sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (68)
  • medya (3)

  68. dün ilk defa yaptırdığım uygulama. tek bölgeye yaptırdım amacım sadece gülünce kaşlarımın aşağı inmesini engellemek ve biraz kaşlarımı kaldırmaktı. alnıma ve kaz ayaklarıma yaptırmadım çok mimikli bir insan olmadığım için ve 28 yaşında olduğum için henüz çok kırışığım yok. hiç acımadı diyebilirim merak edenler için. henüz kaldırma etkisini göremedim ama gülünce kaşlarım oynamıyor :) 48 saat sonra ilk etkisini göstermeye başlayıp 10 gün içinde en son halini alırmış. bir 6 ay sonra allah kısmet ederse yenilemek için gittiğimde 3 bölgeye de yaptırmayı planlıyorum. etkisini gördüğümde editlerim bu girdiyi.

  30 haziran 11:08

  67. 1 ay önce 24 yaşıma girdim. Ocak ayının başında ise botoks yaptırdım. Alnıma, kaş arama ve 0,1 er ml lik göz çevreme. Şuan 6. ayımdayım ve botoksum kaybolmuş gibi. 1 ay sonra tekrar yaptırmayı planlıyorum.

  çünkü baba tarafımdan genetik miras olarak daha çocuk yaşlarımda bile alnımın ortasında bir çizgi vardı. Ve kendimi bildiğim yaşlardan itibaren bana inanılmaz bir rahatsızlık veriyodu. botoks yaptırdım hatta ablamda da olduğu için birlikte yaptırdık ve gerçekten kendimi iyi hissettim. Çizgi kayboldu, mimiklerimi de gayet yapıyordum. Zaten doktorum gerekli miktarı belirledi. Asla öyle donuk bir ifadem olmadı.

  evet yaş olarak düşününce genç bir yaş diyebilirsiniz ancak sonuçta yüzümde beni rahatsız eden tek yer o çizgiyse ve abartı bir miktar olmadan en önemlisi kaşlarımı çatmak istediğimde çatabilecek şekilde botoks yaptırmamın kime ne zararı olabilir. Yaptırırken hiç canım yanmadı bu arada. kimse botoksum olduğunu anlamıyor sadece bazı insanlar yüzünde bir güzellik var fondotenini mi değiştirdin gibi sorular sordular çünkü yüzümde bir parlama da oldu botokstan sonra.

  yaptırmadan önce çok düşünüp çok araştırdım. bu girdinin başkalarına da ışık olmasını isterim. çünkü deneyimleyen insanlardan dinlemek çok farklı oluyor gerçekten. yaptırmak isteyen yaptırsın. herkesin hayatına kimse karışamaz nasılsa :)

  edit: etkisini 10. günden sonra gösteriyor.

  26 haziran 10:11 26 haziran 14:07

  66. 6-7 hafta önce masseter botoks yaptırdım. çene kaslarına uygulanıyor ve küçülmelerini sağlayıp yüze V şekli verdiği iddia ediliyor. bende gözle görülür bir değişikliğe sebep olmadı yani en azından ben bir şey göremiyorum. belki öncesi sonrası fotoğraf çekip yan yana koyulduğunda fark görülebilir bilemiyorum. ben güzellik amacıyla yaptırmadım zaten. diş sıkması problemi yaşıyordum ne yaptıysam kurtulamadım ve artık çene eklemime zarar vermeye başlamıştı. sabahları ağrıyla uyanıyordum ve kas gevşeticiler bile işe yaramamaya başlamıştı. yaptırdım rahatladım. ama böyle yaptırır yaptırmaz ay geçti uyuştu gibi bir şey değil daha çok zamanla geçiyor ve tamamen yok etmiyor. hala çok stresli olduğum zamanlarda kasılıyorum ama en azından tolere edilebilir düzeyde. yüze iğne fikri insanı biraz geriyor başta ama kaş alırken bile can daha çok yanıyor o kadar az hissediyorsunuz zaten öncesinde uyuşturucu krem sürülüyor.

  19 haziran 19:31

  65. Özellikle İstanbul Anadolu yakası için doktor tavsiyesi bekliyorum süslüler. Tecrübe ettiğiniz doktor varsa lütfen mesaj atın bana. Avrupa yakasının çok uzak olmayan lokasyonları da olur.

  Tanım da yapalım, dozunda uygulandığında yorgun görüntüyü alan bir çeşit kırışıklık giderici.

  19 haziran 16:37

  64. Ankara için yer arayışında olduğum uygulama. Kaş arası çizgilerim çocukluktan beri çatmaktan dolayı derinleşti. Fiyat aldığım doktorlar arasında uçurum var. Haliyle tecrübeli birinden tavsiye bekliyorum.

  19 haziran 12:53

  63. Alnımda kalıcı olmaya çalışan bir çizgim var. Onu kontrol altına almak için yaptırma fikri arada geliyor. Fakat konuşurken mimik yapanlardan olduğum için bunun da etkilenmesinden çekiniyorum.

  Deneyimli süslülerin yorum ve önerilerine açığım.

  23 mart 20:57

  62. bugün botoksla ilgili bir kaç bilgi öğrendim onları yazmak istiyorum.

  yüz ifadelerimizle duygu yansıtıyoruz ve bu oldukça önemli. botoks ile mimiklerin hareketlerini kısıtlıyoruz. mimik yapamadıkça duygumuzu ifade ediş şeklimiz zarar görüyor ve fazlası depresyona sokuyor. buna örnek olarak da lindsay lohan veriliyor. botokstan sonra duygu durumunu ifade edemediği için pek çok terapi alıyor, problemler yaşıyor.

  özetle, botoks mimikleri etkilediği zaman amigdala o duyguyu veremiyor ve sinir sistemi etkileniyor.

  bu botoks hangi derecedir, nasıldır herhangi bir fikrim yok sadece okurken garip geldiği için yazmak istedim. ek olarak berlin üniversitesi araştırmasına göre %85 oranında botokssuz ifadeler insanlara daha çekici geliyormuş. çünkü daha gerçekçi olduğunu düşünüyorlarmış.

  23 mart 09:56 23 mart 11:43

  61. 32 yaşındayım gecen ay yaptırdım inanılmaz memnunum ah keşke daha önce başlasaydım. Alnım gergin, kazayaklarım yok oldu. Makyaj yapmadığımda daha genç görünüyorum. Herkes sende bir güzellik var çözemiyorum diyor. Haftaya odaklı ultrason yaptırıcam onu da detaylı yazarım

  evet bugün odaklı ultrason yaptırdım.işlemden önce 45 dakika uyuşturucu krem ile bekliyorsunuz sonra tüm yüze ultrason dalgaları uygulanıyor.sadece çene hattı acıyor ama lazer epilasyon ile aynı acısı ,yani aman aman bir acı yok.sonuç? hemen 2 saat içinde farketti.çok beğendim.yüz yukarı kalktı resmen.özellikle çene kemiğinde asmetrisi olanlar ve orada yağ dokusu fazla olanlar için ameliyatsız inanılmaz güzel bir seçenek.senede 1 kere yapılıyor.ben hamilelik düşündüğümden eylül gibi bir daha yaptıracağım ,sonrasında artık senede 1 kere daha iyi bir teknoloji çıkana kadar devam edeceğim inşallah.

  yalnız doktorun dediği yüz germe ameliyatına bir alternatif değil.hiç bir teknoloji ameliyat gibi sonuç vermez ,mucize beklemek yanlış olur şeklinde.zaten tüm bunların amacı da ameliyatı ertelemek ve güzel yaş almak:)

  23 mart 09:25 26 mart 14:16

  60. 25 yaşımdan beri yani 3 yıldır düzenli yaptırıyorum ben de kaş ortasında ciddi çizgiler oluşmaya başlamıştı kaş çata çata ve de kaz ayaklarım baya belirginleşmeye başlamıştı şu an şöyle söyleyebilirim ki 25 yaşımdakinden daha düzgün bir alnım ve göz çevrem var. ha sanmayın ki sıfır mimikle şaşkın yüz ifadesiyle geziyorsunuz öyle bir şey yok yaşınız ve ihtiyacınız göz önünde bulundurularak ufak dokunuşlarla minik dozlarla yapıldığında gayet doğal oluyor kimse anlamıyor bile bir şey yaptırdığınızı kaş da oynatabiliyorsunuz mimik de yapabiliyorsunuz. sadece etkisi çok kısa sürüyor bence :( onun dışında uygulama çok kolay 10-15 dk gibi bir sürede uyuşturmadan yapıyor benim doktorum zaten iğneler o kadar yok gibi ki girdiğini hissetmiyorsunuz bile

  19 şubat 15:59

  59. yalnızca oluşan kırışıklıkların açılmasına değil, yeni kırışıklık oluşmasına da engel olan kozmetik işlem. bu nedenle de deli gibi kırışmayı beklememek gerekiyor bu işlem için, aksi takdirde dolgu ile bile yok edemiyorlar derinleşmiş çizgiyi. cildin erken kırışmamanın en büyük sebebi tabi ki şanslı gen haritası; ancak elinizden geldiğince güneşten korumanız, nemlendirmeniz ve yerinde kozmetik müdahale yapmanız halinde yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. göz önündeki çoğu ünlünün de tek sırrı genetiğinin iyi olması değil yani.

  18 şubat 13:48