sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (59)
 • medya (3)

59. 30’dan önce hevesle yaptırıyordum. Güzel hoş da sonra bıkkınlık veriyor . Bir de bir yerlerde okuduğum birşey kafamı karıştırdı. Botoks genelde yüzün üst bölgesine uygulanıyor . Ve zamanla alt yüzün sarkmasına sebep oluyor gibi bir argüman okudum. Ne tesadüf ki çene bölgem son 2 yıldır sarktı . Dermatolog ve plastik cerrahlara sorsan öyle bir şey  yok derler.

Alın bölgesini kurtarıcaz diye çene hattını bozduk iyi mi? 

19 şubat 23:42

58. 25 yaşımdan beri yani 3 yıldır düzenli yaptırıyorum ben de kaş ortasında ciddi çizgiler oluşmaya başlamıştı kaş çata çata ve de kaz ayaklarım baya belirginleşmeye başlamıştı şu an şöyle söyleyebilirim ki 25 yaşımdakinden daha düzgün bir alnım ve göz çevrem var. ha sanmayın ki sıfır mimikle şaşkın yüz ifadesiyle geziyorsunuz öyle bir şey yok yaşınız ve ihtiyacınız göz önünde bulundurularak ufak dokunuşlarla minik dozlarla yapıldığında gayet doğal oluyor kimse anlamıyor bile bir şey yaptırdığınızı kaş da oynatabiliyorsunuz mimik de yapabiliyorsunuz. sadece etkisi çok kısa sürüyor bence :( onun dışında uygulama çok kolay 10-15 dk gibi bir sürede uyuşturmadan yapıyor benim doktorum zaten iğneler o kadar yok gibi ki girdiğini hissetmiyorsunuz bile

19 şubat 15:59

57. yalnızca oluşan kırışıklıkların açılmasına değil, yeni kırışıklık oluşmasına da engel olan kozmetik işlem. bu nedenle de deli gibi kırışmayı beklememek gerekiyor bu işlem için, aksi takdirde dolgu ile bile yok edemiyorlar derinleşmiş çizgiyi. cildin erken kırışmamanın en büyük sebebi tabi ki şanslı gen haritası; ancak elinizden geldiğince güneşten korumanız, nemlendirmeniz ve yerinde kozmetik müdahale yapmanız halinde yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. göz önündeki çoğu ünlünün de tek sırrı genetiğinin iyi olması değil yani.

18 şubat 13:48

56. 20li yaşlardakilerin bile bağımlısı olduğu uygulama. Tr de yapılan botoksların çoğu 3 ayda gidiyormuş, bu işin bile suyunu çıkarmışız kalitesiz mal kullanımı ürünün içine su katmak ne ararsanız var. normalde botoksun kaliteli içeriği olan botoksun 1-1.5 sene gitmesi gerekirmiş. yurtdışında yaptıranlarda sorun görmedim ülkemizdeki doktorların ahlak dışı davranışı. Sizden alırlar 1800 tl azıcık enjeksiyon için sonra 3 ay bile zor gider o botoks. 

İşin bu kısmı bir yana 20lik kızların botoksla ne işi var gerçekten merak ediyorum. 20lerinizde kendinize bunu yaparsanız 30 yüz mü gerdireceksiniz?40'da yüz nakli mi yaptıracaksınız? Botoksa bir başlama yaşı olmalı çünkü bu zehri ne kadar erken ne kadar çok alırsanız bir süre sonra yüzünüzü o da kesmez oluyor. Botoks yaptıracağınıza 20 yaşlarındaki cildinize 6 ayda 1 senede bir prp yaptırın, kendinize cildinize bu kadar düşman olmayın. Sağlık harici belli bir yaşa gelene kadar yaptırılan botoksun çok zararlı olduğunu düşünüyorum, ki bu konuda araştırmalar ve sonuçlar var. ama doktorlarımızın bazılarında etik olmadığından 11 yaşındaki çocuk da gitse kızın alnına gözüne botoks yapar.

Bana gelirsek bir kere dudak dolgusu maceram oldu 3 ayda eridi tövbe dedim, kendi haline bıraktım.31 yaşındayım yaptırmayı yeni yeni düşünüyorum. Tabi prp ile birlikte.

16 ocak 23:12 17 ocak 14:58

55. istanbul için memnun kalınan bir yer arayışında olduğum uygulama. 30 yaşımı aştım, bu seneye kadar aklımda yoktu açıkçası ama 38 yaşında olan ve gençlik ışıltısına hayran kaldığım arkadaşımın 10 yıldır düzenli olarak botoks yaptırdığını öğrenince aydınlandım resmen. içime sinen bir yer bulup yaptırırsam burayı editleyeceğim.

edit: 10 gün önce yaptırdım. öncelikle güzellik uzmanı, estetisyen gibi birine değil plastik cerraha yaptırmak istiyordum, içime sinen bir yer bulunca da gidip görüşüp aynı gün içerisinde uygulamayı yaptırmış oldum. öncelikle çok gerçekçi bir ön bilgi verildi, beklentilerimin neler olması ve olmaması gerektiği hakkında bilgilendirildim. benim alnımda oturmuş ve mimik yapmadığımda bile belli olan dört çizgi vardı, kaz ayakları ve elmacık kemiklerimin ucu güldüğümde mimik yaptığımda kırışıyordu. sonuç olarak neredeyse tüm yüze botoks ve mezobotoks uygulaması yapıldı. alnımdaki çizgiler şaşırtıcı bir şekilde aynı günün akşamı kayboldu. gergin ve parlak görünmeye başladı. diğer kısımlarda günden güne değişimi farkettim, daha aydınlık ve taze bir görüntü geldi yüzüme. bu hafta sonu kontrol randevum var, hem etkisine bakıp hem de rötuş gerekiyorsa yapacağını söyledi doktorum; sonuç olarak şimdiye kadar kendim için yaptığım en güzel ve iyi hissettirici şey olduğunu şimdiden söyleyebilirim.

28 kasım 2018 10:52 25 aralık 2018 10:38

54. estetik amaçla yapılacaksa (tedavi amaçlı da birçok alanda kullanılıyor) 25 yaşından sonra yaptırılmaya başlanırsa çizgilerin yerleşmesini ve derinleşmesini engelliyor. yani daha derinleşmeden çizgileri de bir çeşit tedavi etmiş oluyorsunuz. ciltte sarkma ve kırışıklıkların olduğu daha ileri yalarda kozmetik açıdan başarı oranı düşüyor, örneğin 55 yaş üstü, yüzün bir çok bölgesinde müdaheleye ihtiyaç varken salt botoks hem faydasız hem görüntü olarak normal olmayan bir ifade yaratıyor. düzenli yaptırılır ve cilt içten de desteklenirse yaş ilerledikçe kırışıklıklarınız yaşınızdan daha yavaş hızla ilerlediği için faydasını daha belirgin görmüş oluyorsunuz.

27 kasım 2018 18:41

53. Bir seyler yazacaktim bir ust yorumdaki suslu hislerime tercuman olmus sagolsun :) Bos yere serumlara kremlere para bayilmisim dedirtti. Oh be.

Not: doktora giderken kaslarimin arasina ve alnima yaptirmak dusuncesindeydim. israr etmeme ragmen alnima yapmamayi tercih etti. simdi dogru bir karar verdigini dusunuyorum kaslar arasindaki kirisiklik acilinca suratim aydinlandi ve alnimdaki kirisikliklar cok dikkat cekmemeye basladi. ufak ufak baslamak kendinizi gozlemlemeniz acisindan da daha iyi olabilir.

27 kasım 2018 16:15

52. 29 yaşımdan gün alacağım, şunca yıldır kendim için yaptığım en güzel şeylerden biri diye düşünüyorum. Rimel sürerken bile alnımdaki çizgiler 6 şeritli otoban gibi olmaya başlamıştı. Güneş görsem kaşlarımı çatıyordum. Onca krem kullanıp onlarca para döktükten sonra gidip 5 dk’da bu işi çözdüm. Çevremdeki kimse anlamadı bile, eşim ve annem de dahil. Minicik bir acı hissediyorsunuz yapılırken o kadar. Sonrası cildinizde inanılmaz bir parlaklık, ferahlık ve 10 yaş gençleşmiş hissi

26 eylül 2018 16:47

51. Senelerdir (33 yıldır her sabah kaşlarımı çatarak uyanıyorum) alnımdaki çizgiler için istediğim ve en sonunda haziran ayında yaptırdığım medikal uygulama. Bunca zamandır boşuna beklemişim.

Ofisten "Öğle yemeğine çıkıyorum ben" diye çıktım, botoks yaptırıp geri döndüm.

Doktorum o kadar işinin ehliydi ki ne annem, ne eşim anladı botoks yaptırdığımı. Sadece herkes "sende bir aydınlanma, tazelik var sanki" diyor.

Dolar kuruyla fiyatlarının bayağı arttığını tahmin ediyorum. Umarım geç bulup erken bırakmak zorunda kalmam.

6 eylül 2018 22:50

50. 32 yaşındayım, 3. kez uygulandı. botoksla birlikte ilk kez nazolabial çizgilerime de dolgu yapılınca sinirli stresli görüntümden eser kalmadı. çok iyi hissediyorum. alna yaptırılınca ciltteki aşırı yağlanmayı kontrol altına alıyor, kaş arasına yapılınca (migren ağrısının çıkış noktası genelde kaş ortası olduğundan ötürü) migreni sıfırlıyor. senede bir yaptırmaya devam.

6 eylül 2018 00:49 6 eylül 2018 00:49