girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

4. ork sosuna bulanmış klasik Amerikan filmi.

Spoiler

Bari esas herif bright çıkmasaydı ama nerde.

Spoiler.

20 ocak 18:22

3. cogu max landis projesi gibi fikir sahane ama uygulama biraz havada kalmis bence. dunya cok enteresan, daha fazlasini gormek istiyorsunuz ama yok. elfler zengin tabaka orklar zenci muhabbeti de biraz bleh. yukarida da denildigi gibi bir dizi pilotu falan olsa cok daha manali olurdu, ama tek film olarak pek tatmin etmiyor.

evde oturup izledim, cesitli kisimlarinda eglendim, ama sinemaya gidip para vermis olsam biraz bozulabilirdim.

ayni yazarin daha guzel bir denemesi icin (bkz: dirk gently's holistic detective agency), hem de douglas adams uyarlamasi oh mis.

20 ocak 18:11 20 ocak 18:13

2. Ukte'yi ben vermiştim ksjskj sadece ben mi beğenmedim merak ediyorum keza.

O kadar tahmin edilebilir, o kadar yavan bir olay örgüsü vardı ki. Klişeler silsilesi. Değinmeye çalıştıkları mesajlar da çok yüzeysel ve klişeydi.

Halbuki pr çalışmaları harikaydı, Beşiktaş'tan Kabataş'a yürürken gördüğümüz "ork bank" billboard'u hayatımda gördüğüm en iyi reklamlardan biriydi mesela. "orklar İstanbul'da" temalı videoları da öyle. Üzdü :/

20 ocak 16:49 20 ocak 17:16


1. ukte (yazar: highoncinnamon)'a ait.

başrolünde will smith'in her zamanki cool, komik, cesur, asi bir karakteri canlandırdığı bir netflix filmi, yanlış hatırlamıyorsam 90 milyon dolar gibi bir bütçesi vardı.

filmin konusunda ise işlenen tema şu, bir dünya düşünün orklar, elfler, insanlar, periler bir arada yaşıyor herkes yasaya tabi, yıllar önce çeşitli savaşlar yaşanmış, şu anda da kendi aralarında ırkçılık vs. var ama nispeten sakin ortalık ancak her an bir kıvılcım çakabilir.

biz de ork bir polis ile insan bir polisin çatışmalarını, ortaklıklarını vs. izliyoruz.

filmin konusuna bayıldım, ancak film beni hiç tatmin etmedi, yani bana kalırsa seyirlik izle geç bir film, çok daha farklı sosyolojik çıkarımlar yapılabilirdi, konusu cidden güzel çünkü ancak bence iyi işleyememişler.

internette de zaten çoğu kişinin keşke dizi olsa dediğini okudum, kesinlikle katılıyorum dizi olsa çok daha etkileyici olurdu ve olaylar havada kalmazdı.

efsane değil kısaca, fakat izlerken de sıkılmazsınız aksiyonu bol çünkü, görsellik de çok yerinde, şans verilebilir, beklentiyi çok yüksek tutmayın yeter.  

20 ocak 15:00 3 mart 10:22