girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (179)
  • medya (2)

179. Bazen hoşuma giden bazen hoşuma gitmeyen durumdur.Anında bronzlaşabilmem için koruyucu güneş kremi falan sürmeden tam öğlen vakti güneşle haşır neşir olmam lazım.Onda da tabi ilk bir iki gün kıpkırmızı geziyorum.E çektiğim acıda çabası.Güneş kremi sürsem bu defa istediğim bronzluk olmuyor.Şuanki bütçemden dolayı çeşit çeşit krem,losyon,bronzlaştırıcı vs. almaya da fırsatım olmuyor malesef.

15 ocak 04:16

178. Yazın güzel olup kışa kalmaması gereken eylem. Kremlerle solaryumla kışın da devam eden sürekli bronzluğu sevmiyorum. Mevsiminde güzel olan sebzeler gibi bu da mevsiminde güzel. 

Yazın  ten rengi hafif koyulaşacak. Saçların rengi açılacak. Deniz etkisi vücutta hafif hafif belli olacak. Ben gerçi koyu tenden ziyade bronzlaşınca parlayan teni seviyorum galiba. Böyle bir sağlıklı  görünüyor o ten. Normalde süt beyaz olduğum için hafif yandığımda sağlık geliyor sanki cildime . O beyaz ten hasaasiyeti ve her pürüzü gösteren hali gidiyor biraz

15 ocak 00:10

177. tatilin ilk gününün ardından insanların beni zenci sanarak ingilizce konuşmaya çalıştığı ve en yüksek güneş koruma kreminide sürsem önüne geçemediğim durumdur

14 ocak 22:51


176. bir 5 sene öncesine kadar ölümüne yaparken son 3 yıldır ölümüne nefret ettiğimdir. biraz bronzlaşsam belki de şu bembeyaz sarımtırak hastalıklı görünüşten kurtulacağım fakat ben hala daha fazla nasıl beyazlaşabilirim derdindeyim. evet.

nedense cildim lekeliymiş gibi bir his veriyor bana. bilemedim. hoşuma gitmiyor artık.

14 ocak 18:24

175. Gölgede güneşlenerek kolaylıkla yaptığım eylem. 3576 derece sıcakta güneşe karşı cayır cayır yatanları tebrik etmek lazım. Bana fenalık basıyor iki dakika içinde kan ter içinde kalıyorum. Gölgede efil efil bronzlaşıyorum ben de. 50 faktör güneş kremi kullanıyorum her zaman. Böyle simsiyah bir bronzluk elde edemiyorum ama cilt kusurlarımı örtücek, summertime havası katıcak kadar bronzlaşıyorum, o da bana yeriyor zaten. Tek derdim yüzümle. Ne yapsam ne etsem yüzüm istediğim kadar bronzlaşmıyor yada iki üç gün içinde yine beyazlaşıyor. Kılcal damar sorunum olduğu için direk güneşe maruz bırakamıyorum zaten. Gölgede yüzüm etkilenmiyor. Çoğu zaman kafam ayrı bir vücuda aitmiş gibi gezmektense bronzlaşmamayı tercih ediyorum bu yüzden.

14 ocak 16:58

174. bronzlaşınca çağla şikele dönüşmek nedir bilir misiniz?

14 ocak 13:59

173. güneşin altında bütün gün yatmaktansa denize yüzerken daha iyi yapılan eylem.

Kendimden biliyorum. Bronzlaşmamak için sudan çıkmadığım halde en çok yanan ben oluyorum. 

Bronz ten sevmiyorum ben :(

14 ocak 13:48


172. Bunu ben yapamıyorum. Kızarıyorum, pembeleşiyorum ya da ciddi güneş yanığı oluyor. Bir arkadaşım var o beyaz tenli, sarı alt tonlu ve sarışın bir insan. Kendisi çok güzel bronzlaşıyor o renge bayılıyorum. altın gibi oluyor teni. 💗💗💗

14 ocak 13:45

171. Olive-sarı (ben de tam olarak anlayamadım ne olduğumu) alttonlu buğday tenli olarak kanayan yaram. Bronzluk değil "kararmak" bizimkisi. Kış gelince bir de "aa sen beyazmışsın" diyenler oluyor o karalığı gördükten sonra baya açık geliyorum insanlara tabi :d bu yüzden güneşten esefle kaçınıyorum. Teni parıl parıl parlayan, saçları güneşte açılan kumral kızlar varken ben köşeme çekileyim, bana göre değil. 

14 ocak 13:36

170. olmuyor. neler denedim. sanki tatile giden ben değilmişim gibi kırmızıdan beyaza dönüyorum gerisin geri. ama bunun ülkemizdeki güneş açısı ile ilgili olduğunu anladım, ablam da benim gibi yanamayan biriydi ve iş için maldivlere gitti geldi. Asla güneşin altında durmamasına ve köşe bucak kaçmasına rağmen kasım sonunda marsık gibi yanıp dönmüştü.

14 ocak 12:00