sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  21. Senaryosu artık biraz ittire ittire giden dizidir. Bundan sonrası spoiler olabilir.

  Spoiler

  Genelde dizilerin yaptığı büyük hatalardan biri dizinin varoluş sebebi olan hikayeden, olaylardan uzaklaşıp karakterlerin iç dünyasına, hayatına çok fazla odaklanarak ana konudan uzaklaşmasıdır. Başta izleyicilerin hoşuna gitse de bu durum tadında kalmayıp devam ederse seyirci sıkılabilir. Bu durumun en büyük örneğiyse bence sherlock. Dizi 1. Ve 2. Sezonlarındaki olay merkezli halinden 3. Ve 4. Sezonlarındaki sherlock-watson ilişkisi merkezli haline dönüşünce izleyicilerinden negatif geri dönüşler almıştı. Temposu da epey düşmüştü. Sanırım b99 senaristleri bunun olmasını istemediği için karakterlerin özel hayatlarından özellikle uzak duruyorlar ve yalnızca karakoldaki olayları göstermek istiyorlar ama bu kadarı da bence diziye biraz tatsızlık katıyor. Örneğin jake ve amy'nin aralarındaki ilişkiye ve evlilik hayatlarına dair hemen hemen hiçbir şey görmüyoruz. Aynı şekilde kevin ve holt, terry ve sharon çiftlerinin de hayatlarına dair pek ayrıntı verilmiyor. Her sezonun 20 küsur bölüm olduğu düşünülünce şimdiye kadar hayatlarına dair en fazla birkaç bölüm çekilmiştir. Oysa hepsinin hayatı oldukça farklı ve renkli, üstelik çok sevilen karakterler. Devamlı değil ama ara ara bunlarla ilgili doyurucu bölümler izlemek çok hoş olabilirdi.

  Spoiler

  11 nisan 11:36 11 nisan 14:38

  20. bu diziyi izlemeden önce bildiğiniz her şeyi unutun. 20 dakika boyunca tuhaf şeyler silsilesi izliyorsunuz ve gülüyorsunuz. kaliteli dizi. dedektiflik, komedi ve sitcom’u aynı potada eritmek de zor iş. oyunculuklar da harika. umarım dizi iptal edilmez. 

  21 mart 20:40

  19. İzlerken bana harika vakit geçirten, ortalama 20 dakikalık bölümlerde giriş gelişme sonucu çok güzel işleyen Amerikan komedi dizisi.

  Şu anda 3. Sezon ortalarındayım, inanılmaz hızlı ilerliyor her bölüm mutlaka beni güldürecek bir an oluyor, çoğu zaman en sevdiğim tarafı da o oluyor dizinin. Tiplemeler bence alışılmışın dışında işlenmiş. İyi vakit geçirmek isteyen herkese önerimdir. Bu arada netflix platformundan izliyorum.

  3 mart 12:11

  18. 6. sezon 6. bölüm, sezon içindeki en güzel bölümdü bence. polisiye-komedi dizisinde polisiye faktörü o kadar arka plana atılmış ki, ikisinin harmanlandığı bölüm ile eski sezonların tadını verdi. ama bu sezonun final sezonu olduğuna dair bir duyum aldım, ne kadar doğru bilmiyorum :(

  Edit: 7. Sezon onayını aldı :')

  16 şubat 15:40 11 nisan 21:17

  17. geriden gelerek rakiplerimi yakaladım ve 6. sezona tam gaz devam ediyorum. bayıldığım karakterlere holt ve charles da eklendi. gerçekten aşırı keyifli ama değinmek istediğim şahane bir yanı var. Başrollerinde 2 tane latina, 1 tane italyan, 2 tane siyahi, 1 tane gay, 1 tane de biseksüel karakter barındırarak tv’deki etnik/sosyal açıdan çeşnisi en bol dizi olabilir kendisi. ırkçılığa değindiği noktalar öyle güzel ki. dallandırıp, budaklandırmadan, ajitasyon yada propaganda yapmadan, kimseyi gücendirmeden “ırkçısınız” diyebilen ve bunun be kadar yanlış olduğunu gün gibi ortaya koyan bir dizi. keza eşcinselliğe/biseksüelliğe de değindiği noktalar Harika. spoiler vermeden bu kadar övebiliyorum. ince ve absürt espriler barındıran bir dizi arayışındaysanız bence mutlaka şans verin. 

  nine-nine!

  aşağısı spoiler’ımsı. 

  dizinin iptal edilmesinin ardından, geri döndüğü 6. sezonun, biraz daha randımanlı, biraz daha komik geçmesini bekliyordum açıkçası. Biraz sönük başladı, sezon sonuna doğru toparlar umarım. dizinin geri getirilmesi için yapılan tüm o sosyal medya çalışmaları çöpe gidecek ve tekrar iptal edilecek diye korkuyorum. 

  gina’ya fazla alışmıştım, neden gitmesi gerekiyordu, bilmiyorum. Holt da dahil Kimsenin hayır diyemediği, her daim bildiğini yapan gerçek bir güç timsaliydi nine nine’da. Gerçekten de hamileymiş ve Doğum yapmış sanırım. günün birinde bir gina linetti spin-off’u olursa bayılarak izlerim. 

  charles’a aşırı gülüyorum ya. charles’ın tedirgin olduğunda bir tepkisi vardı dizide “I think my heart just threw up” (gizlinot: sanırım kalbim kustu) diye. çok sık kullandığım bir tabir oldu. 

  amy hala çok sıkıcı, ne yalan söyleyeyim. iyi oyuncu, tamam ama güldürmüyor. 

  holt ve kevin’ın hastasıyım. ilişkide aradığım ciddiyet resmen fjdşgksşdş. 

  11 şubat 18:43

  16. 6. Sezonu yayınlanmaya başlamış olan aşırı derecede sevdiğim dizi. bu diziyi Insanları cinsiyetleri, ırkları, cinsel kimlikleri ve yönelimleriyle aşağılamadan da mizah yapılabileceğini göstermesi açısından da ayrı seviyorum. Kaldırılmaktan kurtulduğu yeni sezonunda kanal degiştirdiği için ben çok daha iddialı bir senaryo ile devam edeceğini düşünüyordum ancak bence 6. Sezon tüm sezonlar arasında en durgun ve en az komik olan sezon oldu. :( dizi diğer sezonlarda her bölüm 20 dakika olmasına rağmen doyurucu şekilde bütün karakterleri anlatabilirken, yeni sezonda devamlı jake üzerinden giden, ondan arta kalan zamanlarda da sıkışık bir şekilde diğer karakterlere değinen bir hale geldi. Ama yine de ne kadar kötü hale gelirse gelsin sonsuza dek izleyeceğim seni b99.(gizlinot: <3)

  7 şubat 22:01 8 şubat 01:12

  15. Yeni başladığım, izlemediğim yıllara kırgın olduğum dizi. Favori karakterlerim genç kızların yedek sevgilisi jake ve mimiklerine bayıldığım o kocaman cüssesinin altında minnoş bir kedi yatan aile babası terry. Hem polisiye hem komedi sevenlere şiddetle tavsiye edilir.

  21 ocak 21:21 1 şubat 23:57

  14. geçen perşembe başlamıştım, bugün 4. sezonu bitirmek üzereyim. uzun zamandır bu kadar komik bir dizi izlediğimi hatırlamıyorum. yazıldığı gibi bölümler 20-25 dakikalık, inanılmaz akıcı ve eğlenceli. çoğu bölümde kahkahalarla gülüyorum diyebilirim. bütün karakterlere bayılıyorum ama benim favorim kesinlikle rosa oldu. sinir bozucu konuşması suratsızlığı falan bayılıyorum jdjddj neyse son iki sezonu netflixte yokmuş buna biraz üzüleceğim. başlayınız efendim pişman olmayacağınıza garanti verebilirim!

  17 ocak 21:43

  13. En çok güldüğüm dizi sanırım, friends izlerken tüm karakterlerin ailem gibi olmasını brooklyn 99’da da hissediyorum. 

  Hayalimdeki dostluk: jake peralta & charles boyle

  28 aralık 2018 02:57

  12. dark humor sarkastik şakalar falan beklemeyin dibine kadar silly komedi dediklerinden ama inanılmaz komik. kaç kere bitirdim 5 sezonu bilmiyorum. Ana karakter dedektif Peraltayı Andy Samberg canlandırıyor. zaten komedyen olduğu için normal bir durumu bile ses tonuyla komikleştiriyor. Hikaye brooklynde bir emniyet bürosundaki 9 polis karakteri ele alıyor.

  bir de beğendiğim bir tarafı var dizinin, hiçbir cinsiyetçi eril öge içermiyor. polis şiddeti, ırkçılık gibi hassas konularda da en ufak bir yanlış mesaj vermiyor.

  edit: favori karakterimi yazmayı unutmuşum. tabi ki charles boyles! bolt ve ginayı da çok seviyorum

  27 aralık 2018 04:15 28 aralık 2018 06:11