yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (78)
  • medya (2)

  78. fiyatlar oldukça değişiyor gördüğüm kadarıyla. ben baby botoks yaptırdım (minimal uygulama) 2000tl ödedim. doktorum esasen burun yapıyor, dolgu uygulamaları ve botoksda yine iyi olduğunu gözlemlediğimden tercih ettim. 2 ayı geçti ve herhangi bir azalma yok etkisinde, çok memnunum şu an için. mimiksiz kesinlikle kalmadım, abartmamak gerekiyor bence önemli nokta bu.

  29 temmuz 13:15 29 temmuz 13:15

  77. Fiyatını merak edenler için söyleyeyim. Çoğu yerde 850 nakit, 900 kredi kartı. Fiyatlar genelde bu aralıkta değişiyor. Çok düşük fiyat söyleyen hiçbir yere güvenmemek lazım. Genelde kaş arasındaki dik çizgilere, alındaki paralel çizgilere ve kaz ayaklarına beraber yapılıyor. Uygulama öncesi yüzünüze acı hissetmemeniz için bir krem sürülüyor. Uygulama sırasında neredeyse hiçbir şey hissetmiyorsunuz, yani korkulacak bir işlem değil. Ben İzmir'de bu alanda uzmanlaşmış iyi bir doktora gittim. Ama botoksum 3 ayda etkisini kaybetti gibi, bu durumdan biraz rahatsızım. Doktora güvendiğim için bir daha şans vereceğim, sonuçta cilt tipine göre, yaşantınıza göre değişiklik gösterebilecek süreçler. Uygulama sonrasında çıkıp gezebilirsiniz, yüzde hiçbir iz olmuyor. Aşağı çok eğilmemeniz, yüz üstü uyumamanız, ağır spor yapmamanız botoksunuzun faydasına olur. 1 kere yaptırınca devamlı yaptırmak isteyeceğiniz uygulamalardan. 

  29 temmuz 13:11

  76. botoks alerjik bünyelere uygun mu çok merak ediyorum. 

  18 haziran 15:23


  75. Geçen hafta yaptırdığım eylem. Biraz bilgi vereyim. 

  Sürekli kaslarımı çattığım için orada resmen bir yarık oluşmuştu, hedefim oraya yaptırmaktı. Doktora (plastik cerrah)  da beni simetrik yapmasını istediğimi söyledim ve ufak dokunuşlara açık öldüğümü ama aşırı yapay bir görüntü istemediğimi belirttim. O  da alnımdaki çizgiye, kaz ayaklarıma, sol kaşıma ve burnumun ucuna yaptı. Bir yerde azcık kıpırdar gibi oldum, kımıldama dedi yoksa iğne derine gider çok etkiler. İğne çok çok yüzeye yapılıyor. 

   Doktor önce kaslarımı çizdi benden belirli mimikler yapmamı istedi. Çok hafif kaz ayaklarım tarafında yanma oldu ama öyle acıdı diyemem. Sadece iğnenin varlığını hissettim. 

  Benden sonra en az dört arkadaşım yaptırmaya karar verdi.

   Bir de bir şey diyeceğim sanki daha pozitif bir insan oldum, malum kasları çatamıyorum ya.  

  5 nisan 00:24

  74. Muhtemelen ilkokuldan beri kazayakları, mimik çizgileri, derinleşmiş kaş arası kırışıklıkları olan şahsımın yaptırdığı işlem.

  Önce biraz genetiğime söveyim, annem sarışın renkli gözlü, bu özelliklerden bir gram almamışım. Peki ne almışım, kırışıklık genini. Kadın 60 yaşına gelmeden 75+ insanların çizgilerine sahip oldu. Babam çirkindir, ama en azından 60 yaşında biri olarak benim 18 yaşımdan beri sahip olduğum kırışıklıkların yarısına sahip değil. Tam bir hüsran benim genetiğim.

  Ben alnıma, kaş arama, kaz ayaklarıma ve gummy smile  (yazımı doğrudur inşalalh) yaptırdım. Gülünce kırışmıyorum. Göz altlarım biraz daha yaşıma uygun hale geldi. (Devamını dolgu başlığına yazacağım) ben daha yaptıralı bir ay oldu. Şimdilik memnunum. Başlarda pek mimik yapamıyordum, şimdi bir tık daha az gergin yüzüm. Doktorum iyi, ilgili biriydi. 3 kere de rötuş yaptı. Kapanışı da genetiğime sövmeden yapmak istediğim için daha fazla yazmayacağım. Yaptırın, kötü bir şey değil. En kötü 5 ay sonra normale dönülüyor zaten. 

  26 ocak 19:21

  73. şahane genetiğim sağ olsun moğol bireyim ama kaşları düşük bir moğol. 29 yaşımın son ayında yaptırdığım ve resmen yukarı kalkmış o yüzün hayranıyım. 

  öncelikle yerleşik kırışıklıklarınız olmadan önce başlayınca ileri dönemlerde donuk bir ifadeye sahip olmayacağınız bir işlem, çünkü oradaki kasları felç ederek mimik yapmanızı engelliyor. e doğal olarak da kırışmıyorsunuz. 

  en babası maksimum 5 ay gidiyor, 8 ay-1 yıl diyen yerlere inanmayın. ben yılda 2 kez 3 bölgeye yaptırıyorum. kaz ayakları ve alın acımıyor.gözlerin iç tarafı burnun kökünün yanları çok hafif acıyor, 10 dakikada bitiyor. işlem öncesinde anestezik bir krem sürülüyor ve 20 dakika bekliyorsunuz en az. işlem yaptırdığınız hafta sauna, hamam, çok sıcak duş yasak. gün içinde 3 saat öne eğilmek ve yeşil çay içmek harici yasak olan bir şey yok.

  ben o aydınlık yüz ifadesini, çökük kaşlarımın hafif kalkmasını seviyorum. size tavsiyem kampanyalı yerlere, araştırmadan gitmeyin. botoks tüpü arkada açılıyor ve muhtelemen ürünün yarısı kullanılsın ve kar edilsin diye az az yapılıyor, 3 ay sonra hüsran. yüzde çok büyük bir değişiklik olmuyor, kimsenin de " yüzünde bir aydınlık var, sana bi güzellik gelmiş " seviyesinden öte anladığı bir şey değil, korkmayın süslüler.

  30 aralık 2020 02:13

  72. Son 2 yildir 6 ayda bir yaptırdığım uygulama. Hem alnima, kas arama hem de kaz ayaklarima yaptiriyorum. Ilk yapan hekimim bir estetik cerrahti. Hocam botoks mu kullandınız yoksa dysport mu sorumu net cevaplamadigi icin bir daha gitmedim. Yuzume ne yapildigini bilmek istiyorum haliyle ve konuşan hekim seviyorum. Ama sunu da yapalim bunu da yapalim diye israr eden hekim iticiligi de istemiyorum. Belki istemiyorum belki butcem bu kadar. Fazla israr kötü duruyor.

  Turkiye'de dysport ve botoks olmak uzere 2 marka kullaniliyor. 1 defa dysport 3 kere botoks yaptirdim. Bence botoks daha iyi. Aslinda doktorlara gore dysport yasima daha uygunmus. Ama ben botoksu daha cok begendim. Belki nedeni psikolojik de olabilir. Bilemiyorum.

  Yapildiktan sonra spor sauna hamam egilmek yok. Bende goz cevresinde morarma yapiyor maalesef. 15 dakikada hallolup normal yaşama dönülüyor. Cok pratik. Hekimin elinin ayari onemli..

  Edit: imla

  19 aralık 2020 15:54 19 aralık 2020 16:19


  71. 1 yıl kadar inanılmaz ağrılı bir çene problemi yaşadım. Çenem kilitliydi, ağzıma kaşık bile sokamıyordum o kadar az açabiliyordum öyle söyleyeyim. Şeffaf damaklardan yapmıştı diş doktorum ama damağımı geceleri çok acıttığı için tam kullanamadım bu yüzden süreç böyle uzadı.

  Daha sonra başka bir dişçiyle tesadüfen karşılaştım ve kendisinin de bundan muzdarip olduğunu masseter botoksla çözdüğünü söyledi. ilk botokstan 4 ay sonra yine eski ağrılı günlerim dönmeye başladı, hemen öyle şak diye ilk seferde geçmedi. Toplamda 3 kere yapıldı, 2. botoksla 3. arasında da 8 ay var. Son botoksumun üzerinden de 13 ay geçti çok şükür ki geri dönüş yok şimdilik.

  Estetik olarak kullanmadım henüz ama bu çene tedavisi konforumu inanılmaz artırdı.

  1 aralık 2020 15:48 1 aralık 2020 15:50

  70. kendimi bildim bileli farketmeden çok fazla mimik yapıyorum. Özellikle bilinçsizce kaşlarımı kaldırırım ya da çatarım. Bazen meditasyon yaparken bile kaşlarımı farketmeden çattığım ve bu yüzden ağrı hissettiğim oluyor. 28 yaşında artık kalıcı hale gelmeye başlayan kırışıklıkları geçtim, insanların sürekli neden öyle kızgın ya da ağlayacakmış gibi bakıyorsun laflarından çok sıkıldım. Bu yüzden geçen dermatologuma gittiğimde gaza gelip yaptırdım. Sadece alın bölgeme ve kaş ortama yaptı. Çok kısa süren bir operasyondu. Öncelikle uyuşturucu krem sürdü bir 15-20 dk bekledim. sonrasında minik bir iğneyle kaş ortama ve alnıma uygulama yaptı. Genel olarak pek acılı bir operasyon değil, benim en çok acıyan yerim alnımın üst tarafları (saç köklerine yakın kısım) oldu. İğne değil de enjekte ettiği ilaç biraz yakıyor, acı ondan kaynaklanıyor. Aşı oluyormuş gibi düşünebilirsiniz :) Bugün tam bir hafta oldu, alnımın pürüzsüzleştiğini ve parladığını gözlemledim, çok hoşuma gitti. Arkadaşlarıma ve aileme farklı görünecek miyim diye merak ettiğim için bir şey söylemedim. Kimseden de bakışlarımla ya da mimiklerimle ilgili geri dönüş almadım. ama bariz bir şekilde mimik yapmanızı engelliyor tabi ki. Ama bir şeye odaklanırken bilgisayara bakarken vs. kaşlarımda oluşan ağrıdan kurtuldum. alnımdaki tek bir çizgi hala geçmedi. kontrole gittiğimde onu da soracağım belki ek bir işlem yapar ama şu an bu hali bile benim için çok iyi. yıllar geçtikçe bakışların donuklaştığına mizacın değiştiğine dair çok yorum okudum belki ileride sadece kaş ortama yaptırırım ama şu an çok memnun kaldım. Bir de geceleri dişlerimi çok sıktığım için çeneme yaptırmayı planlıyorum.

  1 aralık 2020 13:03

  69. 3-4 SEFER YAPTIRDIM AMA BIRAKMANIN EŞİĞİNDEYİM HATTA BİR YILDIR YAPTIRMIYORUM.

  kararsızım çünkü fotoğraflarda şeytani bir ifade veriyor bana sevmiyorum o görüntüyü. eski tatlı gülüşlerimin yerini çiyanımsı bakışlar almış.

  botoks yerine mikro gençlik aşısı yaptırmayı düşünüyorum. cildin altına kolajen ve hyaluronik asit uyguluyorlar cilt çok tazeleniyor. bence o daha iyi gibi ama bilmiyorum kararsızım.

  1 aralık 2020 12:38