sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (209)
 • medya (2)

209. Yukarıda tam da içimden geçeni söyleyen süslüye katılıyorum. Herkesin tercihi farklı olmasına rağmen, gerçekten bir “bronzluk terörü” var. “Ay peynir gibi bembeyazsın, yan biraz.”, “ne diye krem sürüp duruyorsun? Vücudun d vitamini alsın, yat güneşlen.”

Birincisi bu benim ten rengimle alakalı değil, zevkimle ilgili; buğday olsam yine güneşlenmezdim, şahsi tercihim, zevkim bu yönde. Dediğim gibi herkesin farklıdır.

Ayrıca beyazdan esmerine, güneşlensin veya güneşlenmesin, herkes güneş kremi kullanmalıdır. Bunun sebeplerini yazarsam giri çok uzun olacak, geçiyorum. Millete 50 faktör sürüyor diye “ama bembeyazsın re rö rö” yapmayın. Ben güneşin altına 50 faktör sürüp yatınca bronzlaşırım, 30 faktör sürünce kızarıyorum/yanıyorum. Herkesin tercihi. İster bronzlaşırım ister bronzlaşmam. Milleti rahat bırakın herkes zevkini yaşasın, tatilinin keyfini çıkarsın.

21 ağustos 2018 16:48

208. bu konuda ciddi söylüyorum ülkece eğitim almamız lazım.1 haftalığına dayımların yazlığına gittim yengem falan da vardı.beni ne zaman vücuduma güneş kremi sürerken görseler “ayyyy sürme şunu yan azıcık bembeyaz kalmışın” diyip durdular ki kesinlikle bembeyaz değilim onların istediği eda taşpınar bronzluğuna ulaşmam.laf anlatmaya çalışsan mümkün değil anlamazlar.tabii ikisi de yıllardır saatler boyu güneşlenmekten dolayı olduğu yaştan kat be kat büyük görünüyor.

21 ağustos 2018 16:38

207. 2 sene önce tam anlamıyla elveda dediğim ama her bronz ten gördüğümde içimin gittiği ten rengi net.kıyafet olsun makyaj olsun çok güzel taşınır çok güzel durur bu ten renginde.özellikle saçlar kahveli-bronzlu-kestaneli bir renkse sonbaharda kızılların turuncuların hakim olduğu o makyajlar,kahverengi-nude ojeler,kahverengi-bej tonlarında elbiseler üstüne bi kot ceket atarsın o bronz tende sonbaharda ayrı bi güzel durur.ama gel gelelim 2 sene önce tam anlamıyla vedalaştım.2 sene öncesine kadar her yaz malak gibi güneş koruma faktörü nedir bilmeden saatlerce yatar kışında o görüntüyü korumak adına 2 haftada bir solariuma girer bronzluk namına herşeyi denerdim.yaptığımın anormal derecede yanlış olduğunun farkına varıp gkf olmadan sokağa adım atmayı bırak sabahları yüzümü yıkayıp nemlendirip gkf sürmeden kahvaltı bile yapmıyorum. Ama çok güzel duruyosun be:(

21 ağustos 2018 13:54

206. Ultraviole ışınlara maruz kalan derimizde bulunan hücrelerimizde var olan melanin pigment salımının artmasıyla derimizin koyulaşmasıdır.

Bir sonraki aşama melanın hiperpigmentasyonudur ki derimizde cilt lekesi dediğimiz minik minik koyuluklar yer edinir. (Bakınız benim suratım)

Güneş kremsiz bronzlaşayım demeyin.bende sözlükte cilt lekeleri nasıl geçer başlığı arayacağım.

Doktorum D vitamini için güneş ışığı almamız gerek güneş kremleri ise buna engel teşkil ediyor demişti bununla ilgili bir kaç çalışma mevcutmuş. 10 dakika güneşte ciz biz yap sonra güneş kremini sıvan yavaş yavaş bronzlaş dedi.(doktor dedi)

Açık renk tenlerde cilt yaşlanmasını hızlandırıyor.

20 ağustos 2018 21:38

205. Her yaz istemeden yaptığım etkinlik.saatlerce şezlongda yatıp güneşlenmek bir kenara güneşli saatlerde havuza denize girmekten bile kaçırırım.ama cildim evin içindeyken bile güneş ışınlarını kendine çekiyor sanki.kış biterken bile mayo izim tam geçmez hatta.öyle böyle bir bronzlaşmak değil benimkisi

20 ağustos 2018 19:50

204. bu yaz oldukça sağlıksız bir şekilde bronzlaştım.bile isteye yaptım ve pişman değilim çünkü tatile gidip yavaş yavaş bronzlaşma gibi bir ihtimalim yoktu.

bir daha bu şekilde bronzlaşmaya çalışmayacağımı bilerek yaptım bunu ve kesin bir şekilde bunun arkasındayım çünkü cildi oldukça yoran bir şey.üstüne vücudumda küçük küçük benler de çıktı ve sanırım küçük bir et ben de güneş yüzünden oluştu.

bronzlaşmak zaten zararlı bir şey ama yapılacaksa da düzgün bir şekilde,aşamalı olarak yapılmalı.

bronzlaşmayı hem yaz havası verdiği hem de ciltteki kusurların kapanmasını ve daha ince görünmeyi sağladığı için seviyorum.farklı bir hava katıyor.ayrıca bikini izini de çok seviyorum.

yüzüm de bronzlaştığı için sivilce ve göz altı morluğu açısından oldukça rahat ettim.

ama cildimi çok yorduğumu düşündüğüm-ve normalde de böyle yapmak gerektiğinden- için yaz kış güneş kremi sürmeyi planlıyorum.

ayrıca yüzümü bir daha bronzlaştırmak istemiyorum.koyu olmasını istersem otobronzan kullanmak daha mantıklı.

20 ağustos 2018 19:07 20 ağustos 2018 19:09

203. İleri derecede korktuğum eylem.çünkü hem beyaz ten takıntım var hem yakışmıyor hem de cilt kanserlerinin bu denli arttığı bir dönemde açıkcası beni oldukça korkutuyor.ayrıca bronzlaşınca her yerim leke doluyor ve derim asla soyulmuyor.lekelenip acısını çektiğimle kalıyorum.

20 ağustos 2018 12:23

202. Tatilden kalan en güzel hatıra bana hala deniz ve krem kokar bir iki gün saçlarım vücudum :)) 

20 ağustos 2018 10:29

201. Çok sevdiğimdir. Güneşte camış gibi yatarak miskinlik yapmaya da bayılırım, bronz tene de. Hem zaten bronzlaşmayı sevmek de tatile dahil değil mi? Agdgsh

20 ağustos 2018 08:54

200. Cildi daha bir pürüzsüz gösteren kararma işlemi (tanım yapacağım diye kasmak)

ben çok hızlı bronzlaşıyorum. vücudumu bronzken beğeniyorum fakat yüzümü hiç beğenmiyorum. ne kadar korusam da yüzümün bronzlaşmasına engel olamıyorum. yüzüm bronz olunca her şey mi bu kadar sakil durur, yani cidden hiç yakışmıyor. zaten yeterince esmerim bir de. yüzü bronzlaştırmadan, vücudu bronzlaştırma hakkında önerilerinize açığım süslüler.

20 ağustos 2018 05:44