sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (50)
 • medya (0)

50. Bugün meydan avm boyner mağazasında karşılaştığım küçümsemeyi anlattım (link: https://www.suslusozluk.com/boyner?i=875269 burada)

7 eylül 2018 15:41 7 eylül 2018 15:46

49. bağdat caddesi boyner'de iki markanın temsilcisinden uzak durmanızı öneririm. birincisi clinique,ikincisi ise shiseido. çünkü yardımcı olmak yerine işi taciz boyutuna getiriyorlar. aklınızda olan ürünü alıp gitmeniz mümkün olmuyor çünkü onu vereyim ablam,şunu da al canım,cildin böyle kaymış,şöyle yamulmuş diyerek saçma sapan ürünleri itelemeye çalışıyorlar. o ürün bende var diyorum,nasıl var diyor ...

gel gelelim akasya boyner çalışanları ise tam tersi her zaman güler yüzlü ve çözüm odaklılar bana göre. gerek ayakkabı,gerek çanta ve kozmetik olsun gidip buradan alıyorum veya bakıyorum.

kısacası bazı çalışanlara göre bir ürünü inceleyip gözlemlemek yasak. hemen o anda satın almazsak bizden kötüsü yoktur. işte o tiplerden uzak durmak lazım. insanın enerjisini çekmek için her markada bir iki tane bulunur.

4 temmuz 2018 13:25

48. Kozmetik bolumunde "dermokozmetik urunler o kadar da matah degil. Bu pazarlara giremeyenler anca eczanede falan satiliyor iste. Bunlar daha iyi" yorumu yapan calisanlari mevcut.

Bir yandan da tester yok diye cekmeceden fondoten aciyordu renk gostermek icin.

4 temmuz 2018 13:15

47. Bağdat caddesi'ndeki bir kozmetik markası çalışanı derdini dinlemiyordu ve konuşmana bile izin vermiyordu. oturup ürünleri yüzüme denedi ve ben bilirim modundaydı. hala çalışıyor mu bilmem.

Not: "ablacım benim fondötene ihtiyacım yoktu" ohhh be!

17 mayıs 2018 20:09 18 mayıs 2018 09:53

46. daha önce yazıp silmiştim fakat madem bu kadar hakkında konuşuluyor bazı gözlerimlerimi paylaşmak istiyorum. kozmetik standlarındaki çalışanların kotaları oluyor. daha önce alış-veriş yaptıysanız özel günlerde, indirimlerde sizi arayıp cilt bakımına davet ediyorlar ya, click bait gibi bi şey o. ürünleri kalburüstü uygulayıp buna en çok kaç ürün satabilirim diye düşünüyorlar. istisnalar kaideyi bozmaz. bir müşteriyi uğurlarlarken stand çalışanının yanındaki arkadaşına "bunu bir daha çağırma, beleşçi bu" dediğini çok net duydum.

bu boyner'in kendi politikasından kaynaklanıyor ama. ve herkesin mizacı farklı. ben orada dönemsel çalışıyordum, bu cümleleri sarfeden kadının dışındaki çalışanlar çok daha farklıydılar mesela. işlerini de iyi biliyorlar, güzellik uzmanlığından çok pazarlamacılık konusunda uzmanlaşmışlar, eh şartlar bunu gerektiriyor mesleklerinde. bir de distrübitörlerin yolladıkları kendi çalışanları var, onlar da kendi ürünlerini satmak istiyor. onun üzerinden para kazanıyorlar, başka bi markaya yönelirseniz büyük ihtimalle sizinle ilgilenmeyi bırakacaklardır. boyner'de nasıl işliyor mağaza çalışanı olmak emin değilim fakat sephora'da ve sevil'de esas servisi, tarafsız servisi mağazanın asıl çalışanı veriyor, verebiliyor. bazen rekabeti arttırmak amacı ile iki farklı distrübitörden çalışan atanıyor aynı mağazaya, birbirlerinin müşterisini çalıyorlar falan. hoş bi ortam değil yani, kozmetik standları dışında da pek bi bilgim yok boyner çalışanları hakkında

17 mayıs 2018 00:16

45. Sephora çalışanlarının kuzenleridir. Özellikle kozmetik bölümü çalışanları. Yani müşteriye kötü hissettirme huyuna sahip olmaları. Ben artık high end ağırlıklı ürün satan mağazaların, toplantılarda gündem maddesi olarak bunu belirlediklerini düşünüyorum.  1- açılış ve yoklama 2- ürünler, içerikler, kampanyalar vs vs. 3- gelen müşteriyi süzme, tipinde çok zengin ve sosyetik bir hava yoksa, sorduğu sorulara göz devirerek cevap verme, ürünleri incelerken sabırsızlanma, psikolojik baskı, tester yok şeklinde cevap veriyoruz arkadaşlar, olsa bile müşteri gözüyle görse bile yok diyoruz tamam mı? Katılanlar? Kabul edilmiştir. 4- kapanış.

Boyner aslında genel olarak sevdiğim bir mağaza. Daha önceden forum mersin şubelerinde sevdiğim bir iki elemanları vardı. Öğrenci tipime bakmaz, çok da ilgilenirlerdi. Sonradan toplu sözleşme yapıp huy değiştirdiler bence. Başka bir açıklama getiremiyorum herkesin aynı konulardan şikayetçi olmasına.

17 mayıs 2018 00:02

44. Geçen yıl Marmara Park şubesinde, hediye paketi için yaklaşık 1.5 saat bekledikten sonra aşırı ilgisiz tutumlarının devamında hediyeyi etiketi ile koyduklarını, sonradan hediyeyi verdiğim kişiden öğrenmiş olduğum mağaza. Mecbur kalmadıkça gitmiyorum.

16 mayıs 2018 23:21

43. aklıma her seferinde (link: https://www.youtube.com/watch?v=Btte5-QnJtQ şu videoyu) getiren çalışanlar. gerçi videoda sephora' ya yükleniliyor ama ne zaman boyner etrafında dolaşsam aynı muameleyi görüyorum.

köpek muamelesi yapmazsa ölecek hastalığına yakalanmış çalışanlar. hep bir "sen bilmezsin", "sen yanlış yapıyorsun" tavrı var. her şeyden soğutuyorlar adamı.

16 mayıs 2018 23:17

42. İzmit 41 burda mağazasındaki bir tanesi beni sinir etmiştir. Öğrencilikte ben de mağazada çalıştığım için oldukça empatiğimdir, denediklerimi aynı şekilde askılar katlar koyarım filan. Pantolonlara bakarken yardımcı olmak istediğini söyleyerek yanıma geldi bir kız, “38 bedene bakıyordum ama sizi uğraştırmayayım ben bulurum” dedim. Ters ters baktı, “onlarda büyük beden kalmadı yalnız” dedi.

38 beden ne ara büyük beden oldu yahu? Kıza şöyle bir bakıp çıktım mağazadan. Tuhaf tuhaf işler.

16 mayıs 2018 18:08

41. Özellikle bağdat caddesi ve içerenköy carrefour boyner’in kozmetik bölümü için yazıyorum, beni kozmetikten soğutan çalışanlardır. İki şubesi de sizi tepeden tırnağa süzer, eğer “bu parfüm alabilir” testini geçerseniz size testerları lütfederek gösterebilirler. testi geçemezseniz 5 oyla güle güle, yüzünüze bile bakmaz. Olan tester için yok der oysa görüyorum rafta duruyor? Sephora’da mesela gidip kendin sıkabiliyorsun testeri, burada elini uzatınca kıyamet koparırlar. Bu davranışlarını defalarca yazdım müşteri ilişkilerine, her seferinde biri arayıp en kibar sesiyle “aman ifindim özür ifindim” diyor sonuç ne? aynı. İnat edip uzun süre buradan bir şey almadım. Sonra yükselen kur, alım gücü düşmesi, taksit olmayışı vs burunlarını kırmış olacak ki şimdi yanaşıp parfümleri deneyince çemkiren olmuyor. Yine de ben parfüm denerken dibime yapışıp benimle durmalarını sevmediğim için tercih etmiyorum. 

bu arada, parfüm deneyip karar veremediğim için almadıysam en çok tribi boyner çalışanlarından yedim. (Swh) yahu şeker mi dağıtıyoruz, para veriyorum elbet en çok beğendiğimi alacağım, niye trip atıyorsun?

16 mayıs 2018 13:20