sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (20)
 • medya (0)

20. 6. sezon 6. bölüm, sezon içindeki en güzel bölümdü bence. polisiye-komedi dizisinde polisiye faktörü o kadar arka plana atılmış ki, ikisinin harmanlandığı bölüm ile eski sezonların tadını verdi. ama bu sezonun final sezonu olduğuna dair bir duyum aldım, ne kadar doğru bilmiyorum :(

16 şubat 15:40

19. geriden gelerek rakiplerimi yakaladım ve 6. sezona tam gaz devam ediyorum. bayıldığım karakterlere holt ve charles da eklendi. gerçekten aşırı keyifli ama değinmek istediğim şahane bir yanı var. Başrollerinde 2 tane latina, 1 tane italyan, 2 tane siyahi, 1 tane gay, 1 tane de biseksüel karakter barındırarak tv’deki etnik/sosyal açıdan çeşnisi en bol dizi olabilir kendisi. ırkçılığa değindiği noktalar öyle güzel ki. dallandırıp, budaklandırmadan, ajitasyon yada propaganda yapmadan, kimseyi gücendirmeden “ırkçısınız” diyebilen ve bunun be kadar yanlış olduğunu gün gibi ortaya koyan bir dizi. keza eşcinselliğe/biseksüelliğe de değindiği noktalar Harika. spoiler vermeden bu kadar övebiliyorum. ince ve absürt espriler barındıran bir dizi arayışındaysanız bence mutlaka şans verin. 

nine-nine!

aşağısı spoiler’ımsı. 

dizinin iptal edilmesinin ardından, geri döndüğü 6. sezonun, biraz daha randımanlı, biraz daha komik geçmesini bekliyordum açıkçası. Biraz sönük başladı, sezon sonuna doğru toparlar umarım. dizinin geri getirilmesi için yapılan tüm o sosyal medya çalışmaları çöpe gidecek ve tekrar iptal edilecek diye korkuyorum. 

gina’ya fazla alışmıştım, neden gitmesi gerekiyordu, bilmiyorum. Holt da dahil Kimsenin hayır diyemediği, her daim bildiğini yapan gerçek bir güç timsaliydi nine nine’da. Gerçekten de hamileymiş ve Doğum yapmış sanırım. günün birinde bir gina linetti spin-off’u olursa bayılarak izlerim. 

charles’a aşırı gülüyorum ya. charles’ın tedirgin olduğunda bir tepkisi vardı dizide “I think my heart just threw up” (gizlinot: sanırım kalbim kustu) diye. çok sık kullandığım bir tabir oldu. 

amy hala çok sıkıcı, ne yalan söyleyeyim. iyi oyuncu, tamam ama güldürmüyor. 

holt ve kevin’ın hastasıyım. ilişkide aradığım ciddiyet resmen fjdşgksşdş. 

11 şubat 18:43

18. 6. Sezonu yayınlanmaya başlamış olan aşırı derecede sevdiğim dizi. bu diziyi Insanları cinsiyetleri, ırkları, cinsel kimlikleri ve yönelimleriyle aşağılamadan da mizah yapılabileceğini göstermesi açısından da ayrı seviyorum. Kaldırılmaktan kurtulduğu yeni sezonunda kanal degiştirdiği için ben çok daha iddialı bir senaryo ile devam edeceğini düşünüyordum ancak bence 6. Sezon tüm sezonlar arasında en durgun ve en az komik olan sezon oldu. :( dizi diğer sezonlarda her bölüm 20 dakika olmasına rağmen doyurucu şekilde bütün karakterleri anlatabilirken, yeni sezonda devamlı jake üzerinden giden, ondan arta kalan zamanlarda da sıkışık bir şekilde diğer karakterlere değinen bir hale geldi. Ama yine de ne kadar kötü hale gelirse gelsin sonsuza dek izleyeceğim seni b99.(gizlinot: <3)

7 şubat 22:01 8 şubat 01:12

17. geçen perşembe başlamıştım, bugün 4. sezonu bitirmek üzereyim. uzun zamandır bu kadar komik bir dizi izlediğimi hatırlamıyorum. yazıldığı gibi bölümler 20-25 dakikalık, inanılmaz akıcı ve eğlenceli. çoğu bölümde kahkahalarla gülüyorum diyebilirim. bütün karakterlere bayılıyorum ama benim favorim kesinlikle rosa oldu. sinir bozucu konuşması suratsızlığı falan bayılıyorum jdjddj neyse son iki sezonu netflixte yokmuş buna biraz üzüleceğim. başlayınız efendim pişman olmayacağınıza garanti verebilirim!

17 ocak 21:43

16. En çok güldüğüm dizi sanırım, friends izlerken tüm karakterlerin ailem gibi olmasını brooklyn 99’da da hissediyorum. 

Hayalimdeki dostluk: jake peralta & charles boyle

28 aralık 2018 02:57

15. dark humor sarkastik şakalar falan beklemeyin dibine kadar silly komedi dediklerinden ama inanılmaz komik. kaç kere bitirdim 5 sezonu bilmiyorum. Ana karakter dedektif Peraltayı Andy Samberg canlandırıyor. zaten komedyen olduğu için normal bir durumu bile ses tonuyla komikleştiriyor. Hikaye brooklynde bir emniyet bürosundaki 9 polis karakteri ele alıyor.

bir de beğendiğim bir tarafı var dizinin, hiçbir cinsiyetçi eril öge içermiyor. polis şiddeti, ırkçılık gibi hassas konularda da en ufak bir yanlış mesaj vermiyor.

edit: favori karakterimi yazmayı unutmuşum. tabi ki charles boyles! bolt ve ginayı da çok seviyorum

27 aralık 2018 04:15 28 aralık 2018 06:11

14. hayatımda izlediğim en komik dizi. bitirdikçe baştan başlıyorum her seferinde de güldürüyor namussuz. gina’mın ayrılacak olması ciğerimi dağlasa da sabırsızlıkla yeni sezonu bekliyorum, 10 ocak gel artıkkkkkkkkk

26 aralık 2018 17:50

13. 4. sezonun ortalarındayım, severek izliyorum. tüm karakterler mi bu kadar başarılı olur?! özellikle gina bambaşka bir karakter; o olmasa büyük bir eksiklik olurdu bence. holt'u da çok seviyorum.

beni tek rahatsız eden şey jake'in, (gbkz: community) dizisindeki abed'in "cool cool cool" ifadesini çalmış olması. bir tek ben mi böyle düşünüyorum diye araştırdım; aktörün sette bunu sürekli söylediğini fark eden senaristlerin bunu senaryoya dahil etmiş oldukları bilgisini buldum. abed'de cool duran burada sırıtıyor işte. neyse dizi güzel, community 3. sezondan sonra bozmuştu ama brooklyn nine nine şu izlediğim yere kadar çizgisini korudu.

bu arada 6. sezon 10 ocak'ta başlıyor.

26 aralık 2018 16:01 26 aralık 2018 16:07

12. komikli polisiye diyince aklıma istemsiz (gbkz: arka sokaklar) geldiği için senelerdir görüp görüp başlamadığım ve aşırı haksızlık ettiğim dizi. 2 gün önce başladık ama kapatamadık, resmen 2 gündür ruh gibi geziyorum çünkü gecenin körü olduğunu farketmiyoruz izlerken. Tam sevdiğim tarz mizah, karakterler absürt değil dolayısıyla inandırıcılığı var, standart durum komedisi iyi oyunculukla birleşince tadından yenmiyor. Peralta’nın tepkilerine ohoahoa şeklinde resmen çirkin gülüyorum artık. favorim gina, terry, rosa ve peralta dörtlüsü. Amy’yi bi sevemedim sanki ama zamanla değişebilir tabii.  

25 aralık 2018 22:41

11. Fox tarafından iptal edilen fakat bir gün sonra Nbc tarafından kurtarılan canım dizim.  Altıncı sezonun çekimleri Ağustos’ta başladı, bölümler 2019 yılında yayınlanacak.

22 eylül 2018 17:37

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar