girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (116)
  • medya (3)

116. süslüler size çok önemli bir olayı anlatmam lazım. ben yandım siz yanmayın.

bu, boyner başlığına ikinci girdim. meydan avm boynerle aramda geçen ilk olayda beni aradılar, özür dilediler. neyse dedim. ama bu sefer ortada gerçekten kabul edilemez bir durum var.

uzun zamandır almak istediğim clarins skin illusion fondötenin sephorada rengim olmadığı ve o an için acil ihtiyacım olduğu için sadece boynerde buldum ve aldım. evet yine meydan avm mağazası.

ürünün kokusu sephorada denediğimde çok güzel, sürdüğüm yerde duruyor. boynerden aldığımda ise kapaktan koku geliyor, üründen koku gelmiyor sürünce. aldıktan 11 gün sonra non comedogenic yazan ürün bende değil komedon, kistik, şiş, ağrılı, içi dolu aknelere sebep olunca ve süslülerden biri vesilesiyle batch koduna bakmak aklıma geldi. (gizlinot: buradan kendisine tekrar teşekkür ediyorum) bir de ne göreyim. checkfreshte de checkcosmeticte de ürünün 2012 de üretildiği ve tarihinin çoktan geçtiği yazıyor.

durumu boynere bildirdim anında. diğer gün beni arayıp yaşadığım durumun kesinlikle normal olmadığı ve çok üzüldüklerini, mağazaya gidip iade edebileceğimi söylediler. ondan sonraki gün aldığım yere gittim ve mağaza müdürü ürünü kokladı, hiç de bir şeyi yok falan dedi bana. eline sürdü çok da güzel duruyor dedi. (gizlinot: sürdüğümüz an bozuk görünse 11 gün içinde bozuk olduğunu farkederdim heralde dimi? biz de gerizekalı değiliz yani.) çok fazla satan bir ürün bu, sizde böyle olmuş demeye getirdi. allah aşkına kaç kişi satın aldı bu ürünü? alanlar bana yazsın yani. batch kodlarını incelediğimiz sitelerin yalan olduğunu söyledi. clarinsle iletişime geçip gerekirse ürünü oraya yollayıp minimum 33 iş günü içerisinde iade olup olmayacağına karar verileceğini söyledi. adıma şikayet oluşturdular ama şikayet metnine yazmış ki: ürün sivilce yaptı alerji yaptı. yazmıyor ki ürünün tarihi geçmiş. sanki benim cildimde sorun varmış gibi. bu nasıl bir yardımcı olmadır ben çözemedim. clarinse ben mail attım ama dönmelerinin 33 iş günü süreceğini sanmıyorum. hele ki büyük bir mağaza zincirinin bir ürünün bozulup bozulmadığını öğrenmesi bu kadar uzun sürmese gerek.

uzun lafın kısası, siz siz olun, boynerden özellikle çok fazla satmadığını düşündüğünüz bir ürünü asla satın almayın. bir tek boynerde olsa bile. çünkü istediğiniz bir ürünü sonunda bulup da böyle sorunlar yaşamak var, aklınızda bulunsun bu risk.

az önce de tekrar, sanırım 5.kez müşteri hizmetlerinden biriyle görüştüm, yardımcı olmasını rica ettim ve olamadı. neden? çünkü cilt kanseri bile olsam u-mur-la-rın-da değil! hiçbir şekilde 189 liramı geri alacabileceğimin garantisini vermiyorlar, neden? çünkü ben burada hikaye anlatıyorum, canım sıkılmış, ben kimim ki(!)

edit: bu tarz konularda deneyime sahip, daha önce böyle bir şey yaşamış süslüleri mesaj kutuma beklerim zira ben bu işin peşini bırakmayacağım.

edit 2: dün mail attığım clarinsten bugün cevap geldi ve ürünün expired olduğunu teyit ettiler!

21 ekim 19:28 dün 09:30

115. poliüretan ürünlere materyali deridir yazarak (örneğin love moschino) müşteri kandırmaya çalışan mağaza.

10 ekim 22:33

114. Cuma günü boyner indiriminde sitesinden kendime 2 adet clarins maskara kofresi satın aldım. Bugün kargo geldiğinde ürünü denemek için açtım bir de ne göreyim, maskara macun şeklinde tüpten lök diye çıktı. Batch koduna baktım hemen, üretimi 2011 çıktı yuhh. Paramın çöpe gittiğine yanmayı geçtim resmen göz sağlığını tehdit eden bir ürünü indirime sokarak millete kakalıyorlar. Rezalet gerçekten. Boynerden indirimde kozmetik alayım demeyin sakın benden söylemesi, kanser olmak istemiyosanız tabii. 

2 ekim 21:15


113. Ürün skalasının geniş olması , yaptıkları kampanyalar vs. sebebiyle en çok alışveriş yaptığım mağaza-idi. Fakat temmuz ortası itibariyle yaptıkları dolandırıcılık yenilir yutulur cinsten değil. Sevgili (yazar: caraazul) 'un girdisine harfi harfine katılıyorum. internetteki yorumlara bakılırsa içlerinde benim de bulunduğum onbinlerce insanın parasını , büyük bir tesadüf eseri tam da doların yükseldiği dönemde 1-1.5 ay kullandılar, sonra da tedarik edemiyoruz deyip ürünleri yollamadılar. Böylece ürünleri de ellerinde kaldı ve şu an gayet yüksek fiyatlara satışta. Kendi mağduriyetimden kısaca bahsedecek olursam; 31 temmuzda kelebek indiriminden satın aldığım love moschino çanta, mağazalarda olduğunu bizzat görmeme ve satın aldığım gün sitesinde yirmiye yakın stoğu olmasına rağmen 7 eylülde tedarik edilemediği gerekçesiyle iptal edildi. Bu iptali ilk on gün içerisinde yapsalardı hiç sorun etmezdim; ama 1.5 aya yakın parayı tutup , güzelce kullanıp bir de dalga geçer gibi bir dolu stoğu olan ürünü yollamamak düpedüz gasptır. Ve yineliyorum; sadece bana değil onbinlerce kişiye yapılmış bu, yorumlar açık.

En ufak durumda boykot başlatan -ki hepsine katılıyorum yanlış anlaşılmasın- sözlük ahalisinin böylesi bir vaka sonrası şekerle kandırılabilmesi de gerçekten tuhaf.

25 eylül 20:37 26 eylül 00:08

112. müşteriye şeker, kek, börek göndereceklerine sistemlerinde böylesine bir aksaklık varken, online satışları bir süreliğine durdurmuş olması gereken sözde kurumsal alışveriş firması. o kadar gün milletin parasını repoya mı, faize mi, dolara mı artık neye yatırdılar değerlendirdilerse; bir şeker göndermişler fazla mı!. kaz gelen yerden...

25 eylül 19:38 25 eylül 19:40

111. yaz ayı içerisinde online alışveriş sürecimde sorunlar yaşadığım ve maille iletişime geçip şikayetlerimi ilettiğim firma. sorunlar çözüldü ancak zaman konusunda aksaklıklar yaşamıştım.

 kendileri bugün sistem yenileme sürecinde yaşanan aksaklıklardan dolayı özür dilemek için bir özür mektubu eşliğinde badem şekeri göndermiştir. müşteri memnuniyetini önemsediklerini görmek çok güzel. minik olsa da jestleri mutlu etti. 

25 eylül 19:15

110. dün akşam sipariş ettiğim kazağın az önce gelmesi ile beni şaşırtmış marka. bu ne hız!

24 eylül 13:17


109. Siparişimi kendi kendilerine iptal etmişlerdi, ben de kalbimi kırdınız diye mention atmıştım Twitter’dan. Az önce iş yerime kargo geldi, bir şey beklemiyordum şaşırdım. Özür notu ve bonbon çikolata yollamışlar. Tatlı bir hareket :)

Edit: valla ben tamamen kişisel yaklaştığımdan hiç sizin gibi düşünmemiştim. Yazdıklarınızı okuyunca “vur kafasına al elinden ekmeğini” bir insan olduğumla tekrar yüzleştim süslüler. Vazgeçtim tatlı matlı değil o zaman hareket ne diyeyim 

24 eylül 11:00 25 eylül 21:38

108. bu zamana kadar boynerden çok alışveriş yaptım hiç böyle bir şey başıma gelmemişti. Online sitesinden ayakkabı siparişim geldi fakat ikiside sağ. Böyle bir hata nasıl yapabiliyorlar aklım almıyor. ve müşteri hizmetlerini de aradığımızda normalden mağazaya iade yapabilmemiz gerek hayır mağazaya iade olmaz dediler. Bir de üstüne aldığım skechers ayakkabı 469 ödedim. gelen ayakkabı etiketi 449. resmen adam kandırıyorlar.

Eskiden hiç böyle sıkıntı yaşamazdım ama şu sıralar online alışverişi ciddi sıkıntılı baya da şikayet var.

18 eylül 15:23

107. Cevahir Avm mağazası için konuşuyorum ; son kullanma tarihi dolmuş kozmetik satıyorlar. Kullandığım Clarins kremi burada indirimli görünce alayım dedim ama çok uzun süredir bir düzine krem aynı yerde duruyordu bir kurt düştü içime. Check fresh’ten kontrol edince 2013 yılında üretildiğini ve bu Ocak’ta kullanım süresinin dolduğunu gördüm. Görevliye durumu izah ettim ve sizin skt hakkında teyit alabileceğiniz bir yer var mı diye sordum. Aldığım cevap şu: “Doğrudur biz de aynı şekilde kontrol ediyoruz başka bir sağlama yapma şansımız yok.” Ve bunu sanki insanlar son kullanma tarihi 8 ay geçmiş kimyasalı yüzüne sürmeyecekmiş gibi rahat söyledi. Tarihi geçmiş o zaman bunların Ocak’ta diye tekrar belirtmeme rağmen olabilir evet diyerek tebessüm etti. Bari yalandan da olsa müdürümüzü bilgilendireyim kaldıralım falan de be kadın. Rezalet puanım 10/9. 

11 eylül 17:15