girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (1)

23. Bugün canımın çekmesi suretiyle önüme gelen ilk kafeye girip yeme gafletinde bulunduğum, bomba adı altında sattıkları çikolata dolgulu kurabiyeydi. Çelebi'den başka bir yerde asla ağzıma sürmem bir daha, resmen bombaya hakaret etmişler.

5 mart 23:28

22. İzmirli olmadığıma ve izmir’de yaşamadığıma üzüldüğüm sebeplerden biri daha.

Oldum olası akışkan çikolatalı yiyeceklere bayılırım, bu da canınız tatlı istediğinde bir tanesiyle tüm ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir şey. İç güzelliğinin tanımı resmen bomba ❤️ bir simit sarayının içi akışkan çikolatalı, kakaolu kurabiyesi, bir de bomba. İkisini de çok seviyorum ama ikisini de tutturmak zor galiba. Kötüsüne de çok rastladım çünkü. Çikolata kolay pişen bir şey olduğu için bazen o çikolata pişip kıtır kıtır oluyor ya da hamuru çok sertleştiriyor. Hamurun üstü kızarmışsa almayın derim.

Şimdi nasıl canım çekti ya :(

13 ocak 18:51

21. 22 yıllık izmirliyim ilk defa böyle bir tatlımız olduğunu sözlükten duyuyorum???

13 ocak 18:35


20. güzel izmir'imin efsane yiyeceklerinden biri. diğeri için (bkz: boyoz)

13 ocak 18:19

19. Sıcak sıcak oldu mu bi oturuşta en az beş tane yerim gramda pişman olmam 

13 ocak 00:43

18. bir terör eyleminden tek bir gün farkıyla kurtulduğum için ptsd'im sağ olsun başlığı her okuduğumda içim hopluyor.

ilk defa başlık engelleyeceğim.

tatlı kulağa hoş geliyor ama. :/

13 ocak 00:42 13 ocak 00:42

17. AĞLARIM YAPMAYIN

bombaya tüm kaloriler feda olsun. aşığım allahım aşık. çok şükür en yakın arkadaşım izmirli de yirmi tane sipariş edip hepsini gömüyoruz :)))

12 ocak 23:37


16. Gerçekten en sevdiğim şeylerden. Gerçi en faxla iki yiyebiliyorum o ayrı, En iyisi de alsancakta çelebi mehmet. Bunu evde yapmak için birçok pastaneye sordum hiçbiri tarif vermedi, googleda da çıkmıyor. Hamuru vs bilen aydınlatırsa sevinirim ^.^

12 ocak 23:07

15. sözlükteki izmirlileri buluşturan başlık. ben çikolatayı çok severim ve bu batağa beni kuzenim düşürdü yemin ediyorum bir süre gözüm karardı, dünyayla bağım koptu, astral seyahate çıktım, ayda yürüdüm, geri döndüm öyle bir his. hafif sıcak olacak böyle off hayaller bomba hayatlar eti wanted karamelli şu an:(

parayla alınabilecek en güzel zevklerden biri bomba<3

12 ocak 23:04

14. başlığı görünce yüz ifademi görmeliydiniz, raporu bırakıp başlığa yazmaya geldim o kadar mı o kadar :)

baştan söyliyeyim şeker diyetinde olanlar okumasın, biraz mübalağa üstü sanat yapıcam.

nam-ı diğer atom olan orgazmik tatlı. incecik hamur arasına koyulan akışkan çikolata. ki en önemli özelliği çikolatalının kendileri tarafından yapılması (gizlinot: nutella filan işin hikaye kısmı ama gerçekten nutellaya benziyor). hamuru ise ince, ancak alt kısmı yuvarlanarak kapandığı için biraz kalın oluyor (gizlinot: eğer çelebi ustası yapmışsa o kısım bile ince oluyor). hamurun nasıl yapıldığını çözemedik, milföy gibi değil ama arasındaki katları ayırt edebiliyorsunuz bu da çok yağlı bir hamur olduğunun göstergesi. bir diğer özelliği sıcak servis edilmesi ki o da çikolatanın akışkan olmasını sağlıyor. benim damak tadımda çaysız asla, ama çok sevdiğim bir arkadaşım da sütsüz yiyemiyor. şu ana kadar yakın çevremde 8 tane yiyebilenler olmuş ama o komaya sokabilir ben bile o kadar tatlı sever halimle max 2 yedim şimdiye kadar. yemeniz gereken yer tabiki ilk üretildiği yer olan çelebi unlu mamulleri, kıbrıs şehitleri sonunda. ben de birçok yerde yememe rağmen (gizlinot: şu an izmirde sokak aralarındaki pastaneler bile yapıyor) buradaki tadı bulamadım. yolunuz düşerse bekleriz .

diyette olanlar lütfen affedin bizi, merak etmeyin ben de yakında aranıza katılıcam. hatta katılmadan önce son bir kez yemem lazım diye içimden geçirmiyor değilim hani :)

12 ocak 22:55 12 ocak 22:56