sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • medya (2)

18. başlık ilgimi çekti ve içeriğine baktım, benim de uzun zamandır yaptığım makyaj uygulamasıymış anladığım kadarıyla. makyajımda göz altlarıma hiç dokunmam, aynı zamanda fondöten, pudra, allık vs. de kullanmıyorum. sadece rimel sürüp kaşlarımı dolduruyorum ve dudaklara çok hafif değdirdiğim stick rujdan ibaret. bu akımda uymayacağım tek şey kaşlar sanırım. kaşlarıma serbest bir görüntü vermiyorum, bana pek yakışmıyor. bence en güzel makyaj uygulaması olabilir, kadının doğal güzelliğini destekliyor. bazen ruju tam anlamıyla sürüp doğallıktan uzaklaştığım oluyor ama o da rujdan vazgeçemediğim için :) 

neden bu kadar eksilediniz anlayamadım :D canınız sağ olsun :D

27 mayıs 2018 03:16 27 mayıs 2018 18:00

17. Kendimize göz altı morluğu eklememize gerek yok? Çünkü zaten mor? Direkt makyaj yapmayalım o zaman?

*olaysız dağıldılar*

Tanım: Zaytung haberi gibi akım.

25 mayıs 2018 20:04

16. Bir kere de olmayan kaş kılları eklenen, kalemle çil çizilen makyaj değil de normal böyle kapatıcıyla sivilce izine dokunulan, kirpik kıvrılan, kaş taranan belki hafif bi allık sürülen öyle çıkılan falan gibi gerçekçi bi no make up make up’u moda etse ya. Şimdi de çil mi çizeceğuk. Ekstra kaş kılları mı çizeceğuk. 

24 mayıs 2018 14:42

15. Bu akımı her kim bulduysa (?) Ona şu şekil laflar hazırladım; yıllardır güneş kremine bile sinir olunan o çok sıcak yaz günlerinde yapılan makyajın kaşları netleştirilmiş biraz daha özensiz halini, bana “yeni trend” diye satamazsınız, yemem. kakasında boncuk bulan da elle tutulmaz şeyleri “en yeni trend” diye, amerika’yı yeniden keşfetmiş gibi çıkıyor sahalara. gereksiz büyütülecek (hype) bir durumu yok, emekli albay gibi söylettiniz yine. başka akıma artık. 

(sanki bunu parlatan da buraları okuyordu) 

24 mayıs 2018 13:17

14. ilk defa sözlükte okuduğum sanırım yeni akımımız. youtube da bulabildiğim videoları izledim ama tam anlayamadım makyajlı başladığı yüzün üstüne far falan sürüp videoyu bitirenler olmuş. bacım konuştuğunu anlamıyoruz tamam da gözümüz de görmüyor değil.

aslında çok olması gerektiği gibi bir makyaj çeşidi bence ama bunun uygulanabileceğini, popülarite sağlayabileceğini sanmıyorum. video paylaşanlar zaten ortalama üstü güzellikte yüzleri orantılı insanlar. son dönemde popüler olan ağır makyajı sevmeyen ve uygulamayanlar zaten kusurlarıyla barışmış insanlar ve ağır makyajı yine yapmıyorlar. bu görüntüyü verebilmek adına normalden daha çok çaba sarf etmesi gereken bir kesim olabilir bence. ilk defa bir makyaj çeşidi ilgimi çekmeye başladı ayy takipteyim bu başlığı :D

24 mayıs 2018 01:43

13. Burda "aa benim yıllardır yaptığım makyaj" diye anlatılanlar boy beat değil bence. Herkes ben şöyle yapıyorum diye bildiğimiz no makeup makeup anlatmış, ben yıllardır boy beat yapıyormuşum diye gelin güvey oluyor. 

24 mayıs 2018 01:39

12. iş cildi kapatmamakta bitiyor sanırım yani mermer gibi pürüzsüz tamamen kapanmış bir cilt olunca illaki o aynı renk olma durumunu kırmak için allık,ruj veya her yeri dümdüz tabak gibi durmasın diye boyutlanma aydınlatma istiyor . Ama cilt sade fresh olunca( renk eşitsizlikleri kapanmış nemli cilt) çok minimal derecede rimel ve kaşların yine çok az şekilde belirgin olması ve belki yüze canlılık katacak far (veya sadece göz kapağını nötrleme) hafif bir ruj (çerçevesiz ve parmakla dağıtılan şekilde) ruj yoksa allık yine hafif allık yoksa ruj... özetle belirginleştirmek vurgulamak veya olandan daha güzeli yakalamak yerine sağlıklı ve canlı görünmesini sağlamak benim anladığım

24 mayıs 2018 00:17

11. ben de genelde no makeup kullanmayı seviyorum arada ekstra maskara ekliyorum günlük makyajıma ama belirsizde olsa bi aydınlatıcı,allık sürerim bu makyajda o tarz canlı bir görüntüden kaçınılıyor anladığım kadarıyla,mat ,kusurların gizlenmediği,maskarayla gözü ön plana çıkaran bir görünüm olarak algıladım ama youtubeda  boy beat yazınca pembe yanak yapanda var kafam karışmadı değil.geçen metroda gördüğüm bir kızın makyajı çok hoşuma gitmişti belki sadece  bb krem vardır cildinde  birde maskara çok hoş duruyordu.eğer higlighterdan vazgeçebilirisem deneyeceğim.

23 mayıs 2018 22:37

10. tam beğendiğim ilk defa adını burda okuduğum görünüm. hissediyorum yakında sivilce izleride trend olacak ve youtuberler çil yerine kırmızı sivilce izi yapmaya calışacak işte o gün biz kazanacağız:) bir kaç video izledim burda görünce bazıları yine de kontür yapmış ama genel olarak güzel özellikle çok renkli makyajı benim gibi kendine yakıştıramayanlar için.

23 mayıs 2018 18:59

9. aşırı cool duran makyaj çeşiti. özellikle aydınlatıcı sevmeyen bünyeme ilaç gibi gelmiştir. türklerde ve yabancılarda gördüğümüz aşırı yoğun makyajlardan o kadar sıkıldım ki böyle yenilikler görmek beni mutlu ediyor. bu makyajdaki amaç cildin ve yüzün doğallığını bozmamak anladığım kadarıyla, kaşlar belirgin ve ışıltısız ürünler kullanılıyor. pembe veya sıcak tonlar yok gibi genelde soğuk tonlar var. zaten farmış, renkli rujmuş o tarz ürünler yok. olabildiğince az ürünle cildin gerçek görüntüsü verilmeye çalışılıyor biraz asi bir makyaj tarzı. tabii bizim vizyonsuz youtuberlarımızın hiç biri daha keşfedip yapmamış. yapan varsa da ben daha görmedim.

23 mayıs 2018 13:05