bronzlaşmak

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (178)
  • medya (2)

178. bronzlaşınca çağla şikele dönüşmek nedir bilir misiniz?

14 ocak 13:59

177. güneşin altında bütün gün yatmaktansa denize yüzerken daha iyi yapılan eylem.

Kendimden biliyorum. Bronzlaşmamak için sudan çıkmadığım halde en çok yanan ben oluyorum. 

Bronz ten sevmiyorum ben :(

14 ocak 13:48

176. Bunu ben yapamıyorum. Kızarıyorum, pembeleşiyorum ya da ciddi güneş yanığı oluyor. Bir arkadaşım var o beyaz tenli, sarı alt tonlu ve sarışın bir insan. Kendisi çok güzel bronzlaşıyor o renge bayılıyorum. altın gibi oluyor teni. 💗💗💗

14 ocak 13:45

175. self tanning’den başkasını 8 yıldır denemediğimdir, şu an 25 yaşındayım. Bu zamana kadar st.tropez’in bronzing mousse’unu, duş için üretilmiş versiyonunu kullandım. şahsen mousse olanı daha eşit uygulama yaptığı için daha çok beğendim. bazı elbiseleri ya da tshirtleri asos’tan renklerine vurulup alıyor sonra bronzlaşmamış tenimde ne kadar kötü durduğunu görüp giymiyordum, bu durum bronzlaşmaya merakımı başlatandı. öncelikle bu ürünlerden aşırı memnun olmadığımı sadece daha iyisini bulamadığımı söylemeliyim. loving tan markasının ürünlerini bir kez deneme fırsatı buldum, performans olarak bir fark göremedim. ara sıra gerçekten çok güzel oluyor, ancak öncesinde cilde eksfoliasyon yapmak gerekiyor. gerçekten kötü oluyor yoksa dalgalı oluyor bir de ellere yapmaya kalkarsanız parmak aralarına girmesi ya da girmemesi ayrı dert.. iğrenç görünüyor, her iki türlü de tam sürmezseniz beyaz görünüyor parmakların kıvrılan alt derisi, aralarına sürseniz bu sefer de oranı tutturamadığınız için koyu görünebiliyor o aralar. yani ellere sürmek tam bir işkence, yöntemini bulan varsa beni aydınlatsın, ellerime sürmesem bu sefer de bana ait gibi durmuyor eller daha korkunç duruyor (gizlinot: derdimi ....)

14 ocak 12:35


174. olmuyor. neler denedim. sanki tatile giden ben değilmişim gibi kırmızıdan beyaza dönüyorum gerisin geri. ama bunun ülkemizdeki güneş açısı ile ilgili olduğunu anladım, ablam da benim gibi yanamayan biriydi ve iş için maldivlere gitti geldi. Asla güneşin altında durmamasına ve köşe bucak kaçmasına rağmen kasım sonunda marsık gibi yanıp dönmüştü.

14 ocak 12:00

173. Bronzlaşmaya bir garezim yok aslında ama bronzlaşmak adına o güneşin altına yatıp beklemek, başka eylemlerle desteklense bile bana sıkıntı bastırtıyor, dayanamıyorum, gidiyorum cup diye atlıyorum suya. Onu mu bekleyeceğim bir de? :( senenin 4 ayı alanyadaki evde kalıyorum ama bronzlaşmak değil de ne bileyim daha çok akşamüstü deniz kenarına yürüyüşe çıkma, sabah güneş tam doğmadan yüzme insanıyım. Tadı böyle çıkıyor bence

14 ocak 11:56

172. Asla yapamayanlardan biri de benim. İlk olarak çocukken yoğurda bulanmış gibi krem sürüp, havuza denize bile şapkayla girmeme rağmen yüzüm kıpkırmızı yanar, kabuk kabuk kalkardı. Burdan gelen bir korku zaten var. Ergenlikten sonra artık bronzluk çekici gelmeye başlayınca yine denedim, döndüm domateşe. Yetmedi bir de güneş alerjim çıktı her tarafım kabardı. Tüm tatil kaşındım yine bronzlul hayal oldu. Yani çok hafif bir rengim dönüyor ama bunu bir tek ben farkedebiliyorum izlerden.

Böyle çikolata gibi yanıyorsunuz, ne giyseniz nasıl yakışıyor. Makyaja bile ihtiyicanız olmuyor ya çok kıskanıyorum kızlar. Bir insan 40 derecede bile nasıl solgun olabilir, deliricem.

14 ocak 11:15

171. Her yaz gerçekleştirdiğimdir. İlk iki gün hafif acılar içerisinde geçiyor koruna koruna yansam bile biraz hassaslaşıyor cildim ama çok az. Ama sonrasında bacaklarımın aldığı renge bayılıyorum. Hiçbir kış bacaklarım tamamen açılmaz normalde hep hafif buğday kalır, bir sene doğru düzgün tatil yapamadım 1 haftam güneşle geçti. Sonrasında güneşsiz, bulutlu günler. Sonraki kış bakıyorum allahım benim mi bu bacaklar, hele sonraki yaz acılı bir yanma süreci oldu çünkü rengim çok açılmıştı eskiye göre. her yaz 2 ay güneşlenen birine bir hafta yetmez tabii. çocukluğumdan beri yazın sabahtan akşama kadar denizdeydim. Annem güneş koruyucu sürerdi gün içinde ama ne kadar dayanır. Her yaz karafatma boyutunda kararırdım, saçlarım açılır sararırdı. Hala saçlarım açılır, biraz da yanarım. Dudaklara gelen pembeliği, göz renginin ortaya çıkışını, kılın tüyün hiç belli olmayışını seviyorum bronzlaşmanın. Evet kötü biri evet zararlı. Lakin Gönül dinlemiyor.

14 ocak 08:42

170. Kanser şüphesi ile ben aldirdim. Doktor cildin güneşle temasını çok tehlikeli bulduğunu söyledi. Güneş koruyucu kullanmama rağmen benimde renk ve şekil değişiklikleri yaşadım. Dikkat edilmesi gereken bir durum. Güneşe çıkmayı asla sevmiyorum, zaten bronzlaşmak benim için direk ten renginin tarik menguç rengine dönüşmesine eş demek. Yaşasın kendi doğal rengim. Ha bi de keşke Londra'da yaşasam.

14 ocak 06:05

169. Asla sevmiyorum, ben zatem önce kıpkırmızı ıstakoz oluyorum sonra kızıl kahve. Asla iyi bronzlaşmadım.

14 ocak 03:35