izlemeyi düşündüğüm şu günlerde bu girdiyi yazıyorum. 4. sezonu beni gerçekten çok etkilemişti fakat 5. sezonu beni gerçekten mahvetti. 4. sezonda Bojack'le kurduğum bağ beni çok çok şaşırtmıştı. Hele ki "Stupid Piece of Sh*t " diye bir bölümü var ki, bölümü ben yazsaymışım bu kadar beni anlatamazmış herhalde.

Bojack dışındaki karakterler de gerçekten harika oluşturulmuş. Birçok karakter aslında kendi hayatlarımızda da bulabildiğimiz kişiler. Mesela Princess Carolyn de benim bazı açılardan çok bağ kurduğum bir karakter.

Çok uzatmayacağım bu girdiyi ama son olarak bir de şunu söylemek istiyorum. Benim için dizilerde en önemli şeylerden biri karakter gelişimidir. Yani geçen süreyle, başlarından geçen olaylarla karakterlerin nasıl şekillendiklerini görmek. Bu dizi bu konuda da inanılmaz başarılı bence. Ay neyse, izleyin izlettirin bence.

23 ekim 13:37 23 ekim 13:40

9. başlıyor gönlümün efendisinin yeni sezonu bugün başlıyooooor. duyanlar duymayanlara haber etsin!

14 eylül 10:24


8. Hayali erkek arkadaşım BoJack. Sorumluluklarından kaçmak için olmaz işlere atılması, sağda solda black out olana kadar içip kaybolması, aşk için gereksiz büyük hareketler yapması, taş kafalı taş kalpli gözüküp zamanla içindeki ezilmiş çocuğu göstermesi falan hep tamm da aşık olduğum özellikler. İzlerken kafamdan bojack’le kavga falan ediyorum, homur homur içimden saydırıyorum. Çünkü Aynen buna benzeyen, annesi dahi aynı olan ve tek farkı at olmaması olan bir erkek geçti hayatımdan, en son aşkım. Üstelik ben de Mr. Peanutbutter’i seçtim. yine de yalan söyleyemem, seni özlüyorum BoJack :/ 

17 mayıs 12:53

7. görsel dünyasının güzelliğine bittiğim bir depresyon dizisi. hayvanlarla alakalı o kadar normal detayları öyle güzel görselleştiriyolar ki. her bölümü o komik ince detaylar için bile izlenir tekrar.

son sezonda irtifa kaybetmiş olsa da seviyoruz.

17 mayıs 11:34

6. meymenetsiz, varoluşsal sancılı zamanlarımda bojack karakterinde kendimi bulduğum animasyon dizi. 

16 mayıs 21:42 16 mayıs 21:42

5. AY BUNU YAZMAZSAM ÇATLARIM.

TODD ÇOK FRİENDS JOEY DEĞİL Mİ YA? AHAHAHHA BENCE GERÇEK BİR JOEY. ÇOK SEVİYORUM ÇOK. ÖYLE BÖYLE DEĞİL. KALP KALP KALP.

todd chavez vs. joey tribbiani

16 mayıs 14:49


4. En sevdiğim dizidir. Her sahnesinde bir ironi saka sarkazm bulabilirsiniz. Ne kadar ovsem kelimeler yetmez.

En sevdiğim karakter mr peanutbutter. Salak gorunse de aslında her şeyin farkında olan 'doge doge what'dir.

16 mayıs 14:08

3. aaaa açmaya üşendiğim başlığı açmışlar sonundaaaa.

dünyanın gelmiş geçmiş en zeka dolu işi bu dizi. muhteşem bir zekanın ürünü. hiç önemli olmayan bir sahnede kıyıda köşede bir anda öyle ince bir espri görüyorsun ki gülmeye fırsatın olmuyor çünkü gözüne sokmuyorlar. çok acayip bir iş valla. anlatamıyorum. son 5 bölümüm kaldı izlemeye kıyamıyorum.

16 mayıs 08:26

2. şu an, sezon başı 12 bölümden 4 sezonu bulunan efsane çizgi dizi. başta önyargılıydım, tamamen sıkıntıdan başladım. ilk 3 bölüm falan pek ısınamadım ama izlemeye devam ettikçe aşık oldum. eğlenceli aynı zamanda da depresif bir dizi. sarkastik şakalar yoğunlukta, esprileri anlayabilmek için gündemden haberdar olmak gerekebiliyor bazen çünkü güncel şakalar var. diziyi izlerken hani böyle kahkaha ata ata gülmüyorsun da zekice bir espri duyduğun zaman gülümsersin ya hafif takdir ederek, öyle oluyorsun. hatta ve hatta varoluşçu ve sorgulayıcı bir dizi olduğunu düşünüyorum, komediden çok daha fazlası yani. izleyin izletin bence pişman olmazsınız.

15 mayıs 23:34