girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (1)

3. bir araştırmaya göre %57 ile türkiyede en çok bulunan ten rengiymiş.ardından %25 ile beyaz ten,%18 ile de esmer ten geliyormuş.araştırma ne kadar doğrudur bilemem ama ben seviyorum buğday tenli olmayı.allığı unuttuğum günlerde sarı sarı gezmeme sebep olsa da kışın açık yazın bronz olabilmek hoşuma gidiyor.

15 nisan 16:37

2. kendisi ten rengim olur. beyaz tenli olmamakla birlikte esmer de olmayan, fondötenlerde 020 kullanan kaşı, kirpiği koyu kahve yada siyah olmakla birlikte teni çok hafif yanmış beyazı andıran ten rengidir diyebiliriz.

esmerle arasındaki farkı bir örnekle açıklayacak olursak çağla şikel esmerdir, miranda kerr ablamız eklediğim görselde tam tamına buğday tenin karşılığıdır.

ilgili medya:
1
15 nisan 14:38

1. Açık tenli olmayan herkesin sahip olduğunu iddia ettiği ten rengi. Esmer tenle farkını anlayamıyorum bir türlü ben, neye esmer neye buğday deniyor bilmiyorum ama sanki esmer kelimesini kullanmaktan kaçınan herkes bunu kullanıyor gibi gelmeye başladı. Herkes buğday adeta. Sonra beyaz tenlilere sarılıyor beyazlığıyla övünüyorlar diye ama esmerlerde de var bence bu algı.

Not: mis gibi esmer tenliyim. Ne yalan söyleyim epey de beğeniyorum tenimi, cildimi.

15 nisan 14:26