sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (1)
  • medya (4)

  1. Burberry'nin light glow isimli allık serisinden piyasaya sürmüş olduğu toprak tonlarındaki allık.

  tanımımı yaptığıma göre teşekkür ederek başlamak istiyorum, akışta ismimi gördüm ve yazılanlar çok güzeldi, teşekkür ederim herkese, mutlu oldum:) sevgili (yazar: femme) bu girdiyi yazmamı beklediğini belirtmiş, ben tamamıyla unutmuştum burada yorumlamadığımı (gizlinot: swh), o yüzden derhal yazayım dedim zira çok çok severek kullandığım bir ürün oldu earthy.

  öncelikle kendi kontür/bronzer geçmişimden bahsedecek olursam, bu tür ürünlerle aramın çok iyi olmadığını, bahama mamayla başlayıp onu aşırı pigmentli bularak lagunayla son verdiğim kısa bir geçmişim olduğunu söyleyebilirim. bronzer'ı bronzer şeklinde kullanmayı yüzüme yakıştırmıyorum, ona uygun bir yüz yapım yok. ben sadece elmacık kemiklerimin altına hat şeklinde kontür uyguluyorum, tüm kullanımım bundan ibaretti. laguna'yı elimdeki tek ürün olduğundan dibini de görmek suretiyle kullansam da kontür ürünü olarak memnun değildim, benim sarı alttonlu tenimde turuncuya kaçıyordu çok fazla ve gölge efektini vermekte pek başarılı bir renge sahip değildi. bu yüzden onun biraz daha soğuk tonlusu olan bir bronzer aramaya başladım ve ürünlerine her zaman güvendiğim burberrynin çok methini duyduğum bu ürününü aldım bir iki ay kadar süre önce.

  hikaye kısmı bu kadardı, şimdi yorumlarıma geçersek (gizlinot: swh) burberry earthy soğuk tonlu açık kahverengi renkte bir allık, allık olduğu için içinde grilikten çok pembelik var. bunu başka şeylerle yanyana swatchlayana kadar göremedim ancak gerçekten de gül kurusubir ton var. ürüne soğuk tonu da grilikten ziyade bu pembelik veriyor, bu da onu aynı zamanda bir allık olarak kullanmaya olanak sağlıyor. görsellere ekleyeceğim lagunayla karşılaştırmalı resimde de belli bu. ben kendisini kontür ürünü olarak çok beğenerek kullanıyorum, resmen aradığım şeymiş bunca zamandır. çamur gibi ya da turuncu görünmeden hafif bir gölge verebiliyorum pigmentasyonu çok ağır olmadığından ve ipek gibi yapısından dolayı kolay dağıldığından kısa sürede istediğim kontür efektini sağlayabiliyorum.

  yapısından bahsetmişken lightglow allıkların gerçekten kullandığım en başarılı allık yapısına sahip olduğunu belirtmem gerekir. mat yapıda ama pudra gibi durmayan, cildin kendi içindenmiş gibi satin ışıltı veren bir yapıdalar, ve yumuşacıklar, sürmek adeta bir zevk oluyor:) earthy de ışıltısız, mat bir yapıya sahip ama dediğim gibi asla pudra pudra durmuyor.

  kalıcılığına bir diyeceğim yok zira beni tüm gün çok rahatlıkla götürüyor, tene çok iyi tutunuyor.

  tüm bunların yanında güzel paketlemesini göz ardı edemem, gerçekten göz boyuyor o metal ve ağır ambalajıyla. benim kendisini seçme sebeplerimden biri olan fırçasına gelirsek, evet normalde içinden çıkan fırçaları pek sevmeyiz, kötü olurlar ama bu allıklardan çıkan fırçaların kalitesi iyi. ve boyutu benim kontür hattıma o kadar ideal ki, (normalde RT contour brush bile aşırı kalın gelirken) o inceliği ve net uygulayışıyla diğer kontür fırçalarını unutturdu, yalnızca kendi fırçasını kullanıyorum ve çok seviyorum.

  kısacası başarılı renk tonu, kolay uygulanışı, kalıcılığı, fırçasından doğan pratikliği ve kaliteli görünüşüyle benim iyi ki almışım dediğim bir ürün oldu earthy:)

  19 ekim 2015 10:25

  2. bu allığın tonu çok doğal ve güzel, sade ve sağlıklı bir görüntü veriyor yüzde. içindeki pembeliği de ancak yanına bir bronzerla swatchlayınca anlaşılabiliyor gerçekten. burberry allıkların fırçaları zaten bir başka, sadece fırçası için bile alınıp taşınabilir çantada. gel gelelim ben artık bu allığın bir efsane olduğuna, türkiye'ye sadece tester getirildiğine inanmaya başlıyorum. her yerde her gidişimde bitti diyorlar, testerları deneyip deneyip boynum eğik ayrılıyorum mağazadan. artık almak için hırs yaptım resmen, hiçbir yerde mi olmaz bir ürün?

  26 aralık 2015 02:32 26 aralık 2015 02:32

  3. no:11 tonu tenime en çok uyan kontür rengi. 

  Kokusu çok nostaljik, annemin teyzemin gençliğindeki kozmetikler gibi kokuyor. İçinde fırçası olması çok güzel, kullanışlı, işe yarar bir fırça.

  Kalıcılığını da beğeniyorum.

  19 ocak 21:31

  4. muadili olmayan yapı ve renkteki burberry allığı. açık (07) ve koyu (11) olmak üzere 2 tonu var. ben açık olanını seviyorum, zaten kült olan da kendisi.

  hem allık, hem bronzer, hem kontür hem de crease geçiş rengi için hafif gül kuruluğu içeren küllü bir sütlü kahverengi.

  ben bu tarz doğal tonlarda özellikle ciltle bütünleşen ipeksi yapı arıyorum. maalesef renk olarak bayıldığım daha uygun fiyatlı ürünler olsa da uyguladığımda cildimde oluşan katmanımsı tabaka hoşuma gitmiyor. böyle bir hassasiyetiniz varsa özellikle bakmanızı öneririm.

  26 şubat 22:37 26 şubat 23:17

  5. 2 tonu bulunan bir allık. Kalıcılığı çok başarılı. Cildi daha doğal ve ışıltılı gösteriyor.

  27 şubat 18:28

  5

  6. Benim elimdeki rengi 07. Rengi toprak tonuna yakın. Soğuk bir ton. Ancak sadece elinizde bu ürün olsa anlamıyorsunuz ama baska ürünlerle yanyana karşılaştırınca pembe kahverengi olduğunu anlıyorsunuz. Ben kontürde turuncu sevmiyorum. Bu sebeple rengini beğeniyorum. Hem yüz boyutlandırmada hem de yüzüme hiç bir şey sürmediğim zaman allık olarak da kullanıyorum. Iki şekilde de kullanmayı çok seviyorum. Ki favori allıklarından birisidir.

  sıkıştırılması o kadar fazla ki hiç tozutmuyor. bununla birlikte renk vermesi gayet yerinde bir ürün. rengini -kendi ten rengim için konuşursam-, hem yüz boyutlandırma için ideal, hem allık olarak kullanışlı buluyorum. Kademeli olarak kat kat arttırılabilir rengine sahip. Cildimde son derece kalıcı diyebilirim.

  İçinden çıkan eğimli fırçasının da allık dağıtmak için fena olmasa da asıl beğendiğim kontür hattına yerleştirerek gölge vermek için son derece kullanışlı ve başarılı olduğunu düşünüyorum. Klasik burberry kokulu bir ürün. Annelerimizin eski rujlarındaki kokulara benzeyen kokusu var. Beni rahatsız etmiyor hatta hoşuma bile giden bir koku.

  31 mart 20:12 31 mart 20:40