girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (2)

20. başlık ilgimi çekti ve içeriğine baktım, benim de uzun zamandır yaptığım makyaj uygulamasıymış anladığım kadarıyla. makyajımda göz altlarıma hiç dokunmam, aynı zamanda fondöten, pudra, allık vs. de kullanmıyorum. sadece rimel sürüp kaşlarımı dolduruyorum ve dudaklara çok hafif değdirdiğim stick rujdan ibaret. bu akımda uymayacağım tek şey kaşlar sanırım. kaşlarıma serbest bir görüntü vermiyorum, bana pek yakışmıyor. bence en güzel makyaj uygulaması olabilir, kadının doğal güzelliğini destekliyor. bazen ruju tam anlamıyla sürüp doğallıktan uzaklaştığım oluyor ama o da rujdan vazgeçemediğim için :) 

neden bu kadar eksilediniz anlayamadım :D canınız sağ olsun :D

27 mayıs 03:16 27 mayıs 18:00

19. Kendimize göz altı morluğu eklememize gerek yok? Çünkü zaten mor? Direkt makyaj yapmayalım o zaman?

*olaysız dağıldılar*

Tanım: Zaytung haberi gibi akım.

25 mayıs 20:04

18. yapılan makyajların görüntüsü çok güzel. uzun süredir gördüğümüz full face makeup zaten hiç bana göre değildi, yapay ve cilt gibi görünmüyor oluşunu sevmiyordum. boy beat ise gerçekten kusurları kapatmaya yönelik olmayan, cildin cilt gibi durduğu bir makyaj türü. 

ama benim bu makyajın anlamıyla ilgili sorunum var. “erkeklerinde kullanabileceği makyaj” algısı bence yanlış. erkekler zaten istediği gibi makyaj yapabilirler. ister full face ister no makeup makeup. bunun tekrar tekrar adlandırılmasına, farklı algılad yaratılmasına gerek yok diye düşünüyorum. 

25 mayıs 19:30


17. Bir kere de olmayan kaş kılları eklenen, kalemle çil çizilen makyaj değil de normal böyle kapatıcıyla sivilce izine dokunulan, kirpik kıvrılan, kaş taranan belki hafif bi allık sürülen öyle çıkılan falan gibi gerçekçi bi no make up make up’u moda etse ya. Şimdi de çil mi çizeceğuk. Ekstra kaş kılları mı çizeceğuk. 

24 mayıs 14:42

16. Bu akımı her kim bulduysa (?) Ona şu şekil laflar hazırladım; yıllardır güneş kremine bile sinir olunan o çok sıcak yaz günlerinde yapılan makyajın kaşları netleştirilmiş biraz daha özensiz halini, bana “yeni trend” diye satamazsınız, yemem. kakasında boncuk bulan da elle tutulmaz şeyleri “en yeni trend” diye, amerika’yı yeniden keşfetmiş gibi çıkıyor sahalara. gereksiz büyütülecek (hype) bir durumu yok, emekli albay gibi söylettiniz yine. başka akıma artık. 

(sanki bunu parlatan da buraları okuyordu) 

24 mayıs 13:17

15. ilk defa sözlükte okuduğum sanırım yeni akımımız. youtube da bulabildiğim videoları izledim ama tam anlayamadım makyajlı başladığı yüzün üstüne far falan sürüp videoyu bitirenler olmuş. bacım konuştuğunu anlamıyoruz tamam da gözümüz de görmüyor değil.

aslında çok olması gerektiği gibi bir makyaj çeşidi bence ama bunun uygulanabileceğini, popülarite sağlayabileceğini sanmıyorum. video paylaşanlar zaten ortalama üstü güzellikte yüzleri orantılı insanlar. son dönemde popüler olan ağır makyajı sevmeyen ve uygulamayanlar zaten kusurlarıyla barışmış insanlar ve ağır makyajı yine yapmıyorlar. bu görüntüyü verebilmek adına normalden daha çok çaba sarf etmesi gereken bir kesim olabilir bence. ilk defa bir makyaj çeşidi ilgimi çekmeye başladı ayy takipteyim bu başlığı :D

24 mayıs 01:43

14. Burda "aa benim yıllardır yaptığım makyaj" diye anlatılanlar boy beat değil bence. Herkes ben şöyle yapıyorum diye bildiğimiz no makeup makeup anlatmış, ben yıllardır boy beat yapıyormuşum diye gelin güvey oluyor. 

24 mayıs 01:39


13. vallahi ben akım makım bilmem ama bunu yıllardır yapanlardanım. kemikli kaşlı gözlü bir suratım var. zaten bana makyaj yakışmıyor. ben de olanı vurgulamak için birkaç şey yapıyordum. meğersem adı boy beat olmuş bunun.

yaptığım ise;

-bir cc kremle yüze aydınlık verip hafif renk eşitlemek.

-bronzeri katlanma bölgesine ve kirpik dibine doğru hafifçe geçmek.

-kaşlarım gür zaten epey onu daha da yukarı yukarı kaldırarak sabitlemek. (en sevdiğim)

-kirpiklere pıt pıt maskara.

-krem allıkla yanaklara azıcık pıt pıt

-belki dudaklara o da çok nadir, dudak genelde boş.

24 mayıs 01:29

12. iş cildi kapatmamakta bitiyor sanırım yani mermer gibi pürüzsüz tamamen kapanmış bir cilt olunca illaki o aynı renk olma durumunu kırmak için allık,ruj veya her yeri dümdüz tabak gibi durmasın diye boyutlanma aydınlatma istiyor . Ama cilt sade fresh olunca( renk eşitsizlikleri kapanmış nemli cilt) çok minimal derecede rimel ve kaşların yine çok az şekilde belirgin olması ve belki yüze canlılık katacak far (veya sadece göz kapağını nötrleme) hafif bir ruj (çerçevesiz ve parmakla dağıtılan şekilde) ruj yoksa allık yine hafif allık yoksa ruj... özetle belirginleştirmek vurgulamak veya olandan daha güzeli yakalamak yerine sağlıklı ve canlı görünmesini sağlamak benim anladığım

24 mayıs 00:17

11. ben de genelde no makeup kullanmayı seviyorum arada ekstra maskara ekliyorum günlük makyajıma ama belirsizde olsa bi aydınlatıcı,allık sürerim bu makyajda o tarz canlı bir görüntüden kaçınılıyor anladığım kadarıyla,mat ,kusurların gizlenmediği,maskarayla gözü ön plana çıkaran bir görünüm olarak algıladım ama youtubeda  boy beat yazınca pembe yanak yapanda var kafam karışmadı değil.geçen metroda gördüğüm bir kızın makyajı çok hoşuma gitmişti belki sadece  bb krem vardır cildinde  birde maskara çok hoş duruyordu.eğer higlighterdan vazgeçebilirisem deneyeceğim.

23 mayıs 22:37