yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (9)
  • medya (2)
  5

  13. Muscent muadilini kullandığım parfüm.

  Aşığım ben bu kokuya. Piyasada daha çok sevebileceğim kokular vardır elbette ama gourmand kokularım arasında en iyisi bu. Lezzetli kokmak istediğimde bunu sıkıyorum. Oldukça da kalıcı.

  26 mayıs 21:14

  12. minik bir sample üzerinden denedim. ilk 1-2 saatini beğendiğim tatlı bir koku oldu ancak üzerinden zaman geçtikten sonra uçtu ve geriye yine sıcak tatlı bir vanilya izi bıraktı. özgün bir parfüm olduğunu düşünmüyorum. feminen başlayıp lavanta devreye girince bir tık unisexleşen  sonrasında da vanilyalı mist gibi biten bir vanilya parfümü. neredeyse sol de janeiro Crush Cheirosa '62 ile aynı bitişe sahip gibi geldi. 

  12 mayıs 13:34

  4

  11. prada candy'e çok benzettiğim parfümdür.

  3 mayıs 10:01


  4

  10. Bir alışveriş sonrası sample olarak verildi. İlk denediğimde bu kadar konuşulan parfüm bu muymuş dedim ve hayal kırıklığına uğradım çünkü beklentim yüksekti. Dur bir fıs daha sıkayım, bir daha bakayım derken hoşuma gitmeye başladı, muhtemelen şişe alacağım.

  Kesinlikle benzersiz, özgün bir parfüm değil. mon guerlain'ın sıktıktan birkaç saat sonraki hallerini epey anımsatıyor çünkü onun gibi Goddess da vanilya ve lavanta tabanı üzerine kurulmuş bir parfüm. goddess'ı daha çok sevmemin sebebi mon guerlain'a göre daha yumuşak, gurme ve sıcak olması. Çok sıcak yaz günleri hariç her zamana uyum sağlayacak, sivri köşeleri olmayan, genel beğeniye uygun bir parfüm. 

  24 nisan 21:46

  5

  9. Normalde vanilya sevmem ama bu parfüme bayıldım. Tenimle uyumu çok güzel. Kalıcılığı da benim için iyi düzeyde. Yılbaşından beri kullanıyorum. 4-6 fıs sıkıyorum farklı bölgelere. Henüz 1 parmak azalmış. Parfümü teninizde denemeden almayın. 

  31 mart 21:42

  5

  8. bayıldım. gerçekten bayıldım. hiç havalı bir şekilde parfümün notalarından, katmanlarından falan bahsetmeyeceğim. ilk kez kendime vanilyalı bir parfüm yakıştırdım. tenimde 7 saatten fazla kaldı. yayılımı çok yüksek. şişe tasarımı çok hoş. her şeyiyle kendi parfümümü bulmuş gibi hissediyorum. o kadar koku denedim. istediğimi bulamadım. kendime yakıştıramadım. fakat bu, bu çok ayrı. tatlılıktan baymıyor ama o hoş vanilya kokusunu hissetirmekten de kaçmıyor. mükeeemel.

  30 mart 22:29

  4

  7. vanilya ve çikolata kokan, sıkınca fırından çıkmış ve buram buram kokan bir çikolatalı keke dönüştüğüm parfümümdür. çok öyle unique ve ilginç bir koku değil açıkçası. gayet risksiz ve düz bir koku. öyle çok katmanlı vs olduğunu da düşünmüyorum. pek iç yakan bir tatlılığı yok ama, gayet fresh bir tatlılıkta. kalıcılığı muhteşem diyemeyeceğim, bende 3-4 saat civarı kalıyor. silajı için de iyi diyemeyeceğim; bence pek etrafa dağılan yoğunlukta bir kokusu yok. 

  8 mart 10:57


  6. milyon yıldır parfümlerle ilgili yazmıyordum, neden acaba...(gizlinot: tabii ki bir parfüm beş bin lira olduğu için) hemen yeni çıkan goddess ile ilgili yorumumu yapayım.

  ben bir mon guerlain aşığıyım. o yüzden burberry lavanta ve vanilya notalarından bir parfüm çıkarınca bir heyecanlandım. tesadüf kısa süre sonra sephoradayekn bir çalışan elinde bir şişeyle geldi yeni parfümü denemek istersiniz diye. yani hiç denemek istediğim yeni bir parfüme bu kadar kolay ulaşmamıştım.

  lavanta kendini açılışta hissettiriyor ama sonrasında tatlı bir vanilya parfümüne dönüşüyor. fragrantica notalarında cacao da gördüm. gerçekten bir tatlı yumuşak vanilya havası var ama şekerli bayık bir parfüm değil.

  düz vanilyalı parfüm sevenler denesin. kesinlikle güzel, biri bana alsa severek kullanırım ama özellikle gidip alacağım bir parfüm değil. biraz risksiz bir tasarım yapmışlar hem koku, hem şişe, hem isim.

  kalıcılığı bence iyiydi, burberry parfümleri genel olarak kalıcılıkta beğeniyorum.

  6 şubat 15:14

  4

  5. Vanilya severseniz bu parfümü seversiniz. Açılıştan itibaren vanilya hakim parfüme. İlk lavantayı hissetseniz de çok silik kalmış. Kuruyuş yine vanilya ve sıcak baharatlar ama çok çok hafif baharatlı diyebilirim. Yeni kullanmaya başladım. Wow bir parfüm değil ama güzel. Kış için sıcacık hafif tatlımsı güvenli bir parfüm. Genel beğeniye uygun, risksiz. Ben indirimde yakaladığım için denemek istedim. Gayet kullanırım yaza kadar. Memnum etti.

  7 aralık 2023 11:45

  4. Benim sevemediğim bir koku oldu (gizlinot: Nişanlımın kız kardeşine verdim hatta evde bile tutmadım parfümü swh). Şişesini çok sevmiştim ve parfümlere de ayrı bir düşkünlüğüm olduğu için denemek istemiştim. Ben biraz daha zarif, çiçeksi, feminen kokuları seviyorum (gizlinot: Prenses prenses kokular). Bu parfüm biraz daha odunsu ve vanilya tonlarına sahip. Özellikle -pek sevmediğim için sanırım- lavanta kokusunu çok hissettim ben.

  Velhasıl kelam odunsu parfüm sevenler bence beğenir. Kalıcılığı mükemmel değil ama günü kurtarır. Ama "günü kurtarmak" için 4000 lira verilir mi bilemiyorum (gizlinot: Swh).

  7 aralık 2023 09:25 7 aralık 2023 09:27