yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. (gbkz: tüketmiyoruz kampanyası)na dahil olduğu için artık yazılarına ara vermiş olsa da okumaktan en çok hoşlandığım blog. hala daha eski yazılarına bakar(d)ım ara ara. bir süre yurtdışında yaşamış, ardından koku ve makyaj eğitimi almak üzere tekrar yollara koyulmuştur. (link: http://boyakupuyum.com/ şuradan) ziyaret edilebilir.

  edit: bir süredir bakmıyormuşum demek ki, kaldırmış yazılarını.

  Edit 2: benimle oyun oynayan blog yazarı :) bazı yazılarını geri yüklemiştir bloguna. Şaka bir yana, Tabii ki hiç şikayetçi değiliz bundan.

  13 ocak 2014 14:10

  2. eski yazılarını kaldırmış uzman blogger. şimdiye dek gördüğüm en sağlam türk makyaj bakım bloguydu. gerçi türk bloggerlar yerine yabancı kaliteli bloggerlardan sayabiliriz kendisini. amerikada yurtdışı eğitimi görmesi ve fransa'da (sanırım) kozmetik üzerine yüksek lisans (sanırım) yapması onu yabancı bloggerlar arasına sokabilir, tek farkı türkçe yazıyor olmasıydı.

  biyokimya idi sanırım lisansı, bu yüzden kozmetik ürünlerin içeriğine dair oldukça sağlam yazılar yazıyordu. gezi olayları sonrası gereksiz kozmetik alışverişi yapılmamasını savunarak tüm yazılarını kaldırdı. ama süper makyajları vardı, özellikle naked makeup video çalışmasını çok zarif bulmuştum.

  sorulara verdiği cevaplar doyurucu, ürün incelemeleri tatmin ediciydi. bir de çoğu türk bloggerda görmediğim "işin iç mutfağı" yazıları yazıyordu ki, tadına doyum olmazdı. ruj yapımı, parfüm içeriği, ürünlerin içindeki kimyasallar, çoğu makyaj malzemesinin son kullanma tarihinin kodlar üzerinden hesaplanması gibi ilginç konu başlıkları vardı. (gbkz: mason pearson) saç fırçalarına dair tanıtımı ilk onun blogunda görmüş, saçlara hindistan cevizi yağı bakımını ilk onun blogunda okuduktan sonra kendi saçlarıma uygulamaya başlamıştım.

  tüketmiyoruz kampanyasını savunan ve katılanlardan biri olarak, ürün tanıtmasa dahi bizi bilgileriyle aydınlatmasına devam etmesini dilerdim.

  13 ocak 2014 14:49

  3. eskilerden sevdiğim bir blog-du. en yararlı tarafı işin teknik kısmını bizim anlayacağımız şekilde basitleştirerek anlatmasıydı. "en iyi ben bilirim, bakın bakın nasıl da havada uçuşturuyorum bilmediğiniz kelimelerii hıaaaa!!" triplerine girmezdi, o konuda kompleksi yoktu. hatta terimleri de elinden geldiğince türkçe yazmaya çalışırdı. benim düşüncem: eğer diğer bloglar gibi firmalar ile yüz göz olup objektifliğini yitirseydi çıkarlarına ters düşeceğinden (gbkz: tüketmiyoruz kampanyası) ile böyle bir veda etmezdi.

  ama bu şekilde blogu terk etmesi okuyucularına gerçekten yararlı oldu mu onu bilemiyorum. kimbilir anlatacağı daha neler vardı.

  15 ocak 2014 16:56


  4. Sabah sabah girdisini okuyunca çok sevindiğim blogger. Kendisine iyi ki döndün ve hoşgeldin diyorum :)

  24 mart 2014 08:30

  5. burada görmekten büyük keyif aldığım yazar.

  harika yazıları ve uslübuna blogtan aşinayım. hoşgelmiş, ne iyi etmiş. (gizlinot: swh)

  2 nisan 2014 08:14

  6. türk kozmetik bloggerlar arasında bir eşi benzeri yok. kozmetik yorumlarını işin mutfağından yaptığı için sayfalarca yazsın, hep okuyayım istiyorum. burada ya da blogunda, fark etmez.

  üstelik "tüketmiyoruz kampanyası" konusundaki desteği takdir edilesi. (no: 0) nolu girisi defalarca okunmalı.

  8 nisan 2014 01:02 8 nisan 2014 01:02

  7. Yazdığı her yazının altına imzamı atabileceğim blogger. Lafı döndürmez dolaştırmaz , neyse onu yazar . Birara tüm yazılarını kaldırmıştı ; şimdi sadece bir kısmı (gizlinot: o da en sevdiğim türde yazıları ) var blogda

  10 haziran 2014 12:05


  8. yazılarını okudukça sadece deneyim değil gerçekten bilgili olduğunu anladığım uzman. ISIPCA’da kozmetik ve parfüm yüksek lisansı yaptığını da öğrendim, hayranlığım bin kat daha arttı. buradaki profil resmini görünce parfum-merak-forumu sitesine de üye olduğunu fark ettim :) orada da erkek egemen bir sitede yaptığı güzel parfüm yorumlarıyla dikkatimi çekmişti. buraya da bolca parfüm yorumu yazar umarım...

  o hep yazsın, biz de okuyalım.

  10 haziran 2014 19:34 10 haziran 2014 19:38

  9. zaman ne çabuk geçiyor anlamıyorum gerçekten. boya küpü, blogunun ilk zamanlarında kanada'da ya da abd'de yaşıyordu diye hatırlıyorum. yazmamaya karar verdiğini açıkladığında gerçekten üzülmüştüm çünkü makale tadında yazılarından çok ama çok şey öğrenmiştim.

  bir iki video da çekip eklemişti zamanında bloguna. çok klas bir kişi olduğunu düşünüyorum. insanlarla kurduğu mesafe öyle yerinde ki.

  burada olduğunu ve yazdığını görmek çok güzel.

  29 ekim 2014 20:20 29 ekim 2014 20:20