yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. hakkındaki gerçeklerden bahsedildiğinde sjw damgası yediğiniz(gizlinot: bundan başka bildikleri laf yok zaten), duyarımızı başka yerde kasmamız salık verilen kedi türü. oysa ne acıdır ki hakkında bahsedilenler doğrudur ve bunlarla ilgili en çok üzülenler kedilerin doğasını görmezden gelmek istemeyenlerdir zaten. kediler doğaları gereği hareketli canlılardır, atlayıp zıplarlar, nesneleri tırmalayarak bağ kurarlar, zaman zaman sizinle dişleme suretiyle oynamak isteyebilirler. bu özelliklerinin yokluğu veya nadirliği nedeniyle british shorthair'lerin övgü toplaması gülünçtür. insanın hem bir hayvanı uslu çocuk över gibi övmesi hem de onu satın alması ya da bir üreticiden "sahiplenerek" çok farklı bir iş yaptığını sanması o hayvanın doğasını değiştirmeyecektir. bu hayvanların genetik olarak retinal ve kemikleriyle ilgili hastalıkları bulunur. çoğaltılmaları, yavrularına da bu hastalıkların geçme ihtimalini arttıracaktır. mesela siyam kedilerinde de genetik olarak böbrek hastalığı vardır. yani bu gerçek verilerden söz edince duyarcı, hayvanınızın muhtemel rahatsızlıklarını görmezden gelince normal olmazsınız. cahilliğinizi normallik addetmeniz bir seçim değil, bir yanılsamadır sadece.

  23 kasım 19:29

  7. Her ne kadar cins kedilere karşı olsamsa british iyidir

  22 kasım 13:26

  6. Kedilerin hareketli olması sağlıklı olduğunu gösterir, tüy dökme ise bünyeden bünyede değisir, hipoalerjik mamaları tercih edin

  22 kasım 13:09


  5. kedimizin turu. inanilmaz tuy dokuyor. geceleri avci moduna gecip kosuyor, zipliyor. cinsi fark etmeksizin her kedi gibi kendine has bir karakteri ve huyu suyu var.

  22 kasım 11:22

  4. Sanki bir "mal"dan bahsediliyor gibi çalışan ve çocuklular için üzmeyecek kedi denmiş ama bu şekilde genelleme yapılamayacak bir türdür. Kedidir yani, cinsine göre tüyüne göre rengine göre karakteri genellenemez. Zaten doğal ırk olmadığı için bir sürü genetik hassasiyete sahiptir ve çoğaltılmamalıdır. 

  21 kasım 19:49

  3. tam bir ingiliz, huyu güzel, kendi güzel, uysal ve ölçülü sevecen, çocuklu evlere çok iyi adapte olan, hiç geceleri tıkırtı yapmayan efendi bir kedidir. Tüyleri kadife gibidir, kısa tüylü, koca kafalı ve tombişliğe yatkın iri bir kedidir. 

  bir adet lilac rengi amber gözlüsü evimizde ingiliz beyfendisi gibi yaşamaktadır. Çalışan ve çocuklular için üzmeyecek kedi. 

   

   

  Edit I: kedi bakmak çocuk bakmak gibi sorumluluk isteyen bir durum, bir alt entry de sjw arkadaş "mallık" ile iligili duyar yapmış, uzun süredir canlı bakan biri olarak, çalışan bir evde ya da çocuklu bir evde aklınız kalmadan günü kendi geçirebilecek, insan hasreti yaşamayacak bir kedidir ki tekir kedi gibi temas delisi değildlerdir. Duyarımızı başka yerde kasalım.

   

   

  Edit 2: genetik bakımdan, sende de insan türü olarak birçok genetik rahatsızlığın olduğu düşünülüp bir de  buna ailenden gelen kalıtsal yatkınlıkların eklenince aslında türler arasında çok büyük fark olmadığını umarım biraz genel kültür ile ilerletebilirsiniz sjw süslüler. Ari değilsin yanı ;) bu kadar duyar kasıyorsanız hayvanların yeri  "doğa amaaa" diye inliyorsak neden evde kedi bakıyorsunuz sayın arkadaşlar ya da ama "para verip ırk kedi alıyorsunuz" diye sızlanıyorsak neden sokaktan kedi -ki onların da bir cinsi var bunu da belirtmeli tekir cinsi diye geçiyor, artı literatürde türk tekir kedisi diye cins tanımı bile mevcut, bir amme hizmeti olarak (link: https://en.wikipedia.org/wiki/Tabby_cat amme hizmeti genel kültür ) sahiplenmiyoruz.  argüman varsa beklerim.  

  ben bedel ödedim sahiplendim arkadaş,  canım british kedi  bakmak istedi, bin tane kedi baktım "cinsi" dolayısıyla bunu seçtim,  nasıl sende her insan türü ve ırkı ile aynı davranış ve karakter göstermiyorsan onlarında ortak paylaştıkları kalıtsal karakterler/hastalıklar mevcut, evimde kedi sevip iyi bir yaşam sunayım diye para verip sahiplendim. ne sen ne ben "tippi" değiliz savannah da yaşamıyoruz gidip uzaktan yırtıcı kedi gözetleyelim. gidin duyarınızı kürekle hayvan öldüren, barınaklarda aç kalan, ölüme terk edilen hayvanlar için  buradan da değil gerçekte yapın. bir gün bir mama alın da sokaktaki canları besleyin, ezileni veterinere götürün, kedimizi övelim, sahiplenmek isteyenlere anlatalım diye entry yazdık kedi sakin diye duyar yedik ya, harika toplumuz harbiden ultra premium dimond entelektüel.

  21 kasım 19:23 dün 21:28

  2. Kedigillerde en sevdiğim tür.

  Uzaktan sevmeyi tercih etsemde her gördüğümde alıp mıncıklayasım gelir. Ayrıca fazla tüy dökmediğini bir yerde okumuştum.

  27 eylül 2015 22:56


  1. ingiliz kısatüylüsü. prenses kompleksli, kadife tüylü, tombik kedimin cinsi. (gizlinot: satın almadım, sahiplendim)

  15 temmuz 2015 22:48